0 oy
1,019 göst.
önce Diğer kategorisinde (367 puan) tarafından
Az önce hastane çantası için post açtım. Yıkanacakları  ayarladım neyse hazırlıklara başladıkça eksikler çıktı onları yazıyordum o ara ablam aradı. Napıyosun falan faslı. Dedim hazırlık yapıyorum az kaldı. Ne kadar kaldı diye sordu ben de söyledim. Giresundayız fındık toplama zamanına geliyor. Kızım da öyleydi. Dedi ki biraz daha içinde tut biz fındığı bitirelim elimiz ayağımız dolaşmasın. Ben de sizle ne işi var dedim yalandan gülerek. Hastaneye kim gidicek bizle işi yoksa dedi. Ben de bu sefer kimseyi istemiyorum gider doğururum dedim(çünkü daha öncesinden de lafını etmişti. Yaparken bana mı sordun demişti.) o da o zaman kızını kim bakacak peki onu napıcan o naneyi yerken düşünecektin dedi tekrardan. Doğru diyorsun abla Allah da bir kapımı açar herhalde kimsesi olmayan nasıl yapıyor dedim. O da hâlâ diyor ki doğru valla millet nasıl yapıyor sen de yaparsın, çocuğu da göstermeye fındık bahçesine gelirsin Bi görürüz hayırlı olsun deriz dedi. Valla şok oldum. Aynen öyle olur dedim. Hâlâ kalp kırmamaya çalışıyorum o diretiyor illa gel kavga edelim der gibi. Bi de diyor ki karnımdaki bebeğimden için " az daha dursun içerde acelesi ne postuna okuduğumun". Bu kelimeyi daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama burda genelde birine sinirlendiğimiz zaman küfür niyetine derler. O kadar moralim bozuldu kii. Allah kimseyi kimsenin eline bırakmasın 

25 Cevaplar

+6 oy
önce (1,793 puan) tarafından
Allah aşkına ben ne okudum hata sende tabi canım kafanı karnına eyip çocukla konuşmamassın ki erken gelme diye sen çocukla konuşma oda zamanında gelsin doğru diyor konuşmayıp naneleri yemişsin oysaki senin çocuğu ikna edip fındık zamanını beklemen lazımdı Allah ablana akıl fikir sanada sabır versin canım 
-Reklam-
+1 oy
önce (122 puan) tarafından
Nedemek o ya buzluktan etmi çıkaracan az daha tut ne demek ablan sana biraz zıt galiba lafını da esirgemiyor maşallah
önce (367 puan) tarafından
Önceden böyle değildi valla. Ta ki ben evlendim sonra böyle oldu. O hâlâ bekar. Hele Bi de çocuk olduktan sonra hep değişti
önce (395 puan) tarafından
Aman ee Tamam da herkesin ne zaman kısmeti açılırsa o zaman evlenir bunda senin ne suçun varki ilk senin kısmetin açılmış evlenmissin ins oda en kisa zamanda evlenir yuvasını kurar ama cahilce dusunenlerede bişey diyemiyorum ve eminim cahil bi yastada değildir ben postu okurken yerimde duramadım sen NASIL sakin kalmış ona göre cevaplar verememissin
Bence sende çok sustugun için o devamlo Boyle laf vuruyor bence susma ne demek icinde biraz daha tut inşallah kendisininde olur bakalim kendi istediği kadar tutar biliyormu
önce (122 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama ozmn kıskançlıktan ötürü sana biraz garezi oluşmuş gibi geldi bana ben senin yerinde olsam az mesafe koyarım tabii en iyisini sen bilirsin
Koyuyorum canım ama anlamıyor. Yüzsüz biraz
önce (395 puan) tarafından
O zaman sende yüzsüz olacaksin herkese herkes gibi davranacaksın kardesim bu devir ARTIK öyle bu kim olursa olsun sana dua etmesi gerekirken kardesim  hayırlısıyla kurtulsun demesi gerekirken ya biz su bu platformu kullanan birbirini tanimayan bayanlar olaraktan birbirizime dualar ediyoruz her konu için çok zor değil bi dua etmek
+1 oy
önce (142 puan) tarafından
İnsanın en yakını bile bunu yapıyorsa elalem neler yapar. Bosver canım sen hiç ablanı takma Allah senin yardımcın olur hiç merak etme. En fazla eşin bakar yani çocuğunuza. O lafları edecekse sonradan başına kalkacaksa hiç gelmesin daha iyi zaten.
Aynen öyle valla. İnşallah da kolay olur kimseye bırakmak zorunda kalmam kızımı
önce (142 puan) tarafından
İnsaAllah insaAllah canım benim Rabb'im yardımcın olsun Rabb'im kolaylaştırsın ❤️
+1 oy
önce (114 puan) tarafından
Benim kız kardeşim de bana dedi bana mı guvendin yaparken gelemem ve asla hic bi konuda yanımda olmadı cok şükür bunuda kendim hallettim eşim bakti evde çocuklara biraz zaman sonra kendi de hastaneye mecburi sezaryen ameliyat oldu 3 cocukla beni bekledi hanımefendi nasılmış dedim sen boyle konuşuyordun basina geldi aynısı bide niye gelmedin diyor kendi cok geldi ya
önce (430 puan) tarafından
Dedin dimi içinden demedin yani. Yüzüne direkt demişken çok iyi yapmışsın
önce (114 puan) tarafından
Yüzüne soyledim tabi ben lafımı çekmem
+1 oy
önce (750 puan) tarafından
Çok üzüldüm knka ablan adına gerek var mı hamile bi kadına bunları söyleyip üzmeye ki sen bi ablasın yani çok ayıpladim valla oysaki fındık kadar illet bi şey varken ben olsam her koşulda yeğenimi bakmayı seçerdim kaldı ki senin kardeşin yani kaynana gibi başa kakınca farklı mı oluyor anlamadım herkes farklı bi kafada 

Sense onların lafına asla kulak asma onlara da tamah etme Allah bi kapıyı kapatırsa öbürünü açar baksana iki kapı iki çocuk maşallah allahim sağlıkla kucağına almak nasip etsin kimseyi dinleme eşin de yanındaysa yaparsın sen ♡ ben olsam koşulsuz bakardım eli senaya helenle de iyi anlaşırlardi ama biliyorsun 

Üzme kendini bak ilk bebekte ne olduğunu ne yaşayacağımız pek anlamadık saf saf baktık ama ikinci artık Allah izin verirse bütün tecrübelerini kullanacaksın her şeyden önce sen en iyi annesin 
Çook teşekkür ederim. Valla kaynanam bin kat iyi ondan. Kadın kendine zor bakıyor elif senayı düşünüyor kafasına takıyor ablamda afedersin şeyinde bile değil
+1 oy
önce (1,891 puan) tarafından
Allah kimseyi senin eline düşürmesin beni de kimseye muhtaç etmesin inşallah deseydin. Düşmez kalkmaz bir Allah. Senin en büyük düşmanın çekemeyenin de ablan belli
+1 oy
önce (10 puan) tarafından
Ablanız sizi kıskanıyor, muhtemelen sizde olan ve kendinde olmayan bir şey var. Bu maddiyat olabilir, maneviyat olabilir, enerji olabilir, eş olabilir mutlaka bir şey var. Normal şartlarda düşman bile hamile kadin ile bu şekilde konuşmaz insan en kötü gormezden gelir laf sokmak, cocuklasmak kıskançlıktan başka bir şey değildir. Bence ablanızdan hiç bir şekilde yardım almayın, tepkinizi koyun. Zor geliyor aileye tepki koymak aileye karşı güçlü olmak ama bir kere o tada vardınız mı daha kimseye eyvallahınız olmuyor
Yok anam bundan sonra daha bir şey demem zaten. Evlendim çocuğum oldu kıza bir şey oldu. Hep Bi tavır hep böyle. Önceden sessiz sakin ne dersek tamam diyen biriydi
0 oy
önce (4,809 puan) tarafından
bende bikac kisiye denisimdir tut icinde biraz daha. bayram telasi gecsin de ondan sonra dogur . yada tut icinde az daha tatile git gel de oyle dogur falan diye samimi birkac kuzenime biz saka mahiyetli knustukda sizinki laf sokmaya donusmus
Yok öyle denir eyvallah ona da alınacak değilim ama lafı ilerletip naneyi yerken bana mk sordun yaparken bana mı sordun demesi hem terbiyesizlik hem de saçma yani ne kadar ablam olursa olsun.
0 oy
önce (15,506 puan) tarafından
Kimseye ihtiyacin yok canım ben doğumda kim gelecek diye hiç düşünmüyorum çünkü ilkinde gorumcem vardı ama en çok ben ilgilendim bebekle yani ikincide bende kimseyi istemiyorum.
Ben de hastanede kimseyi istemiyordum eşim olsun sadece kızıma annemle ablam baksın diyordum ama oalvaka gibi değil bu laflardan sonra
0 oy
önce (7,014 puan) tarafından
Abla terörü resmen ya 
Maalesef öyle
0 oy
önce (9,092 puan) tarafından
İlk kızın kaç yaşında ki? 

Ben ikinci doğumumda eşim,13 aylık kızım ile gittik. Kimseye minnet ettirmesi rabbim herşeyin üzerinden geldik. 
Bu ayın 19 unda ikisine girecek. İnşallah bizde de öyle olur ya. Kimseye minnet etmek istemiyorum
0 oy
önce (313 puan) tarafından
Net seni kıskanıyor ablan. Bu ne hadsizliktir yaa. Çocuk yaparken millete soracak değilsiniz ya. Benim burda sinirim bozuldu. 
Daha neler gördüm okudum da işte. Kime ne anlatıcam gittim gün yüzüne çıkardım yine ben suçlu oldum.
önce (2,766 puan) tarafından
Ayyy sıkma canını kuzum hamilesin sen. Allah yardimcin olsun
önce (430 puan) tarafından
Hakikaten değişikmiş ablan. Kimseyi istemiyorum de gelmesin verem eder böyle ne konuştuğunu bilmeyen insan. Sen eşin yeter tecrübelin de. Ya da başka kimse yok mu
Benim ablam da biri gelecem dedi . Ben yok  sen gelme olur olmadık herşeye gülersin bir de oturu hizmet beklersin sinirim tepeme atar gelme dedim. Diğer ablamı istedim ama  tecrübem olsa var ya hiç gerek yokmuş canı gönülden yardımcı olmayacak birine hiç kimseyi istememek daha iyi. Herkes patron kesiliyor başına en zayıf yorgun olduğun zamanlar tek ilacı uyku ve moral. Bunu yapamayacak olan varsa boşuna kimde gelmesin lohusa kadının canını sıkmasın  daha iyi.
Dün eşimin kuzeniyle konuştum beni aradı. Onunla 3 senedir tanışıyoruz o bile dedi geleyim evini temizlenecekse yardım edeyim ihtiyacın varsa alayım veya doğum zamanı abim yanında olmazsa ilk beni ara yardıma gelirim kızını bakarım hiç olmazsa diye. Şaştım kaldım. İnsanın kendi akrabası Bi de ablası neler diyor neler düşünüyor başkaları neler.
önce (2,766 puan) tarafından
Allah yardim ediyo bak belki de o kadini vesile ediyo. Sağolsun valla ince dusuncesi bile yeter
0 oy
önce (499 puan) tarafından
Kiz takma kafana ben 3 cocugumu komsumun kizina gunduz evimde bakmasi icin buraktim gece de esim geldi yatti yaninda cocuklarim iki gun oyle idare ettim emin olki rabbim yardim ediyor senin bitaneymis hem heryer sigar 
0 oy
önce (581 puan) tarafından

Eşim göreve giderken ben 36 haftalık hamileydim bana dedi ki 1 hafta daha dayan demişti bende o gider gitmez doğurdum :D birde oğlum vardı eşim gğvendiği arkadaşını aradı o oğlumu hastaneye getirdi bende ambulansla hastaneye gittim. Eşimde uçakla geldi 

Çok zor ya. Ben ilkinde korkuyordum napıcam diye şimdi daha fazla korkuyorum kızım ne olacak diye.
0 oy
önce (224 puan) tarafından
Bida yatarken ablanı ara kocamla yatabilirmiyim de sonra o düşünsün
0 oy
önce (3,443 puan) tarafından
Saçmalamış cagirmam doğum yaptığımı bile haber vermem böylesine 
Yeminle aynısını düşündüm. Eşim köye gidecek mecbur Bi kaç gün ama akşamları geri eve gelecek. O köydeyken eğer doğum başlarsa ararım eşimi de ambulansı da giderim onlara da haber vermem. Bu nedir ya
0 oy
önce (2,349 puan) tarafından
Bana bunu öz ablam diecek ablalıktan silme sebebim olur .çok sevmeme rağmen silerim findikmi önemli sen ve bebginmi ?ne hadsiz mis kusura bakma ama çok ağır durmussun .lap lap lap yapistiracaktin cevabi
Sırf kızımda emeği var diye sustum. Ama karar verdim ya anneme diyecem ya da direkt iş kavgaya dönüşecek
0 oy
önce (8,024 puan) tarafından
Bende tam tersi oldu annem bayramda dogurcen diyim durdu hisetimi naptı öyle doğdu erken doğum oldu annemle alakalı diğil bazı sorunlar oldu 
0 oy
önce (648 puan) tarafından

Valla bacım samsunluyum  fındık zamanına gelmesin diye uğraştık hamileligimi :D . Marta denk getirdik

Bizdeki delilik işte bacı djdnnd ilki de fındığa geldi bu da. Kaç ay korunduk Bi kez deneyelim olursa olur olmazsa daha denemeyiz Kız büyür öyle olur dedik. Bi kez yapmaya tuttu nedir yav bu djdjjdd
önce (648 puan) tarafından
Ben 7 ayda anca hamile kaldım.  Diğeri ekimde doğmuştu fındıktan sonraya denk gelmişti.

Yapacak bisi yok öyle yada böyle büyüyecek bebek
0 oy
önce (14,280 puan) tarafından
Ben mi çok fevriyim siz mi çok sessiz sabırlı insanlarsınız gönlün yoksa gelme der kapatırdım suratına hepi topu bir gün hastane işi doğurup geleceksin yani birinden biri işi bir gün kaytarsa ölmez herhalde 
Ben kızımda emeği var diye sustum. Eşim de demişti sakın bir şey deme kavga edersiniz sana bebeğe bir şey olur diye. Böyle durumlarda hemen tansiyonum yükseliyor. O yüzden sustum yarı da. Ama bundan sonra susmam isterse gelmesin Allah da kimseyi kimseye muhtaç etmesin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 149 göst.
0 oy
9 cevap 321 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 634 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 580 göst.

391,014 soru