0 oy
1,209 göst.
Diğer kategorisinde (4,360 puan) tarafından
Kızlar biz eşimle boşanma aşamasındayız 4 Haziran'da ilk duruşma görüldü 7 bin nafaka bağlandı iyi güzel dedim bir gün sonra avukatım aradı karşı tarafın cezaevine girdiğini söyledi. Cezaevine dilekçe yazısı gönderdik neden girdi ve ne kadar cezası olduğunu öğrenmek için. Bir yandan ahım kalmadı kimsenin yaptığı yanına kalmıyor diyorum ama tabi oğlum içinde üzülüyorum babası olduğu için.Süreç nasıl ilerler böyle bir şey yaşayan oldu mu ? boşanmaya yanaşmadığı için çekişmeli dava açmıştım bundan sonra beni ne bekliyor bilmiyorum ve şu an ortak ev boş siz olsanız çocuğunuzla birlikte gidip yerleşir miydiniz yoksa baba evinde mi kalırdınız babamlar da çok rahatım her istediğimiz oluyor her şeyimizi fazla fazla alıyorlar bilemedim o yüzden 

15 Cevaplar

0 oy
(516 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Rahatsan baba evinde kal ama keşke böyle olmasaydı boşanma vs
(4,360 puan) tarafından
Keşke canım ama çok sorumsuzdu 1 yıldır babaevindeyim bir kere çocuğu görmek için aramadı hep ben aradım görsün diye hatta götürdüm ama hep ben yapınca bir süre sonra bıraktım. Kendi bu süreçte hep gezdi eğlendi maddi manevi çok güzel bir hayatı vardı kendi kendini bitirdi bu şekilde
-Reklam-
+1 oy
(5,472 puan) tarafından
Kuzum eğer baba evinde rahatsan dur bence orda. Çocuğa da insan olur. Tek başına sıkılırsın bunalırsın. Çocuk da sıkılır. Hatta çocuğunun yaşı uygunsa baksın annen işe başla sana da ferahlık olur 
(4,360 puan) tarafından
Çalışıyorum canım ben memurum şu an ücretsiz izindeyim oğlum 2 yaş 2 ayını doldurunca işe döneceğim bizim kurumun kreşi de var kendimle birlikte de götürebilirim.  Babamlarda çok mutluyuz ve inanılmaz rahatım akşama kadar sadece oğlumla ilgileniyorum babam ya da abim her gün dışarı parka çıkartır akşam onunla oyunlar oynar. Yengemlerle altlı üstlü oturuyoruz oğlum yeğenlerimle her gün bir arada çok eğlenir. Ama şu durum zoruma gidiyor evin %92 payı bana ait dava sürecinde borcu ben kapattım karşı taraf hiç ödeme yapmadı o yüzden biraz zoruma gidiyor onlara bırakmak ve evim çok güzeldi metrobüs dibindeydi yeni binaydı kafam karışıyor bunları düşününce
(5,472 puan) tarafından
Olsun şuan psikolojik olarak da ikinize de babanda olmak daha iyi gelir. Valla işin gücün de varmış. Borcu senin ödediğini ispatlarsan belki ev sana bile kalabilir. Bilmiyorum yani nasıl olur hukuki süreç. Ya sorması ayıp neden cezaevine girdi. Yani okumuş etmiş insansın. İtle kopukla evlenmemişsindir diye düşünüyorum.  Paylaşmak istemezsen anlarım tabi
(4,360 puan) tarafından
İng Bankası avukatı borcu benim kapattığıma dair dekontu avukatıma atmıştı mahkemeye sunmuştuk.  Yok canım ya öyle i**kopuk biri değildi düzgündü ama çok sorumsuzdu ve çocuktan sonra bunalıma girdi çok istedik bir çocuğumuz olsun ama ona sorumluluk ağır geldi alkol alıyordu ama bağımlılık haline getirdi son zamanlarda. Maddi manevi çok iyi bir hayatı vardı. 2 kardeştiler varlıklıydılardı ama neden girdiğini bilmiyorum sadece tahmin ediyorum ablasıyla eniştesi galericiydi o da onlarla çalışıyordu muhtemelen onunla alakalı girdi çünkü tefecilik, vergi kaçırma ,kara para aklama falan gibi işleri vardı çok anlatmazdı ama az çok anlıyordum muhtemelen onunla alakalı girdi çünkü bir gardiyan bulduk onun yattığı cezaevinden sorduk kaçakçılıktan girmiş dedi ne kadar doğru bilmiyorum
0 oy
(393 puan) tarafından
Kaosa girme , anne ve babasının canı yaniyordur.  Sürtüşme olabilir.
(4,360 puan) tarafından
Babası yok tek annesi var inan annesinin yaptıklarını anlatsam sabah olur. Ablası var o beni savunuyor bilemedim bende zaten daha önce defalarca aradılar sen gel otur diye o yüzden kararsız kaldım
(393 puan) tarafından
Evlatları böyle durumdayken kararları etkilenmiş olabilirler.
(4,360 puan) tarafından
Aynen şu an ki psikolojilerini bilmiyorum tek bildiğim annesi hala aynı ama ablası beni savunuyor avukatla görüştüğünde
(393 puan) tarafından
Bilmiyorum, benim fikrim bu , sen doğru kararı verirsin umarım.
(4,360 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Baba evinde rahatsan orada kal 

Yarın bir gün ev sayılır veya eski kocam kapıya dayanır çocuğum huzuru bozulmasın 
(4,360 puan) tarafından
Ya açıkçası daha önce çok aradılar gel sen otur diye bizimkiler göndermedi rahatsız ederler diye şimdi cezaevine girdiğini öğrenince biraz daha olumlu baktılar ve aslında ev ortak sayılmaz %92 pay bana ait çünkü dava sürecinde evin kredisini kapatmadığı için banka eve el koyuyordu avukat ücretiyle birlikte ben kapattım borcu
(225 puan) tarafından
Eee daha ne ev senin evin
(4,360 puan) tarafından
Aynen onun %8 payı var ama daha dava devam ediyor 3-5 yıl sürermiş o zamana kadar bir şey yapılamazmış
0 oy
(28,690 puan) tarafından

İçine ne siniyorsa öyle yap bnce

(4,360 puan) tarafından
Bir yandan bırakmak istemiyorum evi ama cezaevi psikolojisini de bilmiyorum daha önce aradılar sen gel otur diye ama şu an ne düşüncede bilemiyorum
(28,690 puan) tarafından
Düşün iyice içinden geleni yap
(4,360 puan) tarafından
Bakalım canım cezaevinden cevap yazısı gelsin ona göre hareket edeyim uzunsa cezası giderim ama hemen çıkacaksa hiç muhatap olmayayım
(28,690 puan) tarafından
Öyle orası da doğru
0 oy
(358 puan) tarafından
Baba evindeysen bence hiç gitme derim en güvenli yer baba evi bende boşanma durumundayım Eylül'de 4 mahkeme olcak imza atmıyor boşanmaya, 1 yaşında oğlum var nafaka 2.500 dan 3.500 cikdi ama siz nasıl 7 bin nafaka aliyorsunuz onu anlamadim, boşanma bittikten sonra nafaka 7 bine cikar diye biliyorum
(358 puan) tarafından
Çocuğunun arayip sormuyorsa sen kendini neden yipratiyorsun evet çocukların babayada ihtiyacı var ama baba ilgilenmiyosa sende uğraşma mahkemeye sunarsin benm oglum gorusmesin die kendimi bitiriyorum geliyor çocuğu kucagndan birakmiyor ağlatıyor ediyor çocuk huysizlaniyor , kavga gürültü küfür ediyor bana aileme çocuğumda goruşlerde etkileniyor bundan pedagog aracılığı ile görüş saglancak ben onla muhatap olmicam oda benle . Banada nafaka önemli degl ama çocuğuma bir tana birşey almadı etmedi versn parayı essek gibi 3,500 bu hayatta hiç bişe gelmiyor ama sağolsun ailem destek oluyor para konusunda çocuğum ihtiyacına , bende çocuk biraz büyüsün işe gircem
(4,360 puan) tarafından
Ya sakin biriydi çocuğun yanında kavga etmezdik bir kaç kere götürdüm yanına gayet güzel ilgilendi gezdik o yüzden istiyordum çocuğuyla ilgilenmesini ama hep ben adım atıyordum sonra bıraktım zaten bu saatten sonra istemem mahkeme ne karar verirse odur.
(358 puan) tarafından
Aynen öyle yap valla bizde hep o kavga çıkarırdı yavrumu maf etti
(4,360 puan) tarafından
Kıyamam ya olan zaten çocuklara oluyor. Gerçekten çok zor süreçler insan yıpranıyor maalesef
(358 puan) tarafından
Evet çocuklara oluyor olan malesef,
0 oy
(357 puan) tarafından
Bence ne kadar ceza yedi ona göre ya evini kiraya ver kirasiyla  geçin hem baba evinde rahatsan  orda kal bence 
(4,360 puan) tarafından
Dava sonuçlanmadan maalesef kiraya veremiyorum muhtemelen cezasının netleşmesini bekleyeceğim
(357 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım zaten fazla ceza yerde falan hakim direk boşar . Sen de kiraya veririsin evini
0 oy
(826 puan) tarafından
Bende esımle ayrılma aşaması na geldım sıkayet ettım cezaevıne gırdı çocuklarımın pıskolojısı bozuldu babalarını hep sorıyorlardı aklın varsa kendı evınde kal inan ben 3cocukla baba evınde kalamadım
(4,360 puan) tarafından
Benim tek çocuk baba evinde rahatız ama o evinde boş kalmasını istemiyorum anneme de çok bağlıyım uzaklaşmakta istemiyorum bilemedim o yüzden hangisi daha mantıklı olur
(826 puan) tarafından
Inankı kendı tercıhın evını boş bırakma
0 oy
(10,899 puan) tarafından
Çok şanslısın Allah ailenden razı olsun gerçekten ben sevindim burdan Ailesi sahip çıkmadığı için kötü bir evliliği devam ettiren o kadar çok kadın var ki
(4,360 puan) tarafından
Evet gerçekten o konuda çok şanslıyım burda resmen cenneti yaşıyoruz. Ama ailem olmasaydı da katlanmazdım mesleğim var maaşım iyi oğlumla gül gibi geçinirdik o yüzden her kadının önce kendi ayaklarının üzerinde durması gerekiyor bu süreçte bunu çok daha iyi anladım
0 oy
(409 puan) tarafından
Kuzum niye boşanıyorsunuz önemli olan o ve eşin neden hapse girdi cezaevine girdiği için mi boşanıyorsun yoksa şiddet vesaire mi vardı 

Benim eşim de cezaevine girdi çıktı ama ben boşanmayı asla düşünmedim ki o sıralar hamileydim. Hatta eşimin ailesi arkadaşları hepsi boşanırım diye bekledi ama şimdi bana karşı bir kötülüğü yok o yüzden boşanmayı düşünmedim aslında çıkması için elimden geleni yaptım ve çıktı da çok şükür...
(4,360 puan) tarafından
Yok canım onunla alakası yok çok sorumsuzdu alkol alıyordu sürekli bağımlılık yapmıştı annesi huzur bırakmıyordu zaten biz 14 aydır ayrıyız baba evindeyim. Kasım ayında açmıştım davayı yeni öğrendim cezaevine girdiğini niye girdi bilmiyorum insan olsaydı bende dururdum arkasında
(409 puan) tarafından
Anladım geçmiş olsun ailen destekse ailenle kalın o zaman ama ufak ufak kurslar işler bakın bir yerden sonra aile ne kadar destekci olsa da başına kalkmalar başlar.
(4,360 puan) tarafından
Yok canım kendi mesleğim var memurum ücretsiz izindeyim şu an
0 oy
(20,033 puan) tarafından
Rahatsa babanın evi dönme dönersen eşini beklediğini filan düşünebilirler
(4,360 puan) tarafından
Hiç bu yönden düşünmedim inşallah öyle düşünmez uzun ceza alırsa geçebilirim yazık ev öyle boş kalacak diye düşünüyorum
0 oy
(1,283 puan) tarafından
Sahip çıkan bi ailen varmış canım bu çok büyük bi nimet anne evine baba ocağına dönüpte el üstünde tutulmak çok büyük bi şans evladınla tadını çıkar canım
(4,360 puan) tarafından
Şu an öyle yapıyoruz anneme çok bağlıyım onu bırakmak istemiyorum ama bir yandan oğlumla kendi düzenim olsun istiyorum
0 oy
(358 puan) tarafından
Boşanma durumunuz noldu cnm boşanma oldumu senin , eşin cezaevine girmiş demişssin napti cikdimi acaba ee peki hayla ordaysa çalışmıyor bu sana nafakayı nasıl vercek vermezsse hapis cezası var ozaman nolcak zaten hapisde diyosun
(4,360 puan) tarafından
Yok canım boşanma olmadı çekişmeli dava bizim ki uzun sürer ilk duruşma sadece görüldü. 2. Duruşma Kasım ayında olacak tanıklar dinlenecek. Nafakayı ödemedi birikmiş nafaka borcuyla birlikte icraya verdi avukatım. Neden cezaevinde hala öğrenemedik
(358 puan) tarafından
Benimde 1,5 senedir çekişmeli devam ediyor imza atmıyor benim Eylül'de 4. Duruşma olcak ,  nafakayı ödemiyor içerde olduğu için icraya verdiyseniz evindeki bütün eşyaları gider onun , ve ayrıca avukatın neden hayla ogrenemediki içerde olduğunu yada özel durum varki size söylemiyorlar
(4,360 puan) tarafından
Ben geçen hafta avukatımı değiştirdim karşı tarafla anlaşma yaptığından şüpheleniyorum ya da başka bir çıkarı vardı bilmiyorum ısrarla davadan çekilmedi zor ikna ettik. Şimdi ki avukatım da öğrenemedi dosyasının hangi adliye de olduğunu öğrenmemiz gerekiyormuş
(358 puan) tarafından
Aa tuh o avukatın demek belkide onun tanıdığı biriydi iyi ki fark ettin hemen değiştirdi  iyi yapmışsın inşallah öğrenir şimdiki avukatı nda dosyayı bulur heralde
(8,491 puan) tarafından
Avukat için hangi adliyede olduğunu öğrenmek çok kolay oyalıyor olabilirlermi
(4,360 puan) tarafından
Benim öğrenmem lazımmış valla nasıl iş anlamadım gerçekten düzgün avukat bulmak çok zor
(8,491 puan) tarafından
Bunun için eşinin e devleti olsa çok kolay olurda yokmu çevrede sana söyleyecek kimse
(358 puan) tarafından
Evet avukat çabuk kolay bulur bence hangi adliyede olduğunu, belkide oyalıyorda olabilirler
(4,360 puan) tarafından
Tek tek tüm adliyelere sorularak öğrenilebilir açıkçası ama dosyanın durumunu mahkemeye sorarak öğreniriz
Mahkeme araştırır

Avukatımın yazdığı bu Esma bende anlamdım
(8,491 puan) tarafından
Adliyeye sorma işi onun için çok kolay uğraşmak istememiş mahkeme ciksrir zaten
(4,360 puan) tarafından
Mahkeme ne zaman dönüş yapar çünkü ortak ev boş ona göre eve geçeceğim evde benim oturmam gerekiyor ama ya hemen çıkarsa diye gidemiyorum. Cezaevi psikolojisini de bilemiyorum o yüzden merak ediyorum. Avukat istese öğrenir ama ona göre iş yüküymüş tek tek sormak ee ben nasıl öğrenicem ki e devlet şifresini biliyordum ama değiştirmiş
(8,491 puan) tarafından
İş yükuymus diyen avukat boş Hatice .

Cezaevi psikolojisi sknti yani çıkınca eve gelmek isterse kavga dövüş daha sknti canım
(4,360 puan) tarafından
Ne yapayım peki daha yeni değiştirdim bu avukatı vallahi boşanmadan çok beni bu avukatlar yordu Kasım ayında açtım davayı 3 avukat değiştirdim. Her biri ayrı ücretle. İlk avukat zaten dolandırdı kaçtı Allah'tan abisi ödedi parayı ama yine hem maddi hem manevi zarara uğrattı yoruldum sürekli avukat değiştirip bütün süreci baştan konuşmaya

Bende sıkıntı çıkarır diye korkuyorum ama mesela bilsem 3-5 yıl çıkmayacak gider otururum zaten o zamana kadar davada sonuçlanır mal paylaşımı yapılırdı
(8,491 puan) tarafından
Yani mahkemede çıkmazsa vasi falan atanıyor hüküm giydikten sonra sen artk vasiyle uğraşıyorsun bu durumda daha sıkıntı oluyor
Vasi atanmadan çözümlenmesi daha iyi yoksa vasi atanacak kişide zorluk çıkarırsa ugrasir durursun

Nerde oturuyorsun
Çevrende biraz sorustururp öyle tutsaydın avukati birde avukati bıraktığında vekalet alma hepsi aynı anda gelsin mahkemeye zaten parayı vermişsin ugrassinlar
(4,360 puan) tarafından
Vasi atandıktan sonra neden zor olur ne yapabilir mesela?
İstanbul'da oturuyorum bu avukatı ablam bulup araştırdı ödemesini de o yaptı biraz daha bekleyelim bakalım daha bir hafta oldu davayı alalı.
Son söylediğini anlayamadım vekalet alma hepsi aynı  anda gelsin ve parayı vermişsin uğraşsınlar dediğin avukat mı karşı taraf mı anlamadım
(8,491 puan) tarafından
3 avukat tuttum dedin ya başka birini tutarken diğer avukat dosyadan cekilmesin demek istedim hepsi birden uğraşsın davayla
Çünkü vasi atandiktan sonra eşinle değil vasiyle uğraşacaksın
(4,360 puan) tarafından
Yok canım ya ilki dolandırdı kaçtı zaten diğeri bunun teyze oğluydu parasını abisinden alacam davaya ben bakarım dedi ama buna da güvenemedim karşı tarafla anlaşmış olmalı diye düşünüyorum ya da üzerine çok mal var onlardan bir çıkarı var diye düşünüyorum çünkü ısrarla davayı bırakmadı o yüzden onlardan uzak tutmam gerekiyor davayı.

Vasi olacak kişi de aileden biri oluyor kesin ablası olur o da çok tehlikeli biri uğraştırır
(8,491 puan) tarafından
Normal şartlarda devlet ilk önceliği eşe veriyor vasilikte mesela ben eşimin vasisiyim

Ama tabikide sizin boşanma olduğu için esin kimi isterse o vasi olacak
(4,360 puan) tarafından
Beni istemeyeceği kesin :) sana özelden bir kaç soru sorabilir miyim bununla alakalı
(8,491 puan) tarafından
Olur canım sorabilirsin bildiğim birseynise yardimci olmak isterim
(331 puan) tarafından
Bence bu adam hapse girdi ya belasını buldu ve senın kıymetını içerde anlamıstır  boşanmak da ıstemez
(358 puan) tarafından
Cnm naptın avukatın ogrenebildi mi neden bu adam hapse girmiş diye , nasıl şimdi yeni avukatın iyi mi gorusdunuz mu hiç özel avukat mi bu yoksa normal avukat mi
(4,360 puan) tarafından
Avukatımla bu hafta hiç konuşmadım. En son konuştuğumda dosyasının hangi adliye de olduğunu bilmemiz gerekiyor demişti ama onu bilmiyoruz işte tek tek adliyelere dilekçe vererek öğreniliyormuş o da öyle zor olacağını söyledi. Daha yeni bu avukatla başladık bende iyi mi kötü mü bilemedim şimdilik bir sorun gözükmüyor özel avukat tuttum canım
(358 puan) tarafından
Tamam cnm haber çıkarsa buraya haber ver bizede Allah kolaylık versin benm avukatimda özel, özel avukatların kendisiyla calisdigi hakim mi oluyor bilgin varmi
(4,360 puan) tarafından
Sanmıyorum ama eli kolu uzun bir avukatsa hakimden istekte bulunur
(358 puan) tarafından
Anladm cnm
(331 puan) tarafından
İstanbul'da kaç tane adlıye var 100 tane mı var sanki sonuçta bıraz işi hukuksal boyut gıbı gosterıp  işini tam yapmıyor gıbıme gelıyor
(331 puan) tarafından
Sonuçta hangi sebebten içeri gırdıyse belkı senın lehıne bsıyler olur  
Fuhuş mu yapdı geneleve mı gıttı kacakcılık mı ne bıleyım tecavüz tacız bak herşey olabilir  sende hıc kovalamıyon sanki uğraş bunu öğrenmek bu kadar zor degılmış
(4,360 puan) tarafından
Bende bunu öğrenmeye çalışıyorum aramadığım kimse kalmadı uğraşmadığımı nerden çıkardınız ?avukat bile oyalıyor diye düşünüp başka bir avukat tuttum ve 60 bini tekrar yeni avukata ödemeyi göze alarak cezaevinde gardiyan bile bulduk ama o dediğiniz öyle kolay olmuyor malesef dosyada gizlilik kararı var dışarı bilgi verilmiyor
0 oy
(470 puan) tarafından
Cezaevinde olması etkilemez merak etme benim arkadadimin eşi birsuru sabıkası vardı boşandı ikinci evliliğini bile yaptı 
(4,360 puan) tarafından
Ben bir boşanayım da daha başımı yakmam valla
0 oy
(15,919 puan) tarafından
Hep diyoruz ya çocuğun düzeni önemli bence o düzeni şu an baba evine kurmuşsun bunu değiştirme. Her şey sonuçlandıktan sonra hakkın olanı alıp kendi düzenini kurarsın 
(4,360 puan) tarafından
Kesinlikle öyle

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 631 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 391 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 354 göst.
8 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Pasaninannesi44 (498 puan) tarafından soruldu