+2 oy
609 göst.
önce Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Geçen gün bizim komşunun çocuğu kızımın scoterri kırdı neyse bende gittim ailesine söyledim oğlun böle yaptı diye kadın oğlunu dövdü kızdı ertesi gün küçük kızı bana abla babam demiş ona scotter indirime girince alcam demiş. Bugünde kaynanam gitti onlara benim torunumun scotteri kırdı ya parasını yada ona yenisini al dedi. Kadın 400tl kaynanama verdim. Bende kaynanama dedim keşke demeseydin ayıp oldu dedim. Kaynanam bşy olmaz dedi. Bende gittim kadına gizliden parasını verdim kabul edemem dedim benim çocuğumda seninkini kırabilirdi dedim ben bu parayı alsam vicdan azabı çekerim dedim, k. Bkmayın dedim verdim. Ne ben o parayla zengin olurum nede o fakir ama ortada bi vicdan var vicdanım kabul etmedi. Evet kırdı çok üzüldüm bende yeni almıştık ama çocuk işte

22 Cevaplar

+1 oy
önce (28,271 puan) tarafından

En güzelini yapmışsınız evet çocuk sonuçta olabilir herkesin başına gelebilir dünya malı.

-Reklam-
0 oy
önce (972 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın yazık çocuğa da üzüldüm annesı dövdüğü için yanındamı dövdü 
önce (72 puan) tarafından
Hayır yanımda dövmedi evde dövdü
Anladım canım sen en iyisini yapmıssın çocuk bu bilerek yapmamıştır
Çocuğu biletek yapmış taşla vurup kızmış çok yaramaz bir çocuk. Keşke binseydi kırsaydı ama  bilerek taşla kırdı kaçtı
Ooo oda çok fena şahsen benım  çocuğum bunu bilerek yapsa karsı taraf ne kadar kabul etmesede alırdım ben sandım yanlışlıkls  hanı çocuk diye
0 oy
önce (708 puan) tarafından
Kaynanan ona diyene kadar kendi alsın kaç paralık şey ya 
0 oy
önce (9,093 puan) tarafından
Kırılan hiç birşeyin arkasını bende aramam çocuk bunlar. 
0 oy
önce (1,051 puan) tarafından
Aynen parayı almak hoş olmamış daha doğrusu bu şekilde zorla almak hoş olmamış. Ellerine geçince indirimde zaten alacaklarını söylemişler olması gereken yerine koymak. Ucuz bir şey olsa onun da önemi olmaz ama scooter dediğin de öyle ucuz değil bir de yeniymis zaten bu yüzden onlar yenisini alıp gelirse kabul edersiniz onun dışında başka bir şey hos degil 
0 oy
önce (9,815 puan) tarafından
Çocuğunu döven kadinin degil 400 tl 4000 tl parasını alirdim evet çocuğun yaptığı yanlış ama adı üstünde çocuk doğruyu ogretip son çare cezayla terbiye etmek yerine döven kadına merhamet gostermem 
Kadın çocuğu dövüpte öldürmemiş. Çünkü çocuğu çok yaramazmış bşkaların arabasının aynasınıda kırmış
önce (9,815 puan) tarafından
Ne olursa olsun cocuk dövülerek terbiye edilmez dövülen xocuk şiddete zarar vermeye daha meyilli olur çünkü bunun normal olduğunu düşünür dayak yiyerek
0 oy
önce (1,257 puan) tarafından
Benim  oğlumun da ilk bisikletini yan komşunun oğlu kırdı 

Down sendromlu biraz kilolu binmiş tekerleri kırıldı 

Baktım bindigini anne babası da gördü 

Ama uyaran olmadı bende sesimi çıkarmadım bisy diyemedim 
0 oy
önce (506 puan) tarafından
Kaynanan cok ayip etmis cocuktur bu yapar olur oyle seyler hepimizim bebesi kiriyor bisiyler 
Onunki bilerek kırdı
0 oy
önce (71 puan) tarafından
Bilinçli ve örnek bir ebeveyn davranışı sergilemişsiniz eminim ki o para sizi başka şeklide fazlasıyla dönüp dolaşıp bulacaktır :)) 
0 oy
önce (121 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın canım benim kızımın da bilinçli kırmışlardı zıplayan inegini patlattılar bende cocuktur deyip gectim
0 oy
önce (5,799 puan) tarafından
Kaynanan çok ayıp etmiş 
0 oy
önce (343 puan) tarafından
İndirime girince alackmis dediği yerde bittim yani belkide durumları yok çok iyi yapmışsın canim
önce (603 puan) tarafından
Bende bıttım ben hayatta tenezzül etmezdim bemım cuk larımın bısıkletını bıle kırdılar bişey demedim
önce (343 puan) tarafından
Sen vicdani çok güzel bir anne ve kadınsın canım
önce (603 puan) tarafından
Ayy senın guzel kalbım allah razıcolsun
0 oy
önce (689 puan) tarafından
Kaynananin yaptığı çok yanlış maalesef . 
0 oy
önce (34 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın canım hiç sevmem öyle şeyleri çocuktur yapmış yani para istemek ne ya senin kayınvalide eşittir benim kayınvalide gerçekten haha
0 oy
önce (491 puan) tarafından
Keşke çoğunu dönmesine de müsade etmeseydiniz yazık 
Ben orda değildim ama sesi geldi çocuğun yan binada olduğu için
0 oy
önce (8,958 puan) tarafından
Çok iyi yapmıssın canım hersey olabilir 
0 oy
önce (1,331 puan) tarafından

Ne kadar güzel bir kalbin var , dilerim Rabbim seni de senin gibilerle karşılaştirsin :)

0 oy
önce (107 puan) tarafından
Yüreğine sağlık valla çok iyi yapmışsın tebrik ediyorum seni gönülden hem de 
0 oy
önce (16,678 puan) tarafından
Kaynanan ne değişik insanmış. Herşeye maydanoz. Ne ayıp Yarabbi. Sen de vicdanlı insanmissin
0 oy
önce (868 puan) tarafından
Ben olsam ilk başta soylemezdim kadın çocuğunu dövmüş soyeldigin için kaynananda düşman başına ne kadar görgüsüz ne olmuş yani kırdın senin cucugunun elinde de kirilanikir di çok saçma 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 681 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 164 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde fadimana (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 408 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde fadimana (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 355 göst.