0 oy
1,681 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar bziim hem dini hem resmi nikahimiz vardı düğünede 3 Ay vardı  ki hamile olduğumu öğrendim aslında eşimle bir kerelik deneme isteğimizle kendimizi tutamadık ve kızlık zarı patladı kanamam olunca korktum ve geri çekildik zaten adetten çıkalı da  3  Gün  falan olmuştu  banyo yaptim eşimle aramada böyle baiey olunca da hamile kalmam diye düşündüm ve ikimizde bilmediğimiz için ertesi gün hapı almadık sonra bakitk ki hamileyim e düğün gününü erkene al şu bu derken aileleri ikna etmek derken benim ailem sıkıntı cikardi ne bu acele diye zor ikna ettim düğün yapmadı kayinpeder eşimde sıradan bı şekilde düğün bişeyler ayarladi evlendik ama gelin görün ki bn baba evinden köye gittim kaynanam da saat 8 de yatağı demz mj  hadi girin odaya çarşafı verin diye bn kabul etmesemde anlarlar diye eşim kabul etti kaynanam öz değil bu arada üvey eşimde kolunu biraz kesti çarşaf a sürdü verdik o gece ama doğum da herşey ortaya cikti  erken doğum diye yediremedik kimseye geçen görümcem benle kavga etti saçma sapan bişey için bana sen zaten bakire değildin ki dedi kendini abime yamadin dedi evet nişanlı iken eşimle birliktelik oldu ama yemin ederim ki bakireydim kaynanam da millete o bakire değilmiş dedi çok zoruma gitti keske önlem alsaydım diye... ama eşim bn biliyorum önemli olan benim dedi ...şuan kızım 5 yaşında çok şükür görümcem hala bekâr bazen diyorum ki inslalah aynısını yaşarsın da iftira atmak neymiş görürsün  linçleyemeyin kim başına ne gekir bilemez 

49 Cevaplar

0 oy
(266 puan) tarafından
Linclenecek bı durum değil ki canım helalin sonuçta sen ayıp bişey yapmadın zaten dinimizde erkek isteyip kadın hayır diyemez aynı şekilde erkek de ki sadece düğün olmamış bende 9 ay bu şekilde düğünü bekledim ama benim böyle durumum olmadı hamile kalırım korkusu vardı hiç takılma kimsenin namusuna laf edemez herkes gibi eşinle olmuş o ahin çıkar zaten düğünün tek bir amacı var evlendiler diye duyurmak başka anlamı yok yani 
(1 puan) tarafından
Bizim söz ile nişan arasında 9 ay vardı düğünü beklemedik 1 buçuk yıl oluyordu zaten ailem çok uzattı sanki 1 ay daha kalsam evlerinde ne olacaktı hayırlı iş uzatmaya gelmez işte
-Reklam-
0 oy
(9,291 puan) tarafından
Kız klasik yalan atıyor daha yeni hesabı acmısta bunları mı uydurmus
(1 puan) tarafından
Aynn canım isim yok canım sikildi yazayım dedim güzel mi beğendin mi senaryoyu şaka misiniz ya zaten başka hesabım var ve bicok kişi de o hesabımı biliyor bnde bunu  açıp yazdım gerçi niye açıklama yaptım şuan onu da anlamadım
0 oy
(529 puan) tarafından
Yanlış anlamada adını kötüye cikarmslar namusuz lekesi atmşlar bilmeden kocan çıkıp onlari rezil edip ben yaptim karımın namusu herşeyi benim diyeceğine ben biliyirum yeter mi dyor.pes doğrusu yazıklar olsun adinni temize çıkarıp onları rezil etmeliydi  
0 oy
tarafından
Kusura bakma ama görümcene, aynısını yaşaması için dua etmen çok saçma. Doğru söylemiş sen bakire olarak gitmemişsin o eve sonuçta. Gelin ata binmiş ya nasip demiş derler. Kınamak değil niyetim yanlış anlaşılmasın 

Kaynana ve çarşaf istemeye gelince. Sen ne olursa olsun vermeyecektin. Benim özelim mahremim kocam gördükten sonra kimseye gerek yok diyecektin
(334 puan) tarafından
Burada erkek tarafının işlediği suç o kadar fazla ki bunu bırakıp da dini nikâhlı birinin cinsel ilişkiye girmesi hakkında yargılama yapmak kimsenin haddine değil , konu gerçekten bu olmamalıydı o eve nasıl girerse girer ne kadar ayıp yaa.... Dini nikahı var kardeşim anlıyor musun adam emrettiğinde yapmak zorundaydı zatenn
tarafından
Yargılamıyorum... Nişanlıyken dini nikah yasak diye biliyorum zaten. Bu zihniyette bir çevreye sahipse ve buna sesini çıkarmayıp kolunu kesecek kadar aciz bir eşe sahipse tutacaktı kendini kimse kusura bakmasın. Şimdi diyeceksin ki nereden bilsin eşinin böyle olacağını. Biliyordur insan kendini belli eder zaten. Hadi kocası ***** sessiz pısırık cahil kendisi karşı çıkacaktı
(1 puan) tarafından
Bakire değildin deid yani başkasıyla yapmışsın anlamında dedi ve biz nişanlı iken her iki nikahı kiydik ailelekr öyle istedi bizde öyle istedik sonucda Günaha giriyorduk dini nikah olmasaydı
tarafından
Tamam ama kocanın ağzının ortasına vurması lazım kusura bakma karısına başkasıyla yattın demiş neyi bekliyor hala
0 oy
(334 puan) tarafından
Ben ne diyeceğimi kime çatacağımı şaşırdım yani olay baştan aşağı o kadar saçma ki bunu nereden tutsan elde kalıyor ne dinle imanla alakası var ne ahlakla ne yaşadığımız çağla, hiçbir mantıklı şeyle alakası olmayan bu çarşaf adetine mi söveyim, namus arayışını sadece kadında arayan böyle töreye mi söveyim, bu töreyi yaşatan gerizekalılıklarına mı söveyim, namusu bırak tüm elalem başka hiç işleri yokmuş gibi karı kocanın özel hayatının peşine düşmelerine ayrı mı söveyim yav ben nereden başlayayım sövmeye anlayamadım ki.... Kocanda da çok büyük sorun var, pısırık ödleğin önde gideniymiş, kendi ailesinin ağzını nasıl susturamamış hele hele karısına iftira atılmasını nasıl yedirmiş kalıpsızz korkak ... Sende de suç var burada mağdur rolündesin, kocana meydan okuyamadın mı muhtemelen seni o kandırdı nişanlıyken sen onun için bazı şeyler göze aldın ve seni yarı yolda bıraktı. Şunu unutma kadın düşmanları var evet ama buna izin veren kadınlar olduğu sürece var olmaya devam edecekler.... Sizin hepiniz aslında kadının kolayca suçlanıp harcanabileceğni ve erkekten daha değersiz olduğunu kabullenmiş gibisiniz...
0 oy
(334 puan) tarafından
İşte bu yüzden düğünden önce dini veya resmi nikah yapılmasına karşıyım. Çiftler zaten günahı yok diyerek normal karı koca gibi olabiliyorlar. Ve maalesef bazen böyle düğün öncesi hamilelik veya düğün öncesi ayrılıklar yaşanabiliyor. Sen günah işlememişsin sonuçta. Evet bi hata yapmışsınız ama günah işlememişsiniz. Bence eşinle birlikte onlarla aranıza mesafe koymalısınız. Kızın büyüdüğünde kızına da senin hakkında böyle iğrenç şeyler söyleyebilirler. Dikkatli olmalısın canım. Sıkma canını. Geçmiş geçmişte kaldı. 
(334 puan) tarafından
Çok doğru yazmışsın, hatta günah değil ama hata demek çok iyi tespit olmuş canım. Biz 3 hafta önce kıydık dini nikahı onun da sebebi eline dokunabilmem içindi, dini nikaha kadar asla bir temas olmadı parmak bile deymedi ve bu çok zor birşey. Bilmiyorum insanlar nikahsız elele dokunmayı alışkanlık ettikleri için bizi yanlış anlamış olabilirler ama sadece dokunmak sarılmak için bile yapılabilecek bir şey, tabi 3 haftadan daha fazlasını göze almak zor bence...
(334 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. 3 hafta dayanılabilecek bir süre ama 3 ay çok uzun bir süre. İnsanlar el ele tutuşalım, sarılalım diye nikahı yapıyorlar ama düğüne uzun süre kalınca iş çok ileriye gidebiliyor maalesef.
(334 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(28,472 puan) tarafından

Şeyyy hiç inandırıcı gelmedi bu bir senaryo film yani izlemiştim shsjsjs

(1 puan) tarafından
Aaa öyle mi bnden de bunu yazdığım için bı film  ödülü gelir o zaman hangi film söyleyin de herkes izlesin bnde merak ettim şimdi
(28,472 puan) tarafından
Ciddi bak inandırıcı değil eşinin hele kol.kesmesi fln
(1 puan) tarafından
Kız öyle çizgi atticak şekilde kesti derin değil yani garibim evin arkasında cam bulmuştu onunla yaptı
(28,472 puan) tarafından
İyiymis
(15,327 puan) tarafından
Sılada Boran yapıyordu :)
0 oy
(280 puan) tarafından
Niye herkes herşeye müdahale ediyor özel geceye bile anlamadım neden buna müsaade ediyosunuz ne zaman yattık kalktık hesap mı vercez ne saçma 
0 oy
(19,822 puan) tarafından
Suç sende değilki çarşaf isteyen cahilde bide millete yaymış gerizekalı üvey olduu net bellide bari biraz usul erkan filan bilseydi
0 oy
(611 puan) tarafından
Resmi ve dini nikah varsa nişanlı iken değil evli iken yapılmış o çocuk. Eşin de ağzının payını veremedi mi kaynana ve görümce müsvettesinin ! 
0 oy
(611 puan) tarafından
Yattiysam nikahlı kocamla yattım yaptım çocuğu diyip lafı çaksaydın. 
(1 puan) tarafından
İşte öyle desemde onların diliyle nas edemedim
0 oy
(149 puan) tarafından
Ortada haram yok ama kültürümüzün örf adetleri var millete bebehi açıklamak zor olmuştur 

Carsaf beklemek nedir ya kaldı öyle şeyler adam görüp biliyorsa yada varsa jirsey kabul ediyorsa kime ne size demiyorum çok saçma 

Sizin gibi hamile kalan bir akrabamız var eşimin tarafından valla herkes öğrendi önceden hamile kaldığını onlarında nikahı vardı kızın kinasi yapılmıştı memleketinde diğer yanı eşinin memleketinde taziye cikti dugun ertelendi hamilede olunca erken dogdu dendi ama kimse inanmadı 
(1 puan) tarafından
Bide demez mi bana bizim çarşafımizi tepsi üstüne koydular herkese göstermişler diye eee yani deidm senin kini de gorucez dedi kavga da ettik bide komşuları da getirmişler komşularda bekledi bizi çok cahilce biseydi
0 oy
(1,600 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum doğuda bu adetler var eşimde istedi ben kabul etmedim düğünde de örtü yengem kocası görüyor tamamdır dedi kaynanam sıkıntı çıkardı ben göstermedim kocam gördü tamamdır dedim 

Ama senin kocan bence susmuş bunlara iyi bir ağız payı verseydi cesaret edemediler demeye hem kime ne sen kendinden eminsin biliyon eşin biliyor onlara *** yemek düşer 
0 oy
(9,000 puan) tarafından
Yavrum resmin nikah desen var dini nikah desen var olduysa da kocanla olmus nedir yani tamam nisanliyken ben doğru bulmuyorum ama olan olmuş cocugunda anası belli babası belli kime ne yani eşin ben biliyofum demek yerine nisanliyken ben zorladım diyemedi mi 
0 oy
(7,173 puan) tarafından
Sen böyle görgüsüz bir aile ile neden evlendin? İğrenç muhabbetler. Kimi ilgilendirir kimin neyi ne zaman yaşadığı? 
0 oy
(1,664 puan) tarafından

Kocam çarşaf fln verdirmedi ilişkiden hemen sonra makinada güzelce yıkadık al sana çarşaf dedik :D

0 oy
(1,100 puan) tarafından
Dinen ve hukuken birlikte olmanızda hiçbir mahsur olmazken gelenek dayatması ile size yaşatılanları doğru bulmuyorum. Hele sonrasında size karşı yapılanlar tamamen rezalet. Karı koca arasında yaşananlar kimi ilgilendirir? Çocuk sanki tövbe zina çocuğu mu? Kafanıza hiç takmayın ama toplum maalesef bu kafadan çıkamıyor.

Bu arada bizde 9 ay nişanlı kaldık. Hem dini hem resmi nikahımız vardı biz ilkimizi düğünümüzden sonra kendi evimize gidip yaşamayı seçtik. Tabii toplum korkuları da yok diyemem. Ama asla mantıklı değil... 
0 oy
(636 puan) tarafından
Herşey okeyde çarşaf olayı ne yaa orada kafayı yedim böyle zihniyetli insanlardan nefret ediyorum keşke o an sen ve eşin kabul etmeseydiniz ve iftira atmışlar boşver Allah'a bırak o güzel bir şekilde cevaplarını verir yakın zamanda 
0 oy
(9,340 puan) tarafından
Onların lafını kocan verecketi en başta çarşaf falan karistirmayip söyleyecekti o gece ..

Buyik birsey gibi artık her kavgada derler
0 oy
(382 puan) tarafından
 hem dini hem resmi nikahınız varmış zaten ilk kez eşinle olmuşsun ne diye ustune gelmişlerki. Benim basima gelseydi vee bana demis olsalardi o bakire degildin kendini yamadın diye o diyenlerin saclarindan tutar sürürdüm + eşime sürdürürdüm.. Bana öyle diycekler ve eşim susucak? Asla. Sizinde eşiniz susmamaliydi. Benle olmus baskasiyla olmamis demeliydi

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 3,299 göst.
26 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,289 göst.
29 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
+1 oy
53 cevap 417 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bebisbirisi (131 puan) tarafından soruldu