+1 oy
668 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından
Şimdi söyleyeceklerim belki çoğunuz tarafından yanlış anlaşılacak biliyorum ama bende insanım yapacağınız yorumların kendiniz yaşıyormuş gibi cevap verirseniz çok ama çok sevinirim şimdi ben herkese yakın bir şehirde oturuyorum herkes geldiğinde bana geliyor kardeşlerin görümcelerim annem babam kayınvalidem ve daha fazlası gelsinler başım gözüm üzerinde yerleri var ama bu tür insanlar seçici her yemeği yemezler küçük bir evinde dağınıklık varsa onu gözleri görür yani iki çocuklu küçük bebekleri var demezler yardımları yok şimdi her gelene ben yemeğe davet etmek zorundayım yani zorunda kalıyorum çünkü direkt haber veriyorlar biz geliyoruz haliyle ben de çağırıyorum çorbası ana yemeği arasıca tatlısın tuzlu su mezesi her şeyini kendim yapıyorum içeceğini biri 3 yaşında biri 5 aylık iki çocuğum var yani tükeniyorum artık iki çocuğunla bunları yaparken artık yoruluyorum geceleri ikisi de uyumuyor zaten durmuyor çocuklar haksız mıyım kızlar o yüzden kimseye gitmiyorum artık gelmesinler diye yani birazcık kendimi mesafe koyuyorum kendimi geri çektim mesela bir yemek yaptım diyelim beğenmediler bunu benim yüzüme açık bir şekilde vuruyorlar mesela çayın suyu bitti bunu bile büyük bir sorun haline getiriyorlar

30 Cevaplar

+15 oy
(4,093 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Onlar senin yüzüne söylüyorsa sen onların yüzüne soyleceksin burası restoran değil bende bunları iki çocukla yaptım yemek olmaya bilir tadı tuzunu ayarlayamamis olabilirim yada evim dağınık olabilir bir daha ki sefere  dışarıdan sipariş verin gelirken hem siz  hem ben yerim de
(273 puan) tarafından
Ay içimdekileri yazmıssın vallah ancak bu laf her türlü yerıne oturur. Beğenmeyen de gelmesın evıne bır zahmet
(28 puan) tarafından
İnanki çok haklısın düşünüyorum bende diyim diye bende yoruldum
-Reklam-
+3 oy
(1,069 puan) tarafından
Boşver çocuklarına evine eşine odaklan. Dışarısı pek de mühim değil 
(28 puan) tarafından
Ya canım yabancı değiller ama kusur bulmada üzerlerine yok ben ne yapayım.yemin ederim en az 3.5 çeşit Çaylik da yemek zaten yazdım birde şöyle derler menüde ne var
(510 puan) tarafından
Menüde ne var . Canım sen iyi alıştırmişsin onlari . Ben 1 çocukla kendi evime yetişemiyorum . Maşallah sana ama yapma bu kadar
+1 oy
(216 puan) tarafından
Eşiniz ne diyor bu duruma onun tavrı da önemli çünkü mesela benim eşim ben istesemde çoğu zaman kabul etmez yemekli misafiri kendi annesigili yemeğe çağıracak olurum mesela annem yapsın biz gidelim yemeğe çocukla bide hamile halinle sana mı kaldı yemek hazırlamak der kek vs yaparım çay yanına niye uğraştın ben alırdım işten gelirken gelen yabancı mı der Allah var bu zamana kadar yaptığım yemeğe ikrama burun kıvıranda olmadı olsa bende çağırmazdım bu sofralar ağız tadıyla yensin diye kuruluyo kimse kimsenin uşağı hizmetçisi değil sonuçta beğenmeyen evinde yesin 
(28 puan) tarafından
Aslında beğeniyorlar ama en küçük kusuru büyük bir sorun gibi anlatıyorlar canım eşim hiç karışmaz oda alır dışarıdan Allah var Allah ondan razı olsun beni eşim hiç incitmez ama aileme teknkotu söz söylemez karışmaz canın ciğerin kendin çöz der
0 oy
(18,804 puan) tarafından
O kadar yorulup didinip yaptığını takdir etmeleri gerekirken ayıp etmişler insan utanır eleştirirken çocuklardan ya üzülme takılma sen elinden geleni yapıyosun yapmak zorunda olmadığın halde 
(28 puan) tarafından
Aynen canım bende diyeceğim artık bide siz yapin
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Esin devreye girmeli burda canm.aulesine bi beklenti icerisine girmeyin kucuk covugmz var bisj istiyorsanz girin kendinz hazrlayin gibisinden.yani burda es cok onemli.ole evime laynnam falan geldignde asla yemekti falan ugrasmam gunluk ne yapiyrsam onu yaparm.3covugm var onlari mahrum edipte deger bilmezlere zaman ayiramam.
(28 puan) tarafından
Haklısın canım eşim geri geliyor konuşuyor ama anlayan kim benim aileme zaten karışmaz canın ciğerin sen Coz der
0 oy
(673 puan) tarafından
Begenmiyorlarsa gelmesinler. Ne biçim insanlarmis onlar . Birinin evine gittiğin zaman kulağın sağır, gözün kör olacak .kusur aramayacaksin
(28 puan) tarafından
Aynen canım vallaha ben kismenin açığını aramam
0 oy
(24 puan) tarafından
Benkm yengem.gelen misafire asla yemek yapmazdı önüne cay buskuvu koyar yollardı. Sen baştan neyi alistirirsan öyle gider.istersen en lezzetli yemegi önlerine şer yinede kusur bulurlar çünkü insanları mutlu edemezsin.onlar bence sana değil eleştiri yapmaya geliyorlar.onlar öyle diyince sen neden kendini savunmayın pasif kalıyorsun.buda senin zayıf noktan o yüzden sana öyle şeyler söylüyorlar sen kendine ve çocuklarına değer ver .ortada sana destek verecek bir eş göremedim bahsetmemissin demekki kocan arkanda değil tek.basina mücadele ediyosun
(28 puan) tarafından
Hayır eşim devreye giriyor tabikide ama hanngi insanı susura bilir benim eşim.beni asla kimseye ezdirmez
0 oy
(14,286 puan) tarafından
Benden sana bir tavsiye kimseyi memnun etmeye çalışma 
(28 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(588 puan) tarafından
Yemek yapmak zorunda değilsin ben her geleni yemekli ağırlamıyorum benimde 3 yaş ve 5 aylık iki evladım var misafirim gelince uzun kalacaklar da biri çocuklarımla ilgilenir digerlerimiz de mutfağa gireriz yemek yaparız 
(28 puan) tarafından
En iyisi canım
(588 puan) tarafından
Diger türlü çok zor oluyor maalesef
0 oy
(928 puan) tarafından
Benim kaynanamlar yaptı aynisini. Bir de ben işe gidip 20 çocukla uğrasiyorum. Evime gelip TV nin arkasını kontrol etmiş toz varmış. Kavga çıktı 7 aydır görusmuyorum. Bir insanın evine gidip kusur aranmaz. Bu devirde misafir ağırlamak da maddi olarak aşırı külfetken bir de cocukla o kadar hazırlık yapıyorsun. Yorma kendini gelip yardım etsinler veya gelmesinler 
(28 puan) tarafından
Allah sorsun canı valla bazı insanlar nankör
0 oy
(1,913 puan) tarafından
Eve gelen misafir yemek seçmez. Ne derler misafir umduğunu değil bulduğunu yer. Mesafe koymakta haklısın. Gelen olursa da asla ve asla o kişiye özel yemek yapma. Beğenmeyen yemez. Laf yapan olursa da kişiye özel çalışan lokanta değilim de. Sana laf söyleyene sen de söyle. Emin ol kime susarsan zamanla iyice arsızlaşır her geldiğinde bir adım daha öteye gider. Kimseye yemek yapmak zorunda da değilsin. Kahve koy önlerine içen gitsin. Gitsin lokantada yesin sana öyle gelsinler. Sanki ne o öyle hizmetçi gibi beklemişler. Çok ciddiyim kendini ezdirme. Laf yapana 2 çocukla önünüze yemek hazırlamış koymuşum lokanta değilim diye lafı yapıştır. Kimse değmez çünkü emin ol
(28 puan) tarafından
Bende diyeceğim artık canım inanki
0 oy
(1,561 puan) tarafından
Çok biliyorlarsa her şeyi kendileri yapsınlar yemek yapmak zorunda da hissetme kendini çeşitli yiyecek arayan gitsin lokantada yesin benim başımda da var bu durum Allah'a şükür bizim sayımız az ve ne bulurlarsa yerrler yani hiç takma ve mesafeni köy bu rahatsızlığını da dile getir derim. 
(28 puan) tarafından
Aynen canım.diyevegim
0 oy
(9,789 puan) tarafından
Onlar yüzüne açıkça şu olmamış bu ev dağınık vs derken sen niye ses tellerini kullanip cevap vermiyorsun onlar herseyi söylerken sen susarsan senin tepki verdiğini nerden bilecekler 
(28 puan) tarafından
Canım benim kalbini kirmadna diyorum ki hani çocuklar durmadi ama anlamıyorlar
(9,789 puan) tarafından
Yoo onlar senin kalbini kırarken seni üzerken sen niye onların ağzına sicmiyorsun
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Ben fevri bi insanım beğenmiyorsaniz bi daha kapımı çalmayın 2 çocuk ile düşünüp size yemek çıkartmışım yaptığınız ayıp derdim gerekirse gelmesinler bı daha evime. 2 çocukla yemek yapmış bize eline sağlık diyeceklerine lafa bak.
(28 puan) tarafından
Haklısın valla bende artık fevri olacam bir yorgan yakmak kolaysa bende yakarım çok yeter artık
0 oy
(504 puan) tarafından
Diyecegin tek sey el kadar iki cocukla elimden gelen bu sizde birgun beni cagirinda bikezde hazir sofraya ben oturup  demlenmis cayimi siz doldurun  diyeceksin iki cocukla yemek yapmak kolay değil  heleki 5 aylikla uykusuzluk zaten insani pert ediyor onlara 3 5 cesit yemek yapmak veya evini 4 4 luk yapip hepsini ağırlamak  zorunda degilsin madem begenmiyorlar birdahi geldiklerinde hic bisey hazirlama bi kola al bide kuru biskuvi koy onlerine bisey derlersede zaten yapsam da beğenmeyip  yemiyorsunuz o yuzden yapmadim dersin biraz kendini ezdirme ya onlar insansa sende insansin senin onceligin evlatlarin olsun bosveeeeerrrrrr
(28 puan) tarafından
Aynen canım evlatlarım ztaen gözlerimin aynası da orası ayrı ama diyeceği artık bende susmayacam
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Arkadasim sen timarhanelik mi olmak istiyosun. Ayip olacak diye kendine neden eziyet ediyosun. Kucucuk bebeklerin var. Arasa da musait degilim diyeceksin. Insanlar seni umursamazken sen bu kadar onlari umursama. Canina yazik. Laf ediyosa da benden bu kadar memnun degilseniz otele gidin diyeceksin bu kadar basit.
(28 puan) tarafından
Haklısın kız valla artık.bende susmayavam
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Tıpkı benım ailem. Ne cektim ellerinden hala da çekerim. Evime gelirler temizliğime düzenime laf ederler. Hatta annem kızım daha 1 yaslarındayken evini b.k götürüyor eşin seni iyi boşamıyor demişti çok zoruma gitmişti. Dediğin gibi yardımları da yok anca eleştiriyolar. Sonra biraz kızımla kalınca anladı ne kadar el ayak olduğunu da susmustu. Onlar sana söylüyorsa sende onlara söyle gerekirse kabul etme. Sınırlarını iyi çiz canım 
(28 puan) tarafından
Canım artık.konusacahim bende gelirlerse senin annende çok ayıp etmis
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Çayla bisküvi ikram et. Çocuklardan yemek yapamıyorum dersin.  Sabaha kadar uyumuyorlar dersin 
(28 puan) tarafından
Haklısın canım artık cevaplarını verecem
0 oy
(772 puan) tarafından
Siz hürmetinizde kusur etmemeye çalışırken onların ikrama hürmetsizliğini kınamak gerekiyor sizi değil. Her ne olursa olsun siz bir bardak su bile verseniz onun hatrına ve hürmetine helallik alınır razı olunur. Ama o tarz insanlar hürmetten nimete saygıdan maalesef pek anlayamazlar. Kendinizi geri çekmeniz sizin hayrınıza.
(28 puan) tarafından
Çektim canım artık kendimi. eğer geri isterlerse gelmek bende diyeceğim gerekeni
0 oy
(505 puan) tarafından
Haklısın canım 
(28 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️

İlgili sorular

+3 oy
18 cevap 678 göst.
26 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 463 göst.
25 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 320 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde ❤️Aşk-ı Mucizem❤️ (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 215 göst.
11 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esmerqueen (2,801 puan) tarafından soruldu

391,059 soru

11,699,723 cevap

35,583 kullanıcı

...