0 oy
369 göst.
önce Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Kizlar ben tarım müdürlüğünde veteriner hekim olarak görev yapıyorum bı oğlum var 23 aylık oğluma gün içinde kaynanam bakar ve benim eltim var  evi kaynanamin evinjn yaninda önceden ev içinde yaşamış eltim üç bebeğine kaynanam büyütmüş kendisi hiç ilgilenmemis çocuklarıyla işte benim evlenmene yakın kavga çıkarıp kaçtı kocasına ayrı ev istiyorum diye yoksa gelmem dedi zorla rezillik çıkarıp ayrıldı kaynanam çok iyidir eltimin kendisine çok kötülük yapmasına ragmen ona da hala iyi davranir işte eltim 36 yaşında lise kpss sine girecek memur olmak yada bir yerde çalışmak için diyor ki çocuklarımi kaynanam a birakacam dört çocuğu var en küçüğü 1 yaşına girecek kaynanam benim oğluma bakıyor eşi de kanser hastası ki kendisi de hasta diyo öyle birşey olsa bakmam onun çocuklarına  ben zamaaninda hepsini büyüttüm diyor ben yapamam diyo ama tanıyorum kaynanmi oğlunun hatrina bakar böyle durumda ben oğluma bakıcı tutarım anne dedim sana bırakmam o kadar çocuğa nasıl bakacaksın  ki eltimin çocukları çok yaramaz söz dilemez değişik birşeyler oglumu istemem onların yanında kalıp huyunu almasını. Eltimin amacı ne anlamıyorum ben tek çocukla kaynanam a diyordum anne sen bakma hastasın bakıcı tutayım diye düşünüp derken ki o yok ben bakarım torunuma derdi hep . Eltim in kaynanamda nefret ettiği halde ve zaten bı çocuğa bakıyor ben de dört çocuğu nasıl bırakırım düşüncesi olmaması . Sizce böyle durumda tavrın ne olmalı. Not kaynanam beni çok sever ben de kendisini severim üç gelini var beni sever sadece . Çok uzun oldu hakkınızı helal edin 

9 Cevaplar

+3 oy
önce (1,555 puan) tarafından
Aynı evde yaşarken sen yanlarında değildin kayınvaliden nekadar iyi oldu aynı evde yaşarken illa sorun olur ayrılmaları iyi olmuş. Karsidan sana iyi geliyordur. Çocuğuna direk bakıcı tut bence 
önce (116 puan) tarafından
Öyle bir durum olduğunda bakıcı tutacağım ben de bırakamam o kadar çocuğun içinde . . .
Kaynanam ev yapiyo eski evlerini yıktılar ev yapıyorlar şuan kaynanam ve kayinpederim benim evimdeler  . . . Eltim kendisi diyordu  senin evine niye gelmiyorlar ben de derdim gelsinler ben istiyorum zaten agzimdan laf almaya çalışırdı sanki ben istemiyorum benim evimde kalmalarini
önce (1,555 puan) tarafından
Geçiçi kalma farklı temelli kalma farklı birde bunu düşün ne olursa olsun dünya iyiside olsa aynı evde kalınca illa farklı oluyo. En önemlisi kendi ailenle yaşarken bile annenle babanla anlaşamadığımız zamanlar oluyo
-Reklam-
+1 oy
önce (824 puan) tarafından
Aynı yerde yaşaması hiçte kolay değil bence rezillik çıkarmakta haklı bence herkes kendi düzeni olsun ister 
0 oy
önce (3,209 puan) tarafından
Eltin kiskanclik yapiyor bu kadar basit. Durdu durdu sen gelince mi cocugu birakip calisasi geldi. Zamaninda neden oturmus evde calissaymis zaten kayinvalide bakiyomus. Ben senin yerinde olsam cok karismam. Dedigin gibi bi durum olursa da tutarim bakici, parama gecer sozum sonucta.
Ben de aynısını düşünüyorum bakıcı tutarım kaynanamla da araya mesafemi koyarım
Allah'tan ikici çocuğu yapmamisim kaynanam hep sen getir ben bakıyorum diyordu geç olmadan ikinciyi getir hep derdi şükür getirmemisim
önce (3,209 puan) tarafından
Kaynananin bi kabahati oldugunu dusunmuyorum ama. Kadinin zaten hastasi var sana bakmiyorum cocuguna da demez. Eltin getirirse de yok diyemez cocugu hatrina. Sen kendin al duruma gore. Sonucta secenegin var.
önce (16,674 puan) tarafından
Kaynananla.arsna neden mesafe koyuyorsun onu anlamadım. Bu hikayede yanan o olmuş zaten.
önce (7,338 puan) tarafından
Kaynananın suçu ne ki ona mesafe koyuyorsun seninki de demek çıkar ilişkisi ...
Aynen kadının suçu ne oda evladı yok diyemez belki ben sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum zamanında ev içinde kalmış oda onun kahrını çekmiştir
Zaten yazım tarzı kendini belli ediyor kaynana çocuklara baktiysa evin işini de gelin yapmıştır ki genelde huyudur kaynanalarn bebek ağlar hemen onlar koşar annesi baksa iş yarıda kalır ... Evini ayirmasina bile laf etmiş bunu yazan kişi de pek masum değil herkes önce kendine baksa keske
Evet demi sen kendi düzeninde otururken o neden sığıntı gibi yaşasın çok uyanık bu postu açan
0 oy
önce (2,866 puan) tarafından
Valla canım burada iş kaynananda bitiyor bakamam deyip çıkacak işin içinden kimse kimseye güvenip çocuk doğurmasın ya 
0 oy
önce (16,674 puan) tarafından
Dediğin gibi yap. Eltinnde tutsun hatta. Hasta kadına 4 çocuk nasıl emanet edilir. Yazık günah 
0 oy
önce (223 puan) tarafından
Sen 4tane bebe yap sonra lise kpss sine giresin tutsun bebelerinide kaynanana postalamak iste sanki bakmaya mecburmus gibi adama derlerki aklin nerdeydiiii madem kariyer yada calisma planin vardi o cocuklari niye yaptin neden 4tane yaptin  madem evlenmeden bi meslek edineydin yada evlide olabilirsin cocuk yapmadan memur olaydin 
Ne kadar avam bir yorum. Ayakta durmak için yasin yahut çocuk sayısının ne önemi var ? Kadın kadının düşmanı dedikleri bu olsa gerek... İsterse 50 yaşında memur olur kime ne ?
Işine gelmeyince avam oldu dimi sensin avam.. mesele yaşi değil mesele memur olup olmamasida değil mesele insanlar üserinden plan yapmasi 4cocukla calisilmiyor dimi güzel arkadasm olmuyor yani eee kaynanam bakar annem bakar olduuuu
Hayatta hersey ayni anda istediğimiz gibi olmuyor malesef ben 37 yaşimdayım annem bakarim çalış dedi bırakmadim evlendim tazminatimj aldim ayrildim kurslara gittim sertifikalarımı aldım ilk cocugumu yaptim ara verdimki 2ci gelene kadar usta oğretici belgemi alayım simdi  çok sükür kazanıyorum cocuklarımada kendim bakıyorum ha eger evden calismasaydim anne kayinvalide destekte alabilirdim  ama tavşan gibi doğurduktan sonra değil
0 oy
önce (764 puan) tarafından
Bence sizinle yarışmak istiyor. Kendi içerisinde bir kıyasa gitmiş gibi. 
0 oy
önce (97 puan) tarafından
Bence bu fesatlıkla eltin kpss yı filan kazanıpta girip çalışamaz. Senin çalışıyor olmanı çekemiyor, seninle yarışıyor. Sen evlendiğinde de ayrı evin olacağı için ayrı ev diyipte ayrılmıştır kesin. Süreci takip et eğer işe girerse eltin alırsın çocuğunu. Öyle bir insanın 4 çocuğunun arasında büyümesin senin çocuğun. Güvenilir bir bakıcı bulana kadar yine biraz kayınvaliden bakar, sonra alırsın çocuğunu. Eşin ne düşünüyor bu konu hakkında merak ettim. 
0 oy
önce (6,991 puan) tarafından
Senin ki öküz öldü ortaklık öldü misali olmuş. Neden bakıcı tuttuktan sonra kaynananla arana mesafe koyuyor muşsun? İyi diyorsun bakıyor diyorsun eee daha ne karın ağrın olacak ki mesafe koyacaksın ?

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 554 göst.
0 oy
12 cevap 438 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 652 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde Sugra (1,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,290 göst.
12 Aralık 2018 Aile kategorisinde Saklicennetim (216 puan) tarafından soruldu