0 oy
574 göst.
önce Aile kategorisinde (127 puan) tarafından
Kizlar 38 haftalik gebeyim 2 ci bu eşim bir kez doktora gelmedi ve sürekli bu yüzden kavga ediyoruz. Eşim sevkiyatci kendi aracı ile fabrika da çalışıyor dağıtım yapıyor iş yerinde sorun yaşıyor bunu hep eve yansıtıyor benden alıyor hincini resmen az önce mesela özel hastane arıyoruz doğum için gidicem hastane umraniye de ben kocaeli daricada oturuyorum bu ikinci sezeryan olcak günüm geçiyor bana otobüse bin git diyor tamam çalışıyor ediyor ama umursamiyo morali hep bozuk diyorum ne oldu ne oldu yok birşey diyor bağırıyor normalde doğum yapcam hastane 20 bin tl kabul etti ben aradım Dedim halamın gelini ettiği hastane 14 bin tl olur dedi daha iyi 6.7 bin tl ucuz az para değil dedi ama götürmüyor diyor akşam gideriz annende kalırız ben sabah işe giderim sen oğlumla gidersin iki dk hastaneye işim biter gelir alırım sizi. Bende içime sinmiyor o hastane bide böyle dışarı gülücükler saçıyor ediyor benim yanımda sürekli yüzü asık dedim istemiyorum burda yapcam 20 bin ver dedim vermiyorum diyor nerden getirim ee dedim ben sana demesem 14 bine var veriyordun ne oldu gitmiyorum dedim ne olursa olsun dedim telefon da bir çığlık atıyor direksiyona vuruyor elini felan bana küfürler ediyor ne yapmıyor ki banane diyor pardon banane lan ister git ister gitme çok ta umurumda dedi. Öyle zoruma gitti ki. Bu çocuk onun değil mi ? Bir insan bunu nasıl der öyle kırıldım ki hiç hevesim bile kalmadı hatta şuan ölmek istiyorum. Bana ilgili davranmıyor sürekli kötü muamele ediyor bağırıyor çağırıyor birseyin mi var desem bana küfür ediyor  bağırıyor sanki ben başka birsey diyorum gibi. Adama nasılsın diye sorsam gel sen çalış yerime ölüyorum bilmem ne ne diye laflar ediyor sanki tek o çalışıyor gibi ama arkadaşları arayınca öyle mutlu konuşuyor ki yüzü gülüyor ediyor zoruma gidiyor 

15 Cevaplar

+6 oy
önce (542 puan) tarafından
Böyle adama ıkıncı nıye diye sorunca suçlu oluyoruz ama nıye ya cidden ayılıgına doyamadın mı çok istanbul beyefendisiydi de birden böyle olmadı heralde
önce (1,480 puan) tarafından
+ veriyorum. Böyle bir adama ikinciyi doğurmak ne demek ya. Cidden çok üzücü.
önce (12 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum bende hamileyim ve cocuk yapmadan önce eşime baktim ve bu adamdan baba olur mu diye düşündüm evlenirkende ayni sekilde Allah razi olsun her konuda destek oluyor benimle beraber yaşıyor hamileliği. Kendi babamdan yüzüm gulmediginden kendi kızıma en iyi sekilde baba olacak birini seçtim. Yanı eşiniz bir anda böyle olmuş olamaz bunu bile bile göre göre çocuk yapip isyan etmeniz bana hiç duygusal gelmiyor
önce (542 puan) tarafından
Aklın yolu bir kızlar
önce (127 puan) tarafından
İnsan kınadığı ile kinanir. Eşim daha önce böyle değildi oğlumda çok ilgiliydi sonradan böyle oldu yani nerden bilim böyle olcak yani çocuk yapmayı yok ikinci çocuk olur mu nedir biraz mantıklı yazın bence size akıl fikir versin Allah
önce (1,480 puan) tarafından
O zaman bu ayrintiyi da belirt cnm. Bizler nerden bilelim Esin önceden melek gibi insandı da sonradan bu kadar sorumsuz oldu. Kimse seni kinamiyor ki. Durumuna üzüldüğümüz için hepimiz diyoruz. 2. Çocuğu böyle yapıda bir adam haketmiyor diyoruz. Allah yardımcın olsun
-Reklam-
+1 oy
önce (187 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi
Ben hamileyken ikinciye eşimin halasiyla gidecektim muayene olmaya .eşim kızdı ben götürürüm millete tenezzül etme diye . 

Size üzüldüm hassas donemdesiniz devlete gidin ben 2 kere sezeryan oldum devlette ölmedim . 
Devlete gittiğimi söyledim.  Bu zamana kadar devletten yana oldum panik atak hastasiyim 2017 yılında sezeryan oldum bu ikinci ve devlet doktor tüm tetkikleri yaptirdi 2 hafta oldu oyalıyor gün vermiyor ve benim tamamen hamileligimin bitmesine 13 gün kaldı anlatabildim mi beni normal doğum yaptırmaya çalışıyor
önce (187 puan) tarafından
Başka doktora gittinmi
+1 oy
önce (4,250 puan) tarafından
Tatlım bizde el iyisi ev delisi derler kocan tam olarak öyle biri demekki böyle adama çocuk yapmasaydın dicem ama olan olmuş ne diye 14 bin vs diyorsun ki içine en sinen hangisiyse onu deseydin yaramaz böylesine ince düşünce paşa paşa verecek yapmayı biliyorsa vermeyide bakmayıda bilecek mağara adamı 
+1 oy
önce (905 puan) tarafından
Anlamadigim neden ozel hastane diye israr ediyirsun devlet de guzel hem bedava yani ben bes kurus odemeden cocugumu dogurdum mis gibi tek kisilik de odada kaldim 
Ay neden okumadan yorum yapıyorsunuz bugüne kadar tam bugün sabah bile devlete gittim bütün işlemleri geçen hafta yaptırdı anestezi o bu ama gün vermiyor 7 sene geçmiş sezeryan olcam. Israrla bekletiyor gün vermiyor ilgilenmiyor normal doğum yapım diye anlatabildim mi bende panik atak hastasiyim
0 oy
önce (130 puan) tarafından
Canım aslında kavgaya da pek gerek yok gibi, sonuçta ikisi de özel hastane 6 7 bin de az para değil ona çocuklarınızın bı eksiğini alırsınız. Hassas dönemde oldugunuz için mantıklı karar veremiyor olabilirsiniz. Hepimiz geçtik aynı dönemlerden, sizi kesinlikle anlıyorum. Yorumlarda niye ikinci çocuk diyenleri de anlamadim her kavga eden çift çocuk yapmayı mi bıraksın? Kadın boşanıyorum demiyor doğum yapacağım özel hastane konusunda tartıştık diyor. İşlerinin olmasını anlıyorum ama 1 kere olsun gelse güzel olurmuş tabi. Benim eşim de işten dolayı pek gelememişti, bizim de ilk ve tek çocuğumuz. Ben de çok üzülmüştüm. Birkaç kere geldi oglumuzun yüzünü de ilk kez beraber gördük bu kadarı da bana yetti. Biz kadınlar çok basit şeylerle mutlu olabiliyoruz ama hormonlarımız bu mutluluklara engel oluyor  
0 oy
önce (128 puan) tarafından
Benim herifte çok istiyor ama olmuyor devlet hastanesi içeriye almıyor özel hastane de her muayene ne 2 bin istedi bende vermek istemedim dogurunca gorcek nasıl olsa
0 oy
önce (141 puan) tarafından
Benimkide tembel g.tü yemiyo çalışmayı her gün söylenir. Ben ikinciyi asla yapmam böyle adama birincide bile pişman etti
önce (706 puan) tarafından
Sağlam korun valla olan kadına oluyor allah gönlüne göre versin sarılalım gel benim eşimde öyle pişman etti
önce (141 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun
0 oy
önce (979 puan) tarafından
İkinciye hamileyim demişsin ordan bıraktım okumayı böyle bir adama ikinci çocuk yapman senin hatan şimdi ilgi bekleme boşuna 
0 oy
önce (7,899 puan) tarafından
Bsnim eşim geliyodu ama hastaneyi pek sevmez söylenir biraz bazen sanırım erkekler hastaneyi sevmiyo
0 oy
önce (448 puan) tarafından
Hep böyle miydi sonradan mi böyle oldu 
0 oy
önce (1,234 puan) tarafından
Allah sana kolaylık versin ne denilir o adama bilemedim
0 oy
önce (177 puan) tarafından
Ey allahim ne adamlar var ya allah ona akil sana sabir versin ben sehir hastaneisnde dogum yaptim otobusle hastane  5 veya 6 dakika suruyor ama esim bekle gidelim diyor goturuyor ama iceri girmesini ben ostemiyorum sen git burda bekleme cikmaya yakin ararim diyorum cunku hastanede erkegi odaya almiyorlar ozel olmadigi icin o yuzdwn bekletmiyorum bikere soylemedim bindim otobusw gittim bana kizdi sen o caninla ne halta tek gidiyon diye ve 4 evladim var hepsindede tek telefobla isi gucu birakip geldi rabbim hep iyileriyle karsilastirsin cok uzucu iko canlisin sen
0 oy
önce (2,575 puan) tarafından
2 çocuk ayrı bı sorumluluk ayrı masraf bide özelde yapicam diye ısrar ediyorsun belki maddi olarak sıkışıktir yada ne bilim iş yerinde bunalmistir izin vermiyorlardır erkekler özellikle maddi sıkıntıları evde anlatmazlar bu benim fikrim ama ister giy ister ister gitme deme konusunda haklısın öyle bişey diyemez 
0 oy
önce (3,271 puan) tarafından
Doğur doğur bacım üçüncüyü de doğur dördüncüyü de doğur böyle bir adama mataf bir şey çünkü sürekli doğurmak
0 oy
önce (1,804 puan) tarafından
Esin pisliğin teki o na çözüm belli de. Neden gebze deki hastanelere gitmiyorsun

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 456 göst.
23 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+13 oy
32 cevap 953 göst.
24 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,279 göst.
28 Aralık 2019 Aile kategorisinde DIDO (2,841 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 318 göst.