+13 oy
923 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya arkadaşlar az önce ki arkadaşla ilgili değil burada çok görüyorum eşim şiddet uyguluyor eşim alkol alıyor eşim sorumsuz yok maddi olarak geçinemiyoruz  bunu diyen insanlar tamam bir tane yaptın baktın adam adam değil eee daha ne 2 yok kazayla oldu 3. Rızkı Allah'ım verir..o çocuklara yazık günah değil mi iyi bir babaya ihtiyacı yok mu? Sizde sorumsuzsunuz ki sorumsuz adama çocuk getirip duruyorsunuz yazık bir durun ya.. insan yetiştirmek kolay değil mutlu bebek mutlu birey=mutlu birey mutlu toplum demektir bunu okuyan arkadaşım kocan kötü ise çocuk yapma bir sürü korunma yöntemi var günahına girmeyin bu yavruların

32 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Nerden biliyorsun o kadının başka çaresi olmadığını gerçekten uzaktan konuşmak bize güzel geliyor. Kınamayın KİMSEYi Ben kendim için demiyorum şükür öyle bir durumum olmadı ama başkalarınıda yargılamak bize düşmez 
tarafından
Boşansın demiyor ki madem ayrılmıyor çocuk da yapmasın görüyoruz böyle ailelerde büyüyen çocukların şimdiki hallerini büyüdüklerinde psikolojisi bozuk oluyorlar
(2,014 puan) tarafından
Tek çaresi çocuk yapmakmı ne saçma bi yorun bu
(10,221 puan) tarafından
Çaresiz kalıp çocuk yapmak da ne bileyim... Mutsuz anne eşittir mutsuz çocuk. Kendi cehenneminize çocuğu da sürüklüyorsunuz.1 yanlışlıkla olur iki yanlışlıkla olur ama 4 çocuk yapıp kocam sorumsuz diyemezsin. Dün bir haber izledim adam 13 günlük bebeği zehirlemeye kalkmış anne diyor ki ilk kızımı da boğmaya kalkmıştı. Şimdi burada anne de suçlu. Kocan böyle ise sen gerekirse hem iğne hem hap ile korunacaksın.
(6,047 puan) tarafından
Ay nasıl saçma bir düşünce. Çocuk gelince sorunları mi bitecek? Hayır. O çocuk da o sorunların içinde buyuyecek
tarafından
Bir abla vardı işyerinde on yıl önce 20 yaşındaydım kocası uyuşturucu bağımlısı idi en son kadını dövüp elinde ki beş lirayı da alınca kadın baba evine gitti oğluyla neyse sonra barıştılar adam düzelsin diye bir çocuk daha yaptı adam kumar kredi borç bayağı kadına çocuğa şiddet tekrar kadın baba evine çaresiz insan çocuk yapmaz siz kadınsız hayat inşa ediyorsunuz bu nasıl Zihniyet kardeşlerim
-Reklam-
+3 oy
(7,972 puan) tarafından
Nasiptir cnm demekki o çocuklarin yiyecek ekmegi varmiş şu an bunlari yargilamak bana dogru gelmedi

Tabiki önlem alinmaliydi ama kader önüne gecmistir bilemeyiz
(2,692 puan) tarafından
Aradığım yorum :)
tarafından
➕➕➕➕➕➕➕➕➕➕
(7,972 puan) tarafından
Uzaktan herşey hoş geliyo ama kimsenin hayatini tam anlamiyla bilmiyoruz Allah yardimcilari olsun
tarafından
Amin valla öyle
tarafından
İşte canım mesele yiyecek ekmekler değil manevi eğitim kötü adama korunmayip 4 çocuk getirene lafım zaten kınamıyorum ben kulum belki bir kardeşim okur korunur diye yazdım birbirimize destek olmak zorundayız bak dün gece bir abla yazmıştı 4. Çocuğu doğmuş kocası doğuma gelmemiş kadın üzülüyor kordon bağlamış 4 çocuğu var hala doğuma gelmeyen adama çocuk yapmak kafasında pişmanlık duyuyor bu normal Bir durum değil
+1 oy
tarafından
Hiç bir korunma yontemi kesin değil .adam düzelir diyip yapanlara hem fikirim ..ama çoğu korunmasına rağmen hamile kalabiliyo..
tarafından
Prezervatif var spiral var ertesi gün hapı doğum kontrol hapı var korunan nasıl korunuyor canım
tarafından
Valla ben çok gördüm burda o yöntemlerle hamile kalan..geleecek plan her şekilde geliyor..
tarafından
Ben mesela ... İkinziye prezervatif ile kaldım. Üçüncüye de prezervatif kötüymüş geri çekilme yaptım :))) şimdi baglatt8m daha da olursa artık Allah in veresi gelmiş napayım..

Ha benim eşimden yana sıkıntım yok çok şükür de ben korunma yöntemi için konuştum canim
tarafından
Canlarım ben bilerek hamile kalanlara yazdım burda post açıyorlar şiddet gördüm çocuğum gördü önlemini alana kim ne diyebilir birde evliliği iyiyse benimde eşim korunuyor çok şükür huzurum var ama bir tane var şükürler olsun onu iyi yetiştirmek derdindeyim bakabilen eşi iyi.olan isterse on tane yapar kimene
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sonra vay anam ben nerelere gidem hangi dağlara taşlara kendimi vuram diye dövünürler
tarafından
Aynen okuyorum çocuğumun maması yok 3 aylık unlu muhallebi verim mi 3.cocuk çocuğun bağırsağın düşünen yok. Durumun yok madem yapma yaa yapma
(9,626 puan) tarafından
Benimde ikinci kazayla oldu ama çok şükür hiç bi zaman pişmanlığını yaşamadım Allahimda yaşatmasın ama benim tek şansım eşim yani cok şükür hayat kocadan yana yüzüme güldü yoksa bende kafayı yerdim..büyük konuşmayayım ama benim eşimle hergun kavga gürültüm varsa birbirimize saygı sevgimizi yitirmişsek ama boşanip gidicek biyerim yoksa  hayatta aynı yatakta yatmam yatmiyicagim içinde otomatik olarak cocukta olmaz yani insanlarda iyi cesaret var valla kendilerini düşünmüyolar ama el kadar sabileri hic düşünmüyolar
0 oy
tarafından
Tamm bazı konularda haklısın ama nazende supriz olabiliyor Allah veriyor benimki öyle oldu 
0 oy
(537 puan) tarafından
Gerçekten de aynı annem biz 9 kardeşiz diyorum hadi anne  3 oldu 4..5 ..6 ..7 .8..9 bide köy sartlarinda hayvanlar annem bakıyordu misafir hiç eksik olmuyordu bütün yük annemde babam desen sorumsuz hangi akla hizmet bu hengame de çocuk yapiyonuz vallahi aklım almıyor sevgi ilgi göstermiceksen o çocuğun günahı ne ..
tarafından
9 tane canım hangisine ilgi sevgi eksik büyüyor sevgi açığını önüne gelen ilk insanda arıyor o çocuklar:(
(537 puan) tarafından
Bide aramızda bı iki yaş  sevgi eksikliği var malesef
(3,823 puan) tarafından
Bizde 7 kardeşiz köy hayatı ama hiç bir zaman sevgisiz büyümedik Allah'a şükür
0 oy
(749 puan) tarafından
Bende en çok sinrlndigim şey ne. Biliyormsun evleniyorlar hemen çocuk getriyirlar bı durun bı eşinizi tanıyın vakit geçirin çocuk kaçmıyor ya  snra düşün  yani  snra cocuk perişan oluyor daha hamileyken boşanıyorlar  ya  
tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kesinlikle çok doğru ben eşime güvenmiyosam niye çocuk yapayım olan evladıma olur 
tarafından
İşte bu kafa yok çocuk bu kadar değersiz olmamalı ya
0 oy
tarafından
Yerinde bı post olmuş valla
tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bunlar eski kafa düşünceleri hep 

Gelen kismetiyle gelir, bir çocuk daha yapayım düzelir gibi gibi önceden kadınlar çok çocuk yaparmış ama ozamanlar korunma yöntemleri kisitliymis bir çok kadın doktora gidip korunma talep etmenin ayıp olduğunu dusunurmus falan ama şu çağda gerçekten bende şaşırıyorum kazayla hamile kalınabilir bunu anlarım en yakın örneği annem spiralle hamile kaldı ama daha kendi düzeni oturmamış sırf eşini evine bağlamak için yapılan çocukları anlamıyorum yazık günah 
0 oy
(800 puan) tarafından
Problemsiz kocaylada da bu devirde çocuk yapilmaz 1.. 2.. hadi 3 daha neyine yetmiyor. 8 yillik evlilikten benim de 1 oğlum var Rabbim bana bağışlasın inşallah Allah ta olmayanlara isteyipte kavuşamayanlara versin. 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bende bunu anlamıyorum. Hani evlliğ kurtarmak için sanıyorlarsa batan gemiye eşya taşımak oluyor. Çocuk demek ilgi demek ilk ilgi ailede çocuga kayar. Eğer eşin eş değilse o çocuga bakmaz. Sonra sen bana karılık etmiyon der aldatma doğar. Eşin eş değilse yapmayın çocuklara üzülüyorum. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
ALLAH rızık a kefil ama düşünelim diye de akıl vermiş. Tüm önlemlere rağmen Rabbim verdiyse vardır bir bildiği ama bazıları düşünmeden hareket ediyor. Bakıyorsun asgari ücretle geçim sağlanıyor ama 5 tane çocuk.  Bu çocuklarin hangisine maddi, manevi yetecek anne baba. Gelecek sağlayamayacağın cocugu yapmayacaksın.  Sonra zor durumdayız diye postlar görünce çok üzülüyorum çocuklar için.  Sadece çocuklar için ama.
0 oy
tarafından

++++ bacim 

Çoğu kişi çocukları evliliği kurtulsun diye yapiyor. 

Mutsuz çocuklar büyüyeceğini olmaması daha iyi. Ama herkes işine geldiği ylgibi yasiuor çocukları düşünen yok 

0 oy
(534 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Hadi 1 istedin yaptın 2 kaza oldu 3 kaza 4? e kardeşim yuh. Demek ki yanlış korunuyosun başka dene yani hiç mi düşünmüyorsun.
0 oy
tarafından
Büyük konuşmak istemem ama haklısın canım
0 oy
(199 puan) tarafından
Ben 2 ciye hamileyim  doğum  olsun Spiral taktircam aileden yana sıkıntı yok ama istemiyorum  3 cü cocugu hamile kalıp aldırıp günaha  gireceyime ciddi  şekilde kornurum daha iyi. He reşye zam zam geçinmek kolay deyil doğur dök sokaga ser sefil ne gerek var. Bir tane olsun doğru düzgün giyimidi kuşamı dersi terbiyesi ve s. İkinciyide kızım yalnız kardeş istiyor arkadaşlarında görüyor kıskanıyor. Yeter  yani ...
0 oy
tarafından
Ne diyeyim ki canım. Hiç kimse hickimsenin yerinde olmadan onu anlayamaz. Ama şu kinu da haklısın insan önlem almalı eğer alıp ta kaldın da tamam ama önlem almadan vay ben gene hamileyim diyenleri de gördüm çevremde. Eşi adam değil ama her sene bir çocuk yapanı gördüm malesef. Rabbim herkesin gönlüne göre versin ne diyim öyle kocaları da ıslah etsin demek düşer .
0 oy
tarafından
Katiliyorum ++
0 oy
tarafından
Doğrusunu söylüyorsun cnm.bn 2.ye cesaret edemiyorum.Kocam iyi maddi imkan olduğu halde.simdi linçlerler seni de.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 434 göst.
23 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,208 göst.
28 Aralık 2019 Aile kategorisinde DIDO (2,840 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 718 göst.