0 oy
618 göst.
önce Aile kategorisinde (80 puan) tarafından
Evet kızlar bir önceki postumu bilenler bilir. Bugün gittim hastaneye. Darp raporunu aldım. Şikayetçi oldum. Uzaklaştırma çıkardı jandarma ekipleri. 2 günde bir biz gelecez kontrol edecez seni merak etme dediler. 

Oturduğum yere geldiler benimle beraber. Mahalledeki gördükleri kişilere de söylediler. Uzaklaştırma kararı çıktı eşi hakkında eve gelmesin dediler. 

Küçük bir yerde oturduğum için herkes herkesi tanır.

Eve gelemiyor şuan. Fakat mesaj atıyor durmadan. Arıyor falan. Çek şikayetini çok pişmanım vs diye.

Zaten ifadesini almışlar sanırım. Kafam yerinde değildi çok pişmanım vs demiş. Bayan astsubay söyledi bana. 

Şimdi bundan sonra nasıl olur kızlar? Telefonum susmuyor hiçbir şekilde. Beni kendinden uzaklaştırırsan ne yapacam ben diyor. Bin özür bir arada resmen. Engelledim numarasını fakat spam kutusuna düşüyor mesajları bu defa. 

Kafamı dinlemek istiyorum gerçekten ya. İnanın ki çok doluyum. Dokunsalar ağlayacam

15 Cevaplar

+1 oy
önce (7,748 puan) tarafından
kararının arkasında dur. bir kere yapan hep yapar. boşanma davası aç sıcağı sıcağına 
erkekleri savunacam diye bu kadar çalışmanıza gerek yok. evet bizim eşlerimiz de böyle bir hataya düşebilir. insanoğlu çiğ süt emmiş gözü dönüp böyle bir olaya kalkışabilir. evet boşanmak da çok kolay bir olay değil. annem babamdan 1 kere dayak yedi. ben ilkokula falan gidiyordum. şu an 34 yaşındayım. ben o görüntüyü unutamıyorum. 3 yaşında itibaren olay şeyleri çocuklar unutmaz. bu olay üstüne bir post açtım, üşenmezseniz girip bakın.
benim yengem de boşandı 4 çocukla ne işi vardı ne maaşı ne de arkasında duran bir ailesi. kadın dik durabilirse kimseye ihtiyacı olmaz.
siz 1 kere bile olsa dayak yemeyi meşrulaştırırsanız olmaz. belki bir daha sesini bile yükseltmeyecek eşine ama inanır mısınız buna. kaldı ki yorumları okuyun adamın nasıl biri olduğu belli. kadın terketti diye arabayı yakmaya kalkmış birine güvenir misin sen? bu sağlıklı bir erkek davranışı mı? tek seferlik hata mı? yoksa göz göre göre gelmiş bir şey mi?
1 kere şiddeti mazur görüyorsanız, kendinize bunu layık görüyorsanız kendi değerinizi bu kadar görüyorsunuz demektir.
arkadaş ayrılır ayrılmaz, kendi kararı ama affederse olacak olan şey belli. daha da fazla konuşmanın lüzumu yok. bem affetmiyorum. başka bir kadına yapılan şiddeti de mazur görmüyorum. ha 1 kere olmuş ha 100 kere
önce (1,397 puan) tarafından
Olacak olanı biz bilemeyiz müneccim değiliz şimdiye kadar kadının evliliğinde ciddi sorun yoksa sadece burdaki konu tek sorunsa hemen evliliği bitirmeye kalkmak mantıksızca olur. Sadece kendimizi düşünursek bencillik olur çocuklarımız da var . Çok açıdan bakıp ölçüp tartmak lazım. Bu kadının hayatını bizler bilemeyiz biz sadece bize anlattığı kadarını biliyoruz en doğru kararı kendisi ve çocukları için kendisi vermeli.
kendisi verecek zaten, biz kafasına silah dayayıp adliyeye götürmeyeceğiz. ama adam da pek sağlam değil arabaya benzin döküp yakmak nedir
önce (10,206 puan) tarafından
Mhmd8 tabiki eşimin yapmama garantisi yok.  Ben şiddeti oturup kabul edeceğimi düşünmüyorum. Ben çocuğuma boş yere bağırdı diye boşanma noktasına geldik şiddeti düşünebiliyor musun? Şiddet olan evde çocuk büyütmek hiç sağlıklı gelmiyor bana.
-Reklam-
0 oy
önce (2,219 puan) tarafından
Bir kere yapan hep yapar. Sakın inanma pişmanım demesine. Ne halt yerse yesin. Gerekirse numarani değiştir. 
0 oy
önce (1,148 puan) tarafından
Şikayetçi olmakla en iyisini yapmışsın af edip etmemek sana kalmış için soğuduysa artık bir şeyler bittiyse zor barıştığın zaman eskisi gibi olalım diyecek eş olmanı isteyecek bunları yapabilecek misin düşünüp karar vermen lazım 
önce (80 puan) tarafından
İnan şuan hiçbirşey düşünemiyorum. 2 3 gündür yemekten içmekten kesildim vallahi. Lokma girmiyor mideme. O derece çöküş yaşıyorum
0 oy
önce (1,824 puan) tarafından
Canım bak kararının arkasında dur simdi vazgecers3n hep yapar nasıl olsa kandırırım der ne güzel insaflı jandarma polise denk geldin düşünme hiç birşeyi bakma spam kutusuna gir okumadan sil at 
0 oy
önce (460 puan) tarafından
Canım madem bosanamiyorsunuz şu zıkkımı içmesin eve alma icerse. İçip içip seni döver yine öldürür bile 
Canım normalde içmez zaten.
Bir ara yine böyle bişey oldu. Onda da beni kandırdı içti geldi. Ama şiddet vs yoktu asla.
Onun haricinde hiç içmez. Çok çok nadir özel günlerde yani evlilik yıldönümümüzde onun yada benim doğum günümüzde sadece bir kadeh ş.arap içerdi aklına gelirse. Ben ondan bile huylanırdım.
Keşke o kadarla kalsaydı da bunu yapmasaydı bana
önce (460 puan) tarafından
Keşke canım. Boşuna peygamberimiz dememiş alkol bütün kötülüklerin anasıdır diye
Şiddete o kadar karşıyım ki anlatamam.
Ben ilçede oturuyorum. Küçük bir ilçe. Çocuğumu semt polikliniğine muayeneye götürmüştüm arabayla. Tam arabadan inecem karşımda serserinin biri kadını sürüklüyor saçından. Şiddet uyguluyor. Ve bizim toplumumuz o kadar duyarsız olmuş ki çok utandım. Durup izlediler. Hiçbir müdahalede bulunmadılar. Arabadan inmeden geri çalıştırdım hiç düşünmeden gaza bastım üstüne sürdüm arabayı. Gebersin dedim. Ben öyle üstüne sürünce geri çekilmek için kadını bıraktı o sırada insanlar etkisiz hale getirdi.
Bu şiddet o kadar normal karşılanıyor ki artık olan kadınlara oluyor. Çok yazık
0 oy
önce (236 puan) tarafından
Boşanmıcaksan bile davayı aç bence gözü korksun. Birakmicak olursa çocuklara kiyamadigim için bisanmaktan vazgeçiyorum ama seni affetmedim dersin
Narsist. Aşırı şekilde takıntı haline getirmiş beni. Bir defa evi terk ettim diye arabaya benzin döktü içine oturdu arabayla beraber kendini yakmaya kalktı. Ciddi ciddi yaptı bunu. Bana bu travmayı yaşatacaktı. Bu sevgi değil saplantı. Böyle sevgi olmaz. Madem seviyorsun niye bunu yapıyorsun bana. Başımın ağrısı dinmiyor inan ki
önce (236 puan) tarafından
O zaman illa barisacaksan tedavi olma şartı köy. Önce tedavi ol sonra barışalım de. Normal değil çünkü
0 oy
önce (9,569 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım önceki postunu şimdi okudum.

Boşanmayacaksan başına bir daha böyle bişey gelmesin diye dua et :( bide bu adam daha önce blmem kaç saat eve gelmedi diyordun o zaman ne yapıyormuş
O posta cevap vermiştim tatlım. Arkadaş ayağına yapmış.  Baya araştırdım çünkü. Zaman çizelgesi konum geçmişi WhatsApp web vs vs.
Şimdi oda aklıma geldi sinirim iki katına çıktı resmen.  Hiçbir kadın böyle şeyleri hak etmiyor sonu ne olursa olsun.
önce (9,569 puan) tarafından
Hadi onu boşver ben merak ettiğim için sordum ama şiddet ve aldatma kesinlikle affedilir şeyler değil. Allah yardımcın olsun
Kesinlikle. Benimde en hassas noktam bu ikisi. Başıma gelmez diyordum ama yanılmışım.
0 oy
önce (479 puan) tarafından
Burdakilerin gazına gelme canım yuvan yikilginda sen pişmanlığın ve çaresizliğin bir başına kalcaksin herkes hatta yapabilir kafanı dinle anı karar verme Allah'a sigin tabiki karar senin ben fikrimi söylüyorum baktın degismiyor ozaman bı karar verirsin kendi hakkında..hatta yapmamak Allah'a mahsustur rabbm hakkinda hayırlısını versin insallh 
Amin çok teşekkür ediyorum
önce (479 puan) tarafından
Rica ederim canım insanız hepimiz herşey bizim için gelir geçer yeterki Allah'a sigin eşin için Allah'tan hidayet iste Allah bizi imtihan ediyor çok kötü durumlarda tabiki bosanmayida helal kılmış ama bukadar kolay olmamalı..eşinin yaptığı çok büyük bir günah sen ona Allah'ın emanetisin tabiki vurnamasi el kaldirmamasi lazim ama sarhoşken şeytana uymuş.seninde benimde bütün kadinlarimizinda rabbim yuvası a huzur versin insallh yuvalar yıkılmasın herkes birbirine sadık birbirine vefalı olsun insallh...
0 oy
önce (19 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım rabbim yardımcın olsun inşallah.bi kere yapan hep yapar.bence cok düzgün bir karar keşke ben de başta öyle bişey yapsaydım şuan bu kadar cekmezdim şuan işin içinden çıkamıyorm ne yapsam öyle olmuyor yapacak bişey yok çekiyorm
0 oy
önce (82 puan) tarafından
Ya genel olarak ıyıyse tekrar evlılıgınızı gözden geçir ama para vermez asagılayan konusmalara maruz kaldıysan bu bır fırsat ayrıl bence ama senin hayatını bılmıyorum hakkında hayırlısı olsun canım
0 oy
önce (471 puan) tarafından
Yaşadığınız durum çok kötü Rabbim kimseye yaşatmasın inşallah çok zor böyle yaparlar yaparlar pişmanım derler affedince daha da kötüsünü yaparlar ne de olsa affediyor diye sakın kararından vazgeçme elinden geleni yapsın imkanınız varsa hattınızı değişin başka numara alın ulaşamasn boşanma davası da açın bir an önce o kaybetti sizin kaybedecek birseyiniz yok eğer bugün bunları yapmayıp affederseniz ilerde çok pişman olursunuz bazı zamanlara asla geri dönülmüyor ben sizin iyiliginiz için konuştum yinede siz bilirsiniz kalbinizle değil de aklınızla hareket edin o zaman pişman olmazsınız.
0 oy
önce (91 puan) tarafından
Şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez önemli olan senin düşüncen affedersen dahası yaşanırmı bazen çocuk içinde olsa çekmemek lazım böyle insanları hiç bir çocuk annenin gözü önünde şiddet görmesini istemez sen çocuğum için katlanıyorum dersin ama o çocuk bakalım bu huzursuzlukta mutlumu ve eşin birdaha aynılarını sana yaşatırmı? Bunu düşün canım sonra karar senin tabiki bize konusması kolay yaşayan çeken bilir..
0 oy
önce (1,349 puan) tarafından
Cnm bişey diycem bildiğim kadarıyla uzaklaştırma belli bir süreye kdr oluyor eşin ondan snr ya daha çok zarar verirse sana Allah korkusunda
0 oy
önce (1,166 puan) tarafından
Aşkım seni evire çevire dövmüş daha ne istiyorsun demek sana dolmuş içmiş gelmiş eğer mutlı olmak istiyorsan yol ver gitsin o kimki sana bunu yapıyor şer.efsiz 
0 oy
önce (178 puan) tarafından
Valla biz ne desek bos koca senin sen tanirsin iyi dusun tasin gaza gelme hemen tart iyi yonunu kotu yonunu ama suan asla sikayeti cekme

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 104 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,719 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 341 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 662 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 227 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu

389,228 soru

11,637,030 cevap

35,428 kullanıcı

...