0 oy
392 göst.
Aile kategorisinde (216 puan) tarafından
Kızlar belki hatirlayanınız vardır benim kas hastası bir oğlum var 8 aylık oldu kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz sudan sebeple kavga çıkardı ilk gün kapattım kapımı duymadım eşim indi yanlarına onlar konuştular ikinci gün geldi evime bağırıp çağırdı hakaretler etti neymiş ben oğlunun parasını yiyormuşum pişman olmuş beni istediğine ben annemin evinden çöp bile getirmemişim hepsini onun oğlu yapmış benim evim temiz değilmiş eşim çay yapıyormuş patates kızartıyormuş ben oturuyormuşum falam filan daha sayamadığım bir sürü şey. Eşimde beni korumayinca ben o gün annemlere gittim ama akşam evime geri geldim. Geldiğimden beri de doğru düzgün muhattap olmuyorum şuana kadar ne kadar tartışma çıksa eşimin hatrına ben bir şey yaşanmamış gibi davranırdim ama baktım eşim arkamda değil bende artık kendimi geri çektim, şimdi de iyi davranmaya çalışıyor sanki onca şeyi yapan kendisi değilmiş gibi takmıyorum yinede doğru düzgün evine bile gitmiyorum bazen kocası veya o gelip bebeğimi kapıdan alıyorlar yarım saat bir saat ben gidip kapıdan geri getiriyorum sizce böyle devam mı etmeliyim bu mesafe benim çok hoşuma gitti rahatladım resmen ama eşim bu durumdan hiç memnun değil istiyor ki sürekli dipdibe olalım herşeyi beraber yapalım her yere beraber gidelim bende artık ufaktan sesimi çıkarmaya başladım bizi kahvaltıya götür sadece ben ve oğlumu dedim gittik sen her gün her gün annenin evine niye gidiyorsun dedim madem ordan çıkmicaktın niye evlendin diyorum madem öyle bende her gün annemlere gideyim dedim yavrum kapıdan uğradım geldim durmadım bile falan dedi bir şey demedi yani siz olsanız böyle devam eder misiniz ne yaparsınız 

12 Cevaplar

+1 oy
(1,832 puan) tarafından
Devam et böyle dişini göstermeye sakınn yelkenlerini suya indirme dişini göstermeyince kendilerini bişey zannediyolar eşine de hep böyle sabit ol sert ol gerektiği yerde eğer sesin çıkmamış olsaydı sana kızacaktım şimdi ama Çok sevindim sesini çıkardığın için 
(216 puan) tarafından
Ben hep eşim beni korur diye ses etmedim ama artık olan bana oluyor bugün ses etmezsem yarın psikolojim kaldırmaz bunları
(1,832 puan) tarafından
Sen devam et ipleri sakın bırakma canım eşin sana destek olsaydı ses çıkarmazdın belki ama eşin arkanda olmayınca olan sana olmuş olur o yüzden devam et böyle
-Reklam-
0 oy
(445 puan) tarafından
Böyle devam et mesafe en iyisi. 
(216 puan) tarafından
Aynen kesinlikle haklısın
0 oy
(743 puan) tarafından
Bidaha aynı fırsat geçmez eline. Devam kee bacım 
(216 puan) tarafından
Valla haklısın bacım da eşimle de aram bozulsun istemiyorum o yüzden biraz yumuşak davranıyorum açıkçası
(743 puan) tarafından
Oda alışır boşver öyle yiparanacagina böyle yipran. Barissan hepsiyle ugrasacaksin küs kalsan bitek kocanla ugrasacaksin :)
0 oy
(124 puan) tarafından
Bu mesafe iyi böyle devam et ama eşin ailesine gitsin bosver
(216 puan) tarafından
Senin eşin her iş dönüşü önce annesine gitse sonra kendi evine gitse böyle der miydin? İş dönüşü gidiyor bide akşam yemeğinden sonra bazen yine gidiyor zaten cumartesi pazar günü farzmış gibi hep ordayız zorla beraber yemek yiyelim diyor o da olmadı hadi çayı beraber içelim diyor açıkçası bensiz de gitmesini istemem bu kadar fazla Allah bilir anası neler diyorda adam bu hale geldi. Evlendiğimizde ağlamama dayanamazdı şimdi de gözlerim dolunca sinirleniyor her şeye ağlıyorsun diyor
0 oy
(393 puan) tarafından
Değer görmediğin ve aksine zarar gördüğün yerde geri çekilmek en mantıklısı.  Yeterince fedakarlık yapıp dönüp gelmişsin evine , eşinde ailesi ile dibdibe olmak istiyorsa kendi çekirdek ailesi ile olsun.
0 oy
(8,363 puan) tarafından
Çok çok iyi bence devam çocuğu bile göstermemde alamazlar kurban ederimde isde yukardalar mecbur
0 oy
(9,078 puan) tarafından
Sakın geridonme sakın eşin de ailesi de ciddiyetini anlamış bi yumusarsan bi dahakine mahkeme kapısında bile ciddiyetini anlamazlar ben soyleyim aynen devam asla yumuşama o ne öyle çocuk muyuz biz kocalarla mi evlendik analariyla mi evlendik ne o öyle sürekli dip dibe böyle hayat mi olur 
0 oy
(233 puan) tarafından
Onlar bundan anlıyor demekki. Mesafe her zaman iyidir 
(216 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim ama eşim ödü kopuyor aralarına mesafe gidicek diye
0 oy
(509 puan) tarafından
Eşin arkanda durmuyorsa bence de böyle devam etmelisin. 
(216 puan) tarafından
Evet çünkü başka çarem kalmadı
0 oy
(332 puan) tarafından
İyi yapmışsın hiç çizgini bozma sen bütün ipleri vermişsin izlenimi oluşmuş biz ne desek oturur bir şey demez diye düşünüyorlar yeri geldiğinde lafını da esirgeme saygı evet her zaman lazım ama hakkını da yedirme bir insan kendine saygı göstermezse kimse takmaz canım önce kendini sev ve kendine değer ver ve sakın başkalarının seni ezmesine izin verme 
(216 puan) tarafından
Zaten kendimi sevip saygı duyduğum çocuğumu düşündüğüm için böyle yapıyorlar canım. çekemiyorlar kaynanam hastalandı ilk söylediği şey bu yaşıma kadar param yoktu çok çektim şimdi param var ama ben hastalanıp yiyemicek miyim diye ağladı. Sürekli de söylüyor oğluna ben senin için kendimi feda ettim herşeyi senin için yaptım diye oğluna manipülasyonlar yapıyor bir gün kavga etseler diğer gün hasta numarası yapıyor oğlu gelip onunla konuşsun diye. Ödü kopuyor ben rahatlık görücem elim  para görecek diye. Halbuki tüm dünyanın parasını bana versen bu saatten sonra ben gönlü rahat durabilir miyim keşke tüm her şey onun olsaydı da benim oğlum iyi olsaydı bunu bile görmüyorlar işte hep menfaat peşinde üç tane kızı var bir gün bile onlara böyle bir şey demedi eşim onun yanında bana para verdi diye millete veriyorsun bana vermiyorsun diye kavga çıkardı zamanında ah ah onlara susmamış olsaydım belki şimdi bunu yapamazdı ama 22 yaşındayım aklımda hiç evlilik yoktu allem ettiler kallem ettiler beni ikna etmeye şimdi de diyor keşke gelinim olmasaydın diye
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Dişini gostermeyeni ezerler cnm hakkından çık kendini ezdirme
0 oy
(7,186 puan) tarafından
Ne saçma bir muhabbet? Eşinin parasını yiyeceksin tabi ki başka kimin yiyeceksin ki? Eşin evinde iş yapacak tabi ki yabancı yer mi. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 120 göst.
17 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 201 göst.
2 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 631 göst.
0 oy
5 cevap 113 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu