0 oy
224 göst.
Aile kategorisinde (639 puan) tarafından
Öncelikle selamün aleyküm kızlar başlık biraz değişik olmuş olabilir ama aranızdan biriyim uzun zamandır üyeyim kadın olmak ne Zor iş değil mi bütün sorumluluk Bizim üzerimizde ev temizliği yenecek yemek çocukların sorumluluğu herşey ama herşey Bizim sırtımızda yani hem temiz olmak zorundasın hem hamarat hem düzenli hem herşeyin bakımıni yapmak zorundasın ama erkek çalışıp para getirince herşey bitmiş oluyor nasıl olsa ekmek parası kazanılıyor gerisini kadın düşünsün derdinde çoğu bizlerde tüketiyoruz biraz yardım ve destek bekliyoruz gerek temizlikte gerek yemekte gerek çocuklar konusunda bilmiyorum ben mi abartiyorum

10 Cevaplar

+1 oy
(983 puan) tarafından

Hiç demiyorum :) ve bizler bunları yapmak zorunda değiliz. Eğer yapıyorsak bunun karşılığını Allah kat kat verecektir. Çünkü İslam'da kadın temizlik, yemek, ev işi yapmak zorunda değil. İstemezsen çocuğunu bile emzirmezsin ve süt anne tutabilirsin. Ama sen bunları yapıyorsan Allah kat kat yüceltir seni. Düşünsene yemek yapacaksın ve niyet etsen 'niyet ettim senin rızan için ev halkını doyurmaya' yani bunları Allah rızasını kazanmak için yaparsan ne bereket ne mükafat :)) bence değerlendir. Her yaptığın işi niyet edip yap... Ben eminim ki huzur da bereket de katlanıp gider. Biz bu kadar şanslıyız neden erkek olmak isteyelim ki? Evimizin sultanıyız. 

(639 puan) tarafından
İşler hiç bitmiyor çok yoruluyorum bacım iki tane Cennet çiçeğim var elhamdülillah varlıklarına ama topladığım yer anında dağılıyor temizlediğim yer anında batıyor sinirden basım çatlıyor bu seferde
(983 puan) tarafından
Bu hep böyle olacak :)) yani büyüyüne kadar böyle... Bir gün hepsi gidecek. Böyle düşünün. Evet zor ama kalıcı değil hiçbiri...
(639 puan) tarafından
Allah razı olsun içimi ferahlatıniz Bir nebze
(983 puan) tarafından
Cümlemizden razı olsun inşallah :)) Rabbim çocuklarınızı size bağışlasın.
(639 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını inşallah
-Reklam-
+1 oy
(4,900 puan) tarafından
Bunun tamamen karşındaki eş ile alakalı olduğunu düşünüyorum

İşten gelince aklına gelecek tüm işlerde bana destektir paramı kazandım görevim bitti demez 4 yaşındaki kızımda en az benim kadar emeği var hem bakımında hem ilgi alakasında 

Bu nedenle hiç erkek olsam demedim hatta iyiki kadınım hem evde hem dışarda yorulmuyorum ve kocama kızıma harcadığım emeği görevim olmamasına rağmen Allah rızası için yapıyorum e bonus sevapta yükleniyor daha ne olsun ☺
(639 puan) tarafından
Rabb'im ağız tadınızi huzurunuzu hiç bozmasın evet eşten kaynaklı galiba birazda :( o yönden şanslı değilim maalesef
(4,900 puan) tarafından
Amin Allahım cümlemizin evine huzur versin bol bol ❤
(639 puan) tarafından
Amin ECMAİN inşallah:)
+1 oy
(12,190 puan) tarafından
Ben 6 senelik evliyim e 3 sene cocuk istemedik evim bal dök yala her gün her yeri sil süpür dip bucak isle. Bu şekilde ilerledim. Teşekkür eden yoktu eline sağlık diyen yoktu. 

Şuan kızım 2 yaşında koltuklar hali perde her yeri batırıyor oyuncaklar yiyecekler toz toprak. 3 sene önceye kadar biri evime böyle yapsaydı kesinlikle çıldırırdım. 

Simdi öğlene kadar ne iş yapabilirsem yapıyorum öğleden sonra da kızımla disarilardayiz veya evde oturuyorum. Bize madalya takan yok kendimizi yiprattigimizla kalıyoruz. Şunun evi de soyleymis desinler artık hiç umrumda degil bundan 2 sene sonra Allah izin verirse ne böyle dağılacak ne bu kadar kirlenecek.
(639 puan) tarafından
Ancak bana birşey olduğunda anlar kıymetimi ne diyeyim
(12,190 puan) tarafından
O zaman da iş işten geçiyor maalesef. O yüzden biz kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
(639 puan) tarafından
Kendime de geç kalıyorum şuan basım ağrıyor uzanıyorum oğlum TV izliyor kızım uyuyor hiç birşeyden zevk almıyorum gerçekten bu durum karşısında çok üzülüyorum
(12,190 puan) tarafından
Bence bi psikolojik destek almalısın. Eşinden bi beklentin olduğu sürece hep böyle hissedeceksin. Ben 6 sene çok.mucadele verdim şuan ne dediği ne hissettiği ne yaptığı ile ilgilenmiyorum ben evdeki sorumluluklarımi yerine getiriyorum o kadar gerisini Allaha bıraktım
(639 puan) tarafından
Bende çok düşünmemeli ve destek beklememeliyim haklısınız belkide buyuzden böyle hissediyorum
0 oy
(651 puan) tarafından
Erkek olmak ısterdım ben babamın 6kızı var hıc oğlu yok o yüzden hep ben erkek olsaydım dıyordum babamın arkasında bı oğlu olsaydı keşke dıyorum 
(639 puan) tarafından
Rabb'im ne verirse hayırlısını versin inşallah
(651 puan) tarafından
Amın aynen öyle
0 oy
(1,514 puan) tarafından
Eskiden derdim keşke erkek olsaydım ama şuan hiç demiyorum bazen düşünüyorum kızıma kimse benm kadr iyi bakamazdi eşim annesi olsaydı sorumsuz anne olacaktı 

Erkekler tabi sansli bir işi var kadının çok var ama Allah yardım ediyor 
(639 puan) tarafından
Tabii ki Rabb'im yardım ediyor fakat benim hiç işim bitmiyor:( iki çocuğum var şükürler OLSUN varlıklarına çok yaramazlar çok dağıtıyorlar etrafı temizlik desen yaptığım yer anında batıyor İnan basım çatlıyor sinirden
(1,514 puan) tarafından
Bazen takmamak gerekiyor bende çok takiyordum kızım o kadr yaramaz dün evi dip köşe sildim şuan aynalar her yer parmak izi
Bir video izledim adam diyordu küçükken çocuklarınızın sizin sildinizi aynaları kirletince sinirlenip bagiriyorsunjz ama zmn geliyor onlar gidiyor siz tek kalıyorsunuz ve o aynaya bakınca keşke olsada aynayı kirletse gibi konuşma yapıyor o videodan sonra takmadım bende şuan neyi kirletse kirletsin zatn büyüsü yapmicak ki
 Sende kendini üzme temizle yeri geliyorsa kirli kalsın senin evin senin duzenin kimse birşey diyemez millete bakma yani kendi cocuklarinla ilgilen vakit geçir önem verme böyle seylere
(639 puan) tarafından
Çok haklısın Allah razı olsun içimi ferahlatıniz
0 oy
(8,716 puan) tarafından
Evet diyorum eşimle her kavgamda özelikle 
(639 puan) tarafından
Allah affetsin bende çok diyorum hatta yoktan sebebden dün akşam tartıştık gerçi ortada elle tutulur birşey de yok evde askılı ile geziyorum diye demedigi laf kalmadı bende çok pişmanım seninle evlendiği mm için hatta mal kafam Bir çocuk yaptın Hadi tamam da neden böylesine ikinci çocuğu yapıp da eziyet ettin kendine babanin evindeki rahatlık battı dedim Kendi kendime sonradan çok pişman oldum:(
0 oy
(1,729 puan) tarafından
Dün gece bile söyledim sadece sabah 9 da gidip 9 da geliyor yemeği hazır çayı hazır yiyor yatıyor ama benim öyle bir lüksüm yok diye laf attım ki bu ara uykusuzluk çok beni zorluyor 18 günlük bebeğim uyutmuyor gündüz de kzılarım bende adama patlıyorum 
(639 puan) tarafından
Bnede çok uykusuzluk çekiyorum buyuzden tüm gün gergin oluyorum hem çocuklara hem herife patliyorum
(1,729 puan) tarafından
Öyle valla ama erkekler bazen hak ediyor
(639 puan) tarafından
Destek bekliyorum diye haykırıyorum resmen ama nafile
(1,729 puan) tarafından
Anlamıyorlar ki hep düz düşünüyorlar bazen öyle güzel davranır ay bu melek derim bazende tam bir kütük oluyor yani ne olacak bende bilmiyorum
(639 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkımızda
0 oy
(10,796 puan) tarafından
Bir gün şöyle güçleri olan bı erkek olup eşimi essek sudan gelinceye kadar dövmeyi çok isterdim yoksa erkek olmak.istemezdim ya 
(639 puan) tarafından
Onu bende istiyorum ama gücüm yetmiyor maleeef
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Erkek kadın ayırt etmiyorum bu konu da öyle bişey düşünmüyorum evlilikte kadının sorumlulukları farklı erkeklerin farklı. Bilmiyorum benim eşim mi böyle köpek gibi çalışıyor her ay 30 bin ödememiz var 11 de işe gidiyor akşam 11.30 da geliyor eve uykusunu alamıyor yataktan zor uyandırıyorum üzülüyorum yani kısacası ödemeler VS hep onun üzerinde bence erkek kadın bu konuda bana eşit gibi geliyor hiç erkek olmak istemedim 
(639 puan) tarafından
Her erkeğin ödemesi var her erkek çalışıyor ama kadınlar olarak bence biraz desteğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum Allah korusun ben ölsem bugün eşimin çocuklara bakabilrcegini hiç düşünmüyorum
(1,430 puan) tarafından
O sizin eşiniz. Benim eşim gül gibi bakar evladına kadın gibi dört dörtlük bakmasa Bile hiç bişeyini eksik etmez bakar büyütür ölsem de gözüm arkada kalmaz. Destek konusuna da gelince elinden geldiği kadar eşim izinli günün de gezdirir bizi alışverişini yapar bişey istesem alır ama şuan borç olduğu için yüklenmiuyorum eşime
(639 puan) tarafından
Anladım hayırlısı olsun.
0 oy
(1,838 puan) tarafından

Bebeğim bugün 6 günlük oldu eşim dün artık işe basladi ki gelip aksam da gitti gece 1.30 gibi geldi. Gurbetteyim, 1 arkadaşım dışında kimse yok. Dün başladı benim tam mesai yani. Eşim gündüz evde oldu mu el atıyordu. Gece yatıyor genelde ise gittiği için. Bebeğim asla durmuyor, yani meme reddi yaptı sadece sagip verebiliyorum, göğsüm mastit oldu 2 3 gün önce hala biraz geç sagsam çok şişiyor. Dikislerim çok ama üzerine oturmaktan hala iyileşmiyor. Bizde sabah su an 7 ye geliyor ben bebek sallıyorum. Dün dedim erkek olmak vardi hatta baba olmak vardı kadınlara olan oluyor diye bebegin durmamasindan ben de onunla ağlarken:D ama hepsi gelip geçici inşallah bacim

(639 puan) tarafından
Rabb'im yardımcın olsun canım evet hepsi gelip geçici inşallah herşey çok güzel olacak

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 769 göst.
4 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ASENA40 (19,270 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 335 göst.
0 oy
10 cevap 379 göst.
0 oy
12 cevap 659 göst.
6 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu

393,733 soru