0 oy
910 göst.
Aile kategorisinde (2,561 puan) tarafından

Selamın aleyküm hanımlar nasılsınız  yemekler hazırmi neler yapıyorsunuz 

Ben bugün hiç iyi değilim ağrım var  ilaç azıcık zehirledi ama iyiyim yan etki sadece isal etti oda işime yaradı bağırsaklarım rahatlar :silly: 

ASIL SORUMA GELEYİM 

Eşleriniz ev işlerine yardımcı olurmu yapmasını beklermisiniz yoksa erkek iş yapmaz kafasındamisiniz :angel:

Açık konuşayım normalde eşim pek iş yapmaz yemek yaparken masayı hazırlarken kaldırırken arada yardım eder kahve yapar arada arada ama hasta olduğum Zaman prensesler gibi bakar suyumu bile ayağıma getirir normal de pek iş beklemem çünkü inşaat işi yapıyor fazlasıyla işi ağır diye ama hasta olsamda olmasam da oglumuzla sürekli ilgilidir 

image

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kapattığın postta ben cevap vermiştim beni 2 gün yadırgadın ve sonra bu postu açtın ne mantık yine cevap veriyorum ben eşime iş yaptırmam hasta olduğumda tabi ki her işi yapar ben sağlıklıyken niye yaptırim çok rahatsız olurum misafir gelse bile kadına da iş yaptırmam ben eşimin hizmetçisi değil eşiyim bana git çalış para getir demiyor adamın benden tek istediği iki çocuğa bakıp evin işini yapmak evde oluncada zaten çocuklarla kendi ilgilenir  birlikte gezerizde dışarda da yeriz herşeyi yaparız ama ev işi birlikte yapmayız 
(2,561 puan) tarafından
Bak işine ya sen kimsinki seni yadirgayim uzak dur postlarimdan ben postumda KOCALARİNiZ iş yapar mı diye sormamistim bilip bilmedeb fesatlık yaptın birde hastayım diye kendince benimle dalga geçtin orda yazdım burda da yazayım dalga geçtini yaşadığımı yaşa bunu cani gönülden istiyorum ağzımı aldın tepe tepe kullan iyi akşamlar diliyorum
-Reklam-
0 oy
(613 puan) tarafından
Geçmiş olsun canısı dikkat et kendine, soruna gelirsek eşimde Allah razı olsun inşallah bana el bebek gül bebek bakar bana hep sen benim ilk bebeğimsin der elinden geldiğince yardımcı olur ben yorulmasın diye pek bişey istemem ondan ama o yardım eder hele ki hasta isem daha çok dikkat eder daha da çok üstüme titrer Allah onu başımdan gönlümden eksik etmesin inşallah 
0 oy
(153 puan) tarafından
Yani yemek yemek istiyorsa evi pislikten kurtlanmasin istiyorsa çocuğa bakicak ben is yapicam çocuğa bakmazsa o yapicak. Allah razı olsun yapıyor da bakıyor da ama bu ekstra bişey değil olması gereken. Zaten ev işi ve çocuğun bakımı o çalıştığı için büyük oranda bende. Akşam geldiginde de yetisemedigim şeylere yardım etsin bı zahmet
0 oy
tarafından
Eşim de yapar da sen surekli aynı şeyi vurguluyorsun çevrende hiç yok muydu evlenmeden önce eşlerine yardımcı olan erkekler 
(2,561 puan) tarafından
Sürekli vurgulamak değil dün anlık post açmıştım beni orda yargiladilar erkekler iş yapmaz kadın yapar gibisinden o yüzden merek ettim
tarafından
Yani yerine göre bir durum her ailenin gidişatı kendine ozeldir erkek iş yapmaz diye kesin bı kural koyulmaz
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Benim koca vardiyalı çalışır 2 hafta gece çalışrı :D adamın suratını göremiyorum. Allah var sabah işten gelince kahvaltı hazırlar beni uyandırır kalkta kahvaltı yapalım diye
0 oy
(14,010 puan) tarafından

Yemek konusunda et tavuk varsa yardım eder keser pişirir :)

Ev işi konusunda her şeyi yapar camları siler yerleri siler süpürür çamaşır güzel asar katlama işini beceremiyor :) her şey yapar sağolsun 

Sabahtan nöbetten gelir çocuklarla ilgilenir bütün gün 

2 çocuğumuz var belki bir kaç kere alt değiştirme yapmıştır  :)

0 oy
(572 puan) tarafından
Yalan söylememe gerek yok eşim asla iş yapmaz herşeyi benden bekler hiç yardım etmez ne çocuk konusu ne ev iş yemek konusu binde bir çok hasta olursam yataktan kalkamazsam doğum yaptığımda kahvaltımı hazırlamıştı yapsa da ben beğenmem mutfağı dağıtır bana daha fazla iş çıkarır gereği de yok bence derli toplu değil çok dağınık bir insan
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Şuan hastayım çok hastayım eşim bana bakıyor annemde.bakiyor
0 oy
(2,786 puan) tarafından
İyi değiliz de işte ayakta durmak için soranlara iyiyiz diyoruz ben isterim eşim yapsın ama ev  işine dokunmaz yani o akadr eminim ki yapmayacağına artık beklemiyorum yapmasını 
0 oy
(666 puan) tarafından
Eşim çoğu işe yardım eder bugün bali ağırdığı için işe gidemedi mesela biraz iyi olunca akşam yemeğini yaptı market söylemiştik onları yerleştirdik beraber evde olduğu zaman yardım eder ama bazen telefona dalıyor ozmn kızıyorum bu evde hizmetcimiyim ben niye yatıyosun diye ahahahahha bi bulaşık yıkamaz nefret eder ondan geri kalan her işi yapar. Hasta olduğumda bana bakar ilgilenir yedirir içirir ama evi temislemez aman onun derdimi şimdi der sonra yine bana kalıyo tabi :)))
0 oy
(37 puan) tarafından

Eşim benle beraber hastalanır benle beraber iyilest ben yorgunsam o da yorgun ben enerjiksem o da enerjik oyuzden bir faydası yok arada ağrı kesici getirir bana okdr onu bile çok görür kendisi hoşuna giderse dışardaki çöpleri toplatir çocuklara diğer türlü herşeyi benden bekler çalışmaz da çarşıdan geldiği gibi uyur kalktığı gibi çay ve telefon 24 yaş 2 çocuk ve artı biri de karnimda evim öyle kirlenmistiki annemle kız kardeşlerim geldi dip köşe temizledi ama beyfendi çarşıdan geldiği gibi uyudu sanki evi o temizledi çok yorgun :angry:

0 oy
(74 puan) tarafından
Maşallah maşallah diyorum Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki evimde çocuklarım da ilgisini de çok şükür her şeye de yardımcı olur ben mutfak toplarken o diğer odaları toplar çamaşır sererken balkon yıkar yani Allah razı olsun bin kere çok yardımcı olur yemek seçmez Allah ne verirse yeriz der O yüzden çok şükür çok şanslıyım bu konularda 

Hastalığa gelirsekte kalkma yapma otur sadece der bugün yemek yapma ben hallederim ya da dışarıdan getiririm der geldikten sonra yemeği kurar toplar bulaşıkları halleder çocuklarla vakit geçirir çocukların karnını doyurur rahatsız olduğum zaman daha fazla ilgilenir evle❤️
0 oy
(681 puan) tarafından
Yardım etmiyor bide evde ne iş görüyorsun ki sanki diye küçümseyip duruyor sinir oluyorum 
0 oy
(59 puan) tarafından

Benim eşim kafasına esince halıları falan kaldırıp dip köşe temizlik yapıyor :D

0 oy
(658 puan) tarafından
Saatleri çok ters diye ben kıyamıyorum valla. Ama işe geç gideceği günler kahvaltı hazırlar. Yemek yapamadıysam ya da akşama ne istersin diye soruyorsam yemek işini o halleder :) İstediğim zaman hemen her işi yapar özellikle yer silmeyi sever ve eğilip elleriyle silmeyi sever ama ben kıyamıyorum ya.. 

Bu arada çok geçmiş olsun postlarından tanıyorum artık seni, inşallah geçecek bu günlerinde tez vakitte 
0 oy
(12,797 puan) tarafından

Söylersem gene bi sofrayı toplamama yardım eder onun dışında iş yaptığı söylenemez ki zaten başını kasiyamiyor köy işlerinden  :)

Ben erkek iş yapmaz kafasında değilim ama benim evimin işine karışmasın yapiyom derken daha batırıyor  :D

0 oy
(1,971 puan) tarafından
Vllh cnm benim eşim yardım eder sağolsun ama onun yapacağı temizlikte ben kafayı yerim en iyi olduğu konu çocukları giydirmesi ...
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim kocam corabini bile cikarip atar:) 

Bana bir kahvalti hazirlar mutfakta sanorsjn savas cikmis :)))
0 oy
(2,439 puan) tarafından

Kahvaltı bazen hazirlar. Bebekle ilgilenir çok ağlarsa. Ama aglamazsa hep ilgilenir :D ağlayınca hemen annesi al. He rahatsizsam vs akşam yemegi de yapar şükür seviyor yemekle uğraşmayı ama her yeri maf eder maalesef :D

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 77 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 550 göst.
15 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.