0 oy
257 göst.
önce Yemek-Tarifler kategorisinde (2,565 puan) tarafından
Kızlar lahmacun içini nasıl yapıyorsunuz her ayrıntısıyla tuzuna varana kadar yazar mısınız benim yaptıklarım lahmacun görünümlü kıymalı pide oluyo çözemedim

17 Cevaplar

+1 oy
önce (1,663 puan) tarafından
1 kilo kıymaya 

2 orta boy soğan 

3 yeşil biber

2 kırmızı biber

2 domates

Göz kararı maydanoz

Çeyrek çay bardağı sıvıyağ 

1 buçuk tatlı kaşığı tuz

1 tatlı kaşığına yakın kara biber ve pul biber

Malzemeleri robottan geçiriyorum kıymanın üstüne döküyorum 
önce (918 puan) tarafından
Ohooo iki soğan ne kız :) biz Adıyamanlı olarak mesela 750 grm kiyma ise 1.5  kilo soğan koyuyoruz pul biberini salçasını istediğimiz kıvamda koyuyoruz
önce (16,515 puan) tarafından
2 kilo soğan demek istedi heralde :D 2 soğan mümkün değil 1 kilo kıymaya
önce (1,663 puan) tarafından
Hayır biz soğan dolu sevmiyoruz tadını çok baskın. Kendi damak zevkimize göre ayarladık
önce (1,135 puan) tarafından
Kimse nar ekşisi yazmamış ben nar ekşisi de koyarım mis
-Reklam-
0 oy
önce (442 puan) tarafından
Kendin için se 1 kilo soğan 

Yarim kilo kiyma 

3 tane domates

maydanoz 1 desteğin 4 de 1 i 

Isot 1 yemek kaşığı tatlı 

1 yemek kaşığı salça 

Tuz 1 çay kaşığı

1 veya 1 buçuk çay bardağı sıvı yağ

önce (2,565 puan) tarafından
Bunları nasıl yapıyosun hepsini robota mı vuruyorsun yeşil biber kapya vs girmiyor mu
önce (442 puan) tarafından
Yok ben adanaliyom adanada öyle yapıyoruz soğanı çek süzgeçten iyice sık sonra bir kaba koy ustun3 domatesi çek kat maydanoz u doğra elinde  sonra kiyma tuz salça isot yagi kay avcarla gonder
0 oy
önce (2,861 puan) tarafından
Soğan 

Domates yada domates sosu 

Yeşil biber 

Maydanoz 

İsot 

Salça 

Tuz 

Pul biber 

Ben bide 2 yemek kaşığı sana yağı  eritiyorum için üstüne döküyorum 

Sıvı yağ katıyorum az bide tamamdır 
0 oy
önce (806 puan) tarafından
Ben evde kendim pişiriyorum iciddw değişiyor herkes farklı yapiuor baharat koyuyor ama ben baharatsiz yapiyorum
0 oy
önce (1,178 puan) tarafından

Burdan urfali bir arkadaş yazmıştı ben de kopyalamistim dur aynısını buraya kopyala yapıştır yapiyorum ☺️☺️

Kuzu urfaliyum tarif vereyim mi

Kuru soğanları lahmacunun dogradiktan sonra süzgeçten tekrar yıka ve suyunu sarmasını bekle muhakkak soğan mor soğan olsun beyaz soganda tat yok lahmacunu tatlandırıcı beyaz soğan...

Sonra elinde de bi güzel suyunu sık lahmacun yapacağın kaba boşalt ardına kıyma ekle kıyma ve kuru soğanı önce biraz karıştır iç içe geçsin bu önemli..

Sonra biber salçası 

Domates salçası 

Pulbiber

Isot

Tuz 

Siviyagi 

.

. Lahmacun fazla malzemeyi sevmez Yeşil biber gibi 

Domates gibi 

Domates salçası yoksa Domates ekle Ama 

Nane kimyon gibi 

Ama sen bi çay kaşığı kimyon ekle rahatsız etmesin lahmacun sizi 

Yarım limon suyu da sık harca

. Tiktokun olsa hesabımı verey8m ondan bak diyeceğim  de...

En  son lahmacun harcını duzelttikten Sonra elini ıslat üstüne ıslak harcın... 

Süper tarif ve açıklayıcı denicem bunu bende adıyamanlıyım yakınız :))
önce (1,178 puan) tarafından
Afiyet olsun canım ☺️☺️☺️
0 oy
önce (1,235 puan) tarafından
Sarımsak koyma da nasıl yaparsan yap sarımsak çok kötü oluyor 
Kız zaten 1 kere yaptım bildiğin pide yiyorum gibi oldu
0 oy
önce (7,752 puan) tarafından
hiç ölçülü yapmadım ama bol soğan, biber, domates, salça, yağ, tuz, karabiber, pul biber, kimyon, maydanoz. hiçbir şeyi robottan geçirmem, çok sulanıyor o zaman
Hepsini elde mi doğrayın çok ufak olması lazım ya ondan robot kolaylık oluyo die
önce (7,752 puan) tarafından
robotta sulanır
0 oy
önce (4,367 puan) tarafından
Ben hepsını rondodan gecıyorum kıyma domates kapya bıber bıber maydonoz soğan sarımsak. az az biber ve domates salcası tuz karabıber pul biber 
0 oy
önce (4,629 puan) tarafından
Ben soğan, kıyma, kapya biber, yeşil biber, maydanoz ve domatesleri robottan geçiriyorum göz kararı ama, birde baharat ekliyorum. 

Robottan geçirince hamura sürülmesi daha kolay oluyor. Su ekleme ama bazıları ekliyor lezzetli olmuyor o zaman. 
0 oy
önce (55 puan) tarafından
Valla ben göz kararı yapıyorum öyle ama şöyle birşey diyim soğan ve domatesi bol koyuyorum kıymadan daha çok olacak 1 er kilo koyuyorum dur bence soğan domatesi öyle daha güzel daha ekonomik bide :) 
0 oy
önce (123 puan) tarafından
Şimdi hazırladım tam tarif verecem büyük robot varya onda çek ama bide çektikten sonra yıka süzgeçte sık soğanın acılığı gitsin 6_7tane soğan bir baş sarımsak 3tane domates ikitane kapıya yarım maydonoz bunları robottan geçir sonra tepsiye dök bir kaşık salça yarım kase isot kuru nane bir tatlı kaşığı kadar bir yemek kaşığı tuz bunları karıştır sonra kıyma ve varsa bir avuç kuyruk yağı koy karıştır yarım çay bardağı zeytin yağı dök yemede yanında yat bu tarifi herkes beğeniyor NOT ŞANLIURFA lıyım
Buna benzer hemen gemen yazılmış bu şekilde yapcam bakalım inş tutar
önce (123 puan) tarafından
İnşallah afiyet olsun
0 oy
önce (1,121 puan) tarafından
Youtube da seval mutfakta evde lahmacun tarifini yapiyorum. Nefiss oluyor.
0 oy
önce (55 puan) tarafından
3 kere yaptırdım çok güzel oldu nefis yemek tariflerindeki ilk videodaki gibi yapıyorum 
0 oy
önce (81 puan) tarafından
Yarım kilo kıyma 

5 adet orta boy soğan (robottan çekip süzgece alıp acı suyu gidene kadar yıkıyoruz)

3 diş sarımsak 

Yarım demet maydanoz 

1 tane domates 

2adet yeşil biber 

2 adet kapya biber 

Bunları robot tan çekip yoguracagin tepsiye koy canm snra baharatlari 

Tuz bı çay kaşığı 

Karabiber çay bardağı 

İsot bı çay kaşığı 

Yarım çay bardağı sıvıyağ

Biber salçası iki yemek kaşığı 

Snra güzelce yoğur canm bn bu şekilde yapıyorum hep misafirlerimde çok begeniyo yanlız biz fırına verince pide şeklinde yaptırıyoruz lahmacun şeklinde yapınca hem pahalı yapiyolar hemde kalın oluyo bn begenmiyrm 
0 oy
önce (332 puan) tarafından
Fırın ne kadara pişirio
0 oy
önce (1,595 puan) tarafından
Kapya biber yeşil biber lahmacuna girmez bunu gerçek lahmacun gurmeleri bilir :) sogandan başka illa sebze koyucam dersen domates maydonoz eklersin başka bir şeye gerek yok.firina gondericeksen elde doğranır.evde yapicaksan robottan geçirirsin.isot pulbiber karabiber çok güzel tat verir, lahmacuna kimyon koyulmaz.tarif yazmıyorum çoğu kişi yazmış.ben biber salçası koyarım bizim salçalar tuzlu olduğu için ekstra tuz koymam
0 oy
önce (1,669 puan) tarafından
Pide görünümlü oluyorsa hamuru kalinda olabilirn

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 68 göst.
31 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Semra Evin (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
31 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Semra Evin (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
0 oy
5 cevap 192 göst.
4 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Hsnrmysa (1,408 puan) tarafından soruldu

389,246 soru

11,637,516 cevap

35,429 kullanıcı

...