0 oy
600 göst.
Aile kategorisinde (298 puan) tarafından
Geçen gün kaynanamlarda iken doğum konusu açıldı. Ben görümcem kaynanam vardı görümcem de sezeryan oldu bende.. Genel anestezi ile oldum sezeryanı ben görümcem de spinal anestezi ile. Ben dedim ki genel anestezi oldum ya ben çok zor du nefes alamadım ameliyat hanede beni uyandırmaya çalıştıklarını duydum tekrar hortum attılar nefes alayım die zor kendime geldim dedim çıkınca da ameliyat haneden hemen ağrıları hissediyorsun spinal gibi olmuyor uyuşuk oluyor belden aşağı spinal de dedim o uyuşukluk geçene kadar ağrılarında hafifliyor dedim kaynanam öyle olurmuuu hiç dedi spinal daha zor asıl dedi sırf kızı onu oldu die asıl dedi direk acıyı hisseden spinal anestezi dedi ne uyuşukluğu dedi anne dedim spinal de belden aşağı uyuşturup yapıolar ya nası hissediyor direk dedim genel de öyle değil uyuşukluk olmuyor vücut direk acıyı hissediyor dedim beni yalanladı kendi yaşadığım acıyı bana yalanladı öyle değilmi kızlar ben yanlış mı biliyorum. Ben 6seneden sonra tüp bebek ile yavruma kavuştum bide prematüre doğdu üstüne bide sezeryan oldum beni doğum yapmamış acı çekmemiş gibi görüyor bebeğimi tek bırakıp eve geldiğim de merdivenleri çıkamamıştım bebeğim yok die nefes alamamıştım ağlanacak ne var ortada dedi 

34 Cevaplar

0 oy
(457 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla bacım kaynanan ne derse desin. Emin ol sen sezaryen görümcen de normal doğum yapsaydı sezaryeni kötülerdi. O doğurmak değil derdi. Ama kızı da sezaryen olmuş ona bile kıyas yapıyor 

Doğum bu her şekilde her haliyle ne olursa olsun zor. Ben çok kolay doğurdum sonrasında bir şey çekmedim diyeni hiç duymadım 
(298 puan) tarafından
Aynen öyle biliyorum zaten Allah görüyor nasıl olsa benim içimi
-Reklam-
+2 oy
(1,549 puan) tarafından
Üyeye etme ozde bulursun 

Geline etme kızda bulursun. 

Bosver kafana takma acıyı çeken bilir.  Bende 2 sezeryan oldum. 2. Sezeryanda kan taktılar.  Komple uyudum ikisindede
(298 puan) tarafından
Eden bulur zaten biliyorum.. Genel de direk hissetmiyormusun acıyı sonra iğne falan yapıo lar bir sürü.. Bende bel fıtığı olduğu için genel anestezi oldum yaş 23 ama çok acı çektim çok şükür halime
(1,549 puan) tarafından
Hissettim .özellikle sonda takilirken az daha ağlayacaktım. Çok zor gerçekten. Çok igne yaptılar gece gündüz
(298 puan) tarafından
Ay Allahım hamilelerin yardımcısı olsun
(1,549 puan) tarafından
Amin amin .
(799 puan) tarafından
Bacım kızı olmayan kimde nerede bulacak
(1,549 puan) tarafından
Torunu olur
+2 oy
tarafından
Her kişinin doğum anı kendi acı eşiğine vs. Göre değişir. Sizde kendi doğum aninizi çok zor olarak anlatmissinjz, bunu çok basite alarak anlatanlari da biliyorum. Belki de spinal olmasına rağmen acı eşiği daha düşüktür ve daha zorlanmıştir. Hemen kötüye yormanjn anlamı yok.
(298 puan) tarafından
Acı değil konumuz canım görümcem zaten benim ne demek istediğimi anladı tabiki her doğum zor bizim konu spinal ve genel anestezi direk hangisinde acıyı hissediyorsun bende dedim ki direk acıyı genel anestezi de hissediyorsun spinal de uyuşukluğun geçene kadar hafifliyor ağrın dedim
(521 puan) tarafından
Ozmn kızını koruyacağına doğumun zorluğunu söylesin kötü niyet yoksa madem kadın yaşadığı zorluğu anlatınca sidik yarıştırır gibi kızınınkini öne atıp kadının yaşadığı zorluklara bide ne var ağlanecak demiş ozmn senin kızının doğumundada ne var illa kaynanalık yapacak yani derdi bu ve buda kadının zoruna gitmiş haklı olarak benim annemde kaynana gelinini benden üst tutar okendini  dışlanmış hisetmesin sen zaten benim kızımsın der hatta ikimizde hamileyken annem gelinine baktı onun çoçukları var diye ban kürtaj olmak zorunda kaldım gelinimizih çocukları var kendi zorlu bi gebelik geçiriyor diye onlara baktı bu beni asla üzmedi hoşuma gitti hatta çühkü ben annemin beni sevdigini biliyorum ama o kızına baktı beni bıraktı diye üzülebilirdi binu düşünmek çokmu zor kaynanalar için yani
(298 puan) tarafından
Helal olsun kız valla sana da annene de helal olsun rabbim herkese böyle görümce ile kaynana versin
(521 puan) tarafından
Amin canım benim yüzüm gülmedi bu yönden pek sizin kervandanım ne yazikki:) ama iyi olmak isteyen oluyor içleri kötü olana ne yapsan kötü boşver he senin kızın doğurdu bi kralice arı de geç aman
0 oy
(3,236 puan) tarafından
İlk kızım genel anesteziyle doğdu gözlerimi daha açmadan karanlıkta ağrıdan bağırarak uyanmışım diyeceklerim bu kadar. 
(298 puan) tarafından
Bu yazdığını kaynanamın gözüne sokmak vardı..
0 oy
(8,680 puan) tarafından
boşver hehe de geç. 
(298 puan) tarafından
Öyle yaptım sonunda anlayacağı yok
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Genel oldum. Ama ölmek istediğim tek andı sanırım. Gerisini bilmiyorum. 
(298 puan) tarafından
Abartılacak bişey yok demiş arkadaşın biri de şimdi sana da gelmesin dur doğumun acısını bile hafife alıyor larya pes
0 oy
(5,142 puan) tarafından

Amann kız kaynanalarin genel hali illa kızları ile seni kıyaslayıp onlari üstün gösterecekler:blink:

(298 puan) tarafından
İnsan sağlık ta bile denk yapmaya kalkar mı yapıo
(5,142 puan) tarafından
Yapıyorlar inan mesela kendi kızları hamile iken özelde muayane olup doğumuda özelde yaptılar. Eltim özele gidiyor diye demediği kalmadı. Allah ıslah etsin inşallah diyecek başka kelime bulamıyorum zira.
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Bende genel oldum ama acı degil yanma coktu bende yatagi oturur pozisyonda tuttuk hep o sekilde uyudu evde de düz yatamadim 15 gün kadar yatsamda kalkmak icin birilerinden destek almam gerekiyordu ama spinalda sıkıntım yengem oldu beli igne yeri iltihap kapmis cocuktan sonra baya onla ugrasti yuruyememis bile kac hastane gezdiler 
(298 puan) tarafından
Aslında hepsi zor ama direk acı hissetme olayı bizim konu
(4,220 puan) tarafından
Direk acı olayi genelde daha fazla tabi spinalde uyusukluk 6 saatde dagiliyor
(298 puan) tarafından
Bunu öğren mek istedim sadece
(4,220 puan) tarafından
Aman takma canım bosver bazen insanlar ne dediklerini bilmiyor
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Kendi evladına yanıyor da sana yanmıyor işte. Kendi evladının acısı gözünde çok, senin acının daha fazla olduğunu bilse de kabul etmez umursamaz hissetmez. Yaptığı hoş değil. İkiniz de  çok ağrı çektiniz diyip geçse neyse. Zaten oldum olası şu benim ki daha zordu yarışlarını sevmem. Yarış gibi geliyor bana. Acılar kıyaslanamaz arkadaşlar. Herkes kendi yaşadığı acının hissini bilir. Bu yüzden hiçbir yerde de bu tarz konulara girmem
(298 puan) tarafından
Yarışa soktu resmen yeminle.. Benim demek istediğim direk acı hissetme meselesi yoksa sen daha çok acı çektin ben az çektim değildi
(2,047 puan) tarafından
Genel olarak gördüğüm her kayınvalide de kendi kızına kıyamayıp gelini umursamayan var. Sanki gelini birisinin kızı değil, hâlbuki düşünse bu kızı da bir anne doğurmuş, bu kız da bir annenin kıymetlisi. Senin oğlunun da eşi. Ama yok işte yapamıyor kaynanalar. O yüzden sende umursama sadece bu konu değil başka konu da olsa kaynanan senin acını sinek ısırığı sanar. Bu da aslında bir vicdansızlıktır, kötü kalptir
0 oy
(270 puan) tarafından
Kaynanan dami ameliyat olmuş sanki nerden biliyor yorum yapıyor 
0 oy
tarafından
teyzemle annemin kapışması gibi:D herzaman kızlarını kıyaslarlar benimki daha çok acı çekiyor vs diye aklıma geldi..

böyleleriyle hiç dalaşmaya girmeyeceksiniz çünkü kendi doğrularını değiştiremezsiniz
(298 puan) tarafından
Son sözünüz çok doğru
0 oy
(9,468 puan) tarafından
2 kez spinal oldum. Senin sandığın gibi değil onda da ağrı acı hissediyorsin. Ama ikisini kıyaslamak yanlış ikisinimde kendine göre zorluğu var.kimsenin çektiği acıyı küçümseyemem. Spinal dan sonra bir baş boyun ağrısı yaşadım.ben o zaman kadar öyle bir baş ağrısı görmedim duymadım. Olan olmuş doğan doğmuş doğanlar sağlıkla büyüsün 
(298 puan) tarafından
Canım ağrı hissedmiosun demedim ben zaten zamanlama konu olan burda
(1,365 puan) tarafından
Ahh o boyun baş ağrısı 2. Gün bir başladı 9. Güne kadar devam etti
Çocuk emmek için ağlıyor ama yerimde duramıyorum acıdan çok fena bir ağrı
Rabb'im tüm annelerin yardımcısı olsun
0 oy
(508 puan) tarafından
Ayy eltimle ben sinir oluyorum sidik yaristirana ben doğum yaptm çıktım başladılar benmki daha zor bunda ne var diye eltim falan o sezeryan bn normal doğurdum sen hemen dogueuyon bak dogueusb çok dedi kaç defa kayannamda aynı ulan 12 saatten fazla suni sancı cektm kıçıma kadar diktiler 3 ay ituramdim kicimin üstüne iki defa canlı diktiler dikiş tutmadı diye hala en ufak usutuemde acır felaket eminim çokkk zordur sezeryan ama normal dogumdada sancısız gibi konuşuluyor bnce herkes anlayışlı olmalı bn ona abla evet çok zor birine muhtac oluyorsn diyorum o bnmkininu basite indirgiyor ne cektimi ben biliirm
(298 puan) tarafından
Ay hayır tabi ki de iki doğum da çok zor ben ayrı ca normal doğum sancısı çekip sonunda sezeryan oldum açılmam da vardı ama bebeği direk sezeryana aldılar
(508 puan) tarafından
Bak iki dogumuda yaşamış zorluğu görmüşsün canim bn kapalı gittim ne açılma ne sancı ne Nisan hepsi suni sancı ile oldu fitille anlatamam acısını bence doğum her türlüsü zor kolay olamaz candan can cikiyor
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Kaynanalara göre kızları çok acı çeker çok yorulur benim görümcem sadece çocuk büyüttü ev işini hep kaynanası yapardı yemek bile yapmazdı sorsan kızı cokkkk zorluk çekmiştir ama 
0 oy
(14,697 puan) tarafından
İki doğumu da yapmamış birinin bu diğerinden zor demesini doğru bulmuyorum ki her doğum kişiye özeldir acı yarıştırmak doğru gelmiyor bana herkesin çektiği sancı da eşit değil acı eşiği de.
(298 puan) tarafından
Ben mi anlatamadım siz anlamadınız bilemedim konu burda acı yarıştırmak değil acıyı hangisi daha önce hissediyor spinal mi genel mi
(14,697 puan) tarafından
Doğrusunda uyuşmayan ama kaynanalarda her durumda kızları :) çünkü sana canı yanmıyor
(298 puan) tarafından
Doğru elinden gelse sen doğum yapmadın dicek
(14,697 puan) tarafından
Kız ben hamile iken birlikte kalıyorduk öğür öğür için dışıma çıkardı bir kez başını uzatıpta nasılsın demediler bir kere görümcem başım dönüyor dedi karı koca bir başına döndüler bir telaşa düştüler o zaman anladım ki el kızı diye bir şey gerçekten varmış
(298 puan) tarafından
Var bacım var bizi leylek ler getrdi sanki ana babamız yok
0 oy
(1,256 puan) tarafından
İlk sezaryenim genel anestezi ile olmuştu ameliyat sonrası evet zor uyandım nefes alamadım ağrılarım aşırı vardı 5 ay önce yine sezaryen oldum spinal anestezi ile oldum sıfır ağrı sıfır acı 5 6 saat sonra bacaklarındaki uyuşukluk geçiyor sadece ameliyat yerinde yanma oluyor onuda zaten serumlarla ignelerle rahatlatıyolar bence en iyisi spinal olmak 
(298 puan) tarafından
Ben Malesef olamıyorum bel fıtığı var
0 oy
(1,917 puan) tarafından
Daha çok acı çekmek çok övülen bir şey oluyor nedense ben böyle olunca ters köşe yapıyorum ay ne kötü çok zor olmuş size şükür benim halime ne kadar şanslıyım Allahın sevgili kuluyum sizin adınıza üzüldüm yazık de geç balalım o zaöan ne dicek
(298 puan) tarafından
Sustum bişey demedim artık..
0 oy
(7,090 puan) tarafından
Ben spinal oldum ama senin dediğin daha doğru. Genel anestezi de ağrı ile uyanıyorsun spinal ile uyuşukluk geçene kadar ağrın hafifliyor ama şöyle de bir şey var benim yaşadığım o gaz sancısı inanılmaz bir ağrıydi çocuğu gözüm görmüyordu. İkisi de çok zor. Yani hem ameliyat yeri ağrısı hem gaz sancısı ölümüne kapışir. Yine de burada kaynananın demesi gereken şey ikisinizde muhakkak zor geçmiştir bu kadar.
(298 puan) tarafından
Artık ben onun bişey demesini beklemiyorum yavrum ikinizde annesiniz sonuçta Allah kolaylık versin bile demedi
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Spinal anestezi ile oldum. Odaya geldim zaten 1 saat sonra anestezi geçti çığlık atacaktim ve her şeyi ameliyathanede gördüm korkudan titredim boynum kasıldı. 15 gün felçli yattım ve sazaryenin acısını hissetmeyecek kadar boyun sırt ve kuyruksokumu acısı yaşadım. O ağrıları hissedince sizde gelip ağrı kesici yapmadılar mı acaba 
(298 puan) tarafından
Ben genel anestezi ile oldum odaya çıkmadan hissettim ağrıları bide ameliyat hanede karnıma batırdılar öldüm dedim.. Odaya çıkınca direk ağrı kesici yapıldı ama kesmiyor ertesi güne anca etkisi oldu
(1,137 puan) tarafından
2. Doğumu yapacağım çok korkuyorum genel mi denesem acaba diye ya
0 oy
(7,262 puan) tarafından
Bence kişiye göre değişir iki spinal oldum ilkinde uyuşukluğum geçene kadar bir şeyim yoktu uyuşukluk geçince acıdan ağlıyordum ikinci de ise tam tersi uyuşukluk geçene kadar ameliyathane de bile öldüm öldüm dirildim. 
(298 puan) tarafından
Annelerin hakkı bu yüzden ödenmez

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 492 göst.
18 Temmuz 2024 Aile kategorisinde nur120302 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 355 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 641 göst.
0 oy