0 oy
252 göst.
Aile kategorisinde (125 puan) tarafından
Lütfen okjektif ve duygusal değil tamamen mantıken düşünün eşinizi çok seviyorsunuz onun hatri ve hakkı çok var üzerinizde çok uzak bir mesafe de yaşıyorsunuz bayramdan bayrama gidip günlerce kalıyorsunuz ama eşinizin annesi ve eltiniz sizin psikolojinizi darmadağın ediyor huzursuz etmek için özellikle annesinin eşinizi sizden kıskanması sizin yan yana gelmemeniz için elinden geleni yapması eltinizin eşiyle kötü evliliği olduğu için sizin evliliğinize haset etmesi ve Çekinmeden bunu dile getirmesi k validenizin her eşiniz gece yatmadan sizi öpmek için odaya girince kasten peşinden namahreminize girmesi izinsiz ve sizi tahrik etmek eşinizle araniz bozulsun diye sürekli kafa utulemesi yani sinir bozucu o kadar şey var ki hepsini düşünün. Eşiniz herşeyin farkında sizide haklı buluyo sevgisini sorumluğunu esirgemiyor ama sizin ailesini sevmediğini ve gelmek istemediğini bile bile sizide getiriyor olsa siz ne yapardınız aileye değil tek muhatapiniz eşiniz olsa ona nasıl bir tepki fikir yada seçenek sunarsiniz ama onu kırmak üzmek de istemezsiniz ama kendi yakanizi da ruh sağlığı açısından kurtarmaniz gerekiyor lütfen siz yaşıyorsunuz gibi hayal edin tek tek okuycam sizden başka kimsem Yok 

13 Cevaplar

+3 oy
(1,255 puan) tarafından
Kocamı gönderirim kendim gitmem
(125 puan) tarafından
Sanırım en doğru karar yorumlar içinde
-Reklam-
+1 oy
(354 puan) tarafından
Eğer eşin herşeyin farkında ve sizi haklı buluyorsa bende yapılanlara kafamı takmamaya çalışıp giderdim. Çünkü ailesi istese de bırakamaz. Sizi de yanında istemesi normal. Benimde zamanında sorunlarım oldu eşimin ailesi ile ama eşimin hatırı için gidip geldim çünkü eşim haklı olduğumu biliyor. Her seferinde söylüyor. Bende kabullendim bunlar böyle artık dediği ve yaptığı hiçbir şeyi takmıyorum. Niye yaptı nasıl yapar haketmedim gibi şeyler düşünmüyorum. Kendini küçültüyor çocuğunun gözünde.
(125 puan) tarafından
Eşim de öyle işte ama ben o kadar iyimser ve sabırlı değilim
(354 puan) tarafından
O zaman sizde cevabını verirsiniz gereken yerde.
0 oy
(46 puan) tarafından
Giderim eşimin gönlü olsun diye kim ne yapıyorsa da kulağımı gözümü kapatırım sonra çıkar gelirim evime eşimin gözünde değerimde artar aileside onlarla baş edebildiğimi görür benden vazgeçer yine de karar sizin
(125 puan) tarafından
İnanın gözünüzü kulağızi da kapatsaniz boş
0 oy
(1,904 puan) tarafından

Aynı şeyleri annenizin yaptığı alternatif bir durumu yazıp gösterin. Ne düşündüğünü sorun. Cevabına karşılık olarak size böyle yapıldığını, sağlıklı bir ilişkiniz olsun diye akıl sağlığınızı korumanız gerektiğini ve mümkünse gitmek istemediğinizi belirtin.

Tam tersi olan alternatif durumda eşinize de gitmemek hususunda pek tabi hakkı olduğunu hatırlatın.
(125 puan) tarafından
Eşimle defalarca konuştum inanın dediğinizden fazlasını konuştum eşim idare et evimize gidince bitiyor zaten ben mahçup olmak istemiyorum ws diyo hep
(1,904 puan) tarafından
O zaman size düşen görev, eşinizin yanında dimdik durmak ve ne yaparlarsa yapsınlar sizi bükemeyeceklerini kavgasız gürültüsüz göstermek. Güçlü olduğunuzu bilmeleri lazım.
Bir cümle var ya hani; İnsanların rahatsız olmamaları için sokaklarından geçerken boru öttürmüyoruz diye bizde boru öttürecek nefes yok sanıyorlar. Aynen öyle işte.
Siz boruyu öttürmeyin ama nefesinizin olduğunu gösterin. Ben böyle anlarda karşımdakinin adını sanını aklımdan siler, sokaktaki biriymiş gibi davranırım. Çok etkili, tavsiye ederim.
0 oy
(362 puan) tarafından

Giderim, ama zaten ne kayınvalide görümce ne de başkası, eşimin aşkına gittiysem psikolojimi devirmelerine izin vermem. Ben onları alt üst eder dönerim :D

(125 puan) tarafından
En iyisi valla ben elimden geldiğince alttan almıyorum ağızlarının payını veriyorum ama tatmin etmiyor onların davranışlarına karşı daha fazlasını yapmak istiyorum eşim için işte susuyorum
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Şuan eşimin hatrina gidiyorum çünkü bizim ailelerden fayda yok oda benim aileme benim hatrima geliyor 
(125 puan) tarafından
Benim ailem yok dolayısıyla eşimin öyle karşılıklı bir fedakarlık yapma derdi yok olan bana tek oluyo
0 oy
(137 puan) tarafından
Gitmem geçen ay sırf hatır gönül diye gittim pişman oldum 
0 oy
(700 puan) tarafından
Bazen şunu yapmak gerek böyle konularda eltin kiskandigini belli ediyor ya kudursun diye daha çok yakın ve iyi ol kocanla.. ki elti kim ki evliliginize bu kadar zarar verebiliyo.. kaynana konusunda da o bir opuyosa sen iki op sen daha yakın ol senin kutlu oldugunu gördükçe daha çok delirecekler eğer sen gitmessen veya gittiğinde mutsuzlugunu belli edersen onlar daha çok sevinecek..
(125 puan) tarafından
Onlar doğulu canım eşini bırak öpmeyi yan yana gelemiyorum eşim bı yere gidince hoşçakal yada görüşüruz demeden çekip gidiyor çok bozuldum ancak ayipmis ortamda esine veda etmek ws
(700 puan) tarafından
Ay çok saçma ya adam defolsun gitsin der gibi...
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Aynı şehirdeyiz çok şey yaşadım gittim gidiyorum giderim de çünkü oda benim için çok fedakarlık yapıyor eskisi gibi ailesini takmıyorum ama eşim arkamda asla ısrar etmez gitmem için hatta en son geçen sene kurban bayramında gitmeyeceğim dedim tamam sen gitmezsen bende gitmem dedi üzüldü fark ettim ama bana belli etmedi arife sabahı kalk köye gidiyoruz dedim ben zorladım eşimi gidelim diye ve gittik eşim ailesi ile uzun uzun konuştu en ufak bir şeyde buraya adım atmam dedi en sonunda o gün bugündür eskisi gibi değiller ufak tefek pürüzler çıkıyor ama onları da ben hallediyorum 
0 oy
(230 puan) tarafından
Yani mesafe uzak demişsiniz ne kadar uzak farklı iki şehir mi?Eşimle aramızin bozulacagini bile bile  gitmezdim ancak eşimin hatrina sadece birkaç saat kalır yatiliya kalmazdim mesafe herzaman iyidir. Veyahut eşimi ikna etmenin farklı yollarını arardım
(125 puan) tarafından
Biz bursa da onlar Diyarbakır da
0 oy
(7,262 puan) tarafından
Bir kaç defa eşim için gittim daha beter oldu şuan da alt katımda neredeyse bir aydır muhatap olmuyorum kendileriyle.
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Gitmem. Gitmediğim çok oldu. Ben gitmeyince eşim hiç gitmiyor. 
0 oy
(191 puan) tarafından
Bence bu zamana kadar memnun etmişsindir artık mutsuz olduğun yere gitmek zorunda değilsin ben artık yatılı sadece bayramda bir gece gidiyorum eğer kalabalıksa yatılı da kalmıyoruz çünkü eşimle de kavgaya sebep oluyor ve zamanında fazlasıyla yaptım ben evimde mutluyum eşim ailesiyle ilgilenebiliyor istediği zaman gidiyor bu yeterli insanlar yargılayabilir ama eşine karışmadıktan sonra kimse mutsuz olduğu yerde durmak zorunda değil beni mutsuz ettiğinde aileme de gitmiyorum sadece görevimi yapacak kadar gidiyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,054 göst.
0 oy
30 cevap 616 göst.
0 oy
29 cevap 511 göst.
16 Ocak 2023 Aile kategorisinde sweetlady (712 puan) tarafından soruldu

393,733 soru