0 oy
359 göst.
önce Aile kategorisinde (1,135 puan) tarafından
6 yıllık evliyim şu son 1 senedir ay sonunu zor getiriyoruz 

Deprem bölgesinde konteynırda kalıyorum elektrik su faturası odemiyorum ama çok çok zor geciniyoruz anlamıyorum kirada olan nasıl yapıyor 

2 çocuğum var Allah a şükür sütü bezi ıslak mendili ancak yetiyor çocuklara 2 bayramda da kıyafet 1 takım aldım kendime hiç bisy almadım her ay diyorum bu ay alırım gerçekten zor ya Allah a şükür var giyeceğim ama insan deisiklik olsun farklı kıyafetler almak istiyor 

Annemlerden bu ay borç aldik  annemde olsa borcum olması zoruma gidiyor 

Bu ekonomi kemer sıkmalar mahvetti bizi 

Sizler nasıl istediğiniz gibi gecinebiliyor musunuz 

Rabb'im kimseyi dara koymasin yuvalarimiza bolluk bereket versin huzurumuzu bozmasin amin... 

14 Cevaplar

+2 oy
önce (357 puan) tarafından
Eşimde bende çalışıyoruz şükür geçinebiliyoruz. Ama ben çalışmasam zor olur
önce (1,135 puan) tarafından
Çok şükür canım
Bu zamanda böyle ya iki kişi çalışacak ya da 1 kişinin maaşi yüksek olacak
-Reklam-
+2 oy
önce (236 puan) tarafından
İkimiz de çalışıyoruz ama ucu ucuna gidiyor. Maaşlar hep borçlara kartlara gidiyor 
Bizim bütün borclar annemlere
O da ödenir inşallah
Kayinbabamlar köye ev yaptı onlardan borc istemedik
Bizim de kredi çekip bilezik almıştım onu da eşim arabaya aldı, taksiti bana kaldı :) üstüne bide arabaya para yetmedi enisteden borç aldı o da bana kaldı :) 25, bin alıyorum zaten 10 bin taksite 10 bin enişteye, kalan da kredi kartına gidiyor :) ben çalışmıyor gibi biseyim :)
Biz ev aldık borç bitmesine 50 bin kaldı depremde gitti bu defa araba aldık anneme altın borcumuz var bizde ödeme yok bekliyor öyle:D
Ödenir inşallah annem kardeşin evlenene kadar zaman var dedi erkek kardeşim de daha 18 yaşında :D
Çok geçmiş olsun Allah daha iyilerini versin inşallah
Amin cümlemize inşallah canim
+2 oy
önce (11,277 puan) tarafından

Çift maaş,yetiyor ama tek maaş olsa bizim için imkansıza yakın

Üstte de yazan arkadaşlar hep çift maaş o da ancak yetiyor bu zamnda
Ekonomi berbat
önce (11,277 puan) tarafından
Evet canım diyorum ya ancak çift maaş ile dönüyor çark
+2 oy
önce (1,353 puan) tarafından
Kız bu devirde hele Türkiye de çalışmayan sokakta bile geçim yapamaz...
Okuyana da iş yok  görümcem üni bitirdi atanamiyor bekliyor 3 sene atama yokmuş artık evleneceğim diyor boşuna okudum diyor
E yani kız vllh eşim çalışmada kendimizi kapıda buluruz o derece
Zaten şu 2020 ye bir girdik herşey alt üst oldu daha önceki seneler bu kadar deildi ya
önce (44 puan) tarafından
Eskiden derlerdi oku altın bileziğin olsun kolunda o bile yalan oldu mahvettiler ülkeyi
Aynn ya hiç sorma vllh Suriyeli Afganistanli bizim ülkede bizden zengin
+2 oy
önce (4,590 puan) tarafından
Cok sukur ikimizde calisiyoruz. İstedigim gibi yasiyorum ama maasimi istedigim gibi harcayamiyorum. Anladim ki ne kadar cok gelirse o kadar da cok gidiyomus.
Aynen öyle ben para olmasa yine idare ederim ama maaş aklıma geliyor ve şunu alacağım bunu alacağım derken yine para kalmıyor :)
Allah yardımcımız olsun
Aynen canim. Bi de kredi kartindan harciyoruz bazden taksit yapiyoruz . O da iyi degil ne aldigimiz belli ne harcadigimiz bu ay maasi alip kredi kartina yatirdim bi de zamli maas almistim :( inanirmisin kendime sadece 2 tane tsort aldim o kadar.
Ben en son geçen yaz kendime 2 t-shirt aldım 2 si Domestos oldu temizlik yaparken giyiyorum artık :D
Calisiyorum ben canim mecbur aldim ,evde olsa sorun yokta
+1 oy
önce (199 puan) tarafından
Eşim erkek kuaförü az maaş aliyo birlikte yaşadığımız halde ay sonunu  zor getiriyoruz . Köyde findigimiz var senede bir elimize para geciyo ama kullanmayı bilmiyolar arabanın modelini yukseltiyoalr. 
Bizim işten başka gelir kaynağı yok eşim daha yeni işe girdi daha maaşi görmedik bakalım kemer sıkmaktan kopacak
önce (199 puan) tarafından
Alır inşallah.  İdare edicez
+1 oy
önce (1,235 puan) tarafından
Aldığınız maaş askeri ücretmi
Aslında asgari ucretti eşim yeni işe girdi deprem bölgesinde inşaatlar yükseliyor saha sorumlusu yaptılar
Yeni işinden maaş alamadık daha 1 hafta var kısmet olursa 30 bin ama borclarda var onları da kapatacağız bakalım
Valla bizim çocuk yok şimdilik bizimki de memur maaşı kira 10 bin
Maaş  yetiyor biraz da artıyor şükür ama çocuk olsa durum ne olurdu bilemem
Maaşa göre deisir tabi ama çocuğun ihtiyaci asla bitmiyor
Dün iki çocuğa bez aldık
Bugün koliden süt aldık
4 aylık kızıma kiyafet lazım
Çocuk olmadan birikim yapın derim aşiri zor ya bereketiyle geliyor ama elde avucta da bisy kalmıyor
Büyük çocuğum 30 aylık bezden keseceğim bari o masraf gider önümüzden
Bence de kesmelisin hem yaşı da gelmiş bence
+1 oy
önce (431 puan) tarafından
Cok sukur geciniyoruz cnm
Çok şükür canım
önce (431 puan) tarafından
♥️♥️♥️
+1 oy
önce (771 puan) tarafından
Biz iki öğretmeniz zor geliyor ay sonu..ailelerden birşey kalmadı hatta eşimin ailesine de biz bakıyoruz bir gelirleri yok...krediler kira kart derken nakit yok nerdeyse
Siz 2 aileye baktığınız için gecinmekte zorlanmaniz normal
Allah yardımcıniz olsun
önce (771 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin Allah yardımcısı olsun hayat gerçekten çok pahali
Amin inşallah
+1 oy
önce (10,685 puan) tarafından
Allaha sukur yetiyor bol bol harciyoruz ama esim gemi makinalari muhendisi. 2 cocuk var. Turkiye sartlarinda gecinmek zor yani yoksa
Aynen öyle
Hele ki asgari ile yaşam o kadar zor ki
Nasıl hâlâ asgari ücret artmıyor anlamıyorum yaşanmiyor o parayla ya en azından 25 ,30 bin
önce (10,685 puan) tarafından
25 30la bile yasanmaz bence bu zamanda. Yani faturasi osu busu şusu derken. Hic gezmen tatilin bi aksam cimayimin falan olmicakta. Bide kira vermiyceksinki 30la gecinesin. Helede çocuk varsa. Sen yine canina cekip oturuyosun ama çocuk oluncq farkli oluyo
Yani demek istediğim o zaten 17 bin dalga geçer gibi yükseltmediler de
Oğlumun motoru bozuldu yeni alacaktık alamadık yan komşunun down sendromlu oğlu bindi body diyemedim kırmak istemedim maşallah 70 kilo .
Tekeri kırıldı kaldı öyle
İhtiyaç bitmiyor
+1 oy
önce (151 puan) tarafından
Benim eşim hem fabrika hem kapıcı hemde boya yapmasına rağmen zor oluyor ama şükür gene geçim sagliyoruz
Maşallah Rabb'im bereket versin yuvalarimiza
önce (151 puan) tarafından
Amin canım hepimize versin
+1 oy
önce (81 puan) tarafından
Normal de bende eşimle ayni iş yerinde çalışıyordum ama doğumdan sonra çocuğuma kendim bakmak istedim şimdi eve sadece eşimin maaşi giriyor ben Gebze'de ailem İstanbul kartal da oturuyor hayat şartları herşey çok pahalı ama Allah'a şükür sanırım Allah kolaylık veriyor zorlanıyoruz tabiki ama çok takılmiyoruz yapacak bir şey yok çünkü bu şartlarda 
Büyük şehirde yaşamak ekonomik açıdan daha zordur ama dediğiniz gibi yapacak bisy yok eldeki imkan bu ona göre gecinecegiz Rabb'im yardımcımız olsun inşallah
önce (81 puan) tarafından
Amin canım hepimizin inşallah
+1 oy
önce (4,256 puan) tarafından
Bende konteynerdeyim geçiniyoruz elhamdülillah az çok birikimde oluyor kocam az tutumlu olsa daha iyi olacak ama ye iç gez kafasında 
Aynı benim eşim o da sigara icmezdi sigaraya başladı
İceceksiz duramaz çok gazlı içecek alır market dinimizde arabayla gider paraya acımıyor
önce (4,256 puan) tarafından
Sigara içmez ama ekmek almaya bile arabayla gidiyor dediğin gibi hafta tatili gelmeden bir gün önce başlar nereye gidiyoruz diye kızım gece 12 de yemek istese söyler maaşı iyi çok şükür borçta yok diye takmıyor evdeykende aynıydı
Önceden askerdi maaş dolgundu bizde güzel harcardikta şimdi yeni işe girdi bakalım bereketini görürüz inşallah
+1 oy
önce (3,996 puan) tarafından
Şu an çalışmıyorum ücretsiz izindeyim baba evindeyim ama çok şükür eksiğimiz olmuyor borç yok ev araba var bana fazlasıyla her şeyi alıyorlar harçlık veriyorlar. Yılbaşın da işe döneceğim memur olduğum için ve maaşım bana kalacağı için rahat yeter ama hazır babamlar da rahatım yatırım yapar borca girerim diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 313 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 732 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Esmerqueen1 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 469 göst.
22 Mart 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 904 göst.