0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından
Hanımlar iki aylık bebeğim var şu versem mi diyorum biraz anne sütüylr besliyorum sadece ama o kadar sıcakki hava acaba şu versem mi sonuçta oda insan hararet yapabilir içerden yanabilir susamış olabilir rahatlatır belki diyorum ama sormadan vermek istemedim şu falan 

25 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ben günde 3 kez iciriyorum benimde 1.5 aylık sadece anne sütüyle besleniyoruz
(633 puan) tarafından
Tabi senin bileceğin şeydir. Ama ekmeğini suya bindirarak yediğini yanında da su içtiğini düşünürsen belki anlarsın. Anne sütünün tamamına yakını su zaten. Bebegin su ihtiyacı karşılanıyor demek istedim sadece.
(3,107 puan) tarafından
Olsun havalar cok sicak bisey olmaz biz verelim jsjsjs
(402 puan) tarafından
Peki emzige nasıl alistirdin ya benimkide 2 aylık ama asla emmiyor çeşit çeşit aldım ama yok emdiremedim avent aldım kiraz uclu yuvarlak emzik aldım çeşit çeşit en kalitelisinden kalitesize . Birde Fatoş abla emzik gördüm onu mu denesem siz nasıl alistirdiniz öguruyo benimki
(3,107 puan) tarafından
Benimki bigun evde vardi o kadar daraldimki eski emzigi verdim ana bi baktim emecek hemen esime verdim onu damakli aynisini aldı dediğin gibi kalitesiz bisey sakinken veriyorum eger çok agliyosa almiyo ama uykuya geçişi filan kolaylastiriyo iste isine gelirse bazen emiyo takılıyo cok tuttugu söylenemez ama cidden kurtarıcı acken tuttur tokken almiyo canım bide sallarken tuttur ancak öyle tutar
(402 puan) tarafından
Tamm canım deneyecegim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadar doğru ama ben az da olsa verirdim ya
0 oy
(10,350 puan) tarafından
Bu konuda doktorlar bile ikiye ayrılıyor canım annelik iç güduşüyle ağzını islatacak kadar verebilirsin istersen 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kızım 3 aylık neredeyse 40 derece sıcaklarda bile şu vermedim , sık sık yarım saate bir emzirdim. Mama kullanmıyorum bu arada , onun dışında bezinde idrarında kokuya rastlamadım,  koku ve sarılık olsa verirdim. Susama belirtisi oldgu için.
0 oy
(15 puan) tarafından
Kış bebeği olduğu için vermedim ama yazın olsa kesin verirdim çok az 
0 oy
(49,479 puan) tarafından
ben hep verdim bastan zemzem suyum vardi sonra normal icme suyumuzdan hep verdim ilac iciyorlar damla aliyorlar bide cok sicak bir iki çay kaşığı ver sudan zarar gelmez
(42 puan) tarafından
Tamam cnm
0 oy
(52 puan) tarafından
Ben de veriyorum canım zemzem suyu . Bezinde turunculuk görünce susuz kaldığını fark ettim zaten sevmedi benim kızım su olduğunu fark edene kadar  1-2 yudum içiyor işte bol bol da emzirdim 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Zararı olacak değil ya arada verebilirsin 
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Bende verdim çay kaşığı ile günde 3 4 kere verdim 
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Ciş sayıları nasıl?
0 oy
(1,645 puan) tarafından
12 günlük benim ilk günden beri 2 çay kaşığı zemzem suyu veriyorum çişte turunculuk var su verdiğimden beri görmedim hiç 
0 oy
(526 puan) tarafından
Benimki 4 aylık 1 aydır veriyorum ben hele şimdi aşırı Sicak günde 3 4 kez veriyorm biberonda sadece anne sütü alıyor 
0 oy
(6,267 puan) tarafından
Hava çok sıcak kesinlikle su verilmeli
0 oy
(8,680 puan) tarafından
ben vermedim geçen sene temmuzda doğdu. illa verecem diyorsan karnını doyuracak kadar verme sakın, kilo alımı azalır 
0 oy
(8,108 puan) tarafından
Ben vermiyom bilmiyom bana verme diyo ebe  susmudur ki öyle olsa ölmez mi i
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Günde 3 Çay kaşığı verebilirsin
0 oy
(904 puan) tarafından
Bu konuda doktorlar bile farklı görüşte sen içine nasıl siniyorsa öyle yap. Benim kızım temmuz doğumlu ve ızmir'de yaşıyorum. Ben günde 4- 5 çay kaşığı içirdim hep. Bu sıcaklarda susuz bırakamazdım açıkçası. 
0 oy
(14,309 puan) tarafından

İkisine de hep verdim ilk dogumdan beri..

Verme dediler ama verince o çocuğun rahatlsfigini hissediyodm veriyodm ben annem çok kızardı :D

0 oy
tarafından
Benim bebeğim Ağustos'ta doğdu ve verdim bişey olmadı ya su verilmeyen bebeklere çok üzülüyorum kavrulduk sıcaktan zavallılar konuşamıyorda kesinlikle şu verilmesi lazım 
0 oy
(1,742 puan) tarafından
Doğumda çocuk doktoru geldiğinde odadan çıkmadan bu soruyu sordum:) verebilirsin ama çok az doyuracak kadar değil dedi 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 687 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,167 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 554 göst.
25 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
23 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 256 göst.
3 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Dilinniii (119 puan) tarafından soruldu

393,749 soru

11,775,153 cevap

35,793 kullanıcı

...