0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (137 puan) tarafından
Kızlar sorum yukarda bu arada benim görüşmemek için haklı nedenlerin var ben çok sıkıldım artık gitmek istiyorum boşanma konusu açtım bı ara tehtit ediyor çocuğu alırım mahkeme bana vermesi için ne gerekiyorsa onu yaparım alırım dedi küçük bebeği anneden almazlar dedim ben en pahalı avukatı tutup alırım Emin ol dedi zaten gidecek kimsem ailem yok gitsem de kadın sığınma evi var ama ben artık katlanamiyorum çok severek evlendik annesi çok uzak olmasına rağmen bıraktığı tesir büyük oldu oğlunun da madem önceliği evliliği eşi huzuru değil annesi baksın işine o zaman ama korkuyorum çocuğumu alabilir mi benden sırf ekonomik gucum olmadığıni bildiği için belli ki bunu kullanacak eğer gidersem

5 Cevaplar

0 oy
(4,213 puan) tarafından
Konu sırf ekonomik durumsa, bir işe girip bu sorunu aşabilirsin. Kolay olmaz elbet, kreş ev geçindirmek kolay şeyler değil ama en azından böyle tehdit edilmekten iyidir. Yaşı küçükse ve siz işe başlarsanız bence hiçbir engel kalmaz önünüzde. Yalnız eşinizle böyle bir sürece girerseniz çok dikkatli olun, bu kadar tehdit eden, ne yapar eder alırım vs diye konuşan kişi size iftiralar da atmaya çalışabilir. Bu tarz delilleri toplamaya çalışın ve iş avukata gittikten sonra eşinizle muhattap olmayın. 
(137 puan) tarafından
Bebeğim 3 aylık nasıl çalışırım ki kimsem de yok
-Reklam-
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Boşanmak isteme sebebinin annesi olduğunu söylediğinde bir orta yol bulmak yerine seni çocuğunla mı tehdit etti yani? Ona bir çözüm bulmasını soylemedin mi? Sen annesi ile konuştun mu hem sağol ailen yok hepsi vefat mı etti kardeşlerinde mi yok 
(7,228 puan) tarafından
Hmm dün komşun diye açtığın post aslında senin hayatın o zaman doğru mu? Diğer çocuğun kimde
(7,228 puan) tarafından
Ortak çocuğu dediğin tek kendi çocuğunuz sanırım
(137 puan) tarafından
Hayır canım komşumdu o gerçekten benimle ilgili değildi benim sorunum başka çocuk ikimizin
(137 puan) tarafından
Çocuk ikimizin canım
(7,228 puan) tarafından
Hayat hikayenizi benzettim diyelim o zaman. Eşine yüz verme sen kararlı ol 3 aylık bebek annede olur elinden alamazlar.
0 oy
(5,477 puan) tarafından
Şunu yemeyin artık. Feriştahını tutsa sen ben bu bebeği istemiyorum demediğin sürece bebeği senden alamazlar
(137 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama benim evim barkim maddi gücüm yok ve gideceğim bı yerim de Yok oda kadın sığınma evinde kalmasını istemiyorum derim avukat tutarım alırım bebeği dedi çok Emin konuşuyor ben bile şüphe ettim
0 oy
(410 puan) tarafından
Eşinizin fiziki şiddeti var mı 

Aldatması var mı madde kumar vs var mı 

Bende boşanma kararı aldım ailemin yanına geldim ama benim haklı sebeplerim çok fazla kızıma ve bana fiziki şiddet uyguladı öldürmeye kadar gitti madde de kullanıyormuş sonradan öğrendim vs vs bir sürü şeyi var olumsuz istese de benden alamaz ve onu hapise sokmak için bir sürü hakkım var ve uygulayacam da çok zorda bırakırsa sizde elinize güçleri alın kendinizi az toplayın davayı açın bu şekilde kötü yaşamaktansa ama önce sosyal hizmetlere gidip boşanma davası açsam kadın sığınma evine yerleşmem için şartlar ne deyim yerinizi garanti altına alın bildiğim kadarıyla kadın sığınma evinde olanlara iş imkanları da sağlıyorlar 
0 oy
tarafından

Afedersin fuhuş , madde kullanımı gibi bir durum yok ise kadından çocuğu hiç bir hâkim almaz. 

Yaşın benden küçük olduğunu varsayarak, sana bir abla tavsiyesi vereyim. Boşanmaya ciddi bir niyetin yoksa, boşanma laflarına girme. Bir ailem yok diyorsun, nereye gideceksin ? Sığınma evi çok kolay bir yer değil. Her türlü insan olduğu gibi, kalış zamanların sınırlı. Sanırım 6 ay. Sonrasında bir iş bulup çalışsan, kreşi - kirası vs bayağı zorlar. Yani bu devirde bir öğretmen, bir hemşire gibi orta seviye meslek grupları bile tek başına sıfır birikim ile ayağa zor kalkar. Şiddet, baskı vb şeyler yaşamıyorsan biraz çocuğunun büyümesini bekleyebilirsin. Sırf kayınvalide yüzünden boşanma derim. Bu süre zarfında da mümkün mertebe gizli birikim yapmaya çalış çaktırmadan.
(137 puan) tarafından
Evet sanırım çok haklısın ufak ufak Birikim en mantıklısı

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 228 göst.
12 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,598 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,934 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 257 göst.
6 Kasım 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu