0 oy
127 göst.
Aile kategorisinde (617 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Kizlar bu cizimden anlayan varmı bu isaretlediğim alan oda mi yoksa teras mi  birde bu çizimlerde balkon olup olmadığı belli olurmu dairenin planında 

image

4 Cevaplar

0 oy
(653 puan) tarafından
Canim esim baktida dublex ev mi diyor 
(617 puan) tarafından
Evet cnm üst dublex bu çift daire
(653 puan) tarafından
Bitanesi 3+1 bitanesi 2+1 mis sag resimdeki alt ust beyaz yerler balkonmus bitanesi alt kata bitanesi ust kata mavi isaretli yerlerde odaymis
(617 puan) tarafından
Canim bir tane daha resim var onun alt kati
(617 puan) tarafından
Eklim resme
-Reklam-
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Bu nasıl plan anlayamadım ben, her odaya ayrı merdivenle mi çıkılıyor? Odalar arasında bağlantı neden yok? Çok anlamsız bir çizim bu. Senin işaretlediklerin odadır, balkon kapıları dışarı açılmaz ve zeminleri aynı yapmış çünkü. Ama plan çok manasız geldi bana. 
(617 puan) tarafından
Canim cift daire olduğu için boylealt katın planinida ekledim
(3,813 puan) tarafından
Bence bu plan çok kullanışsız, giriş direk mutfaktan, ufak bir vestiyer kısmı bile bırakmamış sol taraf için konuşuyorum. Yine sol tarafın terası yok gibi birşey zaten. İyice inceleyin derim planı. Bana kalırsa çok fonksiyonsuz bir plan bu. Ayrıca pencereleri yerleştirmemiş, teras çıkışları belli değil.
(617 puan) tarafından
Canim şuan bizim binamız kentsel dönüşüme girecek biz devletin yarısı buzden kampanyasından yararlanacagiz anlasirlarsa zaten teras düşmüyor bize 1+1 arakat anlasacaklar anlasirlarsa ama uygun bir fiyat verirse mutait biz üst dublexi isticez herkeste kentsel dönüşüm yapmıyor yapsada para istiyor önden o yüzden en avantajlı bu mutait ve her projeyi yapamıyorlar ne yazikki devletin istediğine göre yapiyolar projeyi
(3,813 puan) tarafından
Eliniz mahkum yani. En azından pencere yerleşimlerini iste, mutfak tarafında var mı yok mu bir bak. Yoksa mutfağı başka tarafa kaydırsın vs. Tabi size isteklerinizi soruyorsa.
(617 puan) tarafından
Cnm arakatlarinki belli zaten 1 milyon istiyor üst dublex okadar veremeyiz dedik söylediğimiz fiyatı düşüncem dedi eğer kabul ederse konuşuruz yine
(3,813 puan) tarafından
Bence de kabul ederse seve seve fikir veririm planı atarsan yine. Oda yerleşimi için vs. Bu plana göre yemek masasına, vestiyere bs hiç yer yok
(617 puan) tarafından
Doğru haklısın şimdi baktım da cnm neden böyle acaba tuhaf projeler cikartiyorlar
(3,813 puan) tarafından
Kısmet olurda alırsanız sol taraftaki 19,9m2 oturma odası olanı mı alacaksınız?
(617 puan) tarafından
Belli değil cnm o sence hangisi iyi
(617 puan) tarafından
Birde çok mu küçük bun daire
(3,813 puan) tarafından
Küçük evet ama kaç kişilik bir ailesiniz? Her iki dairenin de kendine göre dezavantajı var çünkü. Ona göre fikrimi yazayım
(617 puan) tarafından
İki kızım var cnm biri 4 diğeri 7 aylık esim birde ben 4 kişi
(3,813 puan) tarafından
Bana kalırsa size sol taraf daha uygun o zaman. Çünkü ğst katta 2 odası var. Sağ taraftaki çatı katı 7m2lik oda ancak giyinme dolabı olur, oraya yatak koltuk vs hiçbirşey konulamaz çünkü. Soldaki çatı katında 14m2 yazan çift kişilik yatağın olduğu yeri merdivenden itibaren kapatıp kapı eklerseniz 12 m2’ye falan düşer ama kapalı bir ebeveyn odanız olur. Karşıdaki odayı 4 yaş kızına hazırlarsın. Ufaklık sizin yanınızdadır zaten şu an. Onun da odasını ayırmak istediğinde 7m2lik çatı katı odasına ranza şeklinde ya da yavrulu yatak alırsın ikisi beraber yatarlar, hem ikisi de size uzak olmaz aynı katta olursunuz. Alt kattaki mutfak olayını sağ ev gibi o duvara yaparsınız, Hemen önüne sağ veya sol duvara monte açılır kapanır bir masa eklersin, onu mutfakta işin olduğunda açar, tezgah olarak kullanırsın. Çünkü bu mutfakta tezgahın pek olmayacak.   girişte şimdi planda mutfak görünen yere yapışkanlı ya da monteli askılar asarsın ceketler için ve altına ayakkabılık koyma şansın olur. Alt kattaki 7 m2 odaya yine duvara monte bir masa ve katlanır sandalye alırsın, yemek saatleri dışında kapalı kalır ve o saatlerde çocuklarına oyun odası olur seninle aynı katta. Olur da gençlik dönemlerinde de burada olursanız ileride odayı çocuklardan birine verirsiniz oyun çağları bittiğinde vs vs. Çok şey yazdım ama umarım anlatabilmişimdir.
(3,813 puan) tarafından
Mesela banyoya küvet koymuş, o çok gereksiz. Duşakabine çevirttir, kalan yere yerden tavana kadar dolap yaptır, depo alanın olsun
(617 puan) tarafından
Ya çok sagol zahmet etmişsin fikirlerin çok güzel mesleğin neydi bu arada :)
(3,813 puan) tarafından
Peyzaj mimarıyım :)
(617 puan) tarafından
Benim kuzenim de peyzaj mimarı canim çalışıyormusun  peki o iş bulamadı ne yazikki
(3,813 puan) tarafından
10 yıl çalıştım, şimdi farklı sektördeyim. Kendi işyerimi açmaya hazırlanıyorum kahve kahvaltı şeklinde.
(3,813 puan) tarafından
Şu anda sektörde ekonomik nedenlerde çok ciddi sıkıntı olduğunu duydum, ben 5 yıldır yurtdışındayım. Eski tanıdığım, iş verdiğim firmalardan iflas edenler kapatanlar olmuş vs . İş gelmediğini söylüyorlar hep.
(617 puan) tarafından
Öyle cnm birde 5 kişinin işini 1 kişiye kitliyorlar herşeyden kaçıyor bizim millet anca birbirine kazık atsınlar
(3,813 puan) tarafından
10 yıl Türkiyede bu işi yaptım. Sadece 1 firmada sıkıntı yaşadım onda da 2. ayda çıktım zaten. Onun dışında gayet iyi firmalarda, Türkiyede sayılı inşaat ve proje firmalarında çalıştım. E tabi çokça çaba da sarfettim, farklı programlar öğrendim, inşaatlarda uygulama alanında çalıştım tekniği geliştirmek için, yüksek lisans yaptım vs vs. 3 sene sonunda da iş için ben değil firmalar cv’ime bakıp arıyorlardı. Ama bu dönemde daha zorlaşmış iş konusu duydum onu. Şuan kuzenin ne iş yapıyor?
(617 puan) tarafından
Ablası inşaat teknikeri onun yanında çalışıyordu bir firmada en son asgari ücretle 1 sene falan oluyor görmeyeli çok yakın değiliz ama en son konuştuğumuzda iş bulmasının imkansız olduğunu söylemişti fazla alım olmuyormus devlette diğer türlü daha çok tecrübeli insanları alıyorlarmış demisti
(3,813 puan) tarafından
valla benim dönemimde yani 15 yıl öncesinde bile sadece mezun olmak yetmiyordu. Benim de okul arkadaşlarımın çoğu bu mesleği yapmadı, kendilerini de geliştirmek istemediler. Tercih meselesi tabi. Ama okulda öğrenilenle uygulama çok farklı. Kendini her alanda geliştirmeli. Çünkü peyzaj mimarisi (inşaat, mimarlık, altyapı, elektrik) bütün alanlarla birlikte çalışan bir sektör. Dolayısıyla hepsine dair biraz bilgisi olması gerekiyor başarılı olmak için. He dediğim gibi şu an durum onun elinde değil, iş bulmak her sektör için çok zor Türkiyede.
(617 puan) tarafından
Öyle gerçekten buradaki eğitim le insan hiç birşey olmaz bence önden bir çalışma ortamında çalışılması gerekiyor iş bulmak için her zaman böyle benim eşim misal aşçı ama okumamış sadece iş yerinde eğitim görmüş
0 oy
(8,677 puan) tarafından
evet balkon onlar
(8,677 puan) tarafından
merdivenler çok gereksiz gibi tabi alt kat plana da bakmak lazım
(617 puan) tarafından
Cnm merdiven şöyle burası çift daire olduğu için iki daireyi de gosteriyor
(8,677 puan) tarafından
anladım canım normal o zaman
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Çocuk odasından çıkan normal bir balkon ,diğeri de teras daha büyük.o beyaz boş yer nedir birleşik değil galiba.bide 4katli mi burası .çizen hiç iyi cizmemis ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
30 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 244 göst.
26 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 255 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensesim ve prensim (356 puan) tarafından soruldu

393,733 soru

11,774,653 cevap

35,791 kullanıcı

...