0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hanımlar ben daha hamileyim ama kaynanamlar yeni doğan bebeklere ilk günden itibaren pekmez veriyorlar veriyorlar derken emziği pekmeze batırıp çıkarıp bebeklerin ağzına koyuyorlar zararlı değil mi sizce ya ben bile yerken boğazım yanıyor :ermm:

19 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Zararlı tabi 6 aydan sonra tatlandırıcı olarak pekmez verilir 
tarafından
Yani ben de öyle biliyorum ama diyorlar ki hem köy pekmezi hem de sadece batırıp çıkarıyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zararlı bence yaa benim kızım 6 aylık oldu küçük olan emzik tutmadi ama. Öyle bisey de etmedim tutmasın emikte dedim midesi ne ki onun bide pekmez yesinler 
tarafından
Valla eltimin bebeğine yediriyorlar zararlı deyince de ablaları da böyle büyüdü gayet sağlamlar diyorlar
tarafından
He hepmoyle olur onlara bişey olmadı o devirle simdiki birmiş gibi saçma insanlar.
0 oy
(352 puan) tarafından
Çocuğu yakar pekmez..

Saçmalıyorlar iyice 
tarafından
Yani sadece pekmez de değil reçel ve bal da veriyorlar
(352 puan) tarafından
Tepkini koy ortaya canım başkaları üzerinden örnek ver ben asla yaptırmam da yapmamda de
tarafından
Bal asla olmaz balı bor yasindan önce onermiyolar bile ciğerlerine yapisabiliyomua sakın verdirme
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Zararlı canım 6 ayından sonra bebeklere pekmez verilir sakın verdirme 1 yaşına kadar da tuz şeker tatlı vs yasak
tarafından
Valla bunlar önlerine ne gelirse veriyorlar daha çocuğum doğmadan bunları dert ediyorum nasıl böyle şeylerden koruyacam diyorum
0 oy
(2,370 puan) tarafından
Tabiki zararli bnm kizim 6 aylik bn bile yeni bsladim
tarafından
Aynn 6.ayda bile saf verilmemesi gerekiyor yoğurda katılıp verilmesi gerekiyor
0 oy
tarafından
Senin kaynananin değil senin çocuğun ben kendi bildiğimi yaptım keza öyle de oldu karistirtmadim
tarafından
Aynn bnde öyle düşünüyorum bebeğim doğduğunda izin vermeyecem koymalarına
tarafından
Hiçbir konuda taviz verme bence senin çocuğun o
tarafından
Aynn çok haklısın
0 oy
(377 puan) tarafından
Tabiki zararli kafayimi yemisler. Ben kzim dogdugunda damagina hurma surmustm. Sadece tattirmistm oda dinimizde cocugun iyi huylu akilli olmasna sebep. Pekmez cok sacma cocugun icini yakar. Sakin verme verdirme ozellikle onlar yanindayken dogumdan sonra doktoruna onlarin yaninda sor. 
tarafından
Aynn çok haklısın kesinlikle
0 oy
tarafından
Doğum yaptığında soyle hemsilere tembih etsinler ...benim kaynana süt yok çocuk aç aç deyip duruyordu hemşireye dedim yanında sutume baktı bidaha çocuk aç diye yanıma gelme dedi :D
tarafından
Allahım ya bu Kaynanalar her şeye karışmak zorunda mı :)
tarafından
Pekmez çocuğun mideyi yakar valla dertleri ne bilmem zamanı gelince pekmezde yer pilavda bi durun demi
tarafından
Aynn :D
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Kuz zararli tabiki bi de ilk gunden şasirmiskarmi yaa o minicik vebegin bunyesi pekmezi ilk gubden nasi kaldirsin
tarafından
Yani ama eltiminkiler kaldırıyormuş demek ki kızları sapasağlam hepsi pekmezle büyümüş
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Tabikide zararlı üç çocuğum var üçüde emzik tutmadı böyle bi yolada başvurmadım. 
tarafından
Bunlar emzik tuttuktan sonra da vermeye devam ediyorlar
(1,595 puan) tarafından
Diyecek laf bulamıyorum ufacık bebeğe onu vermekten ne anlıyorlar acaba benim kaynanamda öyle yapmaya çalıştı ilk oğlumda en son tartışmıştık sakın müsaade etme bebeğine öyle yapmalarına yoksa sonu gelmez
0 oy
(2,479 puan) tarafından
6. Aydan sonra bile bir çay kaşığı verebiliyorsun sadece Bu millet kafayı yemiş gerçekten yazık günah oyuncak ettiler bebeklerimizi
0 oy
tarafından
Oha yuh daha neler geçen instgramda hörpdm6kadın çocuk emmiyır diye tarçınlı bal yedirmiş ler acile götürmüşler sonra 1 aylık bebeğe verilecek şey var verilmeyecek şey var koca karı laflarını dinleme 
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Bazıları kendince adetlerini gelinlere, kızlar yapmaya çalışıyor. Kaynanam görümcenin oğluna madem suyu verdi gaz olmaması içinmiş sözde o kadar gazlı bi bebek ti ki sürekli ağlardı. Benim doğumuma da getirmiş. Icirtmedim izin vermedim ben sinirlenince bıraktı kolik gazlı bi bebek olmadı. Asla müsaade etme
0 oy
(86 puan) tarafından
O kadar abartılacak bişey yok canım yorumlarda abartığ korkutuyorlar insanı evet küçük bebeğe vermeyin diyorlar ama ben verdim saha 2 aylıktı emziğe batırıp verdim hiçbişyde olmadı şuan çocuğum 9 ayşık maşallah gayette sağlıklı. Kansızlığı yok bişeyi yok kan ilacınıda kullanmadım ona. Pekmez çok işe yaradı. Tabi böyle dedm diye de öyle öok verme sadece emziğin ucunu dokundur ver. Ama pekmezin içine su da koy ki öyle katı katı verme cocuğa yakar onu. Su koysan hiçbşy olmaz. 
0 oy
(127 puan) tarafından
Verme kız diyerleri daha çok yeni susuz  kalıyor lar sakin deneme saçma bir düşünce bence 
0 oy
(864 puan) tarafından
Pekmez değilde tatlı suya batırıp annem verdi öyle alıştı emzige valla iykide alisti
0 oy
(510 puan) tarafından
Ya o emzıgı tutsun dıye yapıyorlardır bızdede öyle cocuk tutmayınca zorla mı olacak
0 oy
(48,689 puan) tarafından
sonra bebek susuzluktan catlasin alacak olan bebek her turlu aliyo o emzigi pekmeze gerek kalmiyo
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Yok canım ya verilmez bu Kaynanalar da ne ararsan var boş boş şeyler

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 606 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 144 göst.
0 oy
29 cevap 3,964 göst.
10 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
23 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu

380,018 soru

11,375,636 cevap

34,862 kullanıcı

...