0 oy
909 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Kızlar ben daha önce erken doğum yaptım 14 gün yaşadı bebeğim öldü mezar taşı falan yaptırdık ismi belliydi zaten yazdirdik bu süreçte kimliği falan çıkmıştı neyse Rabbim cennette kavuştursun 

Şimdi hamileyim yine bi kızım olacak ve yine aynı ismi buna koymak istiyor eşim diyor ölmuş bi ablam var diye sahip çıksın bilsin diyor ama bende o onun hikayesiydi buna yeni bir bir isim mi koysam diyorum sizce napiyim  eşimi de kırmak istemiyorum 

50 Cevaplar

+7 oy
(2,011 puan) tarafından

Tavsiyem benzer bir isim koy ama onun ismini ona koyma herkesin ismi kendine özel olsun 

(10,508 puan) tarafından
Bunu yazmaya gelmiştim. Melek olan bebeğin ismi kendine özel kalsın bence
(8,678 puan) tarafından
o isim o meleğe ait. ayrıca kardeşe de sorumluluk vermemek lazım. onun acısını dindirme bebeği olduğu düşüncesine sahip olabilir ileri yaşlarda
(450 puan) tarafından
Evet Gozd3h tam olarak anlatmışsın. Benzer isim yine mantıklı
-Reklam-
0 oy
(4,458 puan) tarafından
Empati kuramadım :( ama sen kötü hissedeceksen hiç koyma. 
(43 puan) tarafından
Bilmiyorum nasıl hissedecegimi aslında
0 oy
(966 puan) tarafından

Ben koymazdım ya :(

(43 puan) tarafından
Hiç emin değilim aslında bu konuda
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Ben koyamazdım sanırsam ya :(
(43 puan) tarafından
Bilemedim ki bende fikrinizi almak istedim
0 oy
(1,210 puan) tarafından

Bende koymak istemezdim:(

(43 puan) tarafından
Benim için tramva olmuştu ama eşim çok da istiyor
(1,210 puan) tarafından
Eşinle konuş canım ben koyarsam çok üzülürüm diye senı anlaması lazım
0 oy
(522 puan) tarafından
Koymak istemezdım ben
(43 puan) tarafından
Kırmak da istemiyorum eşimi aslında
0 oy
(38 puan) tarafından
Canım surdan bak ölünün ismi yeni doğacak bebeğe koyulmaz ömrünü taşır derler asla ve asla.koyma
0 oy
tarafından
Allah korusun , empati kurdum, yok koymazdım.
0 oy
(4,904 puan) tarafından
Ben koymazdım canım sağlıkla gelsin yavrun 
0 oy
(402 puan) tarafından
Yeni doğacak kızın hesap sormaz mı size. Beni ben olduğum için değil ölen kardeşimin yerine koyupta mi sevdiniz diye. O meleği Allah cennetine eriştirsin ama o kitap başka hikaye. Yeni çocuğun başka bir hikaye yazacak. Bence hikayeleri birbirine karıştırma 
0 oy
(15,880 puan) tarafından
Koyma bence .
0 oy
(8,717 puan) tarafından
Hayır koymazdim 
0 oy
(172 puan) tarafından
Benim ablam ölmüş bebekken babam onun ismini bana vermiş:)
0 oy
(3,118 puan) tarafından
Bizim burda eşimin akrabası koydu çok kötü oldu kadin bir süre çocuğunu ismiyle çağırmadı bile ☹ Allahim sabır versin cennetinde kavuştursun canım ama koyma bence
0 oy
(423 puan) tarafından
Bende koymak istemezsim onu her çağırdığımda bi kötü olur insan üzülürüm gibi tabi siz daha iyi bilirsiniz
0 oy
(172 puan) tarafından
Ben ölmus ablamin ismini taşıyorum ve bundan hiç memnun değilim kendimi hep bu yüzden kötü hisetim
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Onun adı farklı olsun bence . Allah sabır versin.  
0 oy
(597 puan) tarafından
Ona benzer bi isim koyabilirsin ben olsam koymazdım 
0 oy
(1,111 puan) tarafından
Ölmüş oğlumun adını ikinci gebeliğimde asla düşünmedim düşünmem de. O isim ona özeldi o isim onun hakkı onun hikayesiydi. İkinci gebeliğimde hep kız olursa bu bu erkek olursa bu bu gibi seçeneklere baktık öyle ilerledik. yani oğlan olursa ismi zaten hazır  diye düşünmedim hiç. Ayrıca ben şeye de inanırım birinin ismini verdiğinde, onun kaderinin ismini verdiği kişiye geçtiğine. Anneannemin mezarında bir bebek var 1 aylıkken ölmüş ve 3 5 sıra altlarda bir yıl sonrası aynı isim aynı köy aynı anne baba isminde başka bir bebek daha vardı tanımıyorum ama o kadar net ki 1 yıl sonra ayni ismi kardeşine vermişler ne yazık ki o  da ölmüş elbette ölüm sebebi isimden degildir ama olsun illaki o kader geçmiştir diye düşünüyorum ben 
0 oy
(930 puan) tarafından
Bence koyma ilerde çocuğun büyğdüğünde onu kabullenmemişsiniz de vefat edenin yerine geçmiş diye düşünebilir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 368 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ebruliiiiii (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 562 göst.
6 Aralık 2022 Aile kategorisinde Sinem48300 (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 397 göst.
25 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mqvili (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 429 göst.