0 oy
1,091 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar annem farklı ilde benim oturduğum yere 1 2 aylığına çalışmaya gelecek ve bana dedi size geleyim mi eşin razı mı diye sorarım dedim eşimde ben rahat etmem 1 2 ay çok kardeşinde kalsın dedi arada kaldım şimdi gel amme desem eşim surat yapacak bende aynı onun dediklerini dedim rahat etmez evde dedim oda tamam sağol dedi ama bi yarafta eşim haklı bi tarafta annem içten darılmıştır diye üzüldüm siz olsanız ne yapardınız doğru mu yaptık sizce 

62 Cevaplar

0 oy
(4,958 puan) tarafından
Eşim daha çok sevinir valla herzaman diyor anneni çağır gelsin kalsın diye benim ailemde uzakta.
-Reklam-
0 oy
(4,657 puan) tarafından
Ben bu olayı boşanmaya kadar götürürdüm net 2 aylığına annem benim olduğum şehire gelecek ve benim evimde 2 ay kalamayacak öyle mi 

Eşime rahat edemiyorsan yallah dışarı der yıne annemı başımın üstünde misafir ederdim 
(867 puan) tarafından
Peki eşin senden böyle bı şey istese sen kabul etmesen sana bunu yapsa sen ne yapardin
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Hayretler içinde okudum  Allah kimseyi kimseye muhtac etmesin eşimi de anlıyorum dediğin yerde nasıl bir evlat olduğunu tahmin ettim Allah herşeyin hayırlısını versin
tarafından
Evlatlığımı sen sorgulayamazsın bacım eşimin haklı olduğu taraf sıcak bir şehirdeyiz klima yok atletle geziyor şortla geziyor ev kaynıyor sıcaktan ben gel desemde bu koca bana yüz asacaktı yoruldum arada kalmaktan
(4,093 puan) tarafından
Gezmesin o zaman iki ay t-shirtle gezsin sürat asarsa da assin kocanla aranda problem olsa senin gideceğin ilk yer annenin yanı demi başka yer aklına bile gelmez inan ben annenin yerine koydum kendimi o kadar üzüldüm ki
tarafından
Bende üzüldüm ağladım ama baktım değmez eloğlu için ne kadar iyilik yapsanda nankördür el ararım gel derim isterse konuşmasın eşim karektersizin yüzünü gördüm en azından
0 oy
(14,286 puan) tarafından
Umarım üç gün sonra kaynanan kalmaya gelmez. Çünkü kocalar ssdece kendilerininkini anne sanıyor. Öyle bir şey olursa rahat edemem kardeşinde kalsın diyecek yüreğiniz olsun. Çalışacak ise zaten çoğunlukla evde olmayacak evet iki taraf içinde zorlayıcı bir süreç ama insan annesini rahat edemem diye geri çevirmemeli. Ben hamile iken eşimin ailesi ile 1+1 evde pandemide aylarca kaldım üstelik sadece annesi değil bütün ailesi geldi.
0 oy
(10,821 puan) tarafından
Annene sorarimmi dedin. Çok ilginc ya annem bana boyle bisey diyecek sacmalama anne tabiki gel basimizin ustunde yerin var derin. Benim esim gel diyoda annem kalmiyo
tarafından
Kocan sana surat yaparsa sende arada kalırsıın benim gibi
0 oy
(2,480 puan) tarafından
Annene üzüldüm gerçekten. Büyütene kadar ne zorluklar çekmiştir kim bilir. Ama evlat işte 2 ay evinde yer veremez niye adamın teki istemiyor diye. Annem geldiğinde izin istemem gelicek 1 2 ay kalıcak haberin olsun derim. 
0 oy
(6,330 puan) tarafından
Ben onun ailesiyle duruyorsam oda durmak zorunda kimse kusura bakmasın bu iki taraf içinde geçerli 
0 oy
(3,797 puan) tarafından
vallah annem bizde kaç gün kalırsa kalsın eşim  asla sesini çıkarmaz bu onun annesi içinde geçerli o yüzden aynisi lafı kendi anasına derli bir sorsana  
tarafından
Ailesiyle aynı  ildeyiz jalma durumları olmuyor ama çok acilse hastalıksa o zaman kabul edermiş annesini
(3,797 puan) tarafından
vallah benim anamı kabul etmeyenin ben kendi anasını hiç kabul etmem
tarafından
Diyor ben gelmesin demedim biraz teyzende kalsın sonra bizde de kalsın diyor
0 oy
(4,529 puan) tarafından
Benden önce gelsin der. Hatta kardeşlerime gitse gücenir. Benim eşim hatır naz bir adamdır. Anne baştacıdır. 2 ay rahatı bozuluversin  bir zahmet
tarafından
Keşke eşimde öyle olsa nankör biri
0 oy
(5,260 puan) tarafından
2 ay da rahat etmeyiverseydi. Çok ayıp olmuş

Üzüldüm annene
0 oy
(543 puan) tarafından
kaynanan olsa uzulmezdin belki de onun icin cok da uzulme eşin hakli ama 1 2 ay da kisa bir zaman ve annen bunu sana bu sekilde anlayisla sordugu icin muhtemelen evinizde kalsa bile sizi hic rahatsiz etmemeye calisacaktir cogu zaman disarida olacagi icin sorun etmenize gerek yok esinizle tekrar konuşabilirsiniz
tarafından
Kaynanam haketmiyor ama ben yinede kendim kötü olmamak için kabul ederdim annem de ikndi gibi 5 de gidip gece 3 de gelecek arar derim gel diye
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Tabii ki bir şey demezdi. Benim beş para etmeyen eltim kaynim ve çocukları bile evleri hazir olana kadar 3 ay bende kaldılar paşa gibi ağırladık aynı şekil kendi ailemde olsaydı eşim aynı davranırdi ki eşim ailemi çok sever. Aynı köylüyüz de 
0 oy
(543 puan) tarafından
Çok ayıp etmişsiniz ANNENİZE. Ztn çalışacakmış kadın sabah gider akşam gelir uyurdu yani eşinde sanki nesine rahatsız olacak kndi annesi olsa öyle demezdi ama. 
tarafından
Eloğlu işte oda deprem zamanı ailemle kaldık 3 ay onlar demedi gidin diye mecburdum diye kaldım diyor hem eve destek de oldum maddi diyor
(543 puan) tarafından
Ayhh bde kalmış evlerinde nasıl nankörlük. Koca adam tabiki eve destek olacak 3 ay kalmış 3 gün degil ki.  Seninde hatrın yokmuş eşinde üzüldüm senin adına.
tarafından
Keşke insan ileriyi görse de yanlış adamları seçmese
0 oy
(308 puan) tarafından
Emin ol canım böyle bir durumda onun annesi babası abisi kardeşi herhangi bir ailesi yakın ailesi anne baba olarak geliyorum sizde kalıyorum dese sen ona rahat etmiyorum desen sana başka şekilde söylerdi yani sonuçta bir iş için gelecek Temelli değil yarın bir gün onun ailesinden birini işi düşebilir ne olmuş olsa da keşke annene gelme demeseydin eşini ikna edebilseydin hem bize yardımcı olur çocuğunuz varsa çocuğunuzla da ilgilenir bana da destek olur deseydin
tarafından
Dedim bu zamana kadar kendi annesinşn iyiliği dokunmamış doğumda ev taşımada hep annem vardı 1 hafta neyse de ay çok diyor senşn annenin dülşnmesi lazım rahatsız etmeyeyim diye diyor ne dersşn ki bu adama
(308 puan) tarafından
Ne kadar yazık ya gerçekten bide size yardımı dokunan bir anneye eşiniz böyle düşünmesi hoş değil hayırlısı olsun sonra başka bir zaman annenize daha güzel izah edersiniz falan ama yani eşinizin de illa ki birine bir şeyi düşer Allah iyi etsin canım
0 oy
(331 puan) tarafından
Bence annene ayıp etmiş dinende annenle eşin aynı evde kalsa sorun değil evlat ana gibi olurlar valla, benim eşim tam tersi annem bize gelsin çok ister ama annem bizi rahatsız etmemek için gelmez hatta Allah'ın izniyle iki ay sonra ben gidecem anneme gelişte ben eşim ve annem gelecez bize. Acaba sende onun annesine öyle yapsaydın ne derdi 
0 oy
(683 puan) tarafından

Bence yanlis yapmış esin . 1 2 aydan bisi olmaz . Yarın birgun oda yaslanacak. Ne bileyim benm fikrim bu . 

Bnm eşim bisi demez odamda banyom var mesela . Niye rahat edemesin işten eve evden işe giden adam
tarafından
Umarım onunda başına gelir vah vah eder
(683 puan) tarafından
Bnm eşim bisi demez . Annemler köyde yaşıyor bana süt yoğurt veriyorlardı.  Eşim bana kızdı annene etek falan alsana hediye olarak eli boş gitme köye diye . .
tarafından
Düşünceli eşin benimki öyle değil
(683 puan) tarafından
Uygun bir dille söylersin annene yapcak bisi yok . Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Ayyyy yok artik bende baska sehirdeyim annrm.geldikce kalir 2 ay ne ayip etmişsiniz yer yarilsa dibine girsebiz daha iyiydi o annen senin yaaa
0 oy
(2,185 puan) tarafından
Benim annem yurtdışından geldi 3 aylığına artık 2 ay olacağ kalıyo sağolsun eşim bir şey demiyo hatda bile kendi anası gibi davranıyo
0 oy
(541 puan) tarafından
Eşim hiç birşey demez de eşimin anası kudurur.bir haftalığına geldi kaldı annem kaynanada kışın bizle kalır oda vardı.doğru dürüst kadınla konuşmadı bile bende onunla konuşmadım.annem hasta psikoloji olarak bitik babam yok erken yaşta kaybettik kimsesi yok yanında erkek kardeşim var oda çalışıyor yakınlarında iki kız kardeşim daha var onlar gelir kalır annemle annem onlara gider aylarca kalır ama bizim kaynana kudurur istemezler.
(541 puan) tarafından
Evi var hiç gelmesin o zaman kışın da gelmesin diyorum onu da kabul etmiyorlar
(541 puan) tarafından
Annesi yalnız kalamazmış ee benim annem de yalnız
tarafından
Kendileri yapınca haklı biz yapınca suçluyuz kötü geliniz ah ahh
(541 puan) tarafından
Aynen canım Ne yapsan yaranılmıyor. Ben de seninki iş için geliyormuş işten gelip yemek yer yatar en fazla. Gelsin kalsın bence ileride pişman olursun keşke gelseymiş dinlemeseymişim kimseyi diye. Annem gelip kalacak de sorma bile
tarafından
Öyle yapıcam zaten arayacam suç bende ki adam yerine koyup fikrini soruyorum eloğlu nankör hak etmiyor hiçbir emeğimi
0 oy
(1,029 puan) tarafından
Çok üzüldüm açıkcası annene kadın sadece yardıma ihtiyacı olup sizden destek istemiş keşke eşin ile bir kez daha konuşsaydın güzelce bak destek istiyor annemdir atamdır diye annene hemen demeseydin hem belki sana yardımı bile olurdu eşim saolsun daha da o der gelsinler kalsınlar diye

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 316 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 332 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 390 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 457 göst.