0 oy
1,351 göst.
Diğer kategorisinde (177 puan) tarafından
Benim yüzümden öldü bır çocuğa bakamadım 12 saat anca yasadı her zaman olduğu gibi beceremedım öyle söyleyenler haklılar süt zaten yok baskısı Allah'ım bu nasıl bır acıdır yuzlerı bembeyqzdı yanakları yumusacıktı ama o yanakları soğuktan donmuş morgda çok üşümüş ağlayınca öpünce susuyodu bıraz daha sevebılseydım keşke uyumasaydım keşke o uyudu dıye uyudum ben ama sımdı 1 saatı kaldı rabbım gösterdi gerı aldı perşembe doğum olsaydı bu sefer karnımda olecektı Rabbim sevmemızı görmemizı ıstedı kucağımda ölmüş haberım olmamış rabbım acımı hafiflet sabır ver bana dayanacak mecalim kalmadı boşlukta gıbıyum o kadar acılar cektım rabbım hıc bırı böyle acıtmadı canımı sankı canlı canlı kalbımı çıkarıyolar kucagım boş kaldı aldılar kuzumu benden doyamadım kuzum sana senı nasıl o toprağa verecem kıyamamkı sana çok küçüktün o masum vücudun nasıl kalacak o topragın altında

28 Cevaplar

+7 oy
(371 puan) tarafından
Bebeğin sen uyudun diye ölmedi, Allah evladına o kadar ömür biçmişti vadesi doldu öyle öldü. Sütünün gelip gelmemesi de senin elinde olan bişey değil, bunun için kendini suçlaman gerçekten anlamsız. Elinde olsa evladına süt üretmez miydin? Üretirdin, ama elinde değildi. Üzülmemek elinde değil ama şöyle düşün, evladın zorlu bi sınavdan geçmeyecek, evladının kabir azabı cehennem azabı korkusu olmayacak, evladın doğrudan cennete gidecek. Allah kalbine esenlik versin bacım, kaybının acısını tez zamanda geçirsin
(371 puan) tarafından
İnsan başkasının bebeği için bile üzülüyo ama biraz derine indiğimizde apaçık bu gerçekle karşı karşıya kalıyoruz. Ölümü son olarak düşünmeyi bırakıp gerçek hayata geçiş kapısı olduğu gerçeğini kabullenerek baktığın zaman sevindirici bile olabiliyo. Ama öte yandan o evlat acısını yaşarken bunu kabullenmek herkesin harcı değil bu da bi gerçek. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, her anne babaya göz aydınlığı olacak Salih ve imanlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun hepınızden çok güzel yazmıssınız insan bılıyo ama kucagımdan almaları benı mahfetti bu kaçıncı kursagımda kalan heves:((
(371 puan) tarafından
Allah seni seviyo demek ki... Bak rasulüne, kaç evladı oldu da evlatlarından biri hariç hangisini vermedi toprağa? Allah sabredenlerle beraberdir bacım, burda değilse bile ahirette kavuşucaksın kaybettiklerine. Üstelik bi daha kaybetme korkusu dahi olmayacak orda
(177 puan) tarafından
Kardeslerıne kavuştu öyle düşünüyorum canm benımde bır evladım var 2.5 yasında rabbım bu evladıma hayırlı uzun ömürler versin kardeş nerde dıyor melek oldu dedım ne kadar sevıyodu karnımj konuşuyodu onunla ama nasıp olmadı be bacım:(
(371 puan) tarafından
Allah seni o evladına, o evladını da sana bağışlasın bacım. Elden bişey gelmiyo, Allah gönlünü tez zamanda huzura kavuştursun umarım
-Reklam-
+4 oy
(2,625 puan) tarafından
Cennette ebedî evlat sevgisi olacak. Yani cennette, büyüyen evlatlarımızın küçük halini sevemicez ama bebek yaşta ölenleri o haliyle sevicez.ve cennetle şereflenicez inşallah. Ne büyük bir teselli. Rabbim sabır versin başın sağolsun 
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun 2 gün oldu ama durulmuyo kalbımın acısı
+1 oy
(18,799 puan) tarafından
Kendini suçlama olacağı varsa hiç birşey engel olamaz 
(18,799 puan) tarafından
Allaha havale et hepsini çok biliyolar sanki
(177 puan) tarafından
Neler neler :( Allah'ta görüyo hepsını yaptıklarını
(18,799 puan) tarafından
Bilseler böyle söyleyemezlerdi işte cahiller
(177 puan) tarafından
Hepsı herkes bızım sınavımız öyle düşünüyorum ailede olsa
(18,799 puan) tarafından
Bakma sen onlara Allah ne dilerse öyle olur ama bişey sebep olur sadece insanlar konuşurlar herşeye boş boş
+1 oy
(1,494 puan) tarafından

Takdir i ilahı Allah'ın yazdığından kaçılmaz cennette seni bekleyen bir meleğin var Rabbim sabrını bol versin güzel bacım 

(177 puan) tarafından
4 canımmm:(
(1,494 puan) tarafından
Valla boğazım düğüm düğüm nefes alamadım Allah bol bol sabır versin
(177 puan) tarafından
Rabbim razı olsun cnm bu seferde hayallerim heveslerım suya düştü doğdu dedım ama işte
0 oy
(408 puan) tarafından
Bazı şeylere engel olamazsın kendini suçlama lütfen Rabbim bol sabır versin o artık melek olmuş
(177 puan) tarafından
Bilmiyorum nasıl geçecek
0 oy
(1,684 puan) tarafından
Elim ayağım boşaldı birden okurken , Rabbim sabır versin böyle düşünme lütfen :(((( senin meleğin o Rabbim sana şefaatçi eylesin
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bınkez amın
0 oy
(7,018 puan) tarafından
İçim acıdı okurken rabbim sana sabırlar versin canım

Erken mi doğdu nasıl oldu öyle ah yavrum kıyamam ya cennet kuşu oldu o üzülme annesi cennette karşılayacak seni yavrun
(177 puan) tarafından
Yok canm 37.4 te sezeryan oldum 38 de sezeryan günü vermıstı sancım oluyodu alalım dedım o sekılde aldılar ama akşam 4 te dogdu 4 te vefat ettı
(7,018 puan) tarafından
Hiç kendini suçlama rabbim bu kadar ömür yazmış bunda da bir hikmet vardır o melek  cennete size şefaatçi olucak inşallah rabbim sabırlar versin sana tekrar kucağını doldursun canım üzülme rabbine sığın Allah büyüktür
0 oy
(48 puan) tarafından
Benimde elimde olmayan şekilde bebeğimi kaybettim seni o kadar anlıyorum ki yazamıyorum cünkü çok üzgünüm bende sen gibi Allahım sabır eylesin ama suclama kendini lütfen canım 
(177 puan) tarafından
Rabbım sabırlar versın canım Allah bın kez razı olsun bebeklerımız bızı beklıyor cennette
(48 puan) tarafından
Amin canım inşAllah öyle :(
0 oy
(648 puan) tarafından

İçim parçalandı.  Takdiri ilahi . 

Zaman herseyin ilacı :'(

(177 puan) tarafından
Bu hıc gecmıcek ınankı cıgerım yanıyoo
(648 puan) tarafından
Geçer geçer sadece zman lazım.  Belki yeniden bebegin. Olur . Birini veren Allah ikincisinide verir . Sadece sabır lazım.
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Şuan cennetedir acı yaşamadan orda seni bekliyordur rabbim sana güç versin 

Özel değilse erken mi doğdu ne oldu ki 
(177 puan) tarafından
Yok cnm erken deıldı sancım oluyodu Dr gıdıncede alalımmı dedı kabul ettim ama varmıs bunda bır hayr bekleseydim hıc goremıcektımm
(1,346 puan) tarafından
Vakti bu kadrmiş rabbim sana güç versin sabır versin herşeyde vardır hayır kendini suçlama günaha girme taktiri ilahi ne derse o olur
Herşey gönlünce olsun inşallah
(177 puan) tarafından
İsyan etmem canm ama kalbımı söküyorlar goguslerım süt doldu ama bebegım ememıcek sütüm aZdı bebegım vardı sütüm çok bebegım yok:(
(1,346 puan) tarafından
İlk zmn süt olmaz sonrası dolur goguslerini boşalt ağrın daha çok olmasin Allah büyüktür buda geçer şuan o cennete acı çekmiyor seni görüyordur ama göğsünü boşalt annemde abimi kaybettiğinde ben asla bosaltmam demiş bosaltmamiş şuan çok ağrı yasiyor goguslerinden  sende boslat ağrın azda olsa hafifler ama diğer şekilde Allah'ın işi birşey diyemem sabret Allah büyüktür
0 oy
(3,796 puan) tarafından
neden oldu cnm Rabbim sabır versin
(177 puan) tarafından
Bır neden  yok kı canm ıyıydı sadece çok aglıyor du sorunca da normal dedıler yenı doğan ağlar dedıler ömrü bu kadar miş isyan etmemeye çalışıyorum :((
0 oy
(104 puan) tarafından
Başınız sağ olsun... Şuan ki suçluluk psikolojisi içinde bunları düşünüyorsunuz. Acınızın tarifi yok. Ama emin olun ki hiç bir şey sizin yüzünüzden olmadı. Olması gereken bir şey oldu mu önüne geçmenin imkanı yok. Canı veren de alan da Allah. Ağlayın, duygularınızı bastırmayın. Bu acı dinmeyecek ama alışacaksınız. Kendim de 17 haftalık normal ölü doğum yaptım. Sizi az çok anlayabiliyorum. 
(177 puan) tarafından
Allah'ım razı olsun hepınızden canım
0 oy
(1,130 puan) tarafından
Kız gözünü seveyim anlatma içim parçalandı ağlamaktan kendimi durduramıyorum zaten iki gündür kötü olaylar var aile içinde çok doluyum benim de 5 aylık bebeğim var Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın o senin cennet kuşun sana şefaatçi olacak ömrü okadarmış kendini nolur suçlama hangi anne ister bebeginin tırnagına taş değmesini yapma bunu kendine   :((( Rabbim yerini doldursun inşallah canım benim içimi yaktın yaa :(((
(177 puan) tarafından
Off offf sende benı parçaladın özür dılerım üzdüysem dayanamıyorum ınankı gecmıyo da hafıflemıuodda 2 gün oldu aynı kalbımın acısı
0 oy
(7,721 puan) tarafından
Ahh kuzum benim cigerimi söktün yanında olsaydım sana sarılsaydım kıyamam:(
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benım sarılmak  çare olsa keskeee
0 oy
(15,506 puan) tarafından
Sütünün olmaması senin suçun değil canım kendini suçlama Rabbım sabrını arttırsın inşallah 
(177 puan) tarafından
İnsan bı sekılde sucluyı kendını ınankı çevre baskısıds olunca ::(
0 oy
(311 puan) tarafından
Rabbim sabır versin versin mekanı cennet olsun Allah canı veriyor Allah alıyor vadesi okadarmiş yani bende anneyim evladima bişe olcak die aklım çıkıyor sana ne desekde olmaz yaşayan bilir içim parçalandı lütfen dua et yavruna cennette seni beklicek Allah'ım kimseye evlat acısı vermesin 
(177 puan) tarafından
Amın canm Allâh razı olsun bızımde bu dunyadakı ımtıhanımız evlat acısı:(
(311 puan) tarafından
Kıyamam cnm sana ya özel olmassa neden vefat etti, yavrum ya minicik masum meleğim  biseyimi vardı vefat etti hasta felan miydi , başka çocuğun varmı acaba  namazımı felan hep kılarım dua edicem sana yavruna
(177 puan) tarafından
Bı tane var bın kez şükür canm hastalığı fılan yok dıye biliyorum doğdu 12 saat yasadı ;;(( çok dua et bıze nolur ;(
0 oy
(610 puan) tarafından
Ah canım benim yuregimi yaktın. Rabbim bol sabır versin. Senin suçun değil ki. Erken ki doğmuştu 
(177 puan) tarafından
Yok canm erken deıldı zamanıydı dr günü dıyodu
(610 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(3,208 puan) tarafından
Rabbim sabır versin sana acını hafifletsin inşallah 
(177 puan) tarafından
Allah razı olsun canm
0 oy
(499 puan) tarafından
Rabbim sana versin icim paramparca oldu bogazim düğümlendi  rabbim birdaha yasatmasin hepimiz anneyiz rabbim kimseye evlat acisi yasatmasin nolursun uzme topla kendini senin suçun  degil yasayak ömru yiyecek ekmegi okadarmis bu pis dunyada kirlenmeden gunahsiz bi sekilde cennete gitti nolursun yapma  bak rabbime dua et birdaha verir yine doldurur kucagini suclama kendini :((((
(177 puan) tarafından
Rabbım daha çok seviyomuş ;((
0 oy
(1,840 puan) tarafından

Başın sağ olsun cnm Rabbım sana sabır versin inşallah :'(

(177 puan) tarafından
Allah razı olsun canm

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 391 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy