0 oy
497 göst.
önce Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından
Alt komşumuz aşure getirdi kase ile sağ olsun. Çok samimi değiliz aslında. Tabağı boş göndermek olmaz diye af edersiniz ben de islak kek yaptım. Kase ile gönderilmez öyle olursa çok küçük bir parça olur. Ama tabak da vermek istemiyorum kendimden çünkü bu sefer o da boş gondermemek için bir şeyler hazırlama mecburiyeti hissedecek. Tek kullanımlık plastik tabak ile göndersem sizce ayıp mı olur?

24 Cevaplar

+1 oy
önce (4,256 puan) tarafından
Ben istemezdim bana o tabakla gelsin ya 
önce (276 puan) tarafından
Anlıyorum. Ben de karşı tarafı düşünüyorum ya boş gelmesin diye uğraşacak bu sefer de
önce (4,256 puan) tarafından
Özel olarak bişey yapmaz bence ya yaptığı neyse ondan koyar samimiyet bence bu daha gelmesin gitmesin der gibi algılardım plastik tabağı
-Reklam-
+1 oy
önce (2,042 puan) tarafından
Keki verince tabagıda aliyim dersiin plastik olmaz bence
Ama o da olur mu ki hemen tabağı alayım diye beklemek küçük bebeği var 2 çocuğu var
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Olur temiz olsun yeter. Önemli olan düşünmek. 
Teşekkür ediyorum cevap için
0 oy
önce (941 puan) tarafından
Bence sıkıntı olmaz ama karşındaki farklı algılayabilir. İhtimal. 
Hiç tanımıyorum. Normalde hiç muhabbetimiz yok. Sadece ilk tasindigim zaman ben de tatlı dagitmistim o zaman görmüştüm.
0 oy
önce (203 puan) tarafından
Bence hiç olmaz. Kime tabak yolladıysam geri alamadım. Yok unutmuşlar yok kırmışlar. Bende tabak peşine düşemiyorum böyle olunca . En iyisi öyle vermek. Geri al getir boş getir götür derdi de yok
Aslında getirmez diye değil. Ama komşular illa dolu göndermek istiyor haliyle. 2 çocuğu var uğraşmasın boşuna dedim de ondan.
önce (203 puan) tarafından
Sende haklıısın
0 oy
önce (4,763 puan) tarafından

birsey olmaz bence iki tane yabak varsa plastik kopul tabak birini de kapak gibi yaparsin. kaseyle beraber veirirsin. bahanesi olmus olur kapak gibi yapinca ustu kapali olsun diye kopuk tabakla verdin :)

Var var çok var öyle de yapabilirim teşekkür ederim :)
önce (236 puan) tarafından
Bence çok mantıklı
0 oy
önce (1,144 puan) tarafından
Bence hiçte ayıp olmaz 
Çok teşekkür ederim  :)
0 oy
önce (6,703 puan) tarafından
Bazı insanlar umursamaz olabiliyor annemin bir komşusu var kaç tane tabağını kırdı mesela bende o yüzden kime verirsem normal plastik tabakla gönderirim ama senin bahsettiğin tek kullanımlık tabak nasıl olur bilemedim o sana evde kullanılan kaseyle göndermiş 

Bence kaseye koyabileceğin birşey gönder daha sonra veya ıslak keki koy gitsin bişey olmaz
Kase küçük onlar geniş aile ondan ben daha çok fazla verebileceğim bir şey yapmak istedim.
0 oy
önce (477 puan) tarafından
Ayıp olmaz bence ver 
Teşekkür ediyorum
0 oy
önce (2,356 puan) tarafından
Ben öyle yapıyorum. Samimi olduğum komşulara da aynısını yapıyorum. Keşke baskalari da öyle yapsa sonra sürekli boş gondermemek için biriktirmeye başlıyorum çünkü sürekli tatli yapamıyorum yani 
0 oy
önce (546 puan) tarafından

Koy normal tabağa  götur ver abla tabagımı alsam sana zahmet bosaltsan de al böylece zahmete gırmemış olur kısır döngü sona erer :D

0 oy
önce (8,771 puan) tarafından
Kağıt tabakta ver plastıkte değil canım 
0 oy
önce (17 puan) tarafından
Bana gelenler genelde tabağı alabilir miyim diyor bende hemen yıkayıp veriyorum alınacak gücenek bir şey yok burada normal tabakta verip tabaginixi isteyebilirsiniz ha tek kullanımlık tabakta olur bana gelse kötü düşünmem karsindakiyle alakalı bı durum
0 oy
önce (55 puan) tarafından
Bence normal tabağa köy verirken de tabağı verebilir misiniz de
0 oy
önce (3,193 puan) tarafından
Bence hiç de ayıp olmaz karşı tarafta gayette anlayışla karşılar ve işine gelir.Al ver al ver nereye kadar değil mi.

Ben asure dağıttım tek kullanımlık kaseler ile lokma sonuçta karşılığında kimse extra bir telaşa girmesin diye.
0 oy
önce (480 puan) tarafından
Olmaz bence normal tatlı tabağıyla ver 
0 oy
önce (69 puan) tarafından
Komşumda çorb afalan yapınca kavanozda yollar bence olabilir 
0 oy
önce (1,152 puan) tarafından
Biz komşularla birbirimize hep plastik tabakla veririz diğer türlü tabağı boşalt denmiyor bide sonra tabak iadesinde bir şey yapmak zorunda kalınıyor
0 oy
önce (123 puan) tarafından
Keki verme oyleyse canim ben bu ikileme dussem keki de vermezdim yarin ertesi gun kisir patates salatasi tarzi bi salata gibi kaseye koycak.bisey yapar verirdim
0 oy
önce (982 puan) tarafından
Piknik için hazırlık yaptım.yaptiklarimdan bir tabak hazırlayıp karşı komşuma verdim ve dedimki tabagimi boşalt ver canım sonra sende dolu yollamak zorunda hissetme kendini diye:) çünkü bı kere vermistim baktım dolu getirdi kendini mecbur hissetsin istemedim güldü kadın hemen boşalttı verdi tabagimi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 482 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 459 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 238 göst.
0 oy
24 cevap 575 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu