0 oy
151 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,106 puan) tarafından
İlk defa yapcam nelere dikkat etmeliyim bazen bamyalar salyalanıyormuş bunun için napmam lazım bide bamya temizleniyormu yoksa sadece yıkanıyormu

12 Cevaplar

+1 oy
(103 puan) tarafından
Salyalanmamasi için limon da kullanın 
-Reklam-
+1 oy
(16,819 puan) tarafından
Salyalanmamasi için limon sık. Ben etli yaparım. Önce kuşbaşı eti suyunu salıp çekene kadar kavururum. Sonra yağını salçasını ekler bamyalari eklerim hemen arkasından sıktığım limonu dökerim ardından haşlanmış nohutlarimi üstüne ekler kavururum. 2 3 dk. En üstüne küp küp doğradigim domatesleri ve sarımsakları ekleyip karistirmadan altı kısık pisiririm. Altını sondurmeden 2 dk önce üstüne kuru nane serperim sonra kapatırım altını.
+1 oy
(1,030 puan) tarafından
Uç kısmını kalem açar gibi temizleyin çok derine inmeden sonra da yıkayın .taze fasulye pişirir gibi pişirin ekstra olarak limon sıkmalısiniz
+1 oy
(892 puan) tarafından
Sapını sivri sivri soymak gerekiyor..küt diye kesersen salyalaniyor..Allah günah yazmasın hiç sevmem eşim için arada yapıyorum..normal yemek gibi soğan salça kavurup bamyayi koyup biraz daha kavurup domatesini suyunu falan..bi de limon da sıkıyorum biraz
+1 oy
(631 puan) tarafından
Ben eti yaparım et önce kavururum iyicene suyu çekene kadar sonra soğanları koyarım biraz onu da kavururum salça Bamyayı koydum suyunu koy kaynamaya bırakıyorum sonra ben limon tuzu koyuyorum O olmayınca limon damlatıyorum bamyalar yumuşayınca pişmiş oluyor Afiyet olsun
+1 oy
(2,007 puan) tarafından
Uç kısmını kalem gibi açın hafifçe bıçak ile kesip küçük parçalara ayırmayı yoksa aşırı salyalanır onun dışında sebze yemeği yapar gibi işlemleri yapın limon sıkıp limonun kabuğunu da suyunu ilave edince içine koyun 
+1 oy
(17,956 puan) tarafından
Önce temizleyip sonra yıkıyorum. Sonra tencerede soğanları biraz kavurup üzerine az bı salça koyup üzerine de domates rendesi koyup kavuruyorum. Bamyalari ve doğradigim sarımsakları da içine koyup üzerine su ve limon suyu koyuyorum. Tuzunu da eklemeyi unutma. Ve püf noktası limon suyu. Salyalanmamasi için önemli 
+1 oy
(12,836 puan) tarafından
Sap kısmı temizleniyor varsa yesil domates lezzet veriyor diyorlar ben yemiyorum ama yoksa şayet limon sık bamyalari ekleyince 
0 oy
(882 puan) tarafından
Kaşık vurmadan yapcaksın canım içine koyacağın ne varsa mesela soğan domates onları alttan kavur içinden az al ayrı bir kaba bamyaları at kalan harcın içine üstüne ayırdığını koy tencereyi salla suyunu koy azda limon damlat biz koruk koyarız salyalanmasın diye ama onun yerine limon konur olmayınca 
0 oy
(321 puan) tarafından
Canım ben bi taşım kaynatiyorim limon tuzu ile salyalanmıyor sonra yemeğini yapiyorum
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Bende şimdiye kadar hiç pişirmedim. Eşim sevmiyormuş. 
0 oy
(5,044 puan) tarafından
Bamyalarin bas kismini ucgen olan yerleri hunu seklide kes. Kalem ucu acar gibi yani. 

Kiymayi kavur ,sonra sogan ve yesil biber ekle bunlar kavrulunca salca ekle. Sonra domates ekle. Domateste kavrulunca yikadigin bamyalari ekle tuz ve limon suyu kat. 1-2 kez karistir. Kapagini kapa kisik ateste pisir. Arada 1-2 kez daha yavasca karistirabilirsin. Cok pisirmene gerek yok. Biraz diri kalsinlar. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 92 göst.
5 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 141 göst.
10 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sebebine (391 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 155 göst.
3 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatma salihaNur (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 157 göst.

399,988 soru

11,964,630 cevap

36,134 kullanıcı

...