0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,130 puan) tarafından

Kzlar 10 haftalık oldu bebek ama triodler yükselmiş randevu da çok geç tarihe verdi yorgunluk ve halsizlik var ayriyeten  ilk kontrolumde bna tansiyonun yüksek braz dedi ilaç verdi onunda mı etkisi acaba  ve kardiyoloji yönlendirdi  ilk gebeligimde yüksek tansiyon vardı bnde bilmiyordum gebelik zehirlenmesi yaşadım  şükür çocuğum iyi ama bu hamilelikte çok korkuyorum yne aynı şeyleri yaşarsam.dye :'(

3 Cevaplar

0 oy
(1,045 puan) tarafından
Tsh kac suan bir de t4 t3 degerin kac 
(1,130 puan) tarafından
Cnm hazır yiyecekler yemiyorm sofrada tuz kullanmıyorum geçen yemekleri çok tuzsuz yedim tansiyon 90 50 ye indi  korktum ama dikkat ediyorum abur çubuk tamamen çıktı hayatımdan  ev yemeği yiyorum meyve sebze
tarafından
İle ile her zamanki gibi boş keseden atıp tutmuşsun.  Normal insanlar için 5.07 abartı değil chnku üst limit 4.5dir ama gebe insanlar için alt limit 0.5 üst limit 2.5 tır yani gebelikte 5 gayette abartilir bir durum.  Ben hamile iken 5.33 ile kadın doğum doktorum derhal vakit kaybetmeden endokrinolojiye randevu alıyorsun ve randevu günun gelene kadar bu ilaci sabahlari aç karnına içiyorsun diyerek tiroid ilacı yazmıştı.  Endokrinolojiye gittiğimde bütün TSH değerlerine ve tiroid ultrasonuna bakıldı. Doğum yaptığım güne kadar her sabah ilac içtim sezaryen günü ilacı bıraktım ve doğumdan sonraki 3 aya kadar  her ay düzenli olarak TSH sonucuna bakıldı endokrinolojide. Bu arada öncesinde tiroid sorunum yoktu gebelige bağlı yükseldi sonra da düzeldi ama gebeliğe bağlı yükselme diyerek hiçbir doktor önemsememezlik yapmadı.
tarafından
O kadar kendinden emin konuşup kul hakkına girmek gerçekten akıl alır gibi değil. hayır yani bu benim fikrim demişsin ya orada ne kadar boş yaptığın anlaşıldı. Post sahibi arkadaş umarim dediklerini dikkate almaz.
(10,094 puan) tarafından
ben de anlatmaya çalıştım ama beni de savurma çalıştı bir de o kadar emin ki kendinden.
(1,130 puan) tarafından
Temereraire cnm Bn randevu aldım Dahiliye doktoru bi ilaç fln vermedi endokrinolojiye yönlendirdi bnde ordan randevu aldım  ayın 19unda gtcem işte  öyle boş vermemezlik yapmam çünkü  kendimden başka Bi canı daha düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaç çıktı hangi ilaç ve dozu ne kadar? İlacı düzenli aç karnına kullanıyorsaniz çok korkmayın doktora gittiğinizde zaten detaylı açıklama yapar 
(1,130 puan) tarafından
14 e 9 çıktı tansiyon canım ama triod için ilaç almadım daha
tarafından
Canım tiroid yüksekse ilaca hemen ama hemen başlaman gerekiyor endokrinolojiye gideceğin güne kadar kullanman lazım dahiliye ya da kadın doğum bile yazar vakit kaybetme git gebelikte TSH yuksekligi bebek için risk
tarafından
Yorumlarda gördüm 5.7 gebelikte yüksek.bir rakam en yüksek 2.5 olması gerekiyor ve durumun çok değişik çünkü tiroid yüksekliğinde tuZlu şeyler önerilir mesela ben hayatımda çok tuz kullanmayan biriydim gebelikte ilkkez yüksek çıkınca doktor bir süreliğine tuz alımını arttır tuzlu ye dedi. Tuzu kapalı güneş almayan kutularda muhafaza et ve mutlaka iyotlu tuz olsun kaya tuzu bu süreçte işe yaramaz dedi. Şimdi sen doktora danışmadan tuz yeme çünkü bu sefer de yüksek olan tansiyonun daha da yükselir. Bu yüzden durumun değişik doktorla tam koordine olman lazım tiroid ilacına hemen başla tuZ meselesini de doktora sor mutlaka
(1,130 puan) tarafından
Pazartesi doktorumla konuşcam cnm bnde icim rahat deil kardiyolojiye gtcem ordan da kadin doğumla konuşurum
tarafından
Çok geçmiş olsun sağ salim al kucağına inşallah canım
0 oy
(10,094 puan) tarafından
tsh yüksek çıkmış gebelikte 2.5 altı olması laxım. en kısa sürede dahiliyeye git
(10,094 puan) tarafından
çokmuş aslında dahiliye de yazar bu ilacı 2 tane ilaç var büyük ihtimalle 25 mg olan işe yarayacaktır. 4.4 tü benim de ilaç kullanmaya başladığımda
(10,094 puan) tarafından
sen doktorunu dinle, her söylenene kulak asma yüksek bir değer.
(1,130 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bnm yeğenime hamileyken triodu yüksekti  endokrinolojide tedavi gördü işte ilaç kulandi ama Dahiliye yazmadı
(10,094 puan) tarafından
doktor yazmak istememiş genelde yazarlar ama endokrinin görmesi de bir şey
(1,130 puan) tarafından
Endokrinoloji bakıyor ztn sekere triode vs

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 177 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Perikizi10 (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 115 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde seda melek (91 puan) tarafından soruldu
0 oy