0 oy
466 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Cok mu erken diye dusunuyorum.tamn1 yasinda yani 12 aylik.benim veya baskasinin elinden yemeyi kabuk etmiyor.kendi yiyor ama 1 saate yavas yavas yiyor.her yemekten sonra uzerini bastan degistiriyorum. Cok yorucu geciyo.cok mu erken basladik kafama.takiliyo. bu surec cok mu uzun surer

17 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Kizlar airi motive oldum hepinize cokkkk tesekkur ederim <3

tarafından
En guzeli oyke canim bende cocuklarima heo verdim ki ben 8 aylikken falan veriyordum mesela ornek verim esimjn dayisinin karisi aman dikukmesin etnesin diye 3 cocugunuda yedirmus cicujlar okula gidince ac kaliyormus ogretnwnde hic mi ekine birsey vermediniz denis
tarafından
Oylede cok kotu gercekten. Bende 2 yasindan sonra krese vermeyi dusunuyorum yaza  kadar halladeriz ins.bende ogretmenim canm evet cok dogru bazi cocuklar anne babasiz hicbirsey yapamiyo malesaef
tarafından
Aynen oyle bubcokniyi birsey pislenmesini de kafaya takma en guzel gunleri  coknarariz bugunlerini cok tatli ballar ;)
tarafından
Pislemesi kirmasi hicc onemli degil canm zaten sadece erken mi acaba acelemi ediyorum dige dusundum yoksa cok sukur bebegim herseyden onemli kendine zarar vermedigi surece herseye ragziyim
-Reklam-
0 oy
(851 puan) tarafından
Kuzum mama onlukleri var komple gidiyrsun arkadan ipleri var bağlıyorsun bunu dene isterssn yrmekten sonra ister silersin ister suyla yikarsin hemende kuruyo tavsiye edrrim
(851 puan) tarafından
Sadece bnnn fikrim acaba arada yerde mi oturrup versen
tarafından
Canm yerde oturmuyo her yere dagitiyo imkani yok oturmasinin.cok hareketli. Mutfak dolaplarinin cekmecesine girp tupe uzaniyo.bulasik makinasinin icine girip otiruyo ne varsa icine yiginak yapiyo altina birseyler koyup tezgaha uzaniyo ne varsa cekiyo yere indiriyo. Keske yerde yese bir sofra beziyle rahatca yedirirdim ama malesef oyle oturacak bir cocuk degil
(851 puan) tarafından
Bn arada mama sandalyesinin oturagini çıkartıp oyle oturuyordum haklisin olsun zmanla alışır dokmemeye annesi
tarafından
Ben felc gecirmeden alisir insallah :)
(851 puan) tarafından
Kıyamam yaa alisir insallah
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Tam vakti erkn dgl 
(1,475 puan) tarafından
Bu yaza kadr düzgün yer ve kasık tutmasi vs dha düzenli olur
tarafından
Ayyy nasil mutlu ettin canm ya hadii insallah valla nasil mutlu oldumm
(1,475 puan) tarafından
Ayy kiyamam sen sofra bezi ser kucagna onun bide önlük tak o batirp yerken arada sende ver agzna oyunla moyunla yedir benim 3tneler kizm hiç yemiyo ne isterse hazrliyom cok kucuk basladilar kasık tutmya tavlete gitmye 3cu dha 3aylik tabi oda bize cvp vercem diye ugrasiyo sürekli
tarafından
Ne versem yiyo canm cok sukur.zamanla hizlanir daha temiz yer ins cok saolun
(1,475 puan) tarafından
Rica ederm cnm
0 oy
(851 puan) tarafından
Yok kuzum olur mu arada sende koy agzina iyice doysunda nasil olursa olsun bnm 10 aylik renkli makarna onune koyuyorum mıncıklamaya mıncıklamaya yiyo çorbalarda zorlanıyorm onu da yavas yvas vermeye calisiyrm 
tarafından
Doyacak kadar yiyo canm onda hic sorun yokta cok uzun suruyo 1 saate ancak yiyo. Makarna felan rahat yiyo.arada oyun yapiyo poposunun altina sakliyo az az
(851 puan) tarafından
Yaaa minnoş bak sen olsun yesinde kuzum
tarafından
:) sorma birde sirin yapiyo kahkahalarla
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence hiç erken değil bırakın kendi yesin 
tarafından
Bosa mi cabaliyorum dedim kendi kendime canm yorucu oluyo. Normalde 10 dk kendim temiz bir sekilde yedirip kaldirirdim bu zor geldi.Fikir almak guzel oluyo devam edecegim.istemesemde zorundayim zatan ama yinede icin rahat olsun bosa cabalamadigima
0 oy
(16,127 puan) tarafından
Benim oğlum da 2 hafta sonra 12 aylık olacak bazen kendi yiyebileceği şeyleri önüne koyuyorum yiyor. Bende eline kaşık ya da çatal veriyorum ona yardım ederek kaşığı çatalı ağzına götürmesini sağlıyorum. Çatalla yiyebiliyor ama kaşıkla daha yiyemiyor kendi başına. 
tarafından
Aa evet cok mantikli canm bende oyle yapayim alisirsa daha rahat olur
0 oy
(52 puan) tarafından
Erken degil canim benim kizimda 1 yasinda kendi yemek istedi tovbe lokma almazdi baskasindan cok zorlandim mama sandalyesinin altina ayri bez sererdim yukarda arkadasin dedigi gibi buyuk onlukler var onlardan alip taktim simdi 2 bucuk yasinda ne dökmesi kaldi ne acmi acaba diye düşünüyorum çünkü kendi açlığını öğrenmiş oldu çorbasını içer diğer yemeklerden yer doymadiysa tekrar corba der yani ilk zamanlar zor oluyo ama sonrasi sahayanee :D cogu yasitimiz annesi pesinden gezdirip yedirirken ben kizimi yanima aliyorum o kendi yiyo bende yaninda ona eslik ediyorum birlikte karnimiz doyuyor
tarafından
Boyle seyler duyunca cok mutlu oluyorum Allah razi olsun hepinizden  motive oldum
0 oy
tarafından
Faaliyet önlüğü gibi olan önlüklerden al bizimki de aynıydı Allahım her gün yazın yıkıyordum dokulenleri temizle felan gına gelmişti artık. Neyse şimdi de kendi yiyor ama en azından hem önlük sayesinde hemde kendide 13 aylık oldu biraz daha iyi durumdayız 
tarafından
Cok iyi ama canm 13 ayliken basladik bakalim bizde ins yakin zamand sizin gibi oluruz. Onlugu alacagim hemen
0 oy
(2,241 puan) tarafından
gec bile canim 8aylik falandi ben verdim eline simdi 20aylik 15aydan beri dokmeden yiyo once zor surekli ust degisirsin ama deger:)
tarafından
Elma armut bende eline veriyordum canm sert yiyecekleri yemeklere yeni basladik. Insallah en kisa zamanda sizin gibi oluruz :)
(2,241 puan) tarafından
insallah canim :) pankek krep falan yap karnabahar brokoli hasla ver bir yandan da corbasini ver agzina caktirmadan :)) pilavi yogurdu eline kasik vererek alistirabilirsin herseyi elinde yemesin canim kasik tutmayi ogrensin
tarafından
Pankek felan hep yiyor zaten canm yemekten kastim normal yemeklerdi yoksa elma armut muzu felan zaten hep kendi yiyordu.pilavida eliyle yiyor.kasik catal alistiracagim ins
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Yok canım çok erken değil, koy önüne güzelce yesin bitirine kadar yanında dur, benim oğlumda kendi yemeyi seviyor bi yogurt yiyişi var görmen lazım :)) 
tarafından
Hep yanindayim canm guzel yiyor tek sorun yavas olmasi ;)
(2,078 puan) tarafından
Olsun canım yesin de varsın geç yesin
0 oy
(842 puan) tarafından
Yesin kiz ne güzel döke saca yesin önlüğü tak altına sofra bezi ser ben çok seviyorum öyle agiz yuz yemek olup döke döke yiyince erken değil zaten kendi yemek istiyormuş büyümüş artikin 
tarafından
Evet buyudude ne bileyim canm ayni aylik komsumunda kizi var o vermeyince ben acele mi ediyorum dedim
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Kuzum koltuklu önlükler var ben taktım ama kızım çıkartmak istedi yapacak bir şey yok bence zamanı alışsın benim kızım 9 aylıktan belli kendi yer çorbalar hariç tabi 
tarafından
Erken baslamissinniz iyi olmustur ama alismistir biraz.bakalim biz ne yapacagiz :)
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yoo gayet normal ve tam zamanı benimki de kendi yiyor. 8.ayda başladım şimdi 13 aylık
tarafından
Benden akilli kucuk tilki. Annesi bilmiyo ama o artik tek basina yemesi gerketigini biliyo verdigimi yemiyo eline alip kendi yiyor.bebekler bizden akilliymis bir daha anladim
(3,213 puan) tarafından
Onlar bizi büyütüyor değil mi :)))
(3,213 puan) tarafından
Yere bir örtü kafasına bere bide uzun kollu önlükle mis gibi yiyor kalkıyor aklında bulunsun
tarafından
Bereden nefret ediyo canm yere ortuyu seriyorum yoksa daha fena.tsk edrrim tavsiyen icin :)
(3,213 puan) tarafından
Balık falan yerken özellikle takıyorum ben canım bir süre idare ediyo en azından
0 oy
tarafından
Ana sınıfı için giyilen muşamba önlükler var  anım onlardan al temizlemesi çok kolay ıslak bezle sil geç yemek saati onu hindir bırak kendi yemeye hevesi varsa yesin ileride çok büyük kolaylık oluyor beni. büyük kızım kendi yemezdi hep ben yedirdim kardeş gelince kendi başına yemekte çok çok zorlandı ama küçük kızım ta küçüklükten kendi yemeye hevesi şuan 21 aylık çorbayı dahi kendi içer ama 4 yaşında ki kızım beceremez ")
tarafından
Demekki kritik donemler canm valla aynen dedigin gibi yapacagim
tarafından
Aynen canım anneye zor oluyor bu geçiş dönemleri ama çocuk için biraz dişi sıkmak lazım ben kendim bile evin en küçücüğüm hiç bir işimi kendim yapmazdım ilk okul u bitirecek olmustum karşıdan karşıya ge meyi bilmezdim saati okumayı bilmezdim "D hahahah o kadar geç acildim ki çok pasif bir çocukluğum vardı annem babam iki ablam resmen lokmami çiğner boğazımdan akıtırdı "D çok minnoş büyüdüm ama hoc tavsiye etmem arkadaş ortamında çok rezillik çektim
tarafından
Oo senin durumda cok fenaymis.oylede ozguvensiz olur.cok dogru diyorsun varsin yorulayim dagilsin batsin hersey ama ogrensin.yaza rahatlarim ins
tarafından
Rahatlarsın canım hep böyle kalacak değil ya rabbim sabrını veriyor zaten çocuğun sevgisi kadında analık duygusu olmasa çekilecek dert değil ")) rabbim kolaylık versin inşallah
tarafından
Aynen dedigin gibi :)
0 oy
tarafından
Ne guzel işte yesin..merak etme.sonra anne yapsın anne yedirsin moduna gecicekler..benim oğlumda l yaşlarda hep kendi yiyodu ..döke doke ..degistiyodum yada geçirmeli önlükler var mama önlüğü komple giydiriyodum onlardan al..şimdi 3 yaşında kendi yiyebiliyo herşey anne yedirsin annne tutsun..baba da istemiyo hep anne..halası geldi geçen sen kendin yiyebikiyomusun dedi..aldı çatalı elimden yedi..geri bana verdi anne diye..yiyebiliyorum ama anne yedirsin..tadını çıkar.
tarafından
Ha haaa seninki de fenaymis :)  zaten artik cok gec ben verince yemiyo. Kahvalti yaptik cok az dokmeye basladi guzel yedi :)
tarafından
Aman aman bırak kalsın :-D:-D yesin nazar değmesin....
tarafından
Cok saol canm.aminnn :)
0 oy
tarafından
Mama sandalyesinin altına yere yani sofra bezi seriyorum 10 aylık 8 aylikoldugundan beri kendisi yiyor o minicik elleriyle izlerken hoşuma gidiyor tabi bende kaşıkla birşeyler yediriyorum özellikle doyunca alıp yere atmaya başlıyor yedikten sonra sofra bezini kaldırıp silkeliyorum  etrafa da dökmemiş oluyor 
tarafından
Evet demi minnak minnak yiyo az azda kenarlara sıkistiriyo :)
tarafından
Benimkinin kazağının kolları hep pirinç oluyor tane  tane alıp yiyor cogunu  kazağı yiyor teyzesi :))
tarafından
Rabbim kotu gun gostermesin evlatlarimiza :)
0 oy
(119,577 puan) tarafından
Hah iste ver yesin ne guzel bak kendini hazir hissetmis demekki 
tarafından
Bana da sorsaydi hazir misin annecigim diye :) tabi saka bir yana canm vermeye basladim alisiyo yavas yavas

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 165 göst.
0 oy
19 cevap 646 göst.
0 oy
4 cevap 505 göst.
28 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Edanur'un annesi♡♡ (1,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,426,535 cevap

34,987 kullanıcı

...