+2 oy
1,052 göst.
Diğer kategorisinde (1,644 puan) tarafından

Ben bebeğimi 34 haftalık doğurdum ve tersti zorunlu sezaryen oldum yani bir kaç gün önce de eşimin kuzeni ilk çocuğunu normal doğurdu kaynanam X kisisi doğurmuş haberin varmı dedi var aradım da H.olsuna dedim normal doğurmuş senin gibi değil dedi eşimde o an şaka amaçlı sen dogurmadin yani kaynanan onu demek istiyor gibi dedi tebessüm ettim ki kaynanam tabi dogurmadi doğum öyle olur işte dedi bende açtım ağzımı yumdum gözümü dalgamı geçiyorsunuz erken geldi ne bekliyorsun hastanede yattım yanıma bile gelmediniz tek başıma çocuk doğurdum bide utanmadan sen doğurmadin diyorsun bana dedim zaten bu doğum konularından çok kızgındim üstüne bana dogurmadin diyince patladım Allah aşkına niye boyleler bu yaşlılar illa normal mi doğurmak gerek yani o kadar ofkeliyim ki şuan bu cahil insanlarla muhatap olmak yüzlerini görmek istemiyorum o kadar soguttular kendilerinden :angry:

48 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Ben bastım parasını , gittim özele ve keyfi sezaryen oldum. Soranlara da direkt diyorum. Çok da memnunum. :) Kimse bir b.k diyemez hahah
(4,889 puan) tarafından
yok ben kilo almaktan korkarim takviyeler icin.  sanki onlar bana ekstra istah yaoio koli yapio gbi geliyor. hamileyken bile folik asiti hergun aldim 3 ay da sonra vitamin balikyagi falan iki uc gunde hir ictim ozellikle istah yaomasin kilo almim diye. cocuklara da aliskanlik edemedim o takviye isini etsem cok iyi olacak da yok. pekmezi cikariyorum goz onunde dursun verim diye onu bile cogu zaman unutuyorum . ki  hapti tabletti tarzi vitaminleri hepten unuturum cocuklara. cunku gelin icireyim diyirum biri inat edio oburu birazdan dio. sonra da benim isim cikio aklima bile gelmio.

liposaksin da kolay degil korseyle durcan bi sure. sezeryanda ufacik keside bile nasil aci cekilior  tum beden orta hatti cok acili surectir. deger mi tabiki deger aci cekmeye . ama son care o olmali
önce (152 puan) tarafından
Canım nasılsın  zayıflama var mı iştahın nasıl
önce (4,889 puan) tarafından
guzel
gido canim 5 kilo verdim. aslinda 6 verdim ama pure doneminde az az geldi. simdi yavas yavas gdiyor gram gram 100 gram 200 gram gunluk. bazen sabit kalio falan.istah guzel ya kapandi kapanmasa bile tikabasa doymus gibi oluyorum . soyle soylim
eskiden bi dikiste 500 ml bardak suyu icerdim iki tane yani bi litre. suan 500 ml iki seferde iciyorum midem almiyor. yemek de oyle cik yedigim zaman midem bulanio. bugun mesela lahmacun yedik yarin yola cikcaz kayseriye bulasik cikmasin diye ugrasmyim diye bise yapmadim. eskiden 2 2 bucuk cok rahat yerdim simdi bir lahmacunu zor bitirdim.bir hafta musadeliyim diyetisyenden karbnhdrat yiyebikirm cunku kayseriye gdicem
manti yaglama su boregi yaorak sarma katmer yicem yani. diyetisten dediki porsiyona dikkat et mide genislemesin yeter. yoksa bu hafta istedigimi yicem yani
önce (152 puan) tarafından
İyide anam bacım sen bın bir türlü zahmetle gıttın mıde botoksu oldun   sımdı kayserının mantının sırasj mı allasen kendını rıske attın   o kadar emek verdın  ne alaka sımdı mantı falan  hayır bence yememelısın  ben kayserıde 3 yıl yasadım   öyle mantı yağlama hıc aklıma gelmezdı  sen sımdı kayseri deyınce bıle aklına o yıyecekler mi gelıyor  ayyy mümkünse gıtme bıle  sen bu yola yenı gırdın   şuan yerınde bı dur bekkı 20 kg verceksın
önce (4,889 puan) tarafından
keske gtmesem . valla kocam goturuo . miras kaldi kocama gdip bi imza  atarim ben diodu o yuzden bizi pesine suruklemez gder orda anasina danasina bi fatiha okur bikac akraba ziyareti yaoar doner diyordum.. sonra imzaya gerek kalmadi.  simdi bizi de surukluyo pesine malesef.  mecbur gdiyirz bende istemeye istemeye ayaklarim geri gide gide yapcak bise yok. tam diyeti oturttum ya dedim ben demedimmi bir ay misafirlige bile gtmicez kimse de gelmicek. ben anneme bile gtmek istemiyorum duzenim bozulmasin diye dedim dio diyetine gore ki yasicazz e bizahmet dedim. e bilmioda botox olsugumu.:) o sanio siradan diyetlerimden. dio bi hafta ertele haftaya baslarsin.
-Reklam-
0 oy
(7,143 puan) tarafından
Sanki sezeryan doğum çok mu kolay ben normal doğum yaptım ama yanımdaki oda arkadaşım bayan sezeryanla doğum yapmıştı ne kadar zorlandığına ben şahit oldum ben iki saate ayağa kalktım kızcağız doğrulup oturamıyordu bile bence sezeryan normal doğumdan bile zor bilmeyene laf anlatmazsın boş yere kendini yorma. Konuşup dursun sen onu kale almadıkça o daha da çatlayacaktır bu ona yeter
(1,644 puan) tarafından
O doğum zamanlarım çok kötüydü o zamanlardan kinliyim bilerek üstüme geliyir ki eteğimdeki taşları dokeyim
0 oy
(14,547 puan) tarafından
En iyi doğum bebek için en sağlıklı olan doğumdur. Ben normal doğurdum normal doğurmakta istedim ama bir ara kalp atışı yavaşladi oğlumun onca saat sancı çektikten sonra doktoruma gerekirse sezaryen yapın dedim. Çocuğu illa içimde tutup normal olacak diye diretecek kadar cahil değildim çok şükür der geçerim 
(1,644 puan) tarafından
Zaten suyum bittigi için erken doğurdum keyfi degildi ama cahile laf anlatmak zor
(472 puan) tarafından
Bebek küveste yattı mi kaç gr doğdu sizin sağlığınız bebeğiniz sağlığı nasıldı
(1,644 puan) tarafından
Kuvezde kalmadı çok şükür öncesi 1 hafta yattım hastanede ciğer geliştirici ignemi falan olmuştuk 2440 doğdu gerileme olmasına rağmen haftasına göre iri bir bebekti zaten sadece sarılık oldu benim 1 ay falan sütüm gelmedi erken doğumdan kaynaklı olabilir dedi drlar genel olarak dikislerimin ödem ve şişlik topladığı ağrıdan duramadigiim 1 günde 6 tane ağrı kesici attığım bile oldu üstüne hizmet bekleyen kaynana zordu ya 7 aylık oluyoruz 1 hafta sonra şükür şuan herşey yolunda ama ben kocamın ailesini tamamıyla görmek istemiyorum
0 oy
(103 puan) tarafından
Zorunlu olur, keyfi olur kime ne !? Ayrıca normal doğum dediğimiz şey vajinal dogumdur adı. Birde Sezaryen doğum var. 

Yani kişinin ve bebeğinin sağlığına ya da KEYFİNE hangi doğum şekli uygunsa Normal doğum o'dur . 

Ama bunu anlayacak kapasiteli insan yok maalesef 
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle kendi kızları nasıl dogurursa doğurur gelinlerde kestirdi aldırdı sanki doğurdu mu cahiller
(103 puan) tarafından
Sende desene he kestirdim aldırdım cesaretim vardıyaptirdim Senin kızının g.tu yemedi mi kendine kiyamadi firtlatti de sinirlendim ya böyle konuşturuyolar
(1,644 puan) tarafından
Ne dersen de bir fırsatını bulunca yine başlıyor ki
0 oy
(256 puan) tarafından
Ayyy bende gıcık oluyorum ağızlarına bi tane vurasım geliyor sezeryan dogum yapana yok sen yarim annesin sezeryan da dogummu catir catir normel dogurdum bir de bi yerde bile okudum sezeryanla dogum gerçek dogum değilmiş falan filan 
(1,644 puan) tarafından
G.zekalilar diycen de yinede büyüğümüz diyoruz haketmiyorlar
(256 puan) tarafından
Gerekirse haddini bildircen insanlara ki yerini bilsin
0 oy
(194 puan) tarafından
iki doğum türüde çok zor normal olup çok raahat doğuranlarda var taaa kıçına kadar yırtılanda. iki çocuğumda sezeryanla oldu ama ikisndede suyum geldi sancıları çektim neler çektim heleki teksen sezeryanda ayağa kalkmak 3 gün, eğilmek 1 ayı buluyor.Emin ol sen normalde doğursaydın aman bizde doğurduk neyi var hepimiz tek baktık diyerek aşağılayaacktı.
(1,644 puan) tarafından
Yani derler de derler sen ne yaparsan yap
0 oy
(2,184 puan) tarafından
Sezeryana sokacan ikisini de ona kaşınıyorlr takma kafana en güzel en özel doğum ne normal ne sezeryan bebeğini sağ salim aldıgın doğum
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle canım ❤️
(2,184 puan) tarafından
Üç sezeryanm var dörtüncü olacak Allahım nasip ederse kim ne derse umursama he de geç agızlarınıb payını ver sezeryan riskini biliyormu o cahiller
0 oy
(9,468 puan) tarafından
O zaman bende dogurmadim ama 2 oğlum var :D aman boşver ağzı olan konuşuyo 
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle sanki başkası taşıyıp getiriyor bize
0 oy
(275 puan) tarafından
Ay çok iyi yapmışsın ağzına geleni söyleyerek. Söylemeye söylemeye kendilerini hep haklı sanıyorlar. Ben normal doğum yaptım ama bence sezeryan doğum daha zor ve gerçekten helal olsun diyorum sezeryan olanlara. Kolay mı karnına yedi kat kesik atılıyor sıkıysa kaynanan kendi kestirsin yedi kat karnını o zaman görür. 
(1,644 puan) tarafından
Hastanede yattım 1 hafta kimse kalmadı yanımda doğuma alınınca geldiler annem e göstermelik ve bana bunu söyleyebiliyor
(275 puan) tarafından
Hiç takma yaa boşver ağzının payını vermişsin zaten
0 oy
(8,077 puan) tarafından
2 kisinide tatdım ben ikiside Zor bu hayata hiç bir şey kolay degildir 
(1,644 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(70 puan) tarafından
İki kes normal yaptım mahvoldum yaa arkadaşım normal yaptı belki 20 dikişi vardı kızın gozlerini dışına fırlamış ikinmaktan kan oturmuş illa istiyorlar herkes acı çeksin paramparça olsun 

Ha ben çocuk yapsam gene normal yaparım çünkü başta zaten şeyimi yırttım yara oldu açıklık oldu birde sezaryen olmasın diye 

.ama başa dönsem sezaryen yapardim
(1,644 puan) tarafından
Sezaryen de zor canım 7 ay oldu hala ağrır dikiş yerlerim
0 oy
(11,572 puan) tarafından
Keyfi sezaryen oldum gayet de anneyim bunu düşünene söyleyene çok edepsiz küfürler edebilirim kimseyi ilgilendirmez bacı bu sen doğur o zaman de hevesin hala var galiba de
(1,644 puan) tarafından
17 tane doğurmuş daha da dogursun hevesi varsa doğru diyorsun
0 oy
(954 puan) tarafından
Hayır yani çocuk aynı çocuk, içeriden bir şekilde çıkıyor. Bu çocuğun çıkış şekliyle ne değeri kayboluyor ki anlamıyorum. 
(1,644 puan) tarafından
Cahile laf anlatamıyorum
0 oy
(270 puan) tarafından
Sezaryanda, normal de  sonuçta doğum aynı acı aynı dert o çocuk bır yerden çıkacak allah akıl  versın hala cahıl cahıl konuşuyorlar 
(1,644 puan) tarafından
Akıl yok fikir var
0 oy
(715 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bende 2 ay önce sezeryan doğum yaptım ne yani ben doğum sayılmiyor muyum :Dvallh çok zor halen yanlalrda ağrim var ve kimse yoktu eşimle tektik çok zor atlatim ayakalrim şişti kaynam şahit oldu doğumdan 2 gün  sonra orya gitim 1 gece kaldık ay diyor ne zormuş sezeryan sonra oğlun sevglisi demiş bende hastnde sekreterim görüyorum 7 kat kesiyorlar falan sezeryanlilari ay diyor ben böyle biliyormuşum falan normalde görmeseydi beni bu kadar bilmezdi belki peki biri sezeryan olcam diyince herkes ay sezeryan çok zor kesinlikle tavsiye etmem filan deniliyor iş doğuma gelince mi doğum yapamadın deniliyor annemler hep diyordu çok zor sakın olma sezeryan:)benimkide terstir zaten bı hafta erken doğum oldu ne yapalım şimdi biz bu cocukalrı altın tabakda mi aldık kucahımiza tövbe tövbe bence takmayın iyi yapmışım deyin geçin 

(715 puan) tarafından
Zorlandinzmi acba bide lohusalık kaynan konusamsi insan stres oluyor ben nerdeyse bir yıldır kaynma gitmiyorudum konuşumuyordum doğum sonrasi gitik oda yol sıcaktı ora yakındı yine trfik saatiydi eşim gidelim dedi bebbek maf oldu yoalrda die ay 1 hafta kalsaydım kafayı yerdim 1 gece bile 1 hafta gibi geldi  orda bakmyom çocuğa şimmddie arda gideriz günü birlik yada 1 gece ay hep bir şeyler soyler yap böyle et stres doluyorum bakamiyorum bide 1 gün aynı şeyler zorla şöyle  emzir böyle emzir kendimi eğiyordum emzirken dikişlerin agiryordu bebekde almıyordu sarlıkt vardı bide ağlıyordum eşim bile sonra dedi fark ettim annmlerde strese girip bakmiyorusun çocuğa bile bide lohusalik piskolojikmen etkilyor insani
(1,644 puan) tarafından
5 günlükken geldi ayağına krem sürdürdü 6 gün kaldı hizmet bekledi sozde içli köfte yaptı bana oturamadigimi bildiği halde sandalye çekti buna otur yap diye anlatsam dağ olur anneme de kendine hizmet ettirdi
(715 puan) tarafından
Allahım ya olmaması daha iymiş desene :):)yapcaksam seni nie çağırayım eşimde eseni anneneme birakyaim dedi kalmadım ha bı yanda istiyordum yemek konusnda kaynam yapar eder yedirir yaridm etsemde bırakmaz normalde gitsek birkmaz iş yapim yemek yaridm edim değişik huy işini yaptırmaz ama gitgimde geitir ye süt olsun falan aslında diyorum o haftalar aç kaliyordum gitseydim ama sonra pişaman olurdum ilk haftlar çocuğuma bakmazdim vakit gecirmezdim en ufak şeyde ay birak bırak ay ver ver yok su verelim yok şuydu buydu  degsiik banyosunu yaptırınca sert yaptıryor laf ediyon küsyor yok yok böyle yapılır sicakdir zıbın tek yeter yok soğuk der yani altni bile bağlamya karıştı ay 1 günde piskolojim bozuldu bide ayaklarım davul gibi orda gezemiyom rahat edemiyorum evime geldim gene yavaş yavaş kizmin kiyaftekrini topaldim etim  evin içinde gidip geldim ayakalrim normale döndü
(1,644 puan) tarafından
Yarardan çok zararları var
(715 puan) tarafından
Ayen insan bildiğinden şaşiyor resmen
0 oy
(829 puan) tarafından
Allah'ım en sinir oldugum muhabbet sezeryan da doğum şekli ben kızımı normal doğurdum 1 hafta sancı çektim doğurduğum gibi ayaklandim ama geçen ay açık miyom ameliyatı oldum aynı sezeryan gibi 20 gün oldu hala gecmedi ağrısı geceleri oluyor hala .

Her bünye ve her doğum kendine özeldir normal yada sezeryan değil normal yapıp kendine gelemeyen de var sezeryan yapıp aynı gün ayağa kalkan da .  

Yani biraz da bünye ve sans meselesi mesela ben normal doğum da ilk gün kalktım ama ameliyatta 4 gün hastanede yattım ağır geçti 
(1,644 puan) tarafından
Cahiller cahil
(829 puan) tarafından
Kesinlikle her doğum farklıdır
0 oy
(14,088 puan) tarafından
annelik basli basina zor birsey ne demek dogurmadin her iki dogum sekili de zor icinden insan cikiyor sonucta 
(1,644 puan) tarafından
Gelde bunu bu cahil sulaleye anlat bana erken değil doğumun sen yanlış biliyorsun demişti görümce çocuğu yaparken bizimleydin heralde bu kadar net konuştuğuna göre dedim bende
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Ben keyfi sezeryan oldum kime ne
(1,644 puan) tarafından
Kuzenim de öyle oldu normal dogurabiliyordy
0 oy
(49 puan) tarafından
Vallahi asıl büyük suç eşinde kaynanalar böyle zaten hangisi iyi ki ama eşin o lafı derse o da cesaret eder 
(1,644 puan) tarafından
O demese o diyecekti zaten bizimde işimize geldi sürekli herşeye susuyoruz diye şaha kalkıyor
0 oy
(363 puan) tarafından

Bizim burada tam tersi şuan 40-2 haftalık gebeyim kayınvalidem çok dua ediyor normal olsun diye sezeryan ona göre çok zor çok acılı bir süreç bana Allah'ın izniyle inşallah normal doğurursun da kurtulur bebeğine kavuşursun der ama böyle kayınvalideleri görünce Allah'ım bunlar neyin kafasını yaşıyor diyorum Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki benim kayınvalidem öyle biri değil :dizzy:

(1,644 puan) tarafından
Şükür Allah razı olsun ondan
(363 puan) tarafından
Amin ecmain kardeşim

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 684 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 313 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu
0 oy