0 oy
549 göst.
Aile kategorisinde (200 puan) tarafından
Eşim beni her konuda dinleyen üzmeyen biri genel olarak uyumlu bir çiftiz abisi eşinden boşandı eski eşi ile görüşmüyor çocuğu var tatilde kayın pederimde kalıyor çocuğu annesinden almaya veya bırakmaya eşim gidiyor kayınpederim eşimi kullanıyor aracı olarak bu konu bizi alakadar etmiyor sen muhatap olmicaksın dedim eşime defalarca da kavgasını yaptık yine babasını dinliyor abisinin oğluna kıyamıyor vs çocuğu almaya bırakmaya gidiyor bazen babası ile de gidiyorlar en son geçen gün eve davet etmiş kayın pederim ve eşim ile kahve bile içmişler bana göre boşanmışsa bitmiştir ve görüşmeleri doğru değil eşim ile kavga ettim nasıl gidersin istemediğimi biliyorsun babamı yalnız mı bıraksaydın dedi çok sinirliyim kim haklı sizce 

21 Cevaplar

0 oy
(2,567 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Boşansa bile adamın anne babası kadına, kadının anne babası adama mahremdir çünkü artık anne baba hükmüne girmişlerdir. (Yani bir kimse boşansa bile kaynana veya kayınpederiyle evlenemez, aynı kendi anne babası gibi mahrem olmuşlardır)

Buna göre eski eşin kaynatasını buyur etmesinde bir sakınca yok (tek başına olmaması çok daha makbuldür) ama kaynı ona KESİNLİKLE helal değildir. Haremlik selamlık olayına dikkat etmeseler bile (ki müslümanım diyen herkes etmelidir) günümüz şartlarında ne çok kötü olaylara şahit olduğumuz düşünülürse mutlak surette bu gibi durumlara düşmekten kaçınmak gerekir.

Ayrıca ne gerek var? Eşinize bu cevabı atabilirsiniz. Güven tek kullanımlıktır. Babanız yalnız kalmayacaksa görümce olsun, kaynana olsun illa ki kadın olan birilerini yanına alabilirdi. Netice de kadının yanına gidiliyor. Gereksiz.
-Reklam-
+5 oy
(10,689 puan) tarafından
Uzatılacak bir konu değil bence. Eşin eski yengesiyle bi kahve içmiş ne var ki bunda. Demekki kayınpederin ve eşin iyi biri araları iyi olmaları da güzel yeğeninin annesi sonuçta kanlı bıçaklı mı olsunlar. Onunda çocuğunun dedesi ve amcası bana normal geldi bilemedim
(200 puan) tarafından
Çocuğun babası varken eşim herşeyine koşuyor  uyarmama rağmen gitmesine sinir oluyorum
(10,689 puan) tarafından
Babasıyla yüz göz olmak istememiştir kadın.  Ben hala bir tuhaflık göremedim
+1 oy
(2,006 puan) tarafından
Eve davet eden kim
(200 puan) tarafından
Abisinin eski eşi çocuğu almaya gidince kayın pederim ve eşimi içeri buyur etmiş girmişler
+1 oy
(441 puan) tarafından
Ortada bir çocuk söz konusu yaşı kaç olursa olsun. Anne baba boşanmış olsa da çocuk iki tarafı da gözlemliyor. Ailelerin artık kalan tek ortak iletişim noktası çocuk sonuçta ve görüşülmesi gerekiyor. Eşinizin abisi kendi almalı tabiki çocuğunu eski eşiyle merhaba merhaba yeterli ancak birileri vurdumduymaz diye de bizi ilgilendirmez diyip kaçmayın lütfen. Ayrıntılı ve detay bilmiyorum ancak sinir olunacak ve kavga edilecek bir husus değil gibi görünüyor. Eşinizle uyumunuz daim olsun. 
(200 puan) tarafından
Yengesi beni görünce selam vermez bu durumda onların çocuğu beni hiç ilgilendirmiyor eşiminde alakadar olmasını istemiyorum
(441 puan) tarafından
Bu durum sizinle o kişi arasında, eşinizin kan bağı olan ve suçsuz günahsız bir çocuk hakkında bu tutumunuzu şuanki sinirinize bağlıyorum
(200 puan) tarafından
Benim takıldığım konu istemiyorum dememe rağmen eşimin muhatap olması çocukla bir sorunum yok kayınbabam alsın gelsin ben bile bakarım çocuğa eşim gitmesini istemiyorum
+1 oy
(972 puan) tarafından
Yani şöyle düşünüyorum benim dayımla eşi de boşandı fakat benim yengemle aram iyi severim iyi bir insan fakat ikisi anlaşamazdı genelde ve ayrıldılarda ben yengemle görüşüyorum yirmi beş sene oldu ayrılalı hala görüşürüz çünkü kötülük görmedik ailem de görüşürüz dayım görüşmez sadece çocuğu ile görüşür 
+1 oy
(58 puan) tarafından
Empaati yap Allah korusun boşanan sen olsan ama saygıni korusan kaynina kayinbabana eve buyrun demez misin ben derim nezaket için dedi belki kız kayinbabasi da kabul etti art niyet arama bence uzatılacak bişey değil 
(200 puan) tarafından
Buyur ederim tabi ki ama eşimin beni dinlememesine çok takılıyorum aynı şekilde eşim bana istemediğini defalarca belirtse üzüldüğünü görsem umurumda olmaz kimse aynı hassasiyeti ondan bekliyorum ama sonuç hüsran
+1 oy
(2,680 puan) tarafından
Canım dedesinle amcası ikisi gidip bir kahve icmisler uzatecak bir konu değil ki bu 
(200 puan) tarafından
Bana göre uzatılacak bir konu defalarca uyardım bu kadın beni görüyor tanımamazlıktan geliyor Allahını selamını esirgiyor eşimle kayın pederimle kahve içiyor
(2,680 puan) tarafından
Canım nezaketen çağırmıştır sürekli gidip çocukları aldıkları için
+1 oy
(141 puan) tarafından
Herkesin düşüncesi farklı olabilir .Ama ben seni haklı buldum ben olsam bende rahatsiz olurdum bir de eltinin yerinde olsam karısı yokken eve buyur etmem sen olmadan eşinin girmeside saçma madem cocuk görsün diye  gidiyor kahve neden içiyorsun diye sorarlar adama
(200 puan) tarafından
Yanında kayın pederimde vardı kahve içtiklerinde ama bu durum beni çok sinirlendirdi
(141 puan) tarafından
Beni yanından birinin olup olmaması ilgilendirmez bana göre ters.ben ablam boşansa eniştem çocukları almaya gelse kahveye buyur etsem ne derdin diye bir sor .ee sonuçta sende yiyenlerin için görüşeceksin
(141 puan) tarafından
Seninle beraberken çağırsa tamam ama sen yokken uygun değil
(200 puan) tarafından
Aynen bende bunu soruyorum susuyor çünkü eşimde görüşmemi istemezdi gerekirse ailemi araya koyucam kayın babamla ben konuşucam ama eşim gitmeyecek
(141 puan) tarafından
Bazen insanlar ayıp olur diye en yakınına ayıp ediyor
0 oy
(2,147 puan) tarafından
Yani normal sonuçta ortada bir çocuk var biraz abartmışsın sanki 
(200 puan) tarafından
Çocuk olabilir eşimin önceliği ben olmalıyım rahatsızlık duyduğum birşeyi tekrar ediyor
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Bence ben haklıyım:))bebem uyumuyor help gece gece kafayı yedim 
0 oy
(3,511 puan) tarafından
Ay amma abartmissin, hic bisey yok bu konuda.
0 oy
(6,542 puan) tarafından
Ben ortada kavga edecek huzursuzluk çıkacak bir durum görmüyorum yeğeni yani tabi ki yardımcı olacak eğer yengesiyle aralarında art bı niyet yoksa bı kahveden birşey olmaz birde tek de değil yani babası da varmış yanında eşler boşanabilir birleşebilir bu onların kararı ama ortada bı çocuk varsa bu herkesi ilgilendirir herşeyi geçtim sende bı annesin veya adayısın tam bilmiyorum aynı durum senin başına gelse nasıl olurdu abisi umursamaz diye sizlerde umursamaz olmayın demek ki kadın bu sebeplerden bitirmiş evliliğini 
0 oy
(2,859 puan) tarafından
Biraz çocuk gibi yaklaşıyorsun olaya. Mevzu olan bir çocuk. Ve eşinin yeğeni sende durman gereken yeri bilmelisin. 
0 oy
(1,641 puan) tarafından
Ben sen biraz abartıyorsun boşanmışlar görüşmek istemiyor olabilirler kayınbaban yanlız gitmek istemeyebilir onunda yiğeni sonuçta sen yigenin için bir şeyler yapmazmıydın sen eşini eski yengedenmi kıskanıyor sun acaba 
0 oy
(378 puan) tarafından
Vallah bende olsam izin vermeem Esimin tek gitmesine boşanmış dul bir kadın sende git eşinle 
(200 puan) tarafından
Haber verseler giderdim de haber veren olmadı keşke bi götürsünler beni göreyim olan biteni
(378 puan) tarafından
Haklısın konuda bu devirde kimseye güven olmaz eşin gitti zaman sen de git
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Bence ne kadar güzel bir aile kayınpederin ve eşin. Sen abartıyosun. Böyle olmasalardı korkman lazımdı aslında.
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Bemce sen abartıyorsun. Kahveyi icerlerken yalnız olsalar evet kızarsin ama babası da varmış. Boşandılar diye düşman olmaya gerek yok ki. Sonuçta yeğeninin annesi napsın düşman mı olsun. Yada çoğu insan gibi dul diye dışlasın mı. Bence yeğeniyle ilgilenmesi bile çok güzel. Çocuklara merhamet edip sevgi gösteren kıyamayan birine böyle yapmayın. Yengenin sizi bireysel bir yanlışı olmadıysa da sizde gidin yanında eşinizin yanında olun. Karşı çıkıp kavga etmekden iyidir. Sonuçta ortada çocuk var bu saatten sonra çocuğu silip atmak da doğru değil ki çocuğun ne suçu var. İlerde büyüyünce amcam beni aramadı sormadı ilgilenmedi dese daha mı iyi
0 oy
(3,091 puan) tarafından

Haklı olan eşin 

Abisiyle bir araya gelmek istememiş 
Normaldir bunlar
Bence seni bile ilgilendiren konu değildir 
Boşuna kavga etme 
Huzurunu bozma
Başına gelmeyen anlayamaz bu işleri 
Kaç yıllık yengesi sonuçta ayrılmış olabilir 
Yeğeninin annesi 
Senin derdin ne ki
Boşver 
Eşin gidib eski eltinle mı yatıp kalkıyor yoksa
Öyle bişey yoksa boşuna eşinin gözünden düşme derim
Unutma 
Karı bulunur 
Abi baba bulunmaz
0 oy
(283 puan) tarafından
Tahminimce eski eltinizle eskiden de anlaşamıyordunuz. Artık bir evlilik bağı da kalmadığına göre sizinle iletişimi kesmeyi seçmiş olması gayet normal. Sonuçta kadın kocasıyla bilr ayırmış yollarını, çarşıda pazarda size mi sarılacak? 

Ortada bir çocuk var ve bu çocuğun anne babasını görmesi en doğal hakkı. Anne babasının da çocuğu görmek... Bunun yolu sizin eşinizin aracı olmazı ise bu olmak zorunda. Eşiniz yalnız gittiğinde evine giriyorsa tamam, bu sorun, ama kayınpederiniz de kadın rahatsız olur diye tek girmek istememiş evine eşinizi almış. Zaten muhtemelen kadın da eşinizi tek başınayken çağırmaz.

Siz ne kadar gitmeyeceksin derseniz deyin, o gitmek zorunda. Gitmesi de gerekiyor. Evlilik bitmiş olabilir ama çocuk olduğu sürece onun sorumluluğu artık sadece anne babasinın değil hepinizin üstünde. Olgun davranmalısıız. Burada özne siz değilsiniz. Sözünüzün dinlenmesi gereken bir yanı yok. Özne çocuk.
0 oy
(565 puan) tarafından
Boyle bir durumda empati yaparim ve bosanmisim yani banane eski kocamin babasindan kardesinden cocugum onlari ilgilendirdiği icin kapidan gelip almalarinda sorun yok ama eve falan buyur etmem yani huyum degil bu yuzden bende esimin eski yengesiyle kahve icmesini kabul etmezdim ama sorun da cikarmazdim çözüm olarak bende gelicem sizinle derdim ve giderdim 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 797 göst.
11 Şubat 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 260 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 231 göst.
1 Aralık 2022 Aile kategorisinde Sevtur (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 725 göst.