0 oy
515 göst.
Aile kategorisinde (1,938 puan) tarafından
Kızlar benim oğlum okula başlayınca bi veli ile arkadaş olduk ama aşırı aşırı samimiydik ilk yıl yaptığımı anlatmak için demiyorum ama olayı anlayin diye anlatıyorum bana hurt dışından çok kıyafet geldi hep marka zara falan onun kızı kızımdan  küçük diye 1 çuval abartısız kıyafet ayakkabı kanguru kitaplar düşünün kaydırak bisiklet herşey verdim bi hiç arkadaşı yoktu bi sürü arkadaş edindi sayemde benim arkadaş grubum. gittiğim heryere götürürdüm 3 çocuklu olmasına rağmen kurslara tiyatrolara ve markete girdik mesela kendi çocuğuma ne alsam onun 2 çocuğuna alırdım bende 1 tane olmasına rağmen. onun da bana tek faydası babasının arabası var bildiğiniz adam şoförümüz hakkını yiyemem getir götür ne desek ilgilendi adam bizimle. kızının doğum günü oldu ilk yıl arkadaşlarıyla aile içinde kutladı bi gel bile demedi yine hediyesini aldım yolladim mutlu olsun diye. 2. yıl dedim böyle olmaz çocuğunda arkadaşlarıyla kutla teşfik ettim pasta alma gereği bile duymadı evde yaptı ama ben gittim diye tüm kızlar geldi sınıftaki bi sürü hediyeler hep yüceltm onu. şimdi gelelim yaptığına hiç bir özel günümü kutlamadı oğluma tek bir hediye dahi almadı ve ayağım kırıldı 3 hafta yattım tüm arkadaşlarım eli kolu dolu gelip evimi temizledi çocuklarımla ilgilendi bu yine gelmedi rahatsızlık vermeyim diye. Ben yeni bi müze keşfettim yeni açılmış gidelim mi dedim olur ama bugün değil dedi çok sevindi 3 gün erteledi sonra 4. guñ aramış duymamışım bensiz gitmiş konumla. çok üzüldüm ben sensiz gitmedim seni bekledim diye. sizce arkadaşlığı sürdürmelimiyim ipleri koparım mi küs gibiyiz suan

16 Cevaplar

+3 oy
(322 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bır insana bır sey yaptıgında o sana değer verip elınde olan olmayan şeyle sana yapmaya calısıyorsa bılkı karsılıklı değere sahıpsınız yapmıyorsa sıkıntı. Misal sen kıyafet almıssın. O belki hedıye alamaz durumu yok ama atıyorum senın çok sevdıgın bır pasta yapar kek yapar. Mısal pasta kek elınden gelmez lıf yapıyordur lıf yapar. Onu da yapamaz mısal bır güzel mesaj atar. Bırseyın degerı varsa elındekını yapar sana yapmıyorsa daha fazla uzatmaya gerek yok   . Ha dersen kı yaptım arkama bakmam bence öyle olun yapın ve arkanıza bakmayın o zman ne derlerse ne yaparlarsa zoruna gıtmez. (( kul sevındırmek ıcın ıyılık yaparsan  asla mutlu olamazsın. ( Allâh rızası ıcın yapıyorsan işte o zaman senden mutlusu olmaz 
(1,938 puan) tarafından
Hahh işte asıl mesele de bu ben kaynanamla aynı evde oturuyorum evim yok kocam şoför ama onun 2 evi 2 arabası var çiftçiler rabbim çok daha fazlasını versin ama benim elimde yokken bölüşüp beraber mutlu olalım derken bilemiyorum bencil davrandı bana karşı
(322 puan) tarafından
Yapma daha seni cagırmadıgı halde hedıye göndermişsın sen bılırsın ama cımrıyle olmaz
-Reklam-
+5 oy
(112 puan) tarafından
Sosyal medyada bir şey okumuştum. Hiç arkadaşı olmayan biriyle arkadaşlık yaptığınızda daha sonrasında neden o kişinin hiç arkadaşı olmadığını anlıyorsunuz diye o tarz bir şeydi. Yani arkadaşı yokmuş zaten baştan demek ki hep bu yüzden önceden olduysa da arkadaşlarını kaybetmiş bir şekilde. En azından mesafeli davranabilirsiniz veya doğrudan neden böyle bir şey yaptın diye sorabilirsiniz 
(1,938 puan) tarafından
Cidden öyle annesi vefat etmiş 1 kız kardeşi tek var ve o bile görüşmüyor bende balık burcuyum allahım delircem empati kurmaktan asla tek bırakmıyorum onu hep mutlu ediyorum yeter bende yoruldum
(112 puan) tarafından
Hiçbir ilişkide tek taraflı çaba olmuyor maalesef. İnsanlar bir süre sonra hep bana hep bana denk diyorlar. Böyle arkadaşlıklar insanın ruhunu da emiyor maalesef
+2 oy
(6,478 puan) tarafından
Öyle biriyle daha fazla konuşmazdım ben merhaba merhaba yeterli 
+1 oy
(764 puan) tarafından
Bu arkadaşlık değil de sanki siz ona annelik ediyorsunuz gibi geldi. 
(1,938 puan) tarafından
Cidden öyle okula hiç gelmez günlük arar ne oldu ne bitti okulda rapor ederim çocuğun durumunu sorarım ne alakaysa. ama lafta çok sever yüceltir ona kaniyorum
(764 puan) tarafından
Şu zamanda kardeş kardeşe bile düşmankn elden ne fayda gelir nede iyilik. Siz çok iyi niyetli ve herkes iyi olsun istiyorsunuz da karşı tarafın biraz g*tü kalkınca ilk sizi yıkack gibi duruyo. Boşuna dememisler körün gözü açılınca ilk değneğini kırarmış diye.
+1 oy
(17,266 puan) tarafından
Doğum gününe neden karisiyosun ki. Ailesiyle küçük bişey yapip kutlamak istemiştir. Uğraşmak istememiştir. Ya da sen kendi verdiklerini ön plana alıp ondan da bekliyorsun. Biraz onu minnet altında bırakıyorsun . Bence tüm ilişkilerde alma verme dengesi olmalı. Sen hep çok verip verip onun da çok vermesini beklemissin sanki. Bence iletişimi kesmek değil de daha normal bir seviyede arkadaşlığı devam ettitebilirsin. Müzeye sensiz gitmiş. Belirt ben seni bekledim diye. Ama ben bunun için küsmem. Ama bozulurum. Fazla sıkı fıkı olmak değil de normal seviyede gitmek önemli bence 
(1,938 puan) tarafından
Bak maddi acıdan ben dipteyken bunları yapıyorum ama kendi maddi durumu çok çok iyi ki bu beni asla ilgilendirmez ama demek istediğim ben hep onun için çabalarken onun bukadar imkanı vakti varken hiç birşey yapmaması. normalde hep derdi beni yönlendir napacagimi bilmem falan kızınıda çok severim mutlu olsun diye o çağırsa sınıftan kimse gitmezdi güzel olsun mutlu olsun diye ben çekip çevirdim arkadaşımızın evlâdı benimde evlâdım farkı yok
+1 oy
(1,566 puan) tarafından
Sen fazla yüz verip bir yerlerini kaldirmişsin hiç umursama artık eskisi gibi olma karşılığını alıyorsan ver almiyorsan verme
+1 oy
(831 puan) tarafından
Asla arkadaşlığını hak etmiyor. Nankörmüş baya. Benim arkadaşlarımda var öyle. 
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Ay boşversene canım belli ki değer nedir bilmiyor daha fazla şeyler yapmadan arkadaşlığını bitir 
(1,938 puan) tarafından
Aynen valla çok haklisin
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Arkadaşınızın yaptığına değil de sizin enerjinize ve diğer arkadaş grubunuza haydan kaldım :) yakın olsaydık beni de dahil edin derdim :) 
(1,938 puan) tarafından
Ayy sorma kim hasta eli kolu dolu koşarız veya örnek veriyorum kahveye çağıran hiç bir şey yapmaz biz ikramliklari alırız hiç de sorun olmaz bu bizim için. veya özel günümüzde okadar güzel süprizler hediyeler birbirimizin çocukları sanki bizim ilgileniriz gezdiririz ama bu bi değişik kimsesi yok diye dişlayamiyorum ama kıymet bilmiyor. keşke olsan ya ne güzel olurdu
(1,097 puan) tarafından
Helal olsun size :) hep böyle bir çevrem olsun istemişimdir. Kıymet bilmiyorsa bildiği gibi yaşasın boş verin.
0 oy
(3,562 puan) tarafından
Tabii ki arkadaşlığını bitirmelisin resmen nankörlük bu yaptığı her şeyi geçtim müzeyi falan boş ver de ayağın kırılmış insan bir geçmiş olsuna bir yardıma gelip Bir tas çorba pişirmez mi böyle insanı arkadaş mı denir Allah aşkına böyle bir insan için parmaklarımı yorup buraya post bile açmazdım
(1,938 puan) tarafından
Mesela çok samimi değilim ama bi veliyle iyi aramız bana iyi gelir diye 3 çocukla paça çorbası yapıp geldi çocuk arabasıyla bi tencere nasıl mahcup oldum ama okadar bekledim evide yakın bana asla gelmedi. 3. yilimiz bir kez olsu  ne bana ne çocuğuma hediye almadı tamam mecbur değil evet ama ben ona hep aldım aynı değeri görmek istedim belkide
0 oy
tarafından
Zaten yeterı kadar sosyal çevren ve durumın varmış ona mı muhtacsın Allah'ın askına boşversene be halı varsa görsün gereksız birisi kadir kıymet bılmeyen insandan nefret ederım
(1,938 puan) tarafından
Şükür hem aile çevrem çok geniş ve aktif hem arkadaş çevrem ama onun ne aile ne arkadaş var kıyamadım o yüzden aşırı yucelttim
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Elbette ki size davranış şekli bir nebze saçma olmuş, ayıp etmiş ancak siz de beklentiyle mi yapmıştınız? Yani ben gidip her işine koşayım o da benimkine koşsun veya her şeri yapayım o da yapsın diye mi?

Beklenti öldürür. Karşılıksız yapsaydınız gözünüze batmazdı. O da böyle bir insan der ilişiği keserdiniz. Ancak içerleyecek kadar fazla beklentiye girmişsiniz. En büyük hatanız herkesi kendiniz gibi sanmanız. Hayır değiller. Olmak zorunda da değiller.

Eğer beklentiye dayalı bir ilişki istiyorsanız mümkün mertebe en yakın zamanda yavaşça uzaklaşın. Siz yaptınız diye kimse yapmak zorunda değil, kaldı ki siz fazla aktifsiniz. Sırf siz yapıyorsunuz diye o da zorunlu hissedip yapacaksa o zaman o kimse kendi olmaktan çıkar.

Lütfen ilişkilerinizi çıkar gözetmeden kurun. Ben 10 defa aradım o 1 kere bile aramadı. Bu çıkardır. Aranmak istediğiniz için aramış oluyorsunuz. Halbuki keşke daha altta ne sebepler yatıyor araştırsaydınız.

Çok fakir arkadaşlarım da var çok zengin de. Fakir olan hep eli dolu gelir, beklemez. Zengin olan boş gelir ama neden boş geldin denmez. Alttaki sebebi biliyoruz çünkü. Fakir olan kendi çalışıp parasını kazanıyor ama zenginin parası yok ve kocası da cimri. Ben yaptım o yapmadı düşüncesi ne kadar tehlikeli aslında...

Lütfen yanlış anlamayın, sadece yazdıklarınıza binaen söylüyorum. Yoksa ne sizi, ne o kadını kimse tanımıyor.

(1,938 puan) tarafından
Çok haklısınız ama biz hep aynı mahalle içerisinde oturuyoruz ve hepimizin çocuğu aynı sınıfta bizim arkadaş ortamımız bu şekil iyi günde kötü günde birbirimizi asla bırakmayıp neye ihtiyacı varsa koşarız ve asla aile yokluğu hissettirmeyiz birbirimize çok düşkünüz  oda bunu görüp dahil olmak istedi. şunu söyleyim benim evim yok kaynanamla oturuyorum eşim şoför maddi durumum yok yani ama onun 2 evi 2 arabası çiftliği var durumu gayet iyi ama bu beni zerre ilgilendirmez sadece biz ona koşunca çok iyi arkadaşız da aynı şey bize olunca örnek doğum günümde değil hediye bi aranmayı çok görürse kötü hissederim. ben yaptım o yapmadı değil demek istediğim ben seviyorum değer verip yapıyorum o aynı değeri vermiyor da mı yapmıyor acaba çabalarım boşamı
0 oy
(515 puan) tarafından
Arkadaşınızın tavrı biraz incitici olmuş evet ama sizin vericiliğiniz de normal değil. Biraz yüksek doz olmuş. Yaptıklarınızı düşünüyorum, sanırım ben kendi kardeşlerime yapardım sadece. Dozunu ayarlayamadığınız için ebeveynlik yapar olmuşsunuz arkadaşınıza. Kırgınlığınızı dile getirince vereceği tepki belirler gidişatı.
(1,938 puan) tarafından
Canım ama arkadaş ortamımız hep böyle bizim bana da yaparlar hep birbirimizi mutlu ederiz
0 oy
(14,810 puan) tarafından
Bence ortada bitirilecek bir arkadaslik bile yok. Bu kadar çok değer verdiğin için kendini çok önemli sanmiş. Tabiki bu kadar bencil ve çıkarcı birinin başka arkadaşi olmaması çok normal. 
(1,938 puan) tarafından
Ay ne bilim çok duygusal davrandm annesi yok tek bir ablası var görüşmüyorlar onu hiç kimsesiz hissetmesin mutlu olsun istedim
(14,810 puan) tarafından
Totosunu kaldirmişsin sen onun. Kendini bişey sanmiş senin sayende. Uzak dur böylelerinden. Ablası bile görüşmüyorsa vardır elbet bir sebebi.
0 oy
(201 puan) tarafından
Yani canım yanlış anlama ama senin yaptığın yardım bukadar üstüne titremen biraz bencilliğin habercisi gibi olmuş 
(1,938 puan) tarafından
Ama arkadaş grubumuz hep öyle aynı ilgi alaka ile ilgileniriz birbirimizle benim tuhafıma giden bu ilgi hoşuna giderken aynı ilgiyi göstermemesi maddi değil asla manevî olarak
(201 puan) tarafından
İlgi herkesin hoşuna gider ama karşılıklı karşılıksız olursa diğer taraftan sıkıntı olur
0 oy
(996 puan) tarafından
Kız sen benle arkadaş ol ;) 
(1,938 puan) tarafından
Ahahaha koş gel

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 368 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu

395,487 soru

11,830,860 cevap

35,902 kullanıcı