0 oy
809 göst.
Diğer kategorisinde (665 puan) tarafından

Bi tane makyaj yapan bir adam var instada hep oyle gelinlere gidiyor :) o kadar altini takiyorlar gercek mi gercekse sonra geri aliyorlar mi cok fazla yani :D 1 haftadir bu merakla yaşiyorum bilenler beni aydinlatsin da kafam başka sacma şeyler bulsun kendine takilmak için

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Şansın var ise takarlar şansın yok ise bir eşya bile çok görülür canım bu nasip meselesi doğuya gelin gitti bir arkadaşım Diyarbakır'a o belindeki kemere varana kadar altına boğuldu bende vana gelin gitmeme rağmen 2 bilezik takıldı kaçtım düğün mugun olmadı ayrı eve cikartildim çöp eşyalarla o da eşya da yoktu bir yatak odam birtane de çöpe atılacak koltuk o kadar 
(665 puan) tarafından
Simdi herseyin vardir yarin birisi sana lafda edemez göğsünü gere gere biz yaptik dersiniz Allah herseyin hayırlısını versin canjm
tarafından
Vallahi canım ne yalan söyleyeyim eşim okuyordu çalışmıyordu okul kredisi kullanıyordu birlikte çok sıkıntı yaşadım Yeni ayrıldık 2 sene oluyor ayrılalı ayrı eve çıkalı işte yeni aralıkta araba alacağız Allah'ın izniyle sonra ev için araba biriktireceğiz şu an iki tane de çocuğum var Bir kız bir oğlan çok şükür yani kızım 15 aylık oğlum da 17 haftalık hamileyim
tarafından
Tabii ki de canım kimseye şey yapmıyorum minnet etmiyorum kimseye söz ettirmiyorum kimse de zaten diyemiyor işte ben yaptım biz de ettik bizim sayemizde diyemiyor biz kendimiz ayaklarımızın üstüne durduk kimse yardımcı olmadı biz yaptık biz başardık diyoruz çok şükür Rabbime kimsenin milleti de üstümüzde yok
-Reklam-
0 oy
(1,461 puan) tarafından

Urfalı yım Antepe de yakınım 

Altınlar gerçek herkes aşiret demiş ama aşiret olmazsa bile az altın takılmaz bizde 

Burda fıstık tarlaları var fıstık büyük getlri

Almancı da çok olur

Bu sene gördüğüm 7 gelinin altisinda altın kemer taktılar 

Genelde 3 ya da 4 çift bilezik 4 tane yüzük kalın 

Frenk bağı yada Maradona Hint setleri yapılır

Şimdi kalın bileklikler de çok yapılıyor 

Ben de kusura bakmazsaniz ilk burda gördüm bu kadar az altın takıldığını bende size çok şaşırmıştım gerçekten de  bu kadar az mı takılıyor :pouty:

(665 puan) tarafından
Biz istemedik durumlari neyse onu yaptilar  12 bilezik vardi iste onlari da ev aldik uzerine tabi para koyduk esim calisiyor bi tane evimiz vardi simdi ikinciye aldik :)
(1,461 puan) tarafından
Maşallah sana da az takmamislar.
Boşuna merak etmişsin:-D
Kolyen de var mıydı yada başka altın
(665 puan) tarafından
Yok sadece onlar vardi artik onlar da yok :)
0 oy
tarafından
Doğuda damadın ailesi alıyor altını ayrıca kaçakçılık da var genelde ve şöyle bişey de var her ilinde yok kaçakçılık ama kız verirken şu kadar altın dedikleri için damadın ailesi mecbur alıyor damadın erkek kardeşleri de varsa maddi olarak yardım ediyorlar bi de damadın ailesinden bohça için A dan Z ye herşeyi istiyorlar ve adet olarak en az 6 tane bunu görünce şok oldum kulak çöpü kadın pedine kadar aldırıyorlar 
0 oy
(598 puan) tarafından
Yani alabilen alıyor . Gelinlerden geri almıyorlar . Bı mal alırlarsa bozduruyorlar
0 oy
(8,884 puan) tarafından
Van yüksekova Hakkari tek öyle maalesef bana sadece 4 bilezik bir küçük kolye birde Nisan yüzüğü küpe takıldı tüm altinlarim bunlardi onuda aldilar zehir zemberek olsun can verirken altinlarim boyunlarına dolanıp ateş gibi yaksın.yani kısaca hepimiz öyle değiliz hepimiz zenginde değiliz 
0 oy
(4,017 puan) tarafından
hepsi sahte bence düğün için getiriyorlar  sonra geri veriyorlar 
0 oy
(2,864 puan) tarafından
Valla çoğu gerçek burda günlük bir kadinlar takar eder illa her birinin elinde bilexk yüzük gorursunuz en durumu çok olmayanın bile valla kaçakçılık yapanlar pislik olan insan her yerde pisliktir doğuda da batıda burda hepsi ya gurbetçi yada ciftci
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Gerçek canım. Doğudan gelin aldık. Düğün olacak 1 aya. Çok fazla altın takı vs yaptı amcam gil. Allah yardımcıları olsun
0 oy
(686 puan) tarafından
Vallaha bildiğim kadar gerçek Şırnak'ta falan bekar arkadaşlarım var eline her para geçmeye altına yatıyor :D ben evliyim onun kadar yok düşünün :D çekirdekten altın almaya başlıyorlar:D benim anne tarafimda Kürt Ardahan kürdü babam Bulgaristan göçmeni ben ne olduğumu bilmiyorum ama bazen bir altın sevdası gelirken bazen nefret ediyorum :D sonra kendimi kandırıyorum onlar 22 değil 14 ayar ucuz diye :D ondan çok takılıyor diye :D kendimi tatmin etme şeklim buda benim galiba :D inşallah en iyileri herkesin olur içindede benim :D 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 166 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 327 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
18 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 165 göst.