0 oy
677 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
gece gece sinirlerim zıpladı şimdi anlaticam olay sizde yapılsa tepkiniz ne olurdu fikirleri almak istiyorum     ben sehirdisinda oturuyorum normalde ama gezmeye annemlere geldik abimler geldi bugün abimin 9-10 yaşlarında kızı var benimde 5 yasina gircek oğlum şimdi normalde ikisi iyi anlaşır oynarlardi dışarıda flnda karşılaşınca yada onlara gidince oynarlardi eve zor getirirdim yada abimler gitce zaman ağlardı çocuğum gitmesinler diye ama bugünkü olay beni çok üzdü çocuk yalnız olduğu için canı sıkılıyodu avmye götüreyim dedim sonrada abimler gelcez akşama diye aradı bende hadi kiziyle oynuyolar diye goturmedim avmye sevindi çocukta gelecekleri için onlar gelene kadar sordu nerde kaldılar ne zmn gelcekler diye geldiler baktım abimin kız benim oğlanı tersleyip duruyo yanından uzaklaştırmaya calisiyo cocugun kalemlerini alıp boyama yapiyo çocuk yanına gidiyo tersliyo şunu yapalım mı diyo oynamaya calisiyo oğlum tersliyo sohbet ediyoruz ama kulağım ve gözüm cocuklarda tabi neyse baktım bisure sonra benim oğlan yanıma geldi benle oynamak istedi bende oynadım bidaha ablasına sokulmadi her gidislerinde ağlayan çocuk ne kapıya gitti niye gidiyonuz diye nede ağladı ben çok sinirlendim kırmakta istemiyorum sonuçta yeğenim ama çocuğumun ezilmesinede müsaade edemem siz olsanız yengenizle mi sonrasında konusurdunuz çocuk oğlumu sorarsa tersmi konuşursunuz yada olay anindami müdahale ederdiniz ben şuan çok sinirliyim hala çünkü çocuğuma babası daha bukadar ters davranmamisken yaptığı davranışa çok üzüldüm yeğenimin uzun oldu kusura bakmayin

33 Cevaplar

+17 oy
(922 puan) tarafından
Ayyy yeğenin o senin ve oda çocuk bunun farkında mısın acaba dünya senin çocuğunun etrafında mı dönüyor anlamadım ki benimde kız kardeşim var 9 yaşında kızımla her zaman oynamaz kıskanır eder huysuzluk çıkarır çocuk bunlar. Hala terörü resmen
(626 puan) tarafından
Yaa okurkenbende dedim ablam olsan ne yaparsın kızım 2 onun kızı 3 yaşında herkesle oynar çok sosyal ama onun kızı na yapmadığı kalmıyor ablam da bende sadece kızıyoruz yani sonuçta bu da onun yeğeni kadın ne yapsın
-Reklam-
+9 oy
(11,963 puan) tarafından
Çocuklarınıza dünyadaki tek çocuk olmadıklarını öğrenmeleri için fırsat verin zorbalık yok oynamak istememiş ki yaş farkı çok fazla bu da doğal. Abartmayın derim
+3 oy
(760 puan) tarafından
Olay anında gidip oğlunls neden oynamak istemediğini sorabilirdin, sonrasında söylenen yada yapılsnlar genelde pek bi anlam ifade etmez çünkü. Bi de ufaktan ergen tripleri gelmeye başlamış olabilir artık. Hani senin oğlunu oynamak için yaşça çok küçük görüyo olabilir
+3 oy
(726 puan) tarafından
Yeğenin 9-10 yaşında diyorsun.kendindenx5 yaş küçük biryle oynamak istemeyebilir.benm oğlumda 9 yaşına girecek 4 yaşında ki kızımla oynamak istemiyorum ona küçük geliyor.simdi ben oğluma tavır mi alayım.bide oğlunuz okula gidince görür terslenmeyi kimse sizin gibi etrafında dönmez tersletir de dislanirda zorbalığa da uğrar bu kadar koruyucu olmayın cocuginuza zarar. çocuğunuz kendi sorunlarii çözmeye alışmalı her yere siz yetisemezsiniz.
+3 oy
(5,476 puan) tarafından
Sinirlenmek mi :D ay çok tuhafsınız ya. O çocuk da bir birey di mi. Kendi yaşının yarısında bir bir çocuğu eylemek zorunda değil. Yani özetle kimsenin çocuğu senin çocuğunu eylemek zorunda değil
+1 oy
(7,465 puan) tarafından
100 kırbaç cezası ile cezalandırılmasi gerekir :)  

Çocukların arasina karışma her zaman modu yerinde olacak diye bir şey yok ki dövmemis sövmemis cocuk abartmayın.

Ayrıca babası daha bu kadar ters davranmadi derken neden bunu örnek veriyorsun ki evladı yani bir zahmet davranmasin 
0 oy
(233 puan) tarafından
Canım karşındaki çocuk daha. Çocukla çocuk olunur mu? Saniyeleri saniyelerine uymuyor. Gittikçe büyüyorlar, o an oynamak istememiştir. Bak bende gurbetteyim. Gittiğimde abimin çocukları benimkiyle oynamak için paralanıyorlar ama benimki tepelerine çıkıyor, şımarıyor, vuruyor. Güzel dille uyarıyorum. Ama üzülüyorumda yeğenlerime. 
0 oy
(709 puan) tarafından
Çocuk onlar allahına ya buyutmetın 
0 oy
(566 puan) tarafından
Yani açıkçası ben burda ezilmesine müsaade edemem diye ek bir şey göremedim. Veya sinirleri zıplatacak bir şey. Bahsettigin de bir çocuk senin oğlunu ezmek için bilerek yapmış gibi yazmışsın ama o da bir çocuk Allah aşkına oynamak istememiştir, 4 yaş da olsa kendinden küçük diye oynamak istemeyebilir bu gayet normal 
0 oy
(153 puan) tarafından
Yani hepimiz zamanında yapmışız aynısını yaşça oğlun küçük ve kız da her sene aynı olacak diye bişey yok o da büyüdüğü için oğlun küçük diye oynamak istememiş kaçımız zamanında kardeşimiz küçük diye bi çok yere kendimizle götürmüyorduk ya da kız arkadaşlarla muhabet ederken onları dahil etmeyip yaşıtlarıyla oynaması için gönderiyordu bence düşünceni ve bakış açını değiştirmelisin hiçbir zaman çocuklara kinlenmeyin kötü düşünceler beslemeyin
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Ne buyuttun cocuk onlar bunda oynamadilarsa digerinde oynarlar biseyde demem yani kendi tercihi oynamak istemeyede bilir sonucta digeride 5 6 yasinda cacuk degil kocaman olmus
0 oy
tarafından
Yani burda senin çocuğunu ezen durum hangisi tam anlayamadim ikiside çocuk vurmadığı canını acıtmadigi ve zorbalık yapmadığı sürece müdahale etmeye hakkın yok yani görümcem bana böyle bi konuda bisey söylese kolay kolay muhatap olmam mesafe mi korurum 
0 oy
(1,488 puan) tarafından
Çocukla çocuk olma dünya senin çocuğun etrafında mi dönüyor Allah aşkına . Benjm de görümcenin kızı var vurma dışında asla müdahale etmem o bi ara çok vururdu benim kıza bı gün tersledim gittim eşime söyledim annesine söyledim o Muş bi daha vurmadı ama vurma dışında karışma çocuk onlar bugün küser yarın barisirlar 
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Yengenizle ya da başkası ile konuşulacak bir durum yok. Yeğeniniz de çocuk ve bir geçiş evresinde olabilir. Aralarında yaş farkı da var ya çocuğunuzla oynamak yeğeninize o an hoş gelmeyebilir. Kardeşler arasında da olur ya bazen kimse kimseyi çekmek istemez. 
0 oy
(2,848 puan) tarafından
Sen abartmışsın. Seninki çocuksa oda çocuk. Ne var bunda? Ay benim yeğenimi görsen o zaman dertten bayılacaksın. Dövmemiş vurmamış ezilmek ne alaka onu anlamadım. Bu kadar hassas olma derim :) 
0 oy
(2,420 puan) tarafından

Babası daha böyle davranmadı derken :blink: kız o daha 9 yaşında farkındamısın tabiki babası gibi davranmayacsk .. canı oyun oynamak istememiş demekki mecburde değil hani . Benim kızımda 10 yaşında kardeşiyle gün gelir oynar gün gelir başından savar.

0 oy
(1,903 puan) tarafından
9 yasinnda kizim 3yasnda yegenim var.oynqmayi cok seviyorlar ama bazen kizim oynamak istemiyor.kizima soruyorz tabi haliyle oda bazen anne cok yoruluyorm diyor.yegenim biraz yoruyor kizimi gercketn ve abimin eside kizima hic birsey demez kizmaz.hatta guler hakli kiz diye.yani dunya senin covugnn ettafnda dönmuyor canm benm.oda cocuk ve oynamak istemiyor olabilir.kucukler buyuklerj biraz yorabiliyor sadecw oyun oynuyorlar diye dusunebilirsn ama kucuk cocuklr cok hizli gareket ediyor ve yorulmak bilmiyorlar.oyuzden bence yegeninde bi sorun yok sende sorun var.cocugunu herkezin kerkeznde tutmaya calisma buladr.oynmak istemiyorsa saygi duymalisin buna.buraya yazacak kadr abartmanjn bi anlami yok
0 oy
(496 puan) tarafından
Ben gariplik göremedim çocuk sonuçta. Ne yapabilirsiniz ki? Annesi ne yapabilir ki sonuçta? Terslemesi hoş değil ama oynamak zorunda da değil ki sonuçta çocuk da olsa kendi kararlari var. Terslemesine de takılmayın o da çocuk sonuçta 
(496 puan) tarafından
İlerde okul çağında vs. Yerlerde de oynamak istemeyebilirler o zaman ne yapacaksınız? Alışması gerek böyle seylere
0 oy
(4,027 puan) tarafından
9 yaşındaki çocukla babasının davranışlarını bir tutmak istemeniz çok enteresan. Onu geçtim çocuğunuzun ezildiği ne gibi bir durum var ki ortada? Her zaman her istediği kişiyle oynayamayacağını da öğrenmek zorunda. Çocuktur, oynamak istememiştir, bunda abartılacak bir durum yok. Çocuk sorarsa ters konuşmak nedir yani? Sizin çocuğunuzu herkes eylemek zorunda değil kaldı ki karşısında da bir çocuk var. Sen yengene bunu söylersen, yengen de sana seninki çocuk da bizimki değil mi? Oynamak istememiş olabilir, zorla seninkini mutlu etmek için kendi çocuğumu neden mutsuz edeyim der ve senin bunun üzerine verecek cevabın olamaz. Herkesin çocuğu değerli, vurmamış, itmemiş, oynamak istememiş bu da yeğeninin en doğal hakkı. Dünyada sadece kendi çocuğumuz yok, her çocuğa saygı duymayı öğrenmelisiniz.
0 oy
(1,004 puan) tarafından
sonuçta ksrşındaki de çocuk bende bu kadar sinirlenmeye abinler bir şey yaptı sandım küçücük çocuğa kurulmaya utanmıyor musun diye de sorarım.Kız büyümüş belli ki ya da o gün canı bir şeye sıkılmıştır bir şey olmuştur.KARŞINDAKİ DE ÇOCUK sonuçta.halası gelip bana şikayet etse sen iyi misin derim.sonuçta dövmemiş sövmemiş terslemiş olabilir.Yavaştan ergenliğe de giriyor olabilir.İlerleyen zamanlarda araları yine düzelir küserler barışırlar bunlar çocuk yani.sende gelişine bırak bu kadar sinir olacak hiçbir şey yok.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 600 göst.
2 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 255 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 294 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 526 göst.