+1 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (904 puan) tarafından
Kızlar artık ne yapacağımı bilmiyorum. Kızım 2 yaşında. makarna, bulgur pilavı, pirinç pilavı, mücver, patates ve yoğurt dışında bir şey yemiyor. Et, balık, kıyma, tavuk falan yemiyor. Nasıl vitamin alacak bu şekilde bilmiyorum. Aşırı takmaya başladım artık. Var mı bir tavsiyesi olan? 

3 Cevaplar

0 oy
(1,535 puan) tarafından
Benim kızım da yemiyor o görmeden çok çok küçük şekilde pirinçlerin arasına sıkıştırıp öyle yediriyorum köfteyi eti balığı tavuğu bide suyunu pirinç olur bulgur onun üstüne döküyorum başka türlü yemiyor pirinç kadsr küçük yapıp koyuyorum
(904 puan) tarafından
Ya kıymayı çorbaya koyup ezdim blenderla yine yemedi. Pilavla fln da vermeye çalıştım anlayıp çıkarıyor malesef
(951 puan) tarafından
Benim oğlan nokta kadar bile koysam fark eder yemezdi:D
-Reklam-
0 oy
(352 puan) tarafından
 Seni çok iyi anlıyorum benimde oğlum aynıydı. Deprem zamanı salatalık ve ekmekten başka birşey yemedi çocuk yemekler oluyordu çorba vs ama sevdikleri değildi. O zamandan sonra kesinlikle sert bir tavır koydum ve bugün bu yemek var başka birşey yapamam demeye başladım. Şimdi acı olmamak kaydıyla hemen herşeyi yiyor. Yani ayrı yemek pişirmiyorum ona. Biraz da babası ile güreş yapıyor onu yenmek için güçlü olmak için yemek yiyor. Babası hayır sakın ona et yedirme yumurta yedirme diyor oğlum da inada bindirip hayır yicem diye tutturuyor. Bizde onunda faydası oldu. Sizde kız çocuğu güreş işe yaramaz ama saçın uzar boyun uzar güzel olursun filan tarzında şeylerle deneyebilirsiniz
(904 puan) tarafından
Teşekkür ederim benim ki küçük daha anlamıyor :)
(352 puan) tarafından
Kek filan yiyorsa eğer sebzeleri haşlayarak keklerin içine katabilirsin. Ben oğluma öyle yapıyordum. Bir kek hamuru yapıp üçe bölüp farklı farklı sebzeler katıp muffin kaplarında pişiriyordum. Hiç farketmiyordu sebzeyi. Ama et tavuk için hiç aklıma birşey gelmiyor çorba da bile içmemiş sizinki. Ancak kemik suyu hazırlayıp çorbalarına katabilirsin. Yada pilavı filan et suyuyla pisirebilirisn.
0 oy
(951 puan) tarafından
Linçlenebilirim ama aç bıraktım :) şimdi fasulye yemeğini bile iştahla yer.
(1,535 puan) tarafından
Bende aç bıraktım hemde 1 hafta şimdi yiyor bazen aç kalmaları gerekiyor
(951 puan) tarafından
Aynen öyle getirdim sofrayı yemedi geri götürdüm derken bi baktım ki yiyor :) anne vicdanı dayanmıyor ama mecburuz bazen
(904 puan) tarafından
Ya bende çok uzun süre değil ama aç bıraktığım oldu. Mesela kahvaltıdan sonra akşama kadar hiç bir şey yemedi. Ona rağmen eti yedirmeye çalıştım ama yine yemedi. Süreyi biraz daha mı uzatsam acaba
(951 puan) tarafından
Bizm bi kaç gün sürdü canım
(1,535 puan) tarafından
Dediğim gibi 1 hafta aç kaldı abur cubur hiç birşey yok şuan az az olsa yiyor hatta gün geçtikçe yemeye alışıyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 257 göst.
31 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Serpil Kubis (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 357 göst.
0 oy
17 cevap 473 göst.
29 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 396 göst.
29 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu