0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (294 puan) tarafından
Kızlar 27 gün sonra doğum yapıcam Allah nasip ederse 3 yaşında kızım var doğumdan sonra iki çocukla hem gelen misafire bişey yapamam hemde yemek hazırlayamadığım zamanlarda çıkarır yeriz diye düşündüm  bu hafta 3 4 tepsi poğaça 1 büyük tencere sarma ve 2 paket sigara böreği ve bi tencerede mercimek çorbası haşylayıp koyayım diyorum yeterlimi sizce yada ekstra fikri olan var mı 

6 Cevaplar

+1 oy
(179 puan) tarafından
Ben içli köfte ve karnıyarık koymuştum bak çok pratik olmuştu iyimi yapmışım yani karniyarigi patlıcanları kizart içini kavur hazırla patlıcanları doldur tepsiye diz dondur iyice donunca saklama kaplarına diz çıkartınca da tekrar tepsiye diz üstüne salçalı su yap direk fırına ver çok rahatlık oluyor bunun dışında fellah köftesi de koyabilirsin kurabiye koyabilirsin dolma doldurup çiğden koyabilirsin milföy alıp peynirli ic yapıp öylece de dondurabilirsin 
(322 puan) tarafından
Karnıyarıgı bende deneyeyım kış için güzel fıkırmıs o
(294 puan) tarafından
İyi fikir çünki sezeryan olacağım için toparlanana kadar ara ara iyi olur ilk 10 gün yemek yapmıcam dükkana yemek veren lokantta eşime demiş doğum hediyesi 10 gün yemekler benden demiş ev yemekleri üzerine lokanta zaten ama sonrasında bizi baya idare eder teşekkür ederim
(499 puan) tarafından
Peki bu karnıyarık koyduğumuzda dolap kokusu oluyor mu
(179 puan) tarafından
Hayır sıkıca ağzını kapatin saklama kabının benim hiç olmadı misafire falan koydum gayet iyi yendi içiniz rahat etmezse saklama kabini bidaha poşete geçirin veya strecleyin kapağıyla birlikte gerçekten acayip kolaylık ben kış için tekrar koyacağım biteli epey oldu benim ama büyük rahatlık çocuk durmadı  günlerde falan tepsiye dizdim hemen fırına sürdüm bide pilav koydum o pişene kadar oohh aşırı rahatlık
(499 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim :)
-Reklam-
0 oy
(498 puan) tarafından
Onlar sana yapsın doğum yapacak olan sensin canım hiç yorma kendini başkaları icin
(294 puan) tarafından
Ya onlardan ziyade yiğenim gelecek doğumda yanıma 1 hafta birde 17 yaş oğlum 3 yaş kızım var e eşim falan doğumdan sonra bizi bi süre idare eder diye düşündüm aslında kız varmı öyle düşünüp yapacak adam
0 oy
(444 puan) tarafından
Kurabiye hamuru da olabilir çok pretik kolay oluyor 
(294 puan) tarafından
Teşekkür ederim deniyeyim
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Tatlı tuzlu kurabiye.  
(294 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(696 puan) tarafından
Ben patlıcan kozledim, sarma sardım, dolma doldurdum. Patatesli börek ve sigara böreği koydum. Lahmacun koydum. Pide yap diyen olmuştu. Ama pideyi eşim sıcak sıcak yaptırıp gelebilir diye koymadım. Pizza malzemeleri çok pahalı oluyor diye değerlendirmedim sen düşünebilirsin istersen. Yeşil fasulye ve kuru bamya haşlayıp koyacagim. Eğer erinmezsem misafir için kurabiye yapacağım. 

Bir de içli köfte yapabilirsem yeterli diye düşünüyorum. 

Yine de önerilere açığım. 
(294 puan) tarafından
Pideyi banada dediler de o basit dolapta kıymam var onu oğlum bile hazırlayıp götürür pideciye bamya fasulye koydum zaten ama patatesli börek iyi fikir sarma yapıcam dolmada iyi fikir teşekkür ederim canım
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Başkaları için kendini yorma bence ben yapmadım birine de gittim mi hiç beklemedim onlar sana yapsın. Ameliyat oldum bu ay içinde o zamanda yapmadım gelen ikram beklemesin yani saçmalık 
(294 puan) tarafından
Yani sadece gelenler için değil aslında sezeryan olacağım için toparlanana kadar bizide idare eder
(1,234 puan) tarafından
Kendine yapacaksan o farklı ama başkası için değmez
(294 puan) tarafından
Değmeyecek insanları evime kabul etmem zaten
(1,234 puan) tarafından
Öyle canım :) ama insanlar öyle yer içer arkandan laf eder olmamış diye
(294 puan) tarafından
Yok canım edecek insanlarla muhatap olmam ben benim başımdan çok şey geçti çok şey yaşadım evladım ölümlerden döndü kimsenin faydası olmadığı gibi birde hep konuştular o gün bugündür kötü günümde yanımda olmayanı iyi günümde yanımda barındırmam görüştüğüm insanlar sayılıdır edecek olanında istemiyorum diye açık açık söylerim
(1,234 puan) tarafından
Ohh en güzeli canım bende öyle tavrimi belli ederim:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 173 göst.
7 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde YaseminDefne (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
28 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Smyra17777 (661 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
20 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aylinece (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 99 göst.
12 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneyim&& (3 puan) tarafından soruldu

395,487 soru

11,830,849 cevap

35,902 kullanıcı

...