0 oy
771 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Evleneli bir sene olmadı bıktım artık bir maaşla 3 eve bakmak nedir ya bize bakıyor anasının evine bakıyor bacısının evine bakıyor arkadaş. Bu ne ya eniştesi yurt dışında çalışıyor ablası kocasını aramak yerine eşimi arıyor para diye bu ne düşüncesizlik annesinin babasının 65 lik maaşları var kendilere yeter zaten köydeler eve herşey alır harçlık verir sinirlerim bozuluyor artık haksız mıyım sizce ablasının benim kadar oğlu var 4 çocuğu var en küçüğü 19 yaşında hepsi çalışacak yaşta hepsi evde yatıyor altlarında araba orası bozuldu dayı para burası bozuldu gardaş para kocasının çalıştığını at kenara davut zaten bakıyor Bizim borçta ödedikçe çoğalıyor anlam veremiyorum amaçları ne 

22 Cevaplar

+2 oy
(335 puan) tarafından
Eşi yurt dışında çalıyorsa maaşı senin eşininkinden daha çok olur. Eşin mallık yapıyor. Allah akıl fikir versin. 
tarafından
yeniden gösterildi
Eniştesi 90 bin lira alıyor ben eşim 55 bin tabiki fazla ama söylesen onlara bakmak zorunda
(335 puan) tarafından
Öyle saçma şey mi olur. Her koca kendi karısına ve çocuklarına bakmakla yükümlü. Onun kocası da kendisine ve çocuklarına baksın bi zahmet. Bakmıyorsa da kızsın kocasına. Bu şekilde siz nasıl birikim yapacaksınız? Sizin de bi geleceğiniz var.
(5,347 puan) tarafından
bencede daha yurt disinda valisan ana babaya ve size yardim etsin sonucta. x 35 . 35 kat fazla para aliyir tl ye cevirince. doviz olarak maas aliyorsa mallik degil kusurabakma mas mallik malligin daniskaligini yapio esin
(335 puan) tarafından
Bence de öyle.
tarafından
Ah eşimde anlasa
-Reklam-
+1 oy
(604 puan) tarafından
Onların suçu yok canım. Eşin verdikçe istiyorlar. Yok desin 1-2 bak bakalım isterler mi daha. Senin eşin memnun gibi hayatından 
tarafından
Demiyor telefonu kapatır hemen atar hesaplarında para kıtlık geçim kaygısı yok çalışak diyen yok zaten para geliyor
0 oy
(28,662 puan) tarafından

Gerçekten çok saçma eşinin önceliği kendi ailesi olması lazım 

tarafından
Önce bu kadar takılmıyordum geçer diye bunların düzeni buymuş eşim onlara bakmak sahip çıkmak zorundaymış o zaman anan kocaya vermicekti bir bacın olurdu bakardın şimdi 4 tane de çocuk var verdiği adam niye bakmıyor dedim
(28,662 puan) tarafından
Yani çok saçma bu şekil olmasi
tarafından
Yıllardır böyleymiş ne saçma düzen
0 oy
(1,958 puan) tarafından
Sen bilmiyor muydun canım evlenmeden önce böyle bir yaşam tarzı olduğunu 
tarafından
Nerden bilim anlatmazsa
(1,958 puan) tarafından
Net tavrını koy derim ben çocuk VS yoksa daha da rahat davranabilirsin
tarafından
Benle kötü oluyor sadece başka değişen birşey yok aç mısın açıkta mısın neyin eksik sanki senden kısıp onlara mı yapıyorum sana da yapıyorum aynsını diyor
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Ayni bas brlasi asalklar bende de var kazik yedi de yine uslanmadi 5 yildir ben care bulamadim
tarafından
Bende bulamam anamda anam bacımda bacım sende karımsın diyor beni de ayırmıyor ama bizimde gelecek planı yapıp önümüze bakmamız lazım 2 tane çocuk var büyüyüp gidiyor
0 oy
(9,055 puan) tarafından
Onların suçu değil ki umruda değil afedersin ama senin koca enayii onlarda bulmjs kulaniyolar
tarafından
Zoruma giden o zaten ihtiyaçları olsa tamam ama yok sadece kullanıyorlar herşeyi görecek ama iş işten gececek
0 oy
(2,184 puan) tarafından
Kocana resti çek kavga çıkar 
tarafından
Kız kaç defa yaptım inan arada sadece ben kötü oluyorum başka bir gram değişen birşey yok benim de birşeyimi eksik etmiyor parasız koymuyor üzülüyorum ama kendi hallerine bırakmak zorunda kalıyorum çünkü olan bana oluyor sadece gerisine birşey olmuyor
(632 puan) tarafından
Sende sadece eksikleri değil önüne geleni iste ,evde habire eşya deyiş çocuğun varsa pahalı oyuncaklar al borç altına sok bakalım yine verebiliyor mu
tarafından
Kız hepsi boş almaz fazlasını bizden kısar onlara verir
0 oy
(937 puan) tarafından
Kocam bu şekilde davransaydı o kadar çok para harcardım ki onlara verecek parası kalmazdı 
tarafından
Ona da fırsat vermiyor sadece ihtiyacım kadarını alır
(937 puan) tarafından
Sende sürekli ihtiyaç yarat. Mesela bardak kır her gün tabak kır kalmadı deyip aldır yenisini. Ayakkabı yırt VS. :)
(632 puan) tarafından
Aynen öyle elinden geldiğince birşeyler aldır gerekirse beyaz eşyaları boz bence en mantıklısı bu
tarafından
Hepsini yazın aldık imkansız gibi birşey bozulması
0 oy
(1,016 puan) tarafından
O paraya bir ev bile zor geçinir nasıl yetiyor 3 eve hayret doğrusu. Yani annesi babasını bir nebze anlayabilirim ama evli barklı kadın ve 4 çocuk ne alaka ki bi de hepsi büyüklermiş gerçekten çok ilginç bir düşünce yapısı
tarafından
Kredi kartları niye tıkandı fazla olduğundan mı veriyor sanki kartlar sağ olsun
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Aynısı benim ablamın başında da var. Çocuklara bi hırka alacak paraları yok ama eniştem ablasının çocuklarının sigara parasına kadar veriyo. Aylardır para alamıyodu 100 bin para aldı nerdeyse hepsini ablasının oğlunun insanına harcadı. Ablam kavga etmekten yıprandı tükendi artık ama karşısındaki anlamayınca boş. Görümcem kumam oldu der hep 
tarafından
Aynı biz ben kavga etmem görmem geçerim çünkü kötü olan sadece ben oluyorum
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Ev alma yada arsa veya araba alma gibi bir niyete girişsene yüklü bir borça koy bu sefer eniştenden istesin bakalım enişte gönderecek mi görsün ozamn bugüne kadar yaptıgı fedakarlığın karşılığını 
tarafından
Kız herkes kendi yemiyor ki ona versin niyetleniyor ama bi oda bile alamaz
(1,717 puan) tarafından
Senin yerinde olsam böyle hep derim ya yatırımlık birşeyler mi yapsak misal aklına koy cesaret ver yada gel sıfır araba alalım taksitli seneye satarız 1+ 1 ev alırız çocuklarımıza gelecek olur de kavga etme anlamaz birkere anlışmış sadece yüklü bir borç lazım ki para aylık kalmasın güzel bir yatırımlık seni kurtarıcak bence en azından onlara yediteceğine bir köşedee malın olur
tarafından
Hepsinin planını yapıyoz öyle kalıyor kız laf anlamaz inat dediğim dedik
(1,717 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah dene şansını artık yapacak birşey yok
0 oy
(9,415 puan) tarafından
Esin ne iş yapiyo bacım senin benim eşimde tek calisiyo evi zor ceviriyoruz 
tarafından
Operatör 55 bin alıyor mesaiyle birlikte 80 falan oluyor
(9,415 puan) tarafından
Hmm yani annesine babasına yetmeyen yerde yarım etmesi gerekir gittikçe harçlık vermesi bence güzel bişey de ablasına niye 9 bakiyo ki eşi yurt dışında çalışıyorsa zaten iyi kazaniyodur
tarafından
Kazanıyor ama  yemiyorlar bize gökyüzünden yağıyor ya kesintisiz
(9,415 puan) tarafından
Esin saf bence senini
tarafından
Saf değil bence cin gibi işine öyle geliyor ayak üstü herşeyi dener ölçer biçer
0 oy
(223 puan) tarafından
Hayır senin rızkını neden veriyor ki onlara .. Eşinle konuş böyle saçmalık mi olur yurtdışında çalışıyorsa adam göndersin baksın ailesine annesine babasına bişey diyemem ama bacisina bakması saçma 
tarafından
Annesigile bende birşey demiyorum ama ablasına kızıyorum kocaman çocukları var calısssın baksınlar annelerine
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Sende harcamalarini cogalt canm.yada yaptign harcamalari fazlasiyla soyle at kenara soyleme esine.sende kurnaz ol yoksa isin zor senin valla.onlar yiceme sen ye.1 aliyorsan 2al.5veriyorsan 10 verdm de at kenara.ki insallah esin senin harcamalarina bisj diyem biri degildir yok senin harcamalarin esine cok geliyorsa bosa nafakay ye
tarafından
Bin iki bin nakit verir iki bin karta atar bittikçe isterim
0 oy
(824 puan) tarafından
Eşin dinen annesine ve bacısına bakmak zorunda, tabi onlara bakabilecek kocaları yada erginliğe erişmiş çocukları yoksa. Kusura bakma ama anne babası neyse de kardeşine para harcaması gerçekten enayilik. 
tarafından
Öyle zaten kullanıyorlar bunu
0 oy
(81 puan) tarafından
Bence kavga çözüm olmaz soğuk savaş ilan et kavga etmek yerine kocan maaşını alır almaz ev içinde alışveriş vb şeyler eğer sendeyse canın ne çekiyorsa al hiç acıma sen yemezsen diğerleri çokta güzel yiyor valla. Ha birikim falan yapmak istiyorsan hiç utanma iste kıyafet makyaj kuaför şu bu diye al parayı git her ay kenara bişeyler at başka türlü çözemezsin. Önce davran sen ye kocanın parasını. Bunuda hissettirmeden yap her ay kocandan aldığın miktarı arttır. Laf edecek olursa benim onlar kadar hakkım yok mu de onlar senin ailen tabi bakacaksın ama ihtiyaçları olduğunda de. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır ince ince işle kocana. Enişten yurt dışında çalışıyor boyunca çocukları var boş boş oturacaklarına çalışsalar senin maaşını 5-10 misli geçer ellerine de VS vs... 
tarafından
Kız evin her ihtiyacını aldıktan sonra bize harçlık olarak bin kira veriyor fazla veriyor ama bin lirayı geçmemizi istiyor 2 çocuk var
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Sende daha fazla isteyeceksin .bir elbise mi lazim beş tane alacaksın.bir ayakkabı mi lazim beş tane alacaksın.evde alınacak şey yoksa kirsr masraf cikarirdim valla böylelerine bu mustehak.cok saçmalık eşin ena.yinin önde gideni.cocugunuz varsa birikim yapsın kalan parayla yegenlerine yedirecegine.son olarakta bişey daha diyeceğim .para iste biriktir köşede bı gün lazım olur kendini garanti altına almak zorundasin
tarafından
Kız bir kuruş yine yok kenarda maaş geldiği gibi gidiyor akşam söyledim geldi eve benim yazlık giyecek bir sandaletim bile yok ben sandalet istiyorum dedim
(2,553 puan) tarafından
Biz ölelim ozaman kız valla 23 bin maaşla ne halt edecgimizi bilemiyoz.simdide boşta çalışmıyor b.oku yemisiz .
0 oy
tarafından
Tam bosanmalik kusura bakma
tarafından
İkinci evliliğim daha bir sene olmadı ailem asla sahip çıkmaz ben nasıl boşanim evime karışan yok istediğim gibi yerim içerim yaparım o konuda kafam rahat ihtiyaçlarımı alır istekleriminde bazılarını parasızda koymaz sorumlu olduğunu bilir ama bize nasılsa annnesigile bacısıgile de öyle bu sorun
0 oy
(420 puan) tarafından
Ufak tefek yardım olur da bu pek ufağa benzemiyor sen haklısın kesinlikle bacım 
tarafından
Kız ufak tefek olsa lafı bile olmaz ama maaşa ortaklar
0 oy
(420 puan) tarafından
Boşuna kocanla tartışma boşuna evinin huzuru kaçar yapacağın tek bir şey var gidip bacısına ve annesine laf sokacaksın, bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyeceksin bşndaha istememeleri gerektiğini söyliceksin. Sonucunda belki eşine diyecekler ve sana kızabilir ama az utanmaları varsa istemeyi azaltırlar. 
tarafından
Laf soksam kimin umurunda herkesin işi kardeşiyle onu arar söylerler benim haberim bile olmaz mobil bankacılıkta hesap hareketlerinde görürüm hiç kimsenin umrunda bile olmaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 319 göst.
12 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 562 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤Prensesannesi❤ (4,611 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 453 göst.
0 oy
10 cevap 187 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ruken kara (621 puan) tarafından soruldu

399,824 soru

11,959,426 cevap

36,127 kullanıcı

...