0 oy
466 göst.
önce Diğer kategorisinde (2,370 puan) tarafından
Kızlar üst komşum sürekli balkon yıkıyor bide şu paramız bir su faturasi 1500 TL gelmiş dün balkonumu yıkadım tertemiz yaptım çamaşırlarımı astım yani aralıksız hergun yıkıyor az önce yine balkonu yıkamış bütün pisliği benim balkonunda yani daha dün temzilemistim şimdi onun yüzünden bugün bende tekrar yıkamak zorundayım siz olsanız ne yapardınız bir kaç kere uyardım ama dinlemiyor annesi geliyor oda hergun aralıksız apartmanı yıkıyor yani şu faturası da bedava değil yarı yarıya ödüyoruz sonuçta sabah sabah sinirlerim oynadı ya 

15 Cevaplar

0 oy
önce (2,370 puan) tarafından
önce tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir bakar mısınız arkadaşlar 
-Reklam-
0 oy
önce (1,046 puan) tarafından
Neden yari yariya odeyecegin bir yerde oturuyorsun bastan kabul etmeyecektin. 1500 tl iki aile bence normal yariya boldugunde bize 600 gelmisti elde bulasik yikiyorsan hali camasir falan cok gelir ben camasir bulasik makinesi ve tuvalet banyo tezgah yikama bir kova yer silme yaptim 600 geldi
Bulaşıkları elimde yikamiyorum canım halılarda yıkamaya veriliyor bulaşık çamaşır makinam var birincisi biz ev sahibine bu konuyu konuştuk adam benim adıma ve değiştiremezsiniz dedi ki ben dikkat ediyorsam oda etmek zorunda bana 750 TL her ay su faturası gelmez ikincisi ben bu kadının yukardan akan pisligini hergun çekmek zorunda değilim ben nasıl dikkat ediyorsam oda etmek zorunda ufacık bir şeyde kendisi uyarıyor ben çoğu şeyine susuyorum ama bir yere kadar
Anlattigin kadariyla temlik hastasi bir komsun var sen degil dunya gelse bos hasta olunca malesef boyleler balkonuna branda tarzi bir sey tak diyecem ama bilemedim bir de her gun yikanan balkon diyorsun nasil pislik akiyor kadin yikarken sana su gelmemesine hic mi dikkat etmiyor yoksa ediyor da cok az koseden mi damliyor
Canım camasirlarimin üstüne geliyor şimdi balkon tutma yeri var ya orası delik delik demirler onun ordan komple balkona akıyor balkonunda çiçekler var sürekli çocukları döküyor yani hep çamur akıyor
Bence ortak yikama takvimi olusturun ikiniz de musait oldugunuz zaman yikayin ya da camasir serme saatinizi ayarlayin o surelerde yikanmasin balkon baska yolu yok bu kadin belli ki hep yikamaya devam edecek
Canım onada yanaşmıyor bide haber verse toplarım yani kiyafetlerimi dinlemiyor ki bu sabah kalkmış yıkamış sabah 7 de balkon yıkıyor eşimi geçirirken gördüm
0 oy
önce (18,800 puan) tarafından
Dikkat etmesi lazım yine uyar bence hatta biraz sert bi dille uyar onun pisliğini çekmek zorunda değilsin anlamazsa zabıta gelir anlatır ararsın cezası var
Yani canım hergun hergun de yıkanmaz ya kaç kere uyardım gerçekten bende sürekli balkonu yıkamak zorunda değilim ki
önce (18,800 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
önce (6,990 puan) tarafından
Faturaları ayırın sayaç taktırın zor bir şey değil. Nasıl balkon ki aşağı geliyor pisliği ? Etrafı kapalı değil mi 
Canım du ev sahibinin adına adam istemiyor üstümüze apalim bu yüzden ayıramıyoruz
önce (6,990 puan) tarafından
Neden acaba bir işler karıştırdığı kesin.
Söyle canim şimdi üst kat başka kardeşe kira oduyor biz başka kardeşe ödüyoruz ama bizim ev sahibinin adına adamda diyor iki katta benim suyuda ayirmayacaksiniz diğer kadında diyor evler bizim falan filan bide kirayı da elden almaya başladı eşime dedim şikayette bulunacaz
önce (581 puan) tarafından
Sayaç ayırması için ev sahibinin müracatı gerekli bende ayırdım o olmadan ayırmıyorlar
Evet canım onun adına ve onun başvurması gerekiyor bizimki de ayirmamizi istemiyor
0 oy
önce (89 puan) tarafından
Ben parasından geçtim barajlar kan ağlıyor su yok çiftçiler tarla bahçeye su veremiyor yazıklar olsun böyle har vurup harman savurana. Gerçekten hiç mi korkmuyor susuz kalmaktan
Yani canım ben dikkat ediyorum oda etmek zorunda ki ben kendi vanami kismis durumdayım ki dikkatli kullanıyorum yani ufacık  bir şeyde kalkıp soyleiyor mesaj atıyor
0 oy
önce (960 puan) tarafından
Yarı yarıya ödemek yerine herkes harcadığı kadarını ödesin 
Kim ne kadar harcıyor bilmiyoruz ki canım fatura bir yani saat bir suda bizim ev sahibinin adına bırakmıyor üstümüze alalım
önce (960 puan) tarafından
Saati ayırın yazık günah değil mi neden harcamadiginiz suyu siz ödüyorsunuz
Canım ev. Sahibinin adına su bırakmıyor ayıralım
0 oy
önce (8,219 puan) tarafından
ev sahibiyle görüş sayaç için, yazık günah dünya kadar para. komşunu da uyar baktın olmuyor resim, video bşr şey al zabıtaya şikayet et
Ev sahibine çok konuştuk canım benim adıma ayirmayacaksiniz diyor komsuyuda çok uyardım ama dediğin gibi resim cekecem
0 oy
önce (1,982 puan) tarafından
Cnm su faturasını ayira bilirsin bizim bı arkadaşında öyleydi ona giden boruya bı saat gibi birşey takıldı senin ne kadar su kullandığın orda yazıyor neden onun kullandığı suyu sen odeyesin 

Bizim arkadaşın elektrik de suda birdi aparat ile kendininkini bir nevi ayırmış oldu 
Valla canım aparatı duymadim bir bakarım sayacı ayirmamizi ev sahibi istemiyor şu onun adına ama bu aparatı arastiracam
önce (1,982 puan) tarafından
Sana gelen yere takılıyor cnm çıkarken çıkarta biliyorsunuz
Mutlaka bakacam bu aparata
0 oy
önce (420 puan) tarafından
Sende hortum tak onun balkonuna su tut gerek kalmadi ben senin yerine yikadim dersin .. bir daha ayni seyi yaparsan camur yagdiricam yaptigin temizlige degsin dersin deli deliyi gormeyince comagini saklamiyor valla
Valla ya yeter artık kız hergun her gün insanında bir sınırı var
önce (420 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum o yuzden gercek tuyo verdim.. benim eski komsum ev sahibimin kardesiydi ondan mi cesaret buluyodu bilmiyorum temiz camasirlarimin ustunden bildigin camurlu su akan hali asmisti camasirlarimi toplayip kapisina gittim bunlar senin asagi bakmadan beni yordugun seyler suna bi bak dedim özürler diledi gormedim dedi yalan asagi bakip nasil gormuyorsun ver yikayim dedi istemez evinden camurlu su akiyor ne yapayim senin yikadigi. Seyi bir daha yapma dedim sonra bir hafta gecti yatak odamin caminda menemen sandim ve temizledim dedim abla sende gercekten utanma yokmu menemeni neden yatak odasindan dokersin ki ne dedi biliyormusun kocam aksam lavaboya yetisemedi de kustu kusura bakma dedi kafamdan asagi kaynar su döküldü yatak odasinda ebeveyn banyosu var dedi sen elleme ben gelip temizleyim sbaah kapimi calsaydin izin verirdim ben onu senin sacmaliklarin sandim dedim bu taciz boyle devam etti en son çıktık da kurtulduk
Canım öyle değil aslında üst kat başka kiracı oturuyor bu kiracı başka ev sahibine ödüyor kirayı biz başka ama şu ortak bizim ev sabinin adına zaten yani bu kendide kiracı kaç kere uyardım yine aynı
0 oy
Ben bu sorunu yaşadım 3 daire ortak kullanıyormuş suyu ev sahibine bahsettik, sonra kabul etmiyorsan biz çıkarız gelen de zaten bunu öğrenince çıkar gider dedik. Dairenin birinde 15 kişi kalıyordu ve fatura ödemiyorlarmış aylardır öteki adamda kavga gürültü olmasın diye her ay tek ödüyormuş bizde 2 ayın içinde ev sahibini ikna edip koskiye müracat ettik 1 haftaya kalmaz gelip sistemi ayırdılar:) senin durum zor kotayı aştıkça aşımdan faiz yiyerek ödeyeceksiniz o faturayı 
İşte canım sikinti şu ki biz çıksak ev yok çıkalım admda ayirmamizi istemiyor benim adıma kalacak diyor kensi ustumuze almamızı istemiyor
Üst komşunuz ev sahibinin mi
Hayır canım ustta başka kiracı oturuyor ve. O başka ev sahibine kira ödüyor ama iki katın  suyuda bizim ev sahibinin adına kayıtlı iki kardeşin bu ev
0 oy
önce (499 puan) tarafından
Oyle yapiyorsa kabul.etme 500 sen ver bari haksizlik bu bende kiracimla bir kullaniyordum mesela 500 geliyorsa 350 ben veriyordum cunki onlar calisan insanlar hak var hukuk var bunun bide ote tarafi var
Cnaim zaten odemiyorlar eşim ödüyor o sonra eşime veriyor kabul etmiyor öylede illa yarı yariya diyorlar
0 oy
önce (2,727 puan) tarafından

Ortak gideri kendi evi için kullanamaz şikayet et sonuçta sende o evde oturuyorsun bizde ortak gider var ama kimse halisı için osu busu için açamaz sadece bahçe ye kullanırım baya tepki veriyoruz biz sizde sert bir dille uyarın

Suyu ödemeyin bi kaç sefer görsünler 
Canım biz odemezsek suyu keserler zaten sorumsuzlar bir ara odemedik kendileri de ödemedi şu kesildi ve açma kapama parası verdik eşim ödüyor sonra kocası veriyor eşime bu sefer zabıtaya şikayet edecem arkadaşlar öyle demiş
0 oy
önce (63 puan) tarafından
Canım şöyle diyim eşim ben ve yenidogmus kızım var evde. Önceden kızımı günde 3-4 kez yikardim şimdi bandaj var banyo yaptiramiyorum. Üstü başı çıkmadığı için ayrıca bebek için makine çalışmıyor. Kendimiz bazen günlük bazen iki günde bir kısa duşlar alıyoruz. Kiyafetlerimiz haftada iki kez yıkanır. Bulaşık makinesi iki günde bir dolar. Eskisi gibi kova kova sularla temizlik yapamıyorum bebekten dolayı. En pratik nasılsa öyle yapıyorum. Yani su faturasi geçen aylara göre yarıya düşmesi gerekirken iki katına çıktı. 780tl fatura geldi inan ki su harcaması düştü evde. Ama zam gelmis yine. Yani sizin iki ev ve bu kadar su kullanımina iyi gelmis 1500tl. Ama anlattığına göre hakkına da giriyor komsun. Hem maddi hem başka durumlarda. Eğer o kadar samimiyetiniz varsa bir gün yap kahve çağır komsunu. Güzel bir dille anlat bu şekilde olmuyor de. Belki de kahve ve karşılıklı oturmayla yaklaşımın değiştirir 
Onuda denedim canım dinlemiyor tatlım biz evde 3 kişiyiz benim bulaşık makinam 2 günde bir çalışır çamaşır makinam 3 gün çalışır bir daha yeni kıyafet çıkana kadar çalışmaz sadece duş alırız oda kısa ve yaklaşık günde 2 kere bu kadar su harcadigik olay bir haftada bir kerede balkon ykiyordum tabi böyle kirlenmese ust kattakiler evde 6 kişiler 3 çocuk kadın kadının annesi kocası falan üstüne anneside her gün apartmanı yıkıyor daha dün yıkadım temiz diyorum tekrar yıkıyor yani ben onlarin payinida ödemek zorunda mıyım şimdi ki bana bu kadar su gelemez yani imkansız yaptığı şeyler de belli
0 oy
önce tarafından
Ben olsam karşıma alır güzelce uyarirdm belki anlar
Kaç kere uyardım canım yine aynı dedim abla bak kıyafetlerim oluyor tekrar yıkamak zorunda kalıyorum hani yikamasan silsen yada hergun yikamazsan ir gun belirlesek sen yıkarsın sonra ben yıkarım dedim yok dinlemiyor
önce tarafından
Ayy böyle anlayışsız insanlardan nefret ediyorum
0 oy
önce (1,848 puan) tarafından
Ya çok anlamam bu işlerden ama ortak saat de olsa onun ayırmanın bi yolu var kime ne gelirse onu ödüyor bir ara annemlerde aynı şekilde yaşamıştı kirada ortak ama babam mali müşavir saatten hesaplayıp ayiriyordu

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 260 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 619 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Mino (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,013 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,429 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 322 göst.