0 oy
228 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Kaynanam 10 dklık mesafede oturuyor. Ben de eşimde çalısıyoruz ve kızımıza bakmak istemediği için kızı kreşe verdik. Her haftasonu gelip gece kalıyor. Halbuki zaten istedikleri zaman görüşüyolar zaten dediğim gibi. Çok saçma değil mi ? Tepki gösterdiğimde ben suçlu oluyorum. Bir haftasonum var zaten belki rahat etmek istiyorum evimde belki gezmeye gideceğim.Eşime bunu söylüyorum tamam haklısın diyor biraz zaman geçiyor yine aynı seyi yapıyor. Bende çözümü memnuniyetsizliğimi kaynanama belli ederek buldum. Ama şimdide vicdan azabı çekiyorum. Anneme bile anlattığım zaman çok tepki veriyosun diyo çok mu tepki veriyorum sizce. 

10 Cevaplar

+1 oy
(443 puan) tarafından
Hayır çok haklısın evı burnunun dıbınde neden senınle kalıyor kı. Sende gelmeden mesaj çek ben bu hafta evde yokum de gezmeye gıdıyorum de gelmesın ne saçma ya 
(443 puan) tarafından
E baştan söylesene o zaman esıne söyle belkı ben uyuyacağım tüm gün de. Yorgunum zaten arkadasşarımı cagıramıyorum de çok sıkıntı bir durum
(9 puan) tarafından
Tartısıyoruz bunun için tamam haklısın diyor biraz zaman geçiyor yine aynı şeyi yapıyor. Bende çözümü kaynanama memnuniyetsizliğimi
Belli etmekte buldum ama bir yandan da vicdan azabı çekiyoruö
(443 puan) tarafından
Tek mı yasıyor kaynanan
(9 puan) tarafından
Hayır evde bekar iki kızı var kayınpederimde var ama onla bağlantısı yok adamın hayatında baska biri var
(443 puan) tarafından
Anladım canım Allah kolaylık versın
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Al kızını gezmeye git her hafta sonu ana oğul takılsınlar evde elbet vazgeçer
(9 puan) tarafından
Geçen hafta sonu öyle yaptım gece kaldı ertesi gün ikindi oldu baktım kalkmaya niyeti yok anneme aşure yemeye gideceğim dedim birlikte çıktık onu evine bıraktık. Bu cumartesi yine geldi yine kaldı anlamıyor yada anlamak istemiyor
tarafından
Sürekli yaparsan oda sıkılır bence
(9 puan) tarafından
Bakalım inşallah
0 oy
tarafından
Kızınıza bakmak istemeyebilir, anane babaneler torunlara bakmak zorunda değiller o konuda eleştiremem fakat 10 dakikalık mesafeden gelip çalışan insanların evinde kalması da saçma gereksiz yani. Geç saate kadar oturup evine gidilebilir sonuçta sizin de bir haftasonunuz var 
(9 puan) tarafından
Kızıma bakmak istemedi detayını şu yüzden yazdım tabiki bakmak zorunda değil ama madem bu kadar bizden ayrılamıyor kızıma da bakabilirdi değil mi? Ha yok herkesin kendi düzeni diyosa o zaman benim yaşantımada saygı duymalı diye düsünüyorum
tarafından
Tabii ki öyle. 1 kez gelir kalır anlarım tolere edilebilir fakat her haftasonu aynı şeyi yapması sizin aile hayatınıza özelinize saygı duymadığını gösterir
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Kızını al sende annene git haftasonu belki anlar yani olmaz bu kadarıda fazla yani hemde çalışıyorsun 
0 oy
tarafından
Saçmalama ya senin telkin tam da olması gerektiği gibi. Haftasonumu neden kaynanam ile geçireyim. 
0 oy
(455 puan) tarafından
Yani on dakikalık yolda gece yatısına kalmak kadar saçma birşey yok. Hemde çalışıyorsunuz. Birkaç hafta üst üste siz gidin kalın bakalım nasıl olacak.
(9 puan) tarafından
İşte ben rahat edemem o nasıl ediyor anlamış değilim
0 oy
(1,042 puan) tarafından
sirf rahati bozmak icin yapiyor sende desene boyle yapcagina al bak kiza krese gitmesin ozlem gider yazik sana 10 dklik mesafeden taaaaaaa buraya kadar gelip haftasonunu zehir ediyorsun annemmm de
(9 puan) tarafından
Ahahah en son öyle bir patlama yasıycsm da kocamı da üzmek istemiyorum
(1,042 puan) tarafından
üz gitsin sen üzülecegine onlar üzülsün
0 oy
(3,839 puan) tarafından
Gayet haklisin canim vicdanın rahat olsun. 
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumlarınız sadece ben böyle düsünmüyomusum dedirtti
(3,839 puan) tarafından
Tatlım bir değil iki değil. Belki temizlik yapacaksin belki arkadaşların gelecek esin hic haftasonu sizinle ozel bisey yaşamak istemiyo mu ya da arkadaslarinizla toplanirsiniz ne bileyim ya don atlet malak gibi yatarsın ya kime nee  evde rahat etmek istersin :) sakin vicdan yapma hatta baskıya devam et
(9 puan) tarafından
Zaten komik olan kısmı şu ki ben ücretsiz izindeydim çalısmıyordum bütün gün evdeydim o zaman gelmezdi haftasonları da eşimle plan yapardık yada ben annemlere giderdim ben 3 haftadır işe başladım her haftasonu geliyor :)  Ben yoruluyorum hem çocuk hem iş daha adapte olamadım diye birkaç haftadır plan yapmadık evde kalalım dedik sağolsun yalnız bırakmıyor
(3,839 puan) tarafından
Surat yap sen de azicik da esine ayar ver is onda bitiyo :(
(9 puan) tarafından
Eşime gereken herseyi söyledim tüm gün ikisiyle de konusmadım zaten evde işlerim vardı onu hallettim inşallah anlamışlardır artık
0 oy
tarafından
Hayır kendini suçlu his etme telkinde gayet haklısın. Çok istiyorsa gelsin hafta içi bir gece kalsın bu ne demek ya hafta sonu çocuğun ve kocanla ucunuzun birlikte vakit geçirmesi en doğal hakkı uyarini yap uygun değiliz de bu saaten sonra 
(9 puan) tarafından
Sözlü olarak bisey söylemedim. Eşimi üzmek istemiyorum çünkü bir de empati yapıyorum bende anneme gelme denmesini istemem ama kaynanam tavrımdan anlamıştır diye düşünüyorum. Yani inşallah
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Hayır haklısın bende çalışıyorum mesela 1 hafta sonu kalıyorum evde evimde rahat etmek istiyorum ne o öyle kaynanam da her pazar gelirdi yada köye çağırirdi dedim çağırma bı daha bizi daha da çağırmadi
(9 puan) tarafından
Bende en sonunda açık açık söylicem kalbi kırılmasın diyorum ama anlamıyor
(1,999 puan) tarafından
İnsan da düşünce olur söyle yani arıyordu sabahın köründe ya gelin ya gelcem dedim yeter bizde insanız ben senin gibi evde yatmıyorum bı pazar kalıyorum arama beni dedim aramadı
(9 puan) tarafından
Evet seninkide abartmış biraz. Ama benim eşimde de suç var o getiriyor
(1,999 puan) tarafından
Benimki de ses etmiyordu ben söyledim sonra en son oda delirdi bı gün pazar sabah 6 dolmuşla gelmiş beni al diye arıyor eşimi delirdi oda ondan sonra aramadı

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 435 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ahdevefaa (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 231 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Bastet (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 509 göst.
25 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 339 göst.