+1 oy
417 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,188 puan) tarafından
Hanımlar Merhaba kızım 2 ay sonra 3 yaşını dolduracak Allah izin verirse doğduğundan bu yana ileri derecede kusmaları vardı 1 yaşında geçerli 2 yaşında geçer mi yok geçmedi endoskopi kolonoskobu yapıldı ileri derecede reflüsü var midesinde Doktorlar en son ameliyat dedi ve halen Biz katı gıdaya geçemedik blender kullanıyoruz Bu sebepten dolayı bizim gibi olup da ameliyat olmadan ya da ameliyat olup geçen var mı çevresinde beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

8 Cevaplar

+1 oy
(4,938 puan) tarafından
Canim kati yiyince mi kusuyo, puturlu yedigi halde de mi kusuyo. Yedirince hemen mi kusuyo yoksa belirli bi sure sonra mi ?

Benim bebegimde de kusma sorunu vardi dogdugundan beri emdigi ilk aylarda surekli kusardi. Coklu besin alerjisi vardi. Ben diyet yapinca gecti kusmasi. Ek gida doneminde de alerjen bi besin verince yine kusuyo. 3 yas olmasina 3 ay var hala alerjen bisey yiyince kusuyo. 
(1,188 puan) tarafından
Canım çok araştırdılar reflü dışında birşey çıkmadı bazen 2 çı kaşıkta oluk oluk kusuyor bazen doymaya yakın Rabbim kimseyi evladı ile imtihan etmesin çok zor besin alerjisinde ishal felan yaşadınız mı sadece kusma mı vardı gelişimi nasıl sizin benim kız 2 ay sonra 3 olacak 11.50 geliyor
(4,938 puan) tarafından
İshal ,kusma,egzama,kaka da kan ,oksuruk ,kasinti. Bunlarin hepsini yasadik hala da yasiyoruz.
Uzmanlik alani alerji olan bi doktora gittiniz mi , ben 4 doktor gezdim dogru teshis alana kadar.
Bizim gelisimimiz iyiydi cunku 2 aylikken diyete basladik alerjik besinleri yemeyince kusmasi da kesildi. Belki bilmesek benimki de kusacakti. Gecen ay esim ilk kez disaridan irmik helvasi verdi bilinen guzel bi marka. O gun yatirdiktan sonra oksurmeye basladi ve siddetlik oksurukle birlikte kustu. Mesela hasta olunca doktor Augmentin verdi sabah verdim aksama kadar oksurdu aksam yatirinca yine kustu.
Alerjik bi besinin etkiside hemen gecmiyo bizde 10-15 gun suruyo. İlk kez tahin vermistim de 2 hafta ishal olmustu. Yerfistigi falan korkumdan hala veremedim.
Allah yardimciniz olsun ,instagram da Hastalanmayan cocuk sayfasi var onu takip edin,mesaj atin durumunuzu anlatin gorurse eger doner yardimci olur belki. Ama sayfasini inceleyin takip edin.
-Reklam-
0 oy
(1,188 puan) tarafından
Hanımlar yok mu çevresinde bu ameliyatı olan 
0 oy
(482 puan) tarafından
Bir bilgim olsaydı elbet cevap verirdim ama boş geçmek istemedim rabbim acil şifalar versin inşallah yavruna 
(1,188 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim teşekkürler
(482 puan) tarafından
Amin ecmain kardeşim
0 oy
(2,085 puan) tarafından
Bilgim Yok cnm postun üste çıksın  RABBİM sifa versin geçmis olsun 
(1,188 puan) tarafından
Çok sağol kardeşim aminn
0 oy
tarafından
Allah şifa versin canım inşallah amelyata gerek kalmadan iyileşir kuzucuk...
(1,188 puan) tarafından
Canım inşallah ama olacak gibi
0 oy
(8,362 puan) tarafından
Cano kaç yasinagelmis 3 yaş katı gıda yiyebilir bı yaş doktor ameliyatlik demese neyse Annesin uzuluyorsun okey ama mecburen olması gerekiyor ki iyi olsun yavrum Allah acil şifalar versin inşallah atlatsin güzel çocuğun
(1,188 puan) tarafından
Sürekli kustuğu için yiyemedi midesi bulandı 3 ayrı Profa götürdüm Ankara'ya kadar gittik artık çok üzülüyorum gelişimini etkilemeye başladı
0 oy
(52 puan) tarafından
Bilgim yok Rabbim şifa versin Ben olsam önce alternatif tıp denerdim tabii bu benim görüşüm kendime sürekli hacamat sülük yaptırıyorum Çok da iyi geliyor
(1,188 puan) tarafından
Canım onuda denedik insan çaresiz kalınca herşeyi deniyor
0 oy
tarafından
Canım bu arada kan tahlilimndemi cikti benim kızımda yeme sorunu var ya.asiri kusar bazen.kan talili yaptık doktor reflü var demedi hiç.rabbim bütün evlatlarimiza şifa versin korusun yavrulamizi..
(1,188 puan) tarafından
Yok canım endoskopi kolonoskopi yapıldı
tarafından
Hm tm canım.gecmis olsun tekrardan rabbim şifa versin koca koca lokmalari yutsun kuzucuk
(1,188 puan) tarafından
Amin inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 102 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Citipiti (3,660 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 115 göst.
30 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Buket0606 (301 puan) tarafından soruldu

397,723 soru

11,894,944 cevap

36,018 kullanıcı