0 oy
1,618 göst.
Diğer kategorisinde (518 puan) tarafından
Eski Eşimle 9 yıldır tanışıyoruz, 5,5 yıllık evliyiz. Birisi 4,5 birisi 2,5 yasında iki çocuğumuz var.   defalarca kez kavgamız oldu ayrıldık. Bundan 2 yıl  önce telefon ve oyunlardan birileri yazıştığını görmüştüm o zaman ayrılmıştık ama boşanmamıştık çocuklarım çok küçük yeni doğum yaptım diye affetmiştim. Bundan 1 ay önce bana arkadaşlar ile balık tutmaya gidicez denize gidicez diye evden çıktı. Söylediği ilçeden çok uzak başka bir ilcede benim bir tanıdığım eski eşimi bir kadınla akşam 10da gezerken görmüş ve videoya çekip bana anlattı ve videoyu gönderdi. o gün sabaha kadar eve gelmedi ama ben onu aradığımda arkadaşlarının yanına geçmişti. Çünkü bana balık tutmaya gidicez sabaha kadar gelmem demişti. Muhtemelen kadınla gezdikten sonra arkadaslarinin yanina geçti. Neyse çok kavga ettik inkar etti kadın arkamdan yürüyor tanımıyorum filan dedi. Ama kendi abisi ramazan ayında da bir kadınla kafede baş başa otururken gördüğünu bana ben bu olayı anlatınca itiraf etti. Ben hemen gidip çekişmeli boşanma davası açtım. Neyse çekişmeli anlaşmalıya döndü tek celsede boşandık. Ama eşim ile oturduğumuz şehirde ben bir başıma yalnızım. Iki çocuğum benimle bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. Ailem mazeret tayini iste bizim yanımıza gel diyor benim annem ve babam da ayrı annem annemler ile kalıyor babam da 1+1 bir evde gitsem ev kiralayacagim  Ailem oturudugmuz şehirden 1 saat uzaklıkta bir şehirde oturuyor benim annem ve babam da ayrı genel olarak benim ailem de garipler. Eski esim ile evliyken bir ev bir araba almıştık tapuda ortak ikimizin adına ev ve arabayı satıp parayı bolusucez . Ancak ev satılana kadar ben evde oturacağım.  Ancak ev ve arabada gelen para ev almama yetmiyor. Ailemin olduğu şehire gelirsem de sadece çocuk acısından rahat ederim diye düşünüyorum bir durum olduğunda bırakırım zaten annem de çalışıyor  ancak şuanda çalıştığım kurumdan da düzenimden de memnunum siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? 

38 Cevaplar

0 oy
(203 puan) tarafından
2 çocuğunun annesine evi bırakması gerekmez mi? Gelecekte ev çocukların olur bu şekilde anlaşma yapın arabayı da eski eşe verin. Bulunduğunuz sehirde kalın işiniz düzeniniz iyiyse yani. Çocukları kreşe verirsiniz. Aileniz yakınmış zaten anneniz bazen size gelemez mi ya da tamamen gelse beraber bir düzen kursanız
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim, çocuklarım kreşe gidiyor zaten, evi kesinlikle  bana vermeyi kabul etmiyor biz protokole de öyle yazdık kesinlikle kabul etmiyor yoksa anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu. Annem bulunduğu şehirden benim yanıma da gelmez çünkü orada çalışıyor
-Reklam-
0 oy
(4,340 puan) tarafından
Bende boşanma aşamasındayım ve memurum tabi şimdi ücretsiz izindeyim. Bizim dava çekişmeli olduğu için ben ailemin yanına geldim. Evde benim kalmamı istediler ama ailem kabul etmedi bende istemedim sürekli gelmek isterler diye iyi ki de ailemin yanına geldim burda çok mutluyuz mal paylaşımı yapılsa yine ailemin yanında olurum işe döndüğümde onların desteği benim için çok iyi olacak oğlum için gözüm arkada kalmayacak. Tabi yine sizin kararınız ama ben olsam annemin yanına giderdim
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,019 puan) tarafından
Bende aldatıldım boşadım eşimi 

Ev ve arabamız satıldı ortak olunca ikiye bölündü 

Oğlum 4 yaşında 

Benimde param ev almaya yetmiyordu 

Birazını bankaya yatırıp kalanı babama verdim oda üstüne koydu büyük bı ev aldık 

Ben tek çocuğum kardeşim yok 

Oğlumda bır torun 

Annemgille yaşıyoruz düzenimizi kurduk 

Çok rahatiz 

Birazcık idare etmen gerekiyor karşılıklı herşey 

Yerinde olsam giderim 

Çocukların hastalığı var sağlığı var 

Senin hastalığın var herşeyi dusunmelisin 

Bişey olsa annen bakar baban gelir 

Gurbette tek zor cocuklarla heleki bosandiktan sonra daha zor 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Ben ailemin yanına giderdim. Madem ev kiralamak zorunda kalacaksın ailen yanında olsun. Eline geçen parayla da 1+1 ev alamaz mısın acaba. 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim maalesef 1+1 de olsa almaya yetmiyor
0 oy
(2,058 puan) tarafından
Hiçbir yere gitmem evide kendi üzerime isterim çocuklar kimdeyse ev onda kalır arabayı alsın sadece ama düzenini bozma nasıl rahatsan öyle yap 
(518 puan) tarafından
Boşandık zaten protokole de öyle yazdık ev her türlü satılacak da şehir değiştime işi beni düşündürdü. Boyle Çocuklarla yalnızım ailemin yanına gidersem yapabilir miyim diye
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Evi satma eski eşini ikna et ben çocuklarımlaa bu evde kalacağım bu evi ben istiyorum kendim içinde değil iki çocuğumuz için de biz zaten ölüp gideceğiz de sonra annenide al yanına o çocuklarına baksın sende çalış işinde gücünde düzenini bozma.
(518 puan) tarafından
Çocuklar zaten kreşe gidiyor da, ev durumunu kesinlikle kabul etmiyor evi de arabayı da satacağız dedi başka türlü anlaşmalıya gelmiyordu
(1,346 puan) tarafından
Aldatılmışsın niye anlaşmalı açtınız davayı çekişmelide olsaydı hem çocuklarınıda evide arabayıda söke söke alabilirdin bence.
0 oy
(47 puan) tarafından
Bastan hata yapmışsın evi alacaktın zaten hakim çocuklarda senin yanında olduğu icin evi sana verirdi. Belki tapuyu tamamen alman zor olurdu ama o evde oturduğun surece satilamaz lullanim hakkida sana ait karari  %100 verilirdi. 
(518 puan) tarafından
Çekişmeli boşanma davası actigimda ev bana tahsis edildi ancak, anlaşmalı boşanma davası açılırken protokolü hazırlarken adam kabul etmedi başka türlü yanaşmadı boşanmaya benim de çekişmeli boşanma davasının o yıpratıcı sürecini yaşayacak gücüm yoktu
(47 puan) tarafından
Keske gitseydin cekismeliye evet yipratir ama bi kaç sene surerdi simdi tekrar bi ev satin alana kadar daha cok yipranacaksin
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Tebdili mekanda ferahlık vardır. Hakkında en hayırlısı neyse o olsun. 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim, Allah razı olsun
0 oy
(4,252 puan) tarafından
Evin değerini biçseniz mesela sen annenle ortak olup sana düşen parayı eşine versen ev sana kalsa hiç düzenini bozmasan annen senin yanına gelse beraber çalışır geçinirsiniz elinde kanıtta varmış niye anlaşmalı boşanmaya gittin ki evi de arabayı da alsaydın elinden tazminat olarak iki çocukla senin yeniden hepsini yapman çok zor ama eşin için öyle değil yerinde olsam tek kuruş vermezdim sonuçta bu evliliği düzeni bu hale getiren aldatan o sen değilsin 
(518 puan) tarafından
Annemin durumu yok, başka türlü anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu benim de yıllarca boşanma davasını bekleyecek gücüm yoktu kurtulmak istedim o süreç beni çok yıpratırdı
(4,252 puan) tarafından
Keşke uzasaydı ama sonunda çocuklarının geleceği kurtulurdu be kuzum
0 oy
(1,467 puan) tarafından
Adamla konuş evi verme yok öyle Bi dünya hem aldatsın hemde mağdur etsin arabayı satsın parasını alsın ailenin yanına gitme işi biraz yaş huzursuz olursun işinde iyimiş tatilden tatile gidersin derim benim fikrim böyle tabi ki en iyisini sen bilirsin Rabbim yardımcın olsun 
(518 puan) tarafından
Maalesef kabul etmiyor. Anlaşmalı boşanma protokolüne de öyle yazdık zaten yoksa kabul etmiyordu
(1,467 puan) tarafından
O zaman yapacak bişey yok hakkında hayırlısı olsun inşallah bu zor günlerini atlatırsın Rabbim yardımcımız olsun inşallah sağlık olsun çocuğun için dimdik durman lazım
0 oy
(9,215 puan) tarafından
1+1 evde mi alamıyosun hangi sehırdesın 
(518 puan) tarafından
Maalesef alamıyorum taşınma parası filan da oluyor
0 oy
(170 puan) tarafından
Düzenini bozma derim tabi eski kocan musallat olmuyorsa sana
(518 puan) tarafından
Kotu birşey yapmaz sanmıyorum ama  çocuk konusunda sürekli rahatsız ediyor
0 oy
tarafından
Arkadaşım aldatıldi boşandı 3 cocukla ortadan kaldı ne ev ne arabası vardı ve çalışacak bir işi bile yok sadecee aylık 8 bin yarım yamalak ödenen bir nafakasi birde devletin verdiği sed yardımı var biz arkadalari ona yardımcı olmaya çalışıyoruz ben evimi değerinin altında ona kiraya verdım diğer arkadaşlar deterjanini vs alıp geldiler evi pırıl pırıl yapıldı eşyalari yerleştirildi şimdi evime pazardan ne gelse paylasiyorum elektriğine suyuna yardım ediyoruz Onu yanliz bırakmıyoruz. Senin durumun daha iyi ona göre o yüzden korkma Allah in izniyle geçer bu zor zamanlar 
(518 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(327 puan) tarafından
Yok yok aile yanına gitme olmaz yani bir süre sonra birbirinize batar konuşmalarınız falan ne kadar iyi olursa olsun olmuyor ya artık eskisi bekar günlerin gibi. O şehire geçeceksende orda kiralık ev tutarsın her halukarda kiraya geçicen ama işin kurduğun düzeni de bozma derim ne güzel işin var dik dur inşallah Rabbim yardımcın olsun çocuğunla güzel Bir hayatın olsun inşallah 
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(147 puan) tarafından
Bence duzenini bozma. Duzen bozulunca tekrar bir duzen kurmak hem osglojikmen hemde bedenen cok yipratir. Gideceksende şimdi gitme. En azindan tamamen kendini buna hazir his ettiginde git. Cocuklar buyumuş kucuk degiller artik. Bence bölünen parayla eskide olsa bir ev almaya bak. Alamasanda yatirim amačli kullan ve uzerine para ekleyip evini al. Ev alindiktan sonra daha rahat edersin
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(402 puan) tarafından
İnsallah eve alıcı cıkmazda otururusun canım ya eşinde birazcık utanma olsa o evi sana bırakırdı iki bebesinin hatrına ama tabi adama para lazım parayı alıp kim bilir hangi karılara yedirecek insallah o evi satamaz seninde hic düzenin bozulmaz amin
(518 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,562 puan) tarafından
Hiç yerimden kıpırdamam çocuklarım ile kalabileceğim bir ev bulurum satılan ev araba parasının üzerine yapabildiğim kadar birikim yapıp kendime ait bir ev alırım şimdi oraya gitsen kendi durumları da yok diyorsun belki senin sırtına yük olacaklar ayrıca annen çalışıyormuş çocuğa bakmanda ne gibi bir yardım olacak sana ne kadar anne baban da olsa ev ev üstüne olmaz hiç kıpırdama yerinde mis gibi düzenini kurarsın çalışan kadın her yerde barınır hiçbir şey olmaz
0 oy
(741 puan) tarafından

Sana çok objektif bir yorumda bulunayım canım öncelikle hakkında hayirlisi olsun .sen ailenin yanına gittiğinde çocukların babalarından uzaklaşmış olacak arada bir saat olunca görmeye gelmek istemeyecek her hafta veya yatılı almak istemeyecek .ilişkileri iyice kopacak ve eski eşin şuan  yaşadığınız şehirde iyice bekar hayatı yaşamaya alışacak .sen çocuklarınla ve tüm sorumlulukla cebelleseceksin.ailemden de çok çok fayda olmaz diyorsun bunu göze almaya değmez bence.2 seneye cocukalrin daha da büyür zaten sende rahatlarsın kreş di okuldu bakiciydi bir şekilde halledersin .eşinden mutlaka nafakayi resmi yolla al öyle anlaştık falan deme mahkeme de yazsın protokolde .Üfe Tüfe oranında artış koyulmadi ise eğer 1 yıl dolunca nafaka artırım davası ac çünkü enflasyon karşısında nafaka kuş kadar kalıyor .evi arabayı vermek istemesini anlarım bu devirde kimse birşeyi kolay almıyor oda bosandiginda baska bir hayat kuracak ve kendi parasını ödediği mallardan hak talep etmesi normal .evin ve arabanın yarı parası gelince öncelikle kendine yetecek yeni bir araba al her zaman lazım olacak çocuklarla .kalan parayı eğer faiz hassasiyetin yoksa faize koy o gelen para senin kira paranı ve masraflarını rahatça karşılar hatta kalan birikir .1 milyon koysan aylık 40 bin veriyor çünkü. .bankada biriken para ilede biraz zaman geçer şu banka faizleri falan düşer ülkede ekonomi şartları duzelirse üzerine kredi ceker küçük de olsa bir ev alırsın zamanla hiç birşey için acele etme .önce senin ruh sağlığın önemli seni aldatan bir adamdan kurtulmussun .inanki bundan sonra hayatın daha kotu olmayacak üzerinden 1 sene geçince sende önüne bakacaksın hayatını yaşayacaksın hiç merak etme her üzüntü geçiyor gidiyor .şans seninle olsun <3

(518 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 1,050 göst.
30 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bahar59450 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 153 göst.
21 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Merve Eroglu (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 258 göst.
28 Haziran 2023 Aile kategorisinde Ela94 (997 puan) tarafından soruldu