+1 oy
642 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından

Çok merak edıyorum sızlerde de öyle mi yoksa sadece benım ev mı bu sekılde. Her ay alısverıste A'dan Z'ye herseyı alırız 2 şer 3er ama ne hıkmetse dayanmıyo kalmıyo yanı bereketsiz mı desem bilemedim başla evlerde yakınlarımın evlerınde görüyorum sankı aldıkları gıbı duruyo hıc yenmıyo mu ya dıye düşünmüyo degılım :D ama bizim eve baksan ay sonu gelmeden herşey tükeniyo 

18 Cevaplar

+2 oy
(2,997 puan) tarafından

Demek ki çok tüketiyorsunuz :D biz buna iştahlı kesim diyoruz 

(28 puan) tarafından
Ama tüketilen kadar da alıyoruz ayda 2 koli yumurta dahi yetmiyo bazen 3. Koli alınıyo
-Reklam-
+2 oy
(1,310 puan) tarafından

Her gün illa bı siparis bı liste çıkarıyorum eşime hep bı eksik var :D

(4,889 puan) tarafından
bnde trendyoldan soyluyorum bide teslimat ucreti gelmedin diye 500 tl tamamlamaya calisiyorum. hergun hemen gemen cikiyor eksik artik ginaa geldi trendyola . iki oeynir alsam zaten tamamlanio 500 e cogu zsman
(1,310 puan) tarafından
Onu bende yapıyorum sırf teslimat ücreti ödemek için 2 şer 3 er alıyorum :D
Bizde genelde çocuklara bez yetişmiyor
Trendyoldan toplu alıyorum mecbur
(28 puan) tarafından
Aylık herseyı toptan alırız en çok yenilenleri 2 şer 3 er alırız ama yıne kalmadıgı zaman olur öyle pek mısafırım gelmez gelir ama nadirdir.
+1 oy
(13,696 puan) tarafından

Nereden biliyorsun duruyor belki sürekli alıyorlar:) yada yemiyorlar :)

(28 puan) tarafından
Yanı bilemedim ki dedm ki artık bizim bereketsiz mı ne :)
+1 oy
(219 puan) tarafından
Kizzz valahi billahi aynı bizz bir şeyi 3katina alıyorum dayanliyor 2cocuk var kucuklerde
(28 puan) tarafından
En basit örnek kaynanan gilde tarladan mısır toplar eltim kaynanam ben bölüşürüz ikisinin de dolabında kış boyu kalır bizim asla kalmaz yanı
(219 puan) tarafından
Bence cimri olanların eşyası bitmiyordur:))))
(28 puan) tarafından
Bundan sonra cımrı mı olsam :D şaka bı yana örnek verdıgım gbı yanı üçümüz bölüşüyoruz tarladan toplananları aylar gecıyo onlarda hâla var ama bızım yerınde yeller esıyo yanı
(219 puan) tarafından
Bereket yok oyuzden kız valahi billahi bizdede oylee ya çok yiyoruz farkında deiliz ya elimiz savurgan yada bereket yok
önce (28 puan) tarafından
Başka acıklaması yok çünkü :D
+1 oy
(14,547 puan) tarafından
Yazılı olmayan bir kuraldır ne kadar çok alırsan o kadar çabuk biter. Az alırsan idareli kullanılır 
(28 puan) tarafından
Aylık 4 4 buçuk mılyarlık alısverıs yapıp dıger aya kalmadan tukenmesı mantıkkı bı sebep bulamıyorum valla
+1 oy
(275 puan) tarafından
Yananla yenene yetişilmezmiş canım. Yeniyir bir bakmışsın dolap bomboş :)
(28 puan) tarafından
Ama fazla fazla da alıyoruz dayanmıyo asla yıne valla dıyorum bereketsız mı ne dıye
(275 puan) tarafından
Yok canım olur mu öyle şey iki güne bir alınan şey bitiyor. Hele yazın salatalık domates hiç dayanmıyor. Kahvaltı da doğra, cacık yap salata yap derken bitiveriyor. Eşim daha iki gün oldu alalı ne ara bitti diyor e yeniyor yani bir cacık yapsan 3 salatalık gidiyor zaten.
(28 puan) tarafından
Aşagıda bır arkadaş yamıs ta yanı sanırım herkes çok cımrı davranıyo onlarda kalıyo bende o yüzden kalmıyo :D ne var ne yok döküyorum ortaya
+1 oy
(4,753 puan) tarafından
Siz yine her ay aliyomussunuz ben her hafta aliyorum. Eve surekli kargo ,market siparisi geliyo. Heralde paramin bereketi falan yok. 3 kisiyiz cocukta daha 2.5 yasinda.
(4,753 puan) tarafından
Ben aylik 20 bin eve harciyorum temizlik malzemesi de icinde ama hadi onlar 3 bin falan tutsa 17 binlik alisveris yapiyoruz. Ama yine surekli eksik cikiyo surekli siparis veriyorum.
Peynir ,tereyagi,zeytinyagi gibi seyleri de toplu aliyoruz. Suanlik ette almiyorum.
Bacım 20 bıne ne alıyon tam olarak :) sasırdım kız sadece yıyecek ıcın 17 bın fazla degılmı ben de kendıme dıyodum fazla harcıyorum dıye
önce (4,753 puan) tarafından
Bence de fazla ama yani harciyorum kredi karti borcu bi geliyo napmisim bu kadar diyorum. Haftalik 1500 falan pazara harcariz canim icinde yumurta ve sutte var 5 litrelik. Gecen ay peynir aldim 5 bin lira,sucuk aldim 5 bin lira. Tabi bunlari toplu aldim. Ama her ay boyle biseyi toplu aliyorum. O sebeple heralde. Bu ayda tereyagi aldim 3 bin.
Onun disinda da ufak tefek seyler cay,salca falan gunluk seyler.
Ama bebegimi sekersiz besliyorum onlara cok gidiyo sekersiz recel,sekersiz helva falan. Tabi biz de yiyoruz. Sadece helvaya 1000 lira veriyorum her ay.
Saglıklı olan her şey daha pahalı dimi :)) bende diyorum nasıl bu kadar gıdıyo ama mesela en basit kasaptan sucuk alıyoruz 2 kangal ona veriyoruz bin TL cıvarı sucugu kaç adet alıyosun 5 bin veriyosun
önce (4,753 puan) tarafından
Evet tabi saglikli dogal olan pahali.
Canim gecen ay migrosta sucuk kampanyasi vardi 700 liraya inmisti tum sucuklar. Apikoglu aliyorum ben normalde kilosu 1500. O sebeple cok aldim. 5 kg kadar aldim buzluga koydum. Simdi biz bunu 6 -7 ay da anca bitiririz.
+1 oy
(14,088 puan) tarafından
ayda 2 alisveris anca yetiyor esim diyo bi gordugumu bidaha goremiyorum :D 
(10,136 puan) tarafından
3 kişilik yediğin icin :))))
(14,088 puan) tarafından
ne 3 u kizzz 5 de olabilir :))))
(636 puan) tarafından
Benim esımde meyve alır dıyprkı ya en ben bu eve meyve alıyorum ama nerde getırdıgımi bılıyom ama yedıgımi hatırlamoyom dıyor
(10,136 puan) tarafından
Aksam pazariyla 10a bağlayalım:)))) alınan şey o gün yenmeli yoksa asla kalmıyor:))))
(636 puan) tarafından
Ayy hıc sorma yaa inan hamileyim bişeyler Alıyorum kız sabahın köründe kalkıyorlar aramadklaro yer kalmıyor
(28 puan) tarafından
Keşke esım de herseyı yese :D çok secıcı herseyı yemez ya ama ne hıkmetse eve hıc bır sey alınmamıs gıbı oluyo yok olıyo kalmıyo
+1 oy
(10,341 puan) tarafından
Valla bolluk olunca insanın sürekli yapıp yiyesi geliyor. 
(10,341 puan) tarafından
Terbiyesiz bu ya ahlak yoksunu :) aklı fikri oynasta :)
(4,594 puan) tarafından
Hahaha geçen biri ne kızdı ama çok güldüm hahaha :)))
(10,341 puan) tarafından
Ahaha bende güldüm ona bir süre bekledim şunu bir güzel halletsinler diye :)  sonrasında cevap verdim :)
(10,136 puan) tarafından
Senin aklın ordaysa ben ne yapayım ben kocanin yanında uyu dedim sen oraya çektin fikrin o ki zikrinde o demek ki :))))) beni kim halledebilir yaa yürek ister o yürek:))))
(28 puan) tarafından
Esım secıcıdır herseyi yemez sabah işe gider vallahı çoğu zaman kahvaltı yapmaz uyandıgı gbı yıyemıyo 2 çocuk bır de ben. Yanı ustelık kaynanama gideris kalırız ama yok anlamıyotum tek acıklaması bereketsız yanı
+1 oy
(13,985 puan) tarafından
Oyle vallaha hep yeme icmeye gidiyor 
(28 puan) tarafından
Aylık 4 4 buçuk alısverıs pazar da dahil. Ve daha dıger maaş günü gelmeden bu ay mesela 2 3 arası yıne harcandı markete pazara ama elde var sıfır dolap bombos
(13,985 puan) tarafından
Oyle aylik alisveris yapiyorum 4 5 bin ay sonuna kadar kaclar gidiyo inanki...ve esim.yemek de secer kiymasi tavugu sen dusun para hep yemeye icmeye gidiyor bir sey yaptigimiz da yok 2 tane oglum.var 2.5 5 yas gidiuor yani saglik olsun yerken yesinler napak
Tabi canım saglık olsun ama insan düşünmeden edemıyo :)
0 oy
(4,594 puan) tarafından
 Ben de hep birilerine veriyorum ya da çöpe atıyorum. Çünkü yenmiyor ve benim eşimin eli hiç aza gitmez. Sürekli birilerinin eline poşet sıkıştırıp duruyorum. Keşke yense keşke hiç dayanmasa ama nerde benim ev üyeleri yemez içmezlerden 
(28 puan) tarafından
Evlendım evlenelı bı gün şöyle dıyemedım :D sabah akşam sana mısafır olarak gelsek bıdaha böyle diyemezsin:D benm bebekler siler süpürür
0 oy
(27 puan) tarafından
Bizdede öyle eşim her gün markete giriyor hep bir şeyler  eksik oluyor 
(28 puan) tarafından
Yanı bakıyorum alısverıs ve harici yapılan Harcamalar yaklasık aylık 7-8 bulut şaka gibi ama maalesef öyle. Ama eve bakıyorum yıne ucu ucuna yetıstırıyoruz yetısmıyo da maaşa kadar. O paraya dünya şey alınıyo ama dolap boş yıne boş anlam veremıyoeum
0 oy
(237 puan) tarafından
Bizde evde üç kişiyiz ama dediğin gibi yani yemek yapılıyor çocuk yiyor misafir geliyor, senin dediğin bitmiyor milletin onlar kullanmaya yemeye kıyamıyor o yüzden, ben aldığımı saklamam kimse için yada eskimesin diye kaldırmam köşeye , aldığımı kocam çocuğum Yemiycekse niye alıyorum, aldığımı kullanmayacaksam niye alıyorum, annemden böyle gördüm iyi ki böyleyim , millet evinde kocasına çocuğuna vermiyor saklıyor sanki napacaklar
(28 puan) tarafından
Bak bu dedıgını hıc dusunmemıstım ya. Mısafır gelse cesıt cesıt menü cıkarıyorum hazırlıyorum üstüne bıde marketten alıyorum şunu da yapıyım koyuyum dıye ama ben bı yere gittiğimde bakıyorum mesela 4 çeşit yapmıs kendı kendıme dıyorum bazen bu kadar da yetiyormuş yanı bende öyle yaparm dıye ama yıne çok yapıyorum
(237 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyleyim evde ki her şeyi yaparım dediğin gibi üstüne alırım bide ama millet öyle değil cidden , eee kendi kocama çocuğumu da her şeyi yaparım asla eksik bırakmam , bende annemden böyle öğrendim :⁠,⁠-⁠)
Doğrusu bu zaten canım :) ama millete de anlam veremıyorum olumlu dünya cimrilik nereye kadar
0 oy
(48 puan) tarafından
Onlar durmuyordur sürekli yenileniyordur, :)
(28 puan) tarafından
Esım seçici ve sadece akşam yemeklerınde var sabah çoğunluk olarak kahvaltı yapmaz uyandıgı gbı yıyemıyo ve erkek gıdıyo. Gun ıcınde çocuklarla ben dunyaları yıyo olamayız :D
0 oy
(205 puan) tarafından

Ayyy al benden okadar bende de öyle ya bereketdiz hep derdim :D:D

(28 puan) tarafından
O kadar fazla ki böyle olan varmıs yanı yemınle kendımı tek sanıyodum :D
0 oy
(19,115 puan) tarafından
Evet ayda iki kez alışveriş yapılır bizde çocuklar oyun çağında enerji tüketip yoruluyorlar 3 öğün düzenli bi şekilde yemeleri lazım
(28 puan) tarafından
Herşeye rağmen aylık yemeye 7-8 bin normal mi bacım bilemıyorum ki bırı 4 dıgerı 2 yasında esımde sadece akşam yemeklerınde var sadece pazar kahvaltı yaparız aılece
(19,115 puan) tarafından
Aynı gülüm bizde ama gidiyo işte
0 oy
(1,222 puan) tarafından
İnan bizde öyleyiz her ayın 1 inde şaşmaz yani toplu mutfak alışverişine gideriz 7 bin tl lik alışveriş yaparız a dan z ye herşeyi alırız ama ay ortası gelince evde bişey kalmaz şaşırıyorum bende eşimle evde 2 kişiyiz nasıl bitebiliyor benmi çok çeşit yemek yapıyorum israfta olmuoy çöpe asla dökmem ben yemek ama nasıl bitiyor anlamıyorum :))) 
Bende asla dökmem hatta kalırsa yazık dokmeyın derım bulamayan var derım yerim :D o yuzden mı alıyorun bu kıloları acaba
önce (1,222 puan) tarafından
:))) tabiki o yüzden alıyoruz çöpe gitmesin diye yiyoruz sonra gelsin kilolar olabildiğince az yapıyorum yemekleri artık her yemekten 2 tabaklık istisnalar hariç tabi:)
0 oy
(1,644 puan) tarafından

Benim koca evde kahvaltı etmiyor etse herşey bitiyor yumurta bal receller olduğu gibi duruyor ben abur cuburcuyum :D

Off sorma sorma bende abur cubur hastasıyım ama bu bagımlılık saglık sorunlaeı actı bende inşallah bırakıcam

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 763 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Panik.yokk (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 805 göst.
+2 oy
72 cevap 1,192 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,225 puan) tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 1,619 göst.

392,803 soru

11,747,335 cevap

35,736 kullanıcı

...