0 oy
748 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Kızlar bi bebeğim var Maşallah gelişim olarak , konuşma olarak bir tık önde .Tanımayanlara 1 yaş büyük söylüyorum yaşını fakat bilenler özellikle konuşmasına çok şaşırıyorlar. Bugün uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla görüştüm ve kızımı ilk defa görüyor bu yüzden konuşmasına şaşırdı. Bu yaşta nasıl böyle konuşuyor dedi hemen yanından ayrılınca okudum nazar duasını ama yine de korkuyorum nazar deger bir şey olur diye sizde de oluyor mu böyle korku 

33 Cevaplar

0 oy
(9,000 puan) tarafından
O kadar hsklisin ki benim oğlumda öyle aynı yaşta komşunun oğlu var her konuda önde ondan çok kiyasliyolar diğerleri sen günlük oku nazar duasını yemeklerin içine 2 3 tane çörek otu koy rabbine emanet et bitti yapacak başka bişey yok 
(19 puan) tarafından
Yemegin içine çörek otu koymayı bilmiyordum yapicam bundan sonra çok teşekkürler
(9,000 puan) tarafından
Yok yani cebine de koysan olur ağzına direk atıp yuttursan da olur önemli olan üzerinde bulunması ben yediremezsen o şekilde anlamaz diye dedim
(467 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum çörek otununu o kadar nazar postu okudum post açtım hiç denk gelmedim bir umut yaparım artık. Kalem süresi 51. 52. Ayet vardı youtube da 101 kere okuyor onu açardım bende bi dinleteyim yine epeydir yapmadım.
(9,000 puan) tarafından
Ben kalem süresinde nazar ayeti olduğunu bilmiyordum bak ama çörek otunu nasıl duymadın kız herkes biliyo
(467 puan) tarafından
Valla ilk defa duydum .
Kalem süresi 51 ve 52. Ayet youtube da çıkar zaten
-Reklam-
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Nazardan korkarım ama okuduysanız içiniz rahat olsun... Fazla evham yaparsanız da o enerjiyi uyandırmış olursunuz. 
(19 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz teşekkürler
0 oy
(52 puan) tarafından

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz şöyle buyurdu: “Kim her sabah ve her akşam üç defa bu duayı okursa ona hiçbir şey zarar vermez."

بِسْمِ اللَّهِ الَّذِى لاَ يَضُرّ ُ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي اْلاَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمْ

Okunuşu: Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim.

Anlamı: İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir» derse, ona hiçbir şey zarar vermez.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 101/5088; Tirmizî, Deavât, 13)

(19 puan) tarafından
Çok teşekkürler Allah Razi olsun
(52 puan) tarafından
Cümlemizden
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Maşallah demeyen kem gözle bakandan bende çok korkarım ama neyden de korkarsam başıma da gelir hani Allah'ım art niyetli insanlardan çocuklarımızı yuvamızı korusun amin 
(467 puan) tarafından
İyi niyetli olsa bile fark etmeden nazarı değdiriyor
(1,717 puan) tarafından
Öyle valla
(467 puan) tarafından
Maşallah dedikleri halde kızım nazara geldi hepsi de iyi niyetli insanlardı ve farkwttimkş koz kardeşlerimin hatta erkek kardeşimin nazarına geldiği oldu o yüzden video felan atmıyorum onlara artık
(1,717 puan) tarafından
Ya normalde de büyükler anne babanın bile sevince nazarı olur derler buda ondan mesela Allah'ım korusun kuzularımızı
(467 puan) tarafından
Ay Amin amin
0 oy
(778 puan) tarafından
Canım çok haklısın Allah evlatlarımızı korusun . Benim ilk kızım engelli 5 yaşında.  İkinci kızım 9 aylık elhamdülillah o sağlıklı.  Ama maşallah onun gelişimi iyi önde gidiyor çok hareketli bir kız ve aşırı güler yüzlü. Çok arkadaş canlısı . Yani otobüse, trene bildiğimizden herkes öyle bir bakıyır, kaç kişi yolda beni çevirdi bu nasıl bir bebek? nasıl güler yüzlü, bunlar nasıl göz diyor. Çok korkuyorum. Ben almanyadayım . Almanından tut ,arabına, türkü,kürdü yani kim varsa yolda resmen kendini milletin kucağına atıyor gülüyor ellerini tutmaya çalışıyor korkuyorum bende . Büyük kızımdan dolayı hep dışarsayız.  Okulu ,terapileri ,kursları var küçük kızımda yanımda inşallah Allahıma emanet olsunlar 
(19 puan) tarafından
Rabbım büyük kızına şifa versin sana da evlatlarına bakabilmek için güç kuvvet versin .Hepimizin evlatları Allahım'a emanet
0 oy
(467 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Benimde öyle ben de çok korkuyorum ve nazara da geliyor ama beterinden korkuyorum. Göz o kadr kötü pis bişey ki benim bebeklerim ve çocukluğum çok güzel akıllıymışım nazara gelip kaza geçirdim fiziki olarak o kazanın darbesi bende duruyor ve yüz olarak çok değiştim. Kızım için de çok korkuyorum çok göze geliyor dikkat edilir bir bebek parkta onca çocuk içinde dikkat çekiliyor. Ben de diken üstünde oluyorum çok da korkuyorum tedirginim Allahım korusun senin bebeğini de benim bebeğimi de. Kalem süresi atıyordum ama kaç gündür açmadım duaları da arada okuyorum. 

Bir de kehribar boncuk aldım boynunda ayda 1 kere 24 saat toprağa gömüyorum negatif enerjiyi alsın diye.
(19 puan) tarafından
Amin canım bütün masumları korusun Rabbım. Kalem süresini hiç acmamistim bende açayım senin vesilenle Allah razı olsun
0 oy
(1,427 puan) tarafından
Evde defne yaprağı tütsüsü yak canım bide 7 inşirah suresi oku 3 Ayetel Kürsi 3 ihlâs suresi 3 Felak suresi 3 nas suresi hir bir bardak suya okuyup içir kızına tüm aile içebilirsiniz .
(19 puan) tarafından
Tamam canım yapayım Allah razı olsun
0 oy
(944 puan) tarafından

image

Canım sabah akşam çocuklarına onu bu duayı 

Rabbim bütün evlarımısı korusun 

(19 puan) tarafından
Aminn canım benim Allah razı olsun
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Benim kızımda aynı bazen ben susturuyorum. Yada pek fazla gezdirmem malesef . Hemen göze geliyorlar. 

Nazar  deveyi kazanı insanı mezara koyarmis ki bn iki abimi öyle kaybettim ( evleri var arabaları çok lüks yanında calisanlari var dediler dediler dediler bir anda kaybettik abilerimi
(19 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin , başınız sagolsun .Rabbım korusun bizleri , evlatlarımızı
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Oluyor bir kaç gündür kv oraya işçilerimiz geliyor yemeklerini hazırlayıp ayrı odada oturuyorum bebeğim uyanıkken çünkü kalabalığa girmek istemiyorum. Büyük kızım küçükken 6-7 aylık iken çok tombik ve çok güzel bir bebekti. Bu sefer tarlaya gidiyoruz bir sürü işçinin kucağında dolanıp duruyor. Her neyse kızım tam 7 aylıkken vücudunda kocaman kocaman noktadan büyük şeyler çıkmaya başladı her tarafında özellikle göbeğinin o arada daha çoktu. Geceleri uyuyan çocuk her yarım saatte bir uyanıyordu, rahatsızdı yani belli ağlayıp duruyordu. cildiyeye götürdük kaç kez hem özel hem devlet **** diyorlar bizlere krem veriyorlar tabi bizde bir şey yok kızıma kullanıyoruz geçmiyor. En son biyopsi yapalım dediler. Rahmetli babannem görmüştü görür görmez dedi ki bu çocuğa göz değmiş,ondan böyle bı koyun gözü bulun takın dedi. Bende güldüm hatta hiç unutmuyorum :)) sonra annem bulmuş koyun gözünü kızım bir deneyelim denemekten zarar gelmez dedi ben halen inanmıyordum çünkü. Bak abartmiyorum takar takmaz kurudu vücudundakiler ay şok olmuştum resmen. Ama 2 yaşına kadar hiç çıkarmadım kolye gibi taktik hep. Sonrasında kendi çıkardı durdurmadı bende kaldırdım 
(19 puan) tarafından
Aaa çok enteresan koyun gözü bende ilk defa duyuyorum aklımda bulunsun
Rabbım beterinden ve tekrarından korusun canım evladını
0 oy
(7,173 puan) tarafından
Canım korkunca değiyor nazar. Ben artık korkmuyorum aklıma öyle şeyler getirmiyorum. Kötü enerjisi çekmiyorum yani böyle daha iyi 
(19 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
0 oy
(3,660 puan) tarafından
Maşallah kaç yaşında merak ettim:) 

Nazar değecek düşüncesi hep aklında olmasın. Öyle daha çok nazar değer. Olduğu gibi söyle ne olacak. İçinden dua oku. 
(19 puan) tarafından
2 yaşında canım.  Okuyorum zaten gerisi Rabbime emanet artık
0 oy
(6,547 puan) tarafından
Evet nazar var ve hak ama bence biraz biz yapıyoruz hemen nazar değer aman değmesin aman şöyle olsun diye diye çekiyoruz biraz rahat olun benim küçük kızımın da konuşmasına herkes çok güzel çok tatlı konuşuyor frlan diyorlar ben herkesin arkasından okuyamam ki niyet önemli bence 
(19 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz , Allah'a emanetler
(6,547 puan) tarafından
Kesinlikle bugün mevlute gittik kaynanam nazar değer size demeye başladı bende valla anne aklına bikr getirme sadece bizde mi var çocuk boşver Allah'a emanet onlar dedim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
0 oy
20 cevap 1,874 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 412 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 117 göst.

397,726 soru