0 oy
300 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (7,249 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba kızlar çocuklar birazcık büyüyünce kitap okuma hevesim geldi tekrar ama resmen kitabın içinde kayboldum kitap beni yordu sizde hiç böyle bir şey yaşadınız mı? 

Bir de güzel kitap önerisi de verebilirsiniz. 

24 Cevaplar

+1 oy
(540 puan) tarafından
Kinyas ve Kayra.  Okurken çok akıcı ama yorucu bir kitaptı. Kafamı da çok karıştırırdı.  Gerçek anlamda karmaşık ve yorucu bir kitap arıyorsan Gabriel Garcia marquez'in yüzyıllık yalnızlık kitabını oku derim.  Hem fantastik öğeler içeriyor hem de kitabı okurken bu kimdi ya diyip kitabın girişindeki soy ağacına bakarak ilerliyorsun. 
(7,249 puan) tarafından
Yok bacım yok kafam bir milyon bi de onu düşünemem :))
-Reklam-
0 oy
(8,525 puan) tarafından
uçurtma avcısı, huzursuzluk, çizgili pijamalı çocuk. hepsi de hüzünlü ama 3ünü de okurken ağladım. ihsan Oktay anar kitaplarını da severim, biraz fantastik detaylar da barındırır 
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım aklımda olacak bunlar.
(947 puan) tarafından
Suskunlar ne kadar güzel bir kitaptı :)))
0 oy
(274 puan) tarafından
Kafa çok dolu olunca kitaba yer kalmıyor. Bende bir kere denedim okuyamadım. Yarım kaldı. Çocuğa bile kitap okuyamıyorum şu sıralar.
(7,249 puan) tarafından
Evet canım haklısın ama bence kitap da anlaşılması zor bir kitaptı.
(274 puan) tarafından
Sizin tarzınız nedir mesela tarz dışında olunca da pek sarmıyor. Ben fantastik ve polisiye tarzda seviyorumm. Onun dışında boğuyor. Bitmiyor kitap.
(7,249 puan) tarafından
Ben de polisiye tarzı seviyorum canım ama sevmediğimden değil de anlatım çok karışıktı.
0 oy
(472 puan) tarafından
Hanım efendi bakar mısın güzel bir kitap
(7,249 puan) tarafından
Kimin kitabı canım.
(472 puan) tarafından
Murat tavlı cnm
(7,249 puan) tarafından
Teşekkürler canım.
0 oy
(256 puan) tarafından
Uçurtma avcısı kürk mantolu Madonna  bin muhteşem güneş aklıma gelenler bunlar cokkkk etkilenmistim ben 
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım.
Benim ki etkilenmekten ziyade kafam karıştı kitabı anlamakta güçlük çektim.
0 oy
(44 puan) tarafından
Asla unutamayacağım bir kitap YALINKAT HÜZÜNDÜR AŞK 3 kere okudum üçünde de ağladım.. Dini kitap olarakta EFENDİMİZ çok çok guzel
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bakacağım inşallah.
0 oy
(89 puan) tarafından
Stephin King romanları

Sadist kitabı resmen bir evin bir odasının içinde gecmesine ragmen hic sıkmıyo şaka gibi beni en şaşırtan kitaptı her sayfayı heycanla çevirdim ama kendim yaşamış gibi yoruldum
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım aklımda olacak ama benim ki heyecandan ziyade olayları anlamakta güçlük çektim kitap bitti ama özet çıkar desen çıkaramam çok karışıktı.
0 oy
(947 puan) tarafından
Kitabın içinde kaybolmak ile kitabın yorması bambaşka bir şey :) kaybolduğum çok kitap oldu da beni en çok yoran Platon'un Devlet kitabı oldu. Tabii seneler oldu okumayalı. Belki şimdi okusam o kadar yormaz. Ha bir de Albert Camus'un Sisifos Söyleni kitabını da es geçemem. O da bayağı yormuştu.
(947 puan) tarafından
Güzel kitaplar olarak da yeni yazarlar olsun diyorsanız Kaan Murat Yanık'ın Butimar ve Uzakların Şarkısı çok güzel. Dünyasızlar ve Sular Altında Gökler Üstünde kitabı da var.

Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna ve Kuyucaklı Yusuf çok güzel.

Dili ağır ama Ahmet Hamdi Tanpınar'ın bütün kitapları ama benim en beğendiğim Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Oğuz Atay'dan, Yusuf Atılgan'dan, Dostoyevsky'den de okuyabilirsiniz. Hem edebiyatımızda hem de dünya edebiyatında okunası o kadar çok kitap var ki. Ahhh sabah sabah aşka geldim, bugün kitap okuyacağım :)
Son olarak eğer roman okumaktan yoruluyorsanız öykü okuyun. Muhteşem öykü kitaplarımız var. Ömer Seyfettin, Sait Faik, Fakir Baykurt gibi yazarları da okuyabilirsiniz.
(7,249 puan) tarafından
Bir sürü kitap önermişsiniz teşekkür ederim.
Yok asla kitap okumaktan yorulmuyorum sadece bu kitap öyle hissettirdi tam da söylediğiniz yazarlardan biriydi Yusuf Atılgan Anayurt Oteli
Önerdiklerinizi de mutlaka okumaya çalışacağım.
(947 puan) tarafından
Anayurt Oteli benim de listemde şu an 3.sırada. Daha okumadım ama çok duydum :)
(7,249 puan) tarafından
O zaman yorumunuzu beklerim  :))
(947 puan) tarafından
İnşallah :))
0 oy
(8,340 puan) tarafından

Kaçırılan çocuk :D

(7,249 puan) tarafından
Yazarı kim canım.
0 oy
(1,639 puan) tarafından
İskender palanın kitaplarını öneririm. Hangi kitabını okuduysam çok sevdim 
(7,249 puan) tarafından
0 oy
(5,091 puan) tarafından
Çanlar kimin için çalıyor lisede okumuştum hala aklımda dir.
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım.
0 oy
(345 puan) tarafından
Tutunamayanlara bir türlü tutunamadim :)
(345 puan) tarafından
Şimdi farkettim stephan king diye yanlış yazmışım Stefan zweig yazicaktim. Herkes beğeniyor ama bana biraz amaçsız geldi kitaplar. Kalemi güzel ama mesela dönüşüm kitabında amaç, sonuç göremedim ben. Öyle olunca diğerlerini okuyasim gelmedj :) eee noldu şimdi? Oldum bitince :)
(345 puan) tarafından
Hadi inşallah canım. Böyle kitaplardan bahsedince heyecanlanıyorum. Eski günlerim geliyor aklıma. Okuyan gorunce Dr seviniyorum :)
(7,249 puan) tarafından
Ben de öyle canım çocuklar azıcıkta olsa büyüyüp okuyabildiğim ve benim gibi okuyan anneleri gördüğüm için çok mutluyum kitap okumak gerçekten insana kendini iyi hissettiriyor en azından benim için öyle  :)
(345 puan) tarafından
Benim için de öyle farklı dünyalara gidiyorsun, farklı hayatlar yaşıyorsun gibi bişey :)
(7,249 puan) tarafından
Kesinlikle öyle kitapla bütünleşiyorsun kendini o karakterin yerinde buluyorsun bi anda :)
0 oy
(3 puan) tarafından
Ne tür sevdiğine bağlı canım ona göre önerebilirim
(7,249 puan) tarafından
Polisiye tarzı şeyleri daha çok seviyorum canım.
(3 puan) tarafından
Ben bilimkurgu yada fantastik okuyorum
0 oy
(23 puan) tarafından
Kısa kitaplarla başlayabilirsiniz Stefan zweing  Bilinmeyen bir kadının mektubu 

başlangıç seviyesi için uygundur. Ya da Paulo Coelho Veronica ölmek istiyor kitabı
(7,249 puan) tarafından
Teşekkür ederim bakacağım inşallah.
0 oy
(5,343 puan) tarafından
Silmarillion yaaa. Dünya kadar kitap okudum. En çok yoran oydu heralde :D
(7,249 puan) tarafından
Yazarı kimdi acaba :)
(204 puan) tarafından
Tolkien. Yüzüklerin Efendisi evreninin temel kitabı. Ve gerçekten roman okur gibi okunabilecek bir kitaptan ziyade Yüzüklerin Efendisi serisini okurken başvurulacak bir kitap daha çok, ağır, ama serinin hatrı var okunur.
(5,343 puan) tarafından
Aynen öyle baya kağıt kalem alıp çalışmalık kitap :D
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Cengiz aytmatov dişi kurdun ruyalari ne zaman bitecek diye dua ediyodum ama bitince gözyaşı ve vay beeee dedim. Lisedeydim bu arada :)) 

Yaşar Kemal Binboğalar efsanesi

Sefiller 

Kirmizi ve siyah 

Emile Zola ve Peyami safa kitapları 
(7,249 puan) tarafından
Sefilleri iki gün önce okudum canım güzeldi ama diğerlerine bakacağım inşallah teşekkürler.
0 oy
(126 puan) tarafından
Martin eden şahane bi kitpa dünya klasiklerinden. Çocukların yaş kaç canım bu arada 
(126 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım araları az zor oldu mu ya bende 2.ciyi düşünüyorum da :)
(7,249 puan) tarafından
Açıkçası ilk başta daha rahattım oğlum uslu bir bebekti şuan da çok zor değil ama tabi büyüdükçe oyuncak kavgaları oluyor  :))
(126 puan) tarafından
Kaçınılmaz galiba o kavgalar :) teşekkür ederim canım
(7,249 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek hakkında hayırlısı olsun inşallah  :)
(126 puan) tarafından
İnşallah canım cümlemizin :)
0 oy
(2,254 puan) tarafından
Şimdi benimsin diye bi katap vardı yazarını hatırlamıyorum hep bekliyorum ki birileri o kitabı keşfedip film dizi yapsın diye çom hoşuma gitmişti. Birde ahmet günbah yıldız ın romanlarını çok seviyorum dini yaşantıya deyiniyo ama akıcı ve sıkılmadan yaşıyosun yazılanları. 
(7,249 puan) tarafından
0 oy
(10,341 puan) tarafından
Dini kitap istersen. Osman sungur yekenden Ya Nasip var bir günde bitirmiştim.
(7,249 puan) tarafından
Farketmez canım ona da bakarım inşallah teşekkür ederim.
0 oy
(204 puan) tarafından

Şu talebin güzelliği karşısında elim ayağıma dolandı. Kitap tavsiyesi isteyen anne! :)

Okuması zor kitap deyince aklıma ilk Yüzyıllık Yalnızlık geliyor. Belki ikincisi kez denersem fikrim değişir ama zor bitirmiştim nedense kalın bir kitap olmamasına rağmen.

Tavsiye ise şöyle: 

Momo - Michael Ende. Çocuk kitabı kategorisine dahil edilir ama yetişkinler için daha çok iletisi olan çok güzel bir kitap. Kolay okunur, akılda kalır, tahminimce tarafınızca da sevilir.

İnce Memed serisi - Yaşar Kemal. Türk Edebiyatı'na bu kitapla başlanmadı ise mutlaka okunmalı bence.

Semerkant - Amin Maalouf. Hasan Sabbah, Ömer Hayyam, Haşhaşiler, Selçuklu ve o dönemden günümüze kadar ulaşabilmiş el yazmaları. "Fazla tarih, sıkıcı" şeklinde bir ön yargıya kapılmayın. Gayet kolay okunur bir romandır.

Bülbülü Öldürmek - Harper Lee. Irkçılık, iyilik, kötülük, yetişkinlerin hırçın dünyası, büyüme sancıları vb gibi duyguları küçük bir kız çocuğunun gözünden anlatır. 

Mülksüzler - Ursula K.Le Guin. Bu belki okuması zor gelebilir ama başucu kitaplarımdandır.

İlk aklıma gelenler bunlardı. Ek olarak başka arkadaşlar da misal Ahmet Hamdi Tanpınar, İhsan Oktay Anar gibi yazarların kitaplarını önermiş. Tekrarlıyorum. Bir de Küçük Prens, Şeker Portakalı gibi çerezlik kitaplar var ki zaten okunmuştur diye tahmin ediyorum. Bonus olsun, Edip Cansever'im tüm şiirlerinden oluşan Sonrası Kalır ile Didem Madak'ın Ah'lar Ağacı şiir kitabı. Keyifli okumalar olsun.

(7,249 puan) tarafından
Yaaa ne kadar güzel bir yorum ve ne kadar da özenle uzun uzun yazılmış bir yorum gerçekten çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım muhakkak.
(204 puan) tarafından
Estağfurullah. Keyifli okumalar dilerim :)
(7,249 puan) tarafından
Teşekkürler  :))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 106 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde El1997 (1,956 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,421 göst.
13 Aralık 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Kertebilenkele (1,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 292 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

392,797 soru

11,746,881 cevap

35,733 kullanıcı

...