0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (1,982 puan) tarafından

Selamın aleyküm hanımlar  ben ikili testi yaptiramadim ama bu hafta 3 lü tarama testi yaptiricam detaylı ultrason için sıra Alicam ve 19 haftada sıvı alınıyormus ne kadar sürede çıkıyor nasıl alıyorlar bilgisi olan varmı kontrole gidince sorucam ama kafama takıldı 

12 Cevaplar

0 oy
(581 puan) tarafından
İlk defa sıvı alındığını duydum o hafta sıvı genelde bir sprun varsa alınıyor ve tehlikeli bir durum aldırmadan önce sorumluluğu kabul ettiğine dair belge imzalıyorsun
(1,982 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
(581 puan) tarafından
İmkanın varsa fetal DNA testi yaptır istersen çok pahalı oluyorlar ama oda baya etkili bir test
(1,982 puan) tarafından
Nasıl bir şey o
(581 puan) tarafından
Anneden kan alıyorlar 2 li test gibi ama daha detaylı bir genetik inceleme yapıyorlar istersen biraz araştır ama dediğim gibi maddi açıdan biraz sıkıntılı bir test
(1,982 puan) tarafından
Bı araştırayım çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(7,348 puan) tarafından
Onu ikili testte problem çıkarsa alıyorlar diye biliyorum ama. Ben yaptırmadım ikili testide sadece detaylı ultrasona girdim 
(1,982 puan) tarafından
Normalde öyle ama ben hamile halimle 10 kere belkide daha fazla narkoz aldım operasyonlar geçirdim o yüzden hepsini yapacaklar
0 oy
(2,560 puan) tarafından
Doktorum çok riskli olduğu söyledi. Ben direk nipt testi yaptırdım. O sizin işinizi görmüyor mu? Sıvı yerine kan versen? 9
(1,982 puan) tarafından
Doktorum bana da mutlaka sıvı alıp bakılsın diğer testlere göre bu daha iyi sonuç veriyor dedi kafam çok karışık
(2,560 puan) tarafından
Bu testi belki biliyorsundur. Doktoruna bunu teklif etsen.
(1,982 puan) tarafından
İlkkez duydum cnm ama bı araştırıp Doktora danışa bilirim
(2,560 puan) tarafından
Bi sor derim. Benim doktorum sıvı alımında bebek riske giriyor diye söyledi.
0 oy
(598 puan) tarafından
Amniyosentez deniliyor karından sıvı aldırmaya canım .fetal DNA denilen test anneden koldan 2 tüp kan ile genetik hastiklara bakılıyor yüzde 98 sonuç veriyor fakat bazı durumlarda doktorlar amniyosentezi direk öneriyor hastanın durumuna göre.amniyosentezde sonuç daha garanti yüzde yüze yakın oluyor .uzunca bir iğne ile bebegin kesesinden sıvı alınıyor lokal bir anestezi oluyor sanırım yüzeysel yani acimasin diye iğne girerken .amniyosentez olarak araştır bulursun zaten bilgi .

Bu işlemden sonra bir kaç saat dinlenmen lazım uzanarak hemen kalkmiyorsun .doktorlar kaldirsa da sen dinlen yani mutlaka .ablam yaptırdı oradan biliyorum .bebeğin kesesine giriyorlar sonuçta hemen ayaklanman sağlıklı olmaz. Bir de tek negatif tarafı amniyosentez yaptıran gebelerin birçoğunda erken doğum riski oluyor 28. İle 34 .hafta arasında çok çok dikkatli olman lazım çevremden yaptıran bunu 7 kişi oldu 4 tanesi erken doğum yaptı.ama faydası zararından daha fazla olan bir işlem doğum sonrası süreç için .geçmiş olsun sorunsuz atlatmani dilerim .tabiki erken doğum olacak diye bir kural yok  sadece dikkat etmen lazım bil diye söylüyorum 
(1,982 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
(598 puan) tarafından
Rica ederim canım geçmiş olsun sağ salim kucagina al inşallah bebeğini :)
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Kızım rahatsız olabilir diye ikili taramadan sonra yaptılar iğneyle alıyorlar çocuğa değmeden yani korkulacak birşey yok karnından su alıcaklar sadece 
(1,982 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
0 oy
(532 puan) tarafından
Sıvıyı öyle hemn almıyorlar bnde detayliya girdim doktorum 30 yaşım dye riskli dedi yonlendirdi ve bebek büyümüş riskli degl eğer sıvı alrsam bebek tehlikeye girer dedi sen zaten istemyrm dersen doktor bakar geregi yok der almaz
(1,982 puan) tarafından
Çok fazla ilaç ve narkoza maruz kaldık ve daha 3 operasyonum daha var yine narkoz Alicam 2.li ve 3 lu önemli değil sıvı ile bakicaz dediler bana
(532 puan) tarafından
Hım o zaman başka canım zaten 3 saniye felan suruyormus işlem Rabbim sifa versin canım yaa
0 oy
(13,985 puan) tarafından
bilgim yok kuzum ama sonuc kotu cikarsa aldiracak misin ?
(1,982 puan) tarafından
Evet cnm sonlandiracagim
0 oy
(401 puan) tarafından
2li veya 3 lü testte sorun çıkarsa karından sıvı alıyorlar sonucun netleşmesi için çünkü yanıltma oluyor testlerde,ama sıvı aldırmak da senin isteğine bağlı ve ücretli bı işlem.
(1,982 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(104 puan) tarafından
Tam olarak haftayı hatırlamıyorum ama 7.ayda aldırdım. Gayet steril bir odada, sedyeye uzanıp, ultrasondan bakılarak yapılıyor. Ekranda bebeğin pozisyonu takip ediliyor. Önce göbeğiniz temizleniyor, ardından çok ince ve uzun iğne göbeğinize batırılıyor. Ön sonuçlar (trizomi 13/18/21) iki hafta içinde, diğer tüm detaylı taramalar 1 ay içinde çıkıyor. 
(104 puan) tarafından
İşlem çok kısa ve acısız. İğneyi batırırken ısırık gibi bir his oluyor. Bir kaç saat hastanede kaldım gözlem amaçlı. İlk 24 saat dikkat edip, sonrasında normal yaşantıma devam ettim. Bu işlemin riskleri var evet ama işini uzmanı biri yaparsa risk çok çok az.
0 oy
(1,753 puan) tarafından

Ben yaptırdım. Şöyle söyleyeyim senin çektiğin acının 10 da 1 i bile acımaz. Postlarını takip ediyorum onun için böyle söylüyorum. Rahat ol. 

Bir odaya alınıyorsun başında 3-4 uzman oluyor ekrandan bebeğe bakılarak ona zarar vermeyecek şekilde işlem gerçeklestiriliyor yaklaşık 5 dk sürüyor. Benim karın kısmımı küçük bir iğneyle uyusturmuşlardı sonra işlem gerçekleşti. 1 saate yakın odada dinlendim sonra çıktım. Sonrasında çok şükür ki bir aksilik yaşamadım. 

Nasıl büyük bir imtihana tabii tutuluyorsun çok üzülüyorum postlarını görünce. Eski paylaşımlarını da takip ederdim şimdi böyle olması üzüyor. İnşallah hakkıyla geçenlerden kazananlardan olursun. Hayatın yer değişti resmen iyi ve kötü olarak. Ama mutlaka geçici. Eskisinden daha güzel günler göreceğine de eminim Allah'ın izniyle. Kendinede mutlaka oku bol bol. Eşin falanda okusun. Nazara geldin gibi bir his var içimde.
(1,982 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(2,185 puan) tarafından
Ay bacım sakın yaptirma zararları varmiş sıvı aldırmanın
(1,982 puan) tarafından
Mecburum cnm :( bugün 3 lü tarama testi de yaptırdım çok fazla narkoz aldık ve daha almayada devam  edicez
(2,185 puan) tarafından
Gecmiş olsun canım
0 oy
(7,382 puan) tarafından
Canım akrabamız o sıvıyı aldirdiktan sonra bebeği gelişmemiş 6 aylık kilosunda doğdu prameture bır sorun varsa napicaksin aldiricakmisin engeli var mı yokmu diye bakiliyo bu testlerin hiç birini yaptırmadım ama detayliya girdim onuda organlarında bir sıkıntı varsa takip amaçlı girdim hani erkenden teşhis amaçlı onun dışında gereksiz buluyorum 
(1,982 puan) tarafından
Evet cnm eğer bir sağlık sorunu varsa gebeliği sonlandiracagim o yüzden tüm testleri yaptiricaz ilk 3 gebelikte bende hiç birini yaptırmadım ama bunda yaptiricam çok fazla ilaç ve narkoza maruz kaldık o yüzden istiyorum
(7,382 puan) tarafından
Canım bile bile bebeğini öldürme rabbim sağlikla kucağına almayı nasip etsin belki amniyosentezden sonra bı sıkınti olucak bilemezsin rabbim ağır imtihandan gecirmesin
(1,982 puan) tarafından
Kuzum sağlık durumum buna el vermez büyük konuşmak istemiyorum ama yapamam bağırsaklarim dışarda afedersin tuvaletimi karnımdan yapıyorum torbaya yani ben bile bakima muhtacım o yüzden bütün özel testleri yaptiricaz ona göre karar vericez
(7,382 puan) tarafından
Canım ya rabbim sifani versin ins sagligina kavuşursun inş biran once

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 90 göst.
5 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
26 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bi garip kul (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
0 oy
7 cevap 133 göst.

391,024 soru

11,698,798 cevap

35,582 kullanıcı

...