+1 oy
682 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Yemek yaptım et kızartma patatez kızartma pilav yayla çorba salata peşinede tatli yaptım iki çocukla ben öğle yemeği die yaptım onlar geldi yemek istemediler geç yediler yemekler bekledikçe kurudu  katilasti haliyle yediler kalktılar iki gün sonra senin yemekler azdı aç kaldık die laf Etiler  daha ne bekliyordularki 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yani yemek bekledikçe azalmaz ki az yapmışsın belli ki ama sen zaten o halinle kalkıp yapmışsın o kadar üstüne öyle söylemesi yanlış 
(166 puan) tarafından
Yok burdakiler böyle ayakta gordulermi tamam iyisin bebek te göz ardı ediliyo
tarafından
Tamam kurur ama yemek miktarı azalmaz :) ama zaten seni kınamıyoruz yanlış anlama onun yaptığı zaten başlı başına ayıp ve yanlış
(86 puan) tarafından
Bence kadının yaptığı porsiyon doğru 2 kişi bir tavuğu nasil bitiriyor hayret .
Tavuk komasına girmeyin
(86 puan) tarafından
Gazel 25 sen bir daha adam başı bir tavuk hasla :))
Şaka bir tarafa onlar ayıp etmişler o kadar uğraşmasın bebek gormeye giderken onlar bir şey alsaymis çayın yanına hatta soğuk içecek katsaydin  o kadar uğraşmaya gerek yok
Bazen değmeyecek insanlar için vaktimizi harcıyoruz çocuklarınla geçir o vakti bazıları haketmiyor
(190 puan) tarafından
Kafana takma arkadaşım. corba, patates tavuk kızartma,pilav, salata var. Bir de tatlı yapmışsın. Başkasını bilmem de bana bir dilim ekmek, bir kase corba,bir küçük parca tavuk, çok az pilav ve salata yeter, demek ki onlar dünyayı yese doymayangillerdenmiş. Ayrıca durdukça çorba koyulasip az görünebilir tavuk da kuruyup buruşup azmış gibi gelebilir normal.
-Reklam-
+1 oy
(1,186 puan) tarafından
Beğenmezse gelmesin birdaha . 2. Cocuklu kadin o kadar yemek yapmış yorulmuş. Öyle denirmi
(166 puan) tarafından
Ya ben doğum yaptım 1 ay sonra gelmiş bir telefon açmamış birde laf ediyo
(1,186 puan) tarafından
Duymamazliktan gel
+1 oy
(18 puan) tarafından
Ne tuhaf insanlar varya ayıp böylelerini bidaha eve almamak lazım daha ne yapcaksın 4 4 lük menu . Bebek görmeye az oturulur hem hiç takılma insanlar napsan kusur buluyo
(166 puan) tarafından
Gerçekten bunlar böyle eti sulu yaparım kuru yap derler kuru yaparım sulu yap derler
(18 puan) tarafından
Öyle canım hiç takılma benimde başıma geliyo nefret ediyorum zor kendime geliyorum
(166 puan) tarafından
Cidden demiyorlar küçücük bebekle zor bir çocukla o dikişlerle iyi kötü yapmış üstüne laf ediyorlar
(18 puan) tarafından
3 ay geçmeden kimseyi eve almak istemezdim doğurmak kolay mı
(166 puan) tarafından
Hayır doğumu çok basit goruyorlar
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Zıkkım bekliyolar jsjsjsjs
(166 puan) tarafından
Onları nedense memnun edemiyorum bu tatlıyı sevmiyorduk bu çorba yi sevmiyorduk
(3,054 puan) tarafından
Benim esimin halasi oyleydi artik hicbisey yapmam boyle daha memnunum
(166 puan) tarafından
Bende artık yapmam
0 oy
(827 puan) tarafından
Daha gelmesin haspam valla çok boş boğaz bu insanlar eljne sağlık iki çocukla yapmis diyeceği yerde laf mı ediyor bide yazık 
(166 puan) tarafından
Ya demiyorlar tatlisina kadar yapmış hadi oturup yiyelim yok biz bu tatlıyı sevmiyorduk biz bunu yemiyorduk
(827 puan) tarafından
Zıkkım yesin
0 oy
(365 puan) tarafından
Bunu nasıl soyleyebiliyolar bidaha evime bile almam
(166 puan) tarafından
Gelip ila bir kusur buluuorlar bu sefer evde değilim diycem
0 oy
(472 puan) tarafından
Agrimin dibini yesinler valla hazırlamam kalkıp onlar bana.hazirlasin
(166 puan) tarafından
Ben onlara ne yapsam yaranamam
(472 puan) tarafından
Zıkkım yesinler ben çok sinir olurum öyle şeye kusura bakma sin kimse
(166 puan) tarafından
Demiyorlar iki çocukla yapmış yapacağını elinden geldiği kadarıyla yok memnun olmuyorlar
(472 puan) tarafından
Yapmicaktin işte kuzum
0 oy
(14,544 puan) tarafından
Bebek görmeye mı geldin aç karnını doyurmaya mı derdim :)
(166 puan) tarafından
Demeki karnını doyurmaya gelmiş 30yadinda kadın bir bardak kaldirayimda demedi herşeyi ben yaptim
(14,544 puan) tarafından
Bu halalardan hiç mi hayır gelmez :) Bir daha gelirlerse baştan söyleyeyim yemek yapmadım de
(166 puan) tarafından
Müsait değilim diycem
0 oy
(1,089 puan) tarafından

Halan normal değil ki söylediği laf normal olsun canım :) ne dengesiz insanlar var ya insanı pişman ediyorlar yaptığına da

(166 puan) tarafından
Kendimi sorguladım cidden azmi yapmışım die vala yaptıklarım fazla bile
(1,089 puan) tarafından
Yok bacım ne az yapması onun gözü aç ve patavatsız boşversene hiçte takma sen fazlasıyla yapmışsın
(166 puan) tarafından
Az olsa bile lafı edilmemeliydi
(1,089 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(137 puan) tarafından
Adam olana fazla bile diyeydin :) 
(166 puan) tarafından
Büyüktür die hiç ses etmedim
0 oy
(10,124 puan) tarafından
Sende arayıp lohusa evinde zikkimlanmak isteyen aç k.pek zıkkım ye diyemedin mi 
(166 puan) tarafından
Yani lohusaligim göz ardı ediliyo
(10,124 puan) tarafından
Fazlasiyla hemde... lohusa evinde hizmet beklenmez hizmet edilir
(166 puan) tarafından
Yok be geldiler oturdular hep ilgilendim koşusturdum
(10,124 puan) tarafından
Safsin cnm kusura bakma lohusalar hizmet etmez
(166 puan) tarafından
Hemde çok safim ya onlar yüzünden bütün dikişlerim ödem tutmus
(10,124 puan) tarafından
Bu sana ders olsun bidaha yapmazsin umarım dikislerinede dikkat et doktoruna danış
(166 puan) tarafından
Yarın kesin doktora gidecem çok kötü olmuş
(10,124 puan) tarafından
Yorma kendini yarına kafar
(166 puan) tarafından
Mecbur 3 yaş kızım var misafirler gelip gidiyor tek basimayim
(10,124 puan) tarafından
Ya kimseyi kabul etmeyeceksin yada kabul ediyorsan sadece çay vereceksin kusura bakma sen hatalisin o laf edecek bu böyle olacak diye diye kend kendine eziyet ediyorsun sana laf edene vereceksin ağzının payını lohusasin sen herseye hakkin var
(166 puan) tarafından
Cahil insan ne bilir lohusaligi bakar gidip geliyon ayaktasin tamam iyileşmiş bişeyi yok gidelim derler
(166 puan) tarafından
Mecburiyetten kimsesizlikten ayaklandım dikişlerim patladı resmen yine de bedenin nasıl saglikliymid hemen ayaklandin dediler
0 oy
(467 puan) tarafından
Bnce gayet yeterli bebek görmeye gelipte ikram beklemek görgüsüzlük bnce 
(166 puan) tarafından
Birde az buldular
0 oy
(1,417 puan) tarafından
2 bebekli kadın yemek yapmış bide üstüne oturmuş yemiş bide yetmemiz laf mı etmiş ayıp beeee
(166 puan) tarafından
Evet çayın yanındaki ikramliklar yaptığım yemekler hep az goruldu
0 oy
(210 puan) tarafından
Yemek yapmasaydin hak etmemişler sen bebekle önlerine yemek koy sonra da yorum yapsınlar. Çay ve yanına pasta türü bişey yeterdi fazlaymış bile 
0 oy
(946 puan) tarafından
Ne kadar ayıp yaa... 
0 oy
(190 puan) tarafından
Daha ne olacaktı acaba? Corba ve ekmekle bile karnı doyar insanın. bir sürü şey yapmışsın. ki zaten bakıma ilgiye muhtaç olan sensin asıl halan yemek yapıp getirmeliydi sana gelirken. Vicdan sahibi olan insan lohusaya aç kaldık doymadık demeye utanır! bu ne görgüsüzlük bir öğün az yese ya da yemese ölecek mi? Ben olsam bundan sonra mesafe koyarım bu insanlara.
0 oy
(261 puan) tarafından
Ben bebek görmeye gelene çay ve yanına bir tuzlu bir tatlı veriyordum o da çoğunlukla dışarıdan :) Lohusa halimle ben kendime yapamadığım bir şeyi başkasına hiç yapamam. Her zaman böyle düşünün, kendinize yapamadığınız bir şeyi başkası hak etmiyordur. 
0 oy
(36 puan) tarafından
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer. Bide bebek görmeye yani... Bizde misafir kısmetiyle gelir. Gelirken eline bi tencere yemek bi tepsi börek bi poğça felan getirmedi mi. Madem az bulacaktı beğenmeyecekti gidip dışarıda bi lokantada yiyip gelselerdi. Sen onlara bişey yapmak mecburiyetinde değilsin. Alınanda alınsın kırılan kırılsın. Kurduğun ailen dışında kimseyi önemseme yeri geliyor kendi anan baban el oluyor kardeşin düşman oluyor... Ahh ahh neler gördüm neler duydum insanlarla alakalı.. Kendim ailem olsun isterken eşimin ailesi el oldu bana. Gelenim gidenim yok huzurum pek de kalmadı benimde. 
0 oy
(3,294 puan) tarafından
Bebek gormeye gelmissin az insan olsaydin da sen bana yemek getirseydin, bi daha evime gelme, derdim ben olsam.
0 oy
(133 puan) tarafından
Cnm halanin yaptığı çok ayıp bence deseydinki beni bebeğimi görmeye mi geldin yoksa aç karnını doyurmaya mi geldin deseydin ki misafirlere normal de meyve suyu kek vs basit şeyler katıyorum çocuğum küçük ugrsmmk için sense aç kaldım diyrsn sizi düşünüp yaptım .o zmn deseydinz akşama da kalicgz akşama doğru yapardm sıcak sıcak yerdiniz kuru da olmz di bir dahikine akşama kaliyrmsn kalmiyrmusn soylede ona göre önüne birşey indirim de .size geldigimde de sen beni aç birkacakmisn kalacakmiyim bakacağım de söyleyin çekinmeyin hicbirseyden

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 425 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde 270419gokce (1,814 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 263 göst.
4 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde zumra3634d. (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 933 göst.
24 Eylül 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ÖmerinAnnesi_06 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 319 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (425 puan) tarafından soruldu

392,783 soru

11,746,337 cevap

35,731 kullanıcı

...