0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (566 puan) tarafından
Eşimle ailelerden uzaktayız. Benim ailem daha yakın 2 saat mesafede başka ilde. Annem ne zaman gitsem illa para verir. Ben çalışırken bile verirdi zorla. Almazsam gizlice koyar mesaj atar biz yola çıkınca şuraya koydum diye. Veya gittiğimizde illa mama bez alır babam. Bize geldiğinde kızımın eşyalarının arasına, çekmecesine falan koyar. Neyse bu aralar sıkışığız biraz annemlerde biliyor. Temmuzda zam var o zamana kadar zor geçindiğimizi biliyorlar. Neyse 5 senedir evliyiz hiçbir şey istemedim kendim ama bu ay kızımın bir emziği kayboldu diğeri düştüğü için dişi kesmiş çok kötü olmuş koptu kopacak. Kızımda emziksiz uyumaz asla. Avent emzige alıştığı için başka emzik istemiyor. İlk defa anneme mesaj attım dedim ki siz sipariş etseniz karttan biz maaş yatınca versek olur mu. Hatta o gün çok zoruma gitti oturdum ağladım. Kızım için olmasa istemezdim. O günde annem dedi ki bizde sürpriz yapacaktık size gelicez ordan alırız. Neyse geldiler ama getirmedikleri kalmamış kızıma büyük boy mama, Prima bez bir paket memleketten meyve sebze bir büyük paket peynir, fanta, kızım yemediği halde kocaman paket cicibebe. O kadar utandım ki. Neyse o gün çıktık sağolsun emziği aldılar babamla iki tanede zıbın çorapta aldılar. Sonra bir dahaki ay kuzenimin düğünü var babam hep torunumun elbisesini ben alıcam diyordu gelmişken onu da beğenin alalım dedi. Tek torun kızım Onu da aldılar. Babam gitmeden bin lira bana harçlık vermiş annem verdi. Annem ayrıca 10 Euro bırakmış sonra mesaj attı. Çok kötü hissettim ya. Bugünde kargo geldi kız kardeşim büyük boy mama söylemiş internetten o geldi :( Kendisi çalışıyor bu arada başka şehirde. Arada kardeşim de para atar, geçen bayram çantama gizlice koymuş kızınca da sana atmıyorum yeğenime atıyorum diyor. Kendimi çok mahçup hissediyorum. Bu arada sıkışık olmasak da alıyorlar hep illa bir şeyler hepsi sağ olsun ama bu aralar çok kafama taktım ilk defa bir şey istedim annemlerden ondan galiba :(

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onlar senin ailen kız, evlenmissin yani evlatlıktan atmamislar ya:) öyle düşünme içlerinden geliyor. İstemende asla kötü değil. Empati kur, kızın için sende ilerde öyle yaparsın ve bişi istediği zaman da mutlu olursun aksine kendini sana açtığı için. Üzülme:)
(566 puan) tarafından
Ya evet aslında istemese üzülürüm sanırım
tarafından
Evet öyle oluruz  bambaşka bişi çünkü evlat:)
-Reklam-
0 oy
(7,150 puan) tarafından
Eşin hakediyorsa çokta dert etme kendine. 
0 oy
(242 puan) tarafından
Benim ailemin de eli hep üstümüzde kızıma mama bez kıyafet oyuncak harçlık filan ama şunu düşünür oldum acıyolar mi yoksa . Çünkü hep bir laf olduğunda diyorlar napsin adam zor geçiniyor ne var elinde gibi gibi . Her gitmeme yol parası filan veriyorlar buda benim gücüme gidiyor aciyolar gibi mi anlamadım.  Kimseden birsey de istedigim yok Allaha şükür her şeyin kalitesini iyisini almaya çalışıyoruz ama en sonunda diyecem aciyormusunuz diye madem alıyorrsunuz veriyorsunuz niye öyle laflar o zamn 
0 oy
(1,229 puan) tarafından
Allah yokluklarını göstermesin valla bizimkiler hep öyle istesem zaten alirlar ama istemesem de alirlar. Her geldiklerinde bi buzdolabini dolduracak kadar alip gelirler.  Insan bi mahcup oluyor. Bu sefer de eliniz boş gelin. Hem maddi hem manevi yoruluyorsunuz desemde yine aynı. Burda ayri harciyorlar cocuklara giysi yiyecek falan. Diyorum insallah ilerde bizde onlara bakabiliriz. Evlendik hala daha ellerini cekmezler uzerimizden.
0 oy
(14,881 puan) tarafından
Mahcup hissetme canım. Sende elin bollaşinca onlar için yaparsın. Sen zor durumda kalınca onlar daha fazla üzülür bence. Aile olmak bunu gerektirir. Keşke her aile böyle destek olsa birbirine. 
0 oy
(203 puan) tarafından
Ne güzel senin adına çok sevindim böyle iyi bir ailen var o mahcubiyet için de bir şey diyemem çünkü benim ailemde böyle evlerimiz yakın olmasına rağmen orda bir şey alcak olurum hayatta izin vermezler ama onların durumu çok iyi değil bunu bildiğimden çok bir şey istemem ama annem sürekli para verir benim bebeğim de tek torun her Bayram mutlaka bolca harçlık verirler bende toplar oğluma birikim altın yaparım. Ailen tarafından bu kadar değer görmen kocanın sana olan davranışını da etkiler emin ol Allah sağlıklı mutlu ömürler versin
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Ah bu aileler aynısı dayım teyzemin dügününe geldi oglumun cantasına 5 bin koymus bana 5 bin attı her ay illa atar teyzem aynı artık utanıyorum gitmeye oraya ALLAH onlardan razı olsun
(566 puan) tarafından
Amin canım inşallah sağol
0 oy
(4,832 puan) tarafından

Ay maşallah maşallah ne güzel bir ailen var. Ben burada mutlu oldum Allah onlardan razı olsun <3

(566 puan) tarafından
Sağol canım inşallah
0 oy
(1,491 puan) tarafından
MaşaAllah canım Rabb'im yokluklarını göstermesin Allah razı olsun benım annem babamda öyledir ev yaptığımız sıkıştık bu aralar Erzurum'dan 10 kilo yağ söyledik dayımlar yapıyo yagı annemde geçen telefon actı kızım yağı biz sana aldık bende anne olmaz sinan kabul etmez dedim ama dinlemedi  o kadar mahcup oldum ki çocuklarımada hep birşeyler alırlar Allah yokluklarını aratmasın
(566 puan) tarafından
Amin canım hepsinden sağ olsun Allah
0 oy
(405 puan) tarafından
Ne kadar şanslısın ben babamdan bi çöp bile görmedim ne bekarken ne evliyken bebeğime de bi çeyrek taktı odur tek annemede vermez elinde olsa herşeyi yapar annem de işte yani hiç mahçup olma şükret böyle güzel ailen olduğu için 
(566 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sağol herkes aynı değil üzülme canim
0 oy
(4,027 puan) tarafından
Ailen tam da normal ve olması gerektiği bir aile. Değerini bil, eliniz bollaştığında küçük jestler yaparsınız siz de. Eşin bunu hak ediyorsa mahçup hissetme ailene karşı kendini ama bugünleri de unutma elin bollaştığında.
(566 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım evet bir şeyler almak istiyorum inşallah bir dahaki ay
0 oy
(1,691 puan) tarafından
Benim kızım büyüsün evlensin durumu olsun ben de elimden geldiğince her şeyini yaparım kızımın torunumun. Öyle mahcup olsa ben çok üzülürüm şahsen. Sonuçta ben kendi istediğim için yapıyorum. Takılma annen baban yaptıkça mutlu oluyordur. Tabi sen de ailenin kıymetini bil vefasız olma onlara yeter. 
(566 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim yok olur muyum hiç onlar her şeylerim
0 oy
(1,696 puan) tarafından
Ben de kızım ilk doğduğu zamanlarda bizim için masraf yapmasınlar istiyordum ama onların içlerinden geliyor heves ediyorlar, heveslerini kırmak olmaz.durumlari var ki içlerinden geliyor ki alıyorlar mahcup olmanı gerektirecek bir şey yok.muhtac değilsiniz sonuçta ama çocuk büyütmek çok maliyetli onlar da bunu bildiği ve torunlarını sevdikleri için yardımcı oluyorlar el değiller sonuçta senin ailen 
(566 puan) tarafından
Sağol canım zamanında çok zorluk çektiler ondan biliyorlar. Bir kere dedem mama aldı diye çok sevinmistik diye annem hala anlatır gözleri dolar
0 oy
(4,458 puan) tarafından
Benim ailem esimin ailesi hala yaparlar oglum dogdugunda bir zıbın bile almamistik hepsini annemler kayinvalidemler aldı benim granit tencere setim maf oldu annem sana alicam  dedi sormus da sen karısma dedi gecen alez almis ogluma ne kadara aldin dedim söylemedi bile  ödetmez yani hala harclik verir babaannem bile 200 lira sıkıstırir elime  tek maasla geciniyorsunuz der anneannem anneme destek cıkmamis hic annem hep destek cikiyor o yuzden dpgumlarinda bile bir gun kalmis gitmis annemin bez yikamaktan is yapmaktan dikisleri acilmis ondan destek olur hep kardesimede aynı sekilde 
(566 puan) tarafından
Sağol canım aynen hep alırlar sağ olsunlar doğum zamanı hamileyken neler neler aldılar. Bizimkilerde zamanında çok zorluk çektiler ondan biliyorlar. Bir kere dedem mama aldı diye çok sevinmistik diye annem hala anlatır gözleri dolar
0 oy
(1,587 puan) tarafından
Çok güzel bir ailen var ne mutlu sana, Rabbim acılarını göstermesin 
(566 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok sağol
0 oy
(137 puan) tarafından
Çok şanslısın kıymetlerını bıl benım çocuğunda tek torun bayramda  harclık bıle vermez babam o ne bılsın parayı der
(566 puan) tarafından
Kıyamam belki zamanla düzelir canım o da kötü anlamda demiyordur
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Çok şanslısın çok şanslıyız :) her durumda arkamızda olan ailelerimiz var cok şükür ki.. insan mahcup oluyor istemsizce ne kadar ailemizde olsalar :') daha 2gun önce ya kızıma internetten kıyafet bakıyordum babam biz almayı düşünüyorduk zaten biz alalım dedi yok baba zaten yük oluyoruz size dedim şakayla karışık kızdı sipariş ettik onun kartını kullanarak daha bunun gibi neler neler.. Allah başımızdan eksik etmesin❤️
(566 puan) tarafından
Amin canım inşallah sağol

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 430 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Anne.adayii (922 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 1,592 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde uldgdml (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 533 göst.
19 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (664 puan) tarafından soruldu

396,988 soru

11,873,789 cevap

35,988 kullanıcı

...