0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (424 puan) tarafından
Erkek kız hamileliği farklı mı sizde de. Kızıma hamileyken bu yaşadıklarımın hiç briini yaşamadım. Mesela saçlarım hiç dökülmedi . Ekstra vitaminlere ihtiyacım olmadı. Tansiyon düşüklüğü göz kararması kasık agrısı vs vs çom farklı yaşıyorum bu hamileliğimi. Dr 11. Haftada erkek dedi. Cinsiyet farklı olunca şikayetlerde farklılaşıyor mu

15 Cevaplar

0 oy
(14,553 puan) tarafından
kizimda enfeksiyon cok olmustu oglumda olmadi onun haricinde oglumda daha agir bi hamilelik gecirdim gerci hala geciriyorum 40 haftalik olduk da bulanti kusma felan ayniydi 
(424 puan) tarafından
Bulantıların hala devam ediyor mu
(14,553 puan) tarafından
yok canim ne bulantisi 40 hafta olduk ilk haftalar coktu bide safrada tas ve camur varmis ondan dolayi 1 hafta yattim hastanede
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vallahi benim bir tane çocuğum var erkeği bilemem ama bu benim bir kız çocuğum var onda aşırı derecede ekşi aşermiştim yani iki kişilik salatayı 2-3 limon sıkıyordum gecenin sabah dördünde Soğanlı sumaklı ızgara köfte falan böyle hep ekşi   ve kızlar çok utangaç olup ultrason da kendini saklıyor arkadaşlarim da da aynıydı 
(424 puan) tarafından
Ya ben de çok ekşi istiyorum yiyiyorum tatlı görmek istemiyorum kütüt kütür ekşi yenek istiyorum ama fr etkek dedi şaşırdım
0 oy
(1,765 puan) tarafından
Benimde çok farklı oldu kızımda hiç vitamin kullanmadım depolarım full doluydu oğlumda kullandım kanım 4 e düşmüş damardan ilaç aldım iki kez
(424 puan) tarafından
Ben de de aynısı oluyır kan değerim iyi ama diper değerlerimde iyi olmasına ragmen şikayetkerime bakarak takviye verdi dr
0 oy
tarafından
Bu dediklerini kız çocuğumda yaşadım hepsini
0 oy
(5,415 puan) tarafından
Benim fark yoktu canım hepsinde aynı belirtiler yaşadım.
0 oy
(2,187 puan) tarafından
Bence cinsiyetle alakası yok her hamilelik farklı diye düşünüyorum. Nitekim öyle de. Kendi annem mesela bende çok kolay bir hamilelik geçirmiş doğumum da aşırı kolaymış ama kız kardeşime hamileyken yerinden kalkamıyordu sürekli tansiyonu düşüyordu doğumu da aşırı zordu
0 oy
(1,810 puan) tarafından
İki oğlum var ikisinde de çok farklı şeyler yaşadım o yüzden belirtiler filan cinsiyet belirlemiyor bence
0 oy
(1,671 puan) tarafından
Kızımda ekşi aserirdim kışın ortasi erik istiyordum turşu limon baya tuzlayıp yerdim  bir kaç gün hafif mide bulantım vardı ama enerjim çok yerindeydi misafir gelse gitse herşeyi yapardım 

Suanki gebeligimde aşırı mide bulantısı yorgunluk baş ağrısı ayağa kalkacak halim olmuyor hep yatmak istiyorum cinsiyeti bilmiyorum hala asermede canm birşey çekmedi ilk iki gün tatlı aserdim odur
(424 puan) tarafından
Ya ben de turşu ekşi kütür kütür şeyler istiyorum hep. Tatlıyı seven ben tiksiniyorum yerken . Ama erkek dedi dr
0 oy
(439 puan) tarafından

Ben oğlumun hamıleleğini hiç bilmedim ama kızlarda sürüm sürüm süründüm :D o kadar diyim 

(424 puan) tarafından
Ben de öyleyim ama kızda çok rahat geçirdim hamileliğimi . Nazar mı ettim kendime :)
0 oy
(539 puan) tarafından
Her hamilelik farklıdır lafı bana saçma geliyordu. Hamilelik işte aynı beden nesi farklı olur diyordum. Ta ki ikinciye hamile kalana kadar. Baştan aşağı hepsi her eşy farklı. Kızımda mide bulantım fazlaydı uykudan gözümü açamazdım. Bunda öyle Bi şey olmadı erkek bu arada. Enerjiktim iyiydim mutluydum. Cildim bile güzeldi. Ağırlıkk olarak evet ağırdım ama bu kadar değil. Şu an 7 aylık kızımda sok ayda olanlar şimdi oldu bile. Cildimde lekeler oluştu her yerim ağrıyor mutsuzum. Yatasım hiç kalkmayaısm var. Hepsi farklı inşallah doğum da farklı olur ilkinde yaşadıklarımı yaşamam 
(424 puan) tarafından
Ben de uykudan gözümü açamıyorum . Eylül de ailemin yanına gidip 1 ay kalmatı düşünüyorum .kızımla onlar ilgilenirken ben de doyasıya uyuyayım ev işleri çok yoruyor kolumu kaldıracak mecalim yok
0 oy
tarafından
Erkek bebek rahat geçti ama idrar yolu enfeksiyonu oldum dogumdan daha zordu of kramp giriyirdu atamiyordum bacağımı sert sert Allah kimseye vermesin sistit olmuşum 
(424 puan) tarafından
Kızımda ben de dr olmuştu kramp. Magnezyum kullanınca düzeliyordu. Bakalım bunda da olacak mı
0 oy
(407 puan) tarafından
Her insanın farkli oluyor, bn iki kzmda çok rahatszdim çok zor geçiyordu şuan 3 gebelik ve erkek çok şükür sanki hamile deilm çok rahatm
(424 puan) tarafından
Acaba erkek hormonları kızlara nazaran farklı oluyır diye bendrn fazla mı emiyor vitamini diye düşünüyordum . O kadar fark yaşıyorum .
(407 puan) tarafından
3 tane vitamin kullanıyorum bnde ama iyim, genel olarak zayıfım doktorum vitaminsz kalmiyim diye verdi
0 oy
(207 puan) tarafından
bende baya farklıydı canım .kızımda midem cok bulandi bol bol tursu eksi yedim kasiklarim agriyordu  oglanda asla midem bulanmadı  tatlı yedim bol bol bel feci agrirdi (kizlarda karin kasik agrisi erkeklerde bel agrisi olurmus) belirtilerden anliyordum cinsiyetinin farklı olduğunu 
0 oy
(5,030 puan) tarafından
Bence her hamilelik kendine özgü dür çünkü ilk hamileliğim aşırı rahat geçti  ne tiksinme ne bulantı ne halsizlik ve şimdi yine hamileyim 19 haftalık ilk 13 haftam berbat geçti hatlarda ilaçla bulantılarım kesiliyor ve cinsiyet aynı 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
İki gebelikte de birebir aynı şeyleri yaşadım bir oğlum bir kızım oldu 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 257 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 302 göst.
0 oy
2 cevap 47 göst.
31 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tontilos (768 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
22 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

399,400 soru

11,946,721 cevap

36,102 kullanıcı

...