0 oy
297 göst.
önce Diğer kategorisinde (282 puan) tarafından

30 haftalık hamileyim. Hiçbir hazırlığım yok. Kızımda hamile olduğumu öğrendikten bir ay sonra falan yavaş yavaş bir şeyler almaya başlamıştım çantasını kıyafetlerini falan da doğuma 2 buçuk 3 Ay kadar kala hazırlamıştım ama bunda hiçbir şey yapmadım hâlâ. Üşenmekten değil de fırsatım olmuyor üzerimde bir ağırlık var. Moral olarak sıfırım zaten. Şu zamana kadar Bi tane hastane çıkışı aldım o da 101e gelmişti denk geldi gördüm aldım. Bir tane de cinsiyeti öğrenince almıştım ama onu da kuzenim doğum yaptı bir şey alamadım diye ona götürdüm. Yani şu anlık sadece hastane çıkışı var. Kızımdan kalanları ayırdım ama yenileri gerekli çok az var. Evde giyer de bir yere giderken veya bebek görmeye geldiklerinde giyecek şeyi yok. İçinde huzursuzluk var zaten çocuk erken doğacak gibi hissediyorum ta ne zamandır. Oğlumun adı bile yok. İkilimde bile kalamıyoruz bir tane bile isim yok ortada. Kura çekelim dedik ama koymaya isim bulamadık. :D çocuk da 15 gün önden gidiyor doktor doğumu etkiler deid bakalım ne oluyor. Dardayım bunalımdayım hava sıcak olmasa ben bakıcam bir şeyler ama hava sıcak dışarı çıkamıyorum hele de kızımla hiiiç. Geç mi kalıyorum ya. Bu pazar yağmur yaparsa çıkıcaz yağmazsa 33.haftaya kalıcak çok mu geç 

16 Cevaplar

+6 oy
önce (1,839 puan) tarafından
Bu kadar özensizlik olmaz ama. Çocuğun o. İsimi bile seçmeyip kura ile çekmeyi düşündük demişsin. Bence bunlar komik değil. Mağazaya gidecek halin yoksa internetten herşeyini tek tek sipariş verebilirsin. Hastane çantanı da bu hafta hazırla ne olur ne olmaz. Kenarda hazır olmasından zarar gelmez. İsim konusunda da kedi değil bu. İsimlerin ve anlamların olduğu sayfalara girip içine sineni seç. Tuhaf gerçekten 
önce (282 puan) tarafından
Birinin yaşantısını bilmeden konuşmak ne kadar kolaymış ya. Rahatsızım zor bir hamilelik geçiriyorum. Ben niye çocuğuma önem vermeyeyim. Planlı bir gebelikti, öğrendiğimden beri ilki gibi heyecanlıyım. Ama başından beri ilkine nazaran daha zor geçiyor.. Cinsiyetini 24.haftada öğrendim ve o da kesin değildi zaten. İsim konusunu öyle aklımıza ilk geleni koyacak kadar rahat değiliz kusura bakma ama bir ömür boyu taşıyacağı bir ismi güzelce düşünerek koymamız lazım değil mi? Dediğim gibi başından beri zorlanıyorum. Evet sıcak. Ben sıcaktan yemek yapamıyorum evimde. Yemek yediğimde rahatsız oluyorum tansiyonum yükseliyor. Bunu bile bile dışarıya çıkıp kendime ve bebeğe niye zarar vereyim. Kuzenime götürdüğüm Bi tane tulumdu. Onun için de dışarı çıkamadım evi benim evimin hemen karşısında elim boş gitmektense onu götürmek istedim yine alırım kendime dedim ne var bunda. Ve evet binlerce alışveriş sitesi var ama hepsine nasıl güvenip alayım. Kendime pijama VS aldım doğum için ama bebek bu bebek. Dokusunu bilmeden iyi midir kötü müdür bilmeden nasıl alayım. Kötü gelirse iadeyle yanımda kızımla nasıl uğraşayım. Kızım büyük değil daha 2 yaşına yeni girecek. O ayrı zorluyor. Ailevi olarak neler yaşadığıma girmek bile istemiyorum o konu hep bitiriyor beni. Her günüm böyle mutsuz huzursuz hasta ve yorgun şekilde geçiyorken nasıl tek başıma alışveriş yapayım?
Arkadaşım bende zor hamilelik geçirdim ama bu çocuğuna birşey almamak için bahane değil. Sen sürekli çocuğunla ilgili şeyleri ötelemişsin. Kimse ilk gördüğü ismi çocuğuna koymaz. Trendyol, Hepsiburada, LCW, H&M gibi bir ton alışveriş sitesi var. Onlardan gayet alabilirsin. Şuan bu yazdığın yazıyla postuna yazdığın yazı arasında dağlar kadar fark var
Tamam sen ne anlamak istiyorsan onu anla. Ama bil ki her anne çocuğunu önemser. Kimse boş vermez. Yanımdaki neyse karnımdaki de öyle. Lütfen konuşurken karşıdaki üzülür mü acaba diye düşünüp konuşun. İyi günler
önce (2,249 puan) tarafından
Kadın hamile biraz anlayisss.sert yapınca noluyor sen yazar gidersin .o belki kafasına takacak stres yapacak.aciklama yapmış her insanın hamilleigi kolay geçmiyor birde destekcin olmayinca.herkesin bir bakıcısı yok .bide çocuğu varmış hangi şeye yetisssin bu kadın.ahtapotmu orumcekmi bu kadin
Arkadaşım sana ne oluyor. Üçüncü kişi iticiliği diye birşey var ne alaka sen. Üstte kendimi gayet iyi açıklamışım. Kimsenin hamileliği toz pembe geçmez. Sor burada bir tane zorlanmayan hamile yoktur, hamilelikten sonra da zorlanmayan yoktur. Hele hele 2. Yada 3. Çocuğunu doğuran her kadın zorlanır zorlanıyor. Bu kadın ahtapotta değil örümcekte. Ama elinde telefon olan her kadın internetten de her türlü alışverişi yapabiliyor, beğenmediğini iade hakkı da var. Türlü türlü kılıf uydurmaları sağa sola çarpmaları bırakın. Ben kadına sertte yapmadım gayet kendi yazdığı yazıyı yorumladım, haksız da değilim. Şimdi geçip illa dur ben bir karşı olayım deyip komik olma. Yazılan yazı da herşey de ortada. Herkesin kendi evladı beni ilgilendirmez. Kendi çocuğuna kıyafet almıyor, kendi çocuğunun ismini kura ile belirliyor. Ama ben bu durumun ne kadar hoş olmadığını söyledim yine söylüyorum. Sonuçta istenmeyen çocuğu yapmayın. Özen ve değer vermeyeceğiz çocuğu yapmayın. Korunma diye bir gerçek var. Bile isteye yapılan bir çocuğa da anne de baba da herşeyi borçludur. Herşeyi elinden geldiğince en güzel haliyle yapmak zorundadır. Hamileliğinin sonuna gelip umursamamak hoş değil. Yok sıcak yok o, yok şu, babası da alabilir bu arada. Çıkamayan kadın eşine söyler mağazadan babası alır. En kolayı internet. Neyse ne. İsteyen istediğini düşünsün ben netim. Üstte de belirttim söyledim. Bahaneye gerek yok. Bari ileride çocuğa anlatmayın da aklı kestiği zamanlar üzülmesin.
-Reklam-
0 oy
önce (13,808 puan) tarafından
yoo cok gec kalmaz 34 de cantami hazirladim besigi kurdum 39 oluyoruz yarin. cikmaya firsatin yoksa trendyoldan felan alsan iyi olue ben herseyi internetten aldim valla 
valla hocam canim o kadar skkin ki hangi birine sevinip hangi birine uzuleyim bilemedim artik :/ yarin kontrol var bakalim ne diyecek. bende heyecanliyim ama yasayamiyorum
önce (11,277 puan) tarafından
Evet kızın rahatsızmış balım bir şey dediler mi geçmiş olsun bu arada filiz anlar sanki mr dan istersen ona bir danış. Rabbim düze çıkarsın sıhhatle
27×15 sol beyin tarafinda kist yaziyor doktor takip etmek gerek dedi cocuk norolojisine yolladi yarina aldim randevu ama detay vermedi simdilik korkmayin hamilesiniz dedi acaba ondan mi soylemedi aklimda kaldi
Belki gerileyecek bir şeydir balım hayıra yor Dr un dediğini dua edelim inşallah rabbim korktuğuna uğratmasın
Allah razi olsun hocam insAllah oyledir
0 oy
önce (129 puan) tarafından
Ben minikity den aldım 30 haftada hazırladım çantamı int alabilirsin gidip alamıyorsan işim olarak da artık beğen bir isim yani erken doğabilir demiş doktor benimde sürekli içimde öyle bir his var o yüzden herşeyimi hazırladım 
0 oy
önce (198 puan) tarafından
6 aylik ken başladık ikinci bebegimdi
0 oy
önce (276 puan) tarafından
Bence yapın, her zaman hazırlıklı olması lazım. Benim arkadaşımın da hiç beklemedigi an geldi inan annesinin pijamasi ile doğuma gitmiş, o dogumdayken eşi ebebegin açılmasını bekleyip bir takım almış bezini hastanedeki başka kadınlardan almışlar takımı yıkamadan giydirmek zorunda kalmışlar zibini bile yokmuş çocuğun. 30 bence hazırlık yapmak için ideal iyice agirlasinca çok zor oluyor ütü yapmak bile. 
0 oy
önce (60 puan) tarafından
Kız benim de erken doğacak hissi var bende 29+2 haftaligim yeni geçen gün hastane çıkışı aldım bu bnm 3 gebelik umurumda değil ama bugün dizdim çünkü ailemi görmeye başka memlekete gideceğim belli olmaz diye hazırlık yaptım ama senindedigin gibi bende oğluma isim bulamadim bir türlü ilk kızımda ve diğer oğlumda hemen bulmuştum ama bunda bir türlü eşim kabul etmiyor işim manyak gibi ya
0 oy
önce (16,376 puan) tarafından
Gidemiyoswm netten sipariş versene. Yaz sıcağında dışarı çıkmak zor. Ama daha onlar gelecek yıkanacak utulenecek hastane çantası hazırlanacak. Bı cocugun daha varmış. Giderek daha agirlasacaksin. Zorlanacaksin falan. Bence biraz acele etmelisin 
0 oy
önce (1,218 puan) tarafından
Saglikla gelsin bebeginiz. Aslinda cokta gec sayilmaz bence para hazir ise  musait bir zamanda eksikleri gidip lcw e bebek civil artik nerelerden alisveris yapiyorsaniz gidip alirsiniz toplu alisveris yapmis olursunuz. Daha sonraki musait bir zamanda yikama ve utu isi oldu bitti. Bende simdi 28 haftadayim. 20. Haftada cinsiyet kesinlesti. Ilk bir kismini e bebekten aldim. Daha sonra e bebek indiriminde tum tekstil alisverisini yaptim kargoda getirince zor olmadi. Oglumdan kalan kiyafetler var hem kiz hem erkek olan renkleri evde giydirecegim. Bebek arabasi var banyo malzemeleri var battaniyeler var sadece pembe bir battaniye ve emzik biberon tarzi seyleri tekrar bir indirim oldugunda alacagim.  Zamaniniz varsa internnten urunlere bir goz atip neler alacaginizi en azindan kararlastirmis olursunuz
0 oy
önce (1,480 puan) tarafından
Kız biz erkek olduğunu öğrendiğimiz gün yani 16. Haftada ismini  koyduk.  20. Hafta kızımdan kalan kıyafetleri güzelce yıkadım. Havada güneşli güzel kurrudular. Şimdi 22 oldum.  Kendimi öyle zor tutuyorum ki alışveriş için anlatamam. Dün gittim biraz  alışveriş yaptım mesela :) isimli hastane cikisi da yaptırcam.  Neden bu kadar isteksizsin? 
İsteksiz değilim ya. Hatta aşırı heyecanlıyım sanki ilk gibi. Ama inan o kadar halsizim mutsuzum ki. Gebeliğim zor geçiyor ilkine göre. Havalar da etkiliyor tabi ama ne bileyim. Bir de biz cinsiyeti bayağı geç öğrendik. 24 te falandı sanırım. Ev işi çocuk Bi de hamilelik çok yordu sanırım. İnşallah düzelirim
önce (1,480 puan) tarafından
Kalk silkelen söyle kendine gel. Git mağazaya o zaman  heveslenmesin:) geç kalmadın ama artık hemen başlamalısın. Paran varsa zaten 1 haftada hersey tamam olur cnm
0 oy
önce (148 puan) tarafından
Geç değil her şey yetişir simdi başlarsanız. Benim de icimden hicbir sey yapmak gelmiyordu hala da gelmiyor cok zor bir hamilelik geciriyorum ve 2.5 yasinda zor bir kizim var esim calisiyor evde tekim, hava burada asiri sicak 40'ın altina düşmüyor ama kendimi zorlayarak her gün parca parca yaptim şükür. arkadaslardan kilik kiyafet gelmisti kizimdan kalanlar da vardı, onlari 26.haftadan itibaren yikadim ayina göre ayırdım. 30. haftalarda da eksiklere alisverise başladım. Internetten indirim takip ettim inceledim 2 hafta kadar sürdü almak. Evimi en ince ayrintisina kadar temizledik eşimle. Gecen hafta da besikler pusetler yataklar dolap düzenleme vs. ne varsa temizledik kurduk hazirladik. Gecen hafta hastane çantalarını da hazırladım. Dogum sonrasi gelen gidenler icin buzluga koymalik İkramlik börek kurabiye vs. yaptiricam bir hanıma. 36 hafta olduk her şeyimiz hazır çok şükür. İsim konusunda biz de kararsiziz daha doğrusu eşimin aylardır net ama ben istemiyorum başka isim olsun diyorum. İsim net olmayınca şuan isimli kıyafet isimli cikolota eksik onları da yaptiricam inşallah. Hadi silkelen ve başlayın hazırlığa, alışveriş 1 güne bakar mağazadan alırsanız.
İşte o yüzden bekliyorum bakalım bu pazar çıkarsak çıkarız çıkmazsak daha beklemeyeyim 33.haftayı falan ne olur ne olmaz.
0 oy
Alışverişi netten yap daha ütüle yıka sona yalın sayılır kız lcw da kupon falan alırsın Bi şeyler 
0 oy
önce (150 puan) tarafından
26 haftalık iken çantam hazırdı

Çünkü bebeğim 3 hafta önde gidiyor ve doktor her an sancın başlar demişti

Ne olur ne olmaz hazırla sende şuan 31 haftalığım adet tarihine göre

Allah korusun erken gelecek olursa birde eşin onunla vakit kaybetmesin şu nerde bu nerde diye
0 oy
önce (1,277 puan) tarafından
Canım anne olacaksın bak bı silkelen kalk yavasyan buzluk hazırlığını yap aynı zamanda internetten biseyler bak bebeğine isim.arattir isim tavsiyesi de vereyim 

Hasan 

Hüseyin 

Ali 

Hamza 

Yusuf 

Yunus 

İbrâhim 

Emir 

Emirhan 

Metehan gibi 
0 oy
önce (394 puan) tarafından
Canım sen bir an önce eksiklerini almaya çalış doğum ne zaman olacağı hiç belli olmuyor,internetten sipariş vermek istersen trednyoldan alabilirsin yorumlarına bak öyle al bende ilk defa bebek kıyafetlerinin birazını trendyoldan aldım kumaşları dokuları yumuşacık güzeldi ama 0 3 ay alma derim ordan 0 3 ay aldıklarım baya küçük geldi çok az giydirdim önce beğendiğin varsa 1 tane sipariş ver sonra beğenirsen yine alırsın, sağlıkla gelsin bebişin inşallah:)
0 oy
önce (765 puan) tarafından
Benim bütün kıyafet ve dolabı okey hastane çantam da okey beşiğin gelmesini bekliyorum nevresim yorgan falan kaldı işte beşik hazırlıgı okadar 
0 oy
önce (480 puan) tarafından
Allah bağışlasın inşallah. Vesveselerinizden uzak kalmaya çalışın. Bir de tam ağırlaşöadan yapmaya başlarsanız daha iyi olur. Bir başlayınca motivasyon olur devamı da gelir. Ayrıca ciddi ciddi kötü yorum yapanları da duymazdan gelin. O kadar hassasiyetleri var madem hamile kadına böyle şeyler yazılmayacağını da idrak etseler bari... 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (869 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 164 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gonca Aslan (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 874 göst.