0 oy
574 göst.
Diğer kategorisinde (1,251 puan) tarafından

Herkese iyi akşamlar 

Biraz içimi dökmek istedim benim gibi anneler vardır eminim .

Kızıma karşı tahammülüm çok azaldı en ufak bir hareketinde sinirlenir hale geldim .

Çok yıprandım çok zor bir çocuk Allh acısını gostermesin hep böyle şikayet ettiğimde ona bir şey olcak diye çok korkuyorum :(

Eşim cok yoğun çalışıyor ve sürkli benle kızım her gün parka gideriz.Sahile gideriz her gün olmazsada arada AVM vs gezeriz ama gel gelelim çok inat ve direten asla ikna olmayan bir çocuk .

Sürkli soru soruyor sürkli konuşuyor artık başımda götürmez oldu .

Mesela bugün bardaktaki suyu dökücem yere dedi .Hayır dedim neden diyor.Yer ıslanır diyorum islansin dökücem diyor .ilgi çekmek için yapıyor.

Bir şey istediginde o anında olucak 1 dk beklemk istemez isim varsa bile bırakıp istediğini yapmam lazım yoksa başımın etini yer hadi hadi diye ..

Bugün örnek vermek istiyorum AVM ye gittik oyun alanına girdi 1 saat çıktı yemek yedik dondurma istedi aldım sonra çikolata istedi izin vermedim.Beni rezil etti herkesin içinde bagriyor yere oturuyor napmam lazım gercktn bilmiyorum .2 hafta sonra doğum yapicm nasıl yapicm şuan kara kara düşünüyorum .

19 Cevaplar

+1 oy
(682 puan) tarafından
Her istediğinde anında yapınca böyle olmuş bence.bagirmadan sakince ona seçenekler sunabilirsin canım 
(1,251 puan) tarafından
Bekle kızım az isim var diyorum hadi hadi hadi gercktn artık başım götürmez hle geldi
(682 puan) tarafından
Sabırsız minik sanırım zor ya
-Reklam-
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Kaç yaşında kızın şimdiden kardeşini kıskanmaya başlamış sanki
(1,251 puan) tarafından
3.5 yaşında hep böyleydi
(19 puan) tarafından
Benim oğlumda 4 yaşına girecek sakın laf anlayan bir çocuktu ama kardeşi olana kadar şimdi benimde ona tahammül sinirim çok azaldı 1.5 ay oldu kardeşi olalı huyu suyu değişti sus annecim kardeşin uyuyacak diyorum neden diye bağırarak konuşuyor bu kıskançlık ne zaman geçer.. kızıyorum sonra vicdan yapıyorum benimde psikolojim alt üst
0 oy
(514 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun benimkide 20 aylıktı doğumda hamileliğin de verdiği stresle evet azalabilior bende de oldu geçecek merak etme üzme kendini 
(1,251 puan) tarafından
İnsallh geçer her gece ağlıyorum kızdığım için
(514 puan) tarafından
Aynı ben :) kızınca da vicdanım yerinden ediyordu çok zor biliyorum ama dayan geçecek inşallah
0 oy
(304 puan) tarafından
Benimki 4 buçuk yaşında inanki artık tükendik herşeye karşı geliyor 
(1,251 puan) tarafından
Allh sabır versin insallh
(304 puan) tarafından
Amin cümlemize
0 oy
(262 puan) tarafından
Hiçbir çocuk böyle doğmaz maalesef biraz sizin ona muameleniz de onu bu hale getirmiş. Baş edemediği bir sürü his var belli ki. Gözünüzün içine baka baka suyu halıya dökmek istiyorsa, çikolata alınmadı diye gözünüzün önünde küçük kıyameti koparıyorsa çocuk size bir şey haykırıyor. Yoksa gider ruhunuz duymadan da döker o halıya. Yardım istiyor belki de kim bilir. Her dediği yapılan bir çocuksa sınır çizin kesinlikle. Doğumdan önce dozu artacak bu davranışların çünkü. Hayır kelimesini kullanmayın. Asla. Kamçı gibi bir şey resmen hayır demek. Halıya su mu dökmek istiyor, gel lavaboya dökelim ya da öiöekrltr dökelim deyin halıyı unutturun. Siz hayır dediğiniz an bir kova su dökmek ister. Bir de son olarak eğer telefon tablet televizyon izleyen bir çocuksa lütfen azaltın ve izlediği şeyleri değiştirin. Örneğin Maşa ve koca ayı kesinlikle izlemesin. Izlediği çizgi filmler de adrenalin seviyesini çok arttırıyor ve çocuk saldırgan hırçın hiperaktif olabiliyor. 
(107 puan) tarafından
ama cocukla ilgilenmek disari cikarmak ve ya sadece aktivite yapmak degil ki onun ruhunu da doyurmalisiniz yani iletisim kurup ona onu sevdiginizi hissettirmeniz lazim belki yapiyorsunuz bilmiyorum ama sık sık sarilip sevgi sozcukleri bile soyleseniz emin olun kendini daha iyi hissedecektir iletisim cok onemli evet basiniz goturmez cok konustugu icin sizi de anliyorim ama karsilikli muhabbet etmeniz lazim belli biseyleri anlatmaya calisiyor size
(262 puan) tarafından
Bir de o kısmı var. Tamamen çocukla ilgili gibi düşünmemek gerek. Temel ihtiyaçlarını karşılıyor olabilirsiniz ama sevginizi ona geçirecek diyaloglar ne kadar var, en son ne zaman saçlarını sevip bir şeyler anlattınız ya da sen iyi ki bizim yavrumuz oldun çok mutlu ediyorsun beni dediniz :( Ben durup dururken oğluma çok demişimdir seni çok seviyorum ben çok mutlu bir anneyim seninle diye. Gözündeki cıvıltıyı görmeniz lazım böyle anlarda
(4,474 puan) tarafından
Ben indigo arkadaşa katılıyorum. Küçükken bende öyleydim. Hep bı söz dinlememe farklı yaramazlıklar yapma dikkat çekme pesindeydim. Çok ta sevilen şımartılan bı çocuktum. İstediğim olmasın kıyameti koparirdm. Şimdi düşünüyorum da benden hemn 1 sene sonra kardeşim olmus o da neyse amcamlar bizimle yaşıyormuş maddi imkanlardan dolayı hepsi bekarmis annemın yanında kalmışlar. Annem sürekli iş yapardı hergun bırsuru erkek geliyor o zamanlar makinelerde yok herseyı elde yapıyor. Bize vakit ayiramazdi cok ıyı bakardı ama Bı eksiklik olurdu zamanı olmazdı. Amcamlar beni şımartır cok severlerdi.. İnat bı çocuktum istediğim olacak diye saatlerce ağlardım.. Hep bı sevilmek isterdim..aslinda anlaşılmak istediğim şeylere cozum uretilsim diye beklentiye girerdim. Sonra çok uslu bı kız oldum tabi annemı cok yordum ama aklım başıma geldi shsjksk sizde evı temızlıgı bırakın o an çocuğunuzun problemini çözmeye çalışın guzelikle ikna edin fikirler şunun yoksa ıyıce kötü olur inada biner.. Sakın kalın ve stres yapmamaya çalışin ona da yansitmayin
(262 puan) tarafından
Alya23 harika bir tespit. Ne güzel oldu da denk geldi. Evlatlar sevgi istiyor. Bakımını yapmaktan çok daha değerli bir ihtiyaç
(107 puan) tarafından
cunku evin temizligiyle ya da kendi temizligiyle ilgilenmiyorlar anlasilmak sarilmak ve sevilmek istiyorlar
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Yalnız değilsin emin ol kendi çocuğumu okudum sanki yazdıklarında. Benim de oğlum 2,5 yaşında. Asla durdan sustan anlamaz. Sabrı yok, beklemeye tahammülü yok. İnat bi yandan huysuzşuk bi yandan, dik başlılık bi yandan. Yapma dedim mi ypar, yap dedim mi yapmaz. Uyku saatimiz sorun yemek saatimiz sorun tuvalete gitmemiz sorun. Yaş sendromu bitiyor bilmem ne atağı başlıyor artık sabret sabret sabır da kalmadı . Atma kırma dökme vurma tükürme bağırma yeni yeni huylar çıkarıyor her gün. Sabah uyanırken bile bana vurarak uyanıyor son günlerde. Ben de çok bağırmaya başladım bu aralar çok üzülüyorum
(299 puan) tarafından
Aynı kendi kızımı okudum yemin ederim ne yapacazz bunlarla şuan bile deli gibi ağlıyo duymazlıktan geliyorm ama başım şişti nefesim kesiliyor içimde patlıyorm bide ağlama sebebi niue pazara gitmiyoriz
önce (1,099 puan) tarafından
Valla bilmiyorum da tek bildiğim ikinci çocuk asla düşünmüyorum  :)
önce (299 puan) tarafından
Bacım vala bnm Üçüncüsü yolda;)) Allahim güç kuvvet versin hepimize
önce (1,099 puan) tarafından
Aminn inşallah amin.. Sen de nasıl bir yürek yemişsin öyle 3.ye cesaret edecek kadar maşallah maşallah :))) hayırla sağlıkla kavuşursun inşallah bebeğine ❤
Amin cnm Allah razı olsun inşallah;) ahhh ne desem boş olan oldu yürek mi yoksa ayvayı mi yedim bilmiyorum
0 oy
(739 puan) tarafından
Vallahi oglum 3 yasina basti tamda böyle oldu suan 3.5 yaşında 3 yastan önce melek olan çocuğum gitti yerine söz dinlemeyen herseye aglayan bağıran yapma denilenin tam tersini inatla yapan tutturdu mu tutturan sabırsız bisey oldu bide 4 aylik kardesi var Allahtan o uslu ve ona karşı bi kıskançlığı kini yok cok seviyo ve ilgileniyo ama sanki beni delirtmeye odaklanmis gibi davranıyor:)
(19 puan) tarafından
Maşallah çok sevindim sizin adınıza.. inşallah bizimkine de kardeş sevgisi kısa zaman da gelir
(739 puan) tarafından
Bende bebek küçükken oglumu ananesine yollardim kafami dinlim diye ama baktım ki oraya gittikce bebege ve eve alisamiyo daha beter bi hal almaua başlıyor oraya göndermeyi kestim cok zor oldu ama duzeldi zamanla bian önce eve gecmeye bak inanki yoksa hic bi şekilde alisamicak evdeki bebege ve evin düzenine
(19 puan) tarafından
Bende evimden soğudum biliyor musun gitmek istemiyorum tek kalmak istemiyorum.. tuhaf tuhaf düşüncelere giriyorum
(19 puan) tarafından
Anneme muhtaç yaşıyor gibiyim onlardan gidince kolum kanadım kırık olacak gibi savunmasız.. belki çok saçma gelebilir size de ama böyle oldum bende
(739 puan) tarafından
Anlıyorum seni ben oglumda oyleydim biri eve gelsin diye kapiya bakiyodum korkuyodum tek kalmaktan bas edemicem gibi geliyodu ama evine ne kadar erken donersen o kadar çabuk alışır çocuklar biraz dayanmaya çalış pozitif bakmaya çalış gerekirse annen size gelsin sizin evde olun yani zaten cocuklar anane dedeye babanneye cok daha aşırı simarir ben oglumu oraya yolladikca eve geldiğinde sanki onu hapse atmisiz gibi davraniyodu sürekli huzursuzdu ve benide huzursuz ediyodu cok ağladım napcam böyle diye bir iki kere sinir krizi gecirdim hatta ufak çaplı ama oğlum alıştı zamanla ve beni oraya gidip geldiğinden daha az uzmeye başladı sen nasil aliscaksin ikisine yetmeye oda aliscak evinde kardesi ve senle yaşamayı
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Maddi durumun iyi ise doğum yapmadan önce yarım gün bile olsa kreşe ver biraz gitsin çok faydası oluyor senden yüz buluyor ama kreşte bulamıyor sonra'da alışıyor diretmemeye
0 oy
(2,695 puan) tarafından

Benim oğlumda 2.5 yaşında 1 2 aydır sürekli neden diyor.açıklasamda neden diyor tatmin olmuyor, anlamıyor gibi. Bende bazen komiklik olarak kurbağa deden diyorum. Yoksa sinir olup kızmaktan iyidir diye düşünüyorum :D inadı da çok. Ama birşey yapılmayacaksa anlatıyorum nedenini Ya da sonra diyorum. Dahada dinlemez ağlarsa ağlayabilirsin şuanda olmaz diyorum. Zararsız birşeyse yapmaya çalışıyorum. Çok sıktığımı farkettim öncesinde.. Yada bişey yapıyosa biraz yap hemen gel diyorum gönlünü az da olsa görmeye çalışıyorum 

(2,695 puan) tarafından
Ağlayınca, ağlıyor diye vermemeye çalışıyorum. Çünkü onu alışkanlık haline getirip hep ağlayarak yaptırıyor çocuklar
0 oy
(1,712 puan) tarafından
İnan benim 22 aylık kızımı anlatmışsın sanki , en zorlandığım şeyi sabırsız oluşu ve herşeye ağlaması 
0 oy
(990 puan) tarafından
Bizde 3.5 yaşındayız ve anlattıklarını yaşıyoruz zor geçiyor sendrom galiba canım 
0 oy
(14,086 puan) tarafından
aaa ne kadar da benim kizim vallaha aynisini yazmissin dogumdan sonra ikisiyle daha zor oluyo tavsiyem gelecek birileri varsa 1/2 hafta yaninda kalsinlar psikolojin bozuluyor yeminle 
0 oy
(299 puan) tarafından
Yalnız deilsincnm, ben son zamanlarda nerdeyse her gün ağlıyorm sinirden üzüntüden, ona kızdığım için gece huzursuz oluyorum.  Bide bnm  büyük kızım 4 küçüğü 3'e girecek Ekim'de ve 24 haftalık hamileyim çok zorlanıyorum küçük kızım hayatı bana zindan etmiş durumda.. memnun olmayan hiç bir şey beğenmeyen hep ağlayan bağıran kıran doken ablasıyla hiç bir şey paylaşmayan bir çocuk daha sayamadığım bı sürü kötü huyu var bide onlarla yalnızm babalari yurt dışında çalışıyor ayda bir gelir.. herşeye kendim yetişmeye çalışıyorm bnde çok yoruldum tükendim..

Beterin beteri var öyle düşün cnm 
(299 puan) tarafından
Zaten tek tesellim yalnız değilim bnm gibi çok var diyorum canm, sz gene annenize gidiyormussunz bn kimseye gidemiyorum yengemin de iki oğlu var anlaşmıyorlar bnmkilerle gitmek daha çekilmez oluyor bide üçüncüye hamileyim ayağa bile kalkmakta zorlanıyorm küçüğüm yüzünden hep ayaktayim eşim ayda ı iki gün gelir oda nasıl geçiyor bilmiyorm inşallah bu günler geçer bu zor günlero gülerek hatrlarz, bnde evde çok bunaliyorm gidecek bı yerim olsa keşke
(19 puan) tarafından
Hangi şehirdesin arkadasim.. inşallah zaman bizim açımızdan çok. Güzel geçer
(299 puan) tarafından
Mardin'de canm annemlere  arabayla 10 dk uzaklıktayim tek çocuk iken hep oradaydım eşim yokken ama şimdi işler değişti onların coxukalri bnmkiler hiç anlaşmiyor.. hayat bnm için anlamsz geliyor çok yorucu herşey kendime gram vakit ayırdigim yok Allah gücümüzü artırsın inşallah ne diyim
(19 puan) tarafından
Bende öyle tek cocukla hem çalışıyordum çocuğuma annem bakıyordu zaten orda da yemegimi yer sonrasında evime geçerdim yada gezerdik oğlumla şimdi bana da hayat durdu gibi geliyor eski özgür günler geliyor aklıma bende senin gibiyim aynaya baktığım bile yok.. duş alıp wc ye gitmek bile lüks oldu benim için
Öyle maalesef canm napalim, rabbim hidayet etsin hepsini biz doğurduk mecbur biz bakacaz canları sağolsun;))
0 oy
(39 puan) tarafından
Cocuklarda zaman kavrami bu yaslarda olmaz bekle birazdan az sonradan anlamazlar. Duvardaki saati goster yelkovan şuraya gelince istediğini yapicam de. Gösterdiğin saatten öncede sakin yapma 1-2 ağlar ama sonra alışır ve öğrenir. Benim oğlumda oyleydi pedagog bu yöntemi önerdi çok işime yaradı. İstediği olmayinca bağırıp çağırmasını da ancak istediklerini yapmiycaksin ağladığı bağırdığı zamanda onu asla dikkate almiycaksin taki siniri geçene kadar konusmayacaksin. İlk zamanlar 2 3 saat sürer krizi zamanla kriz suresi kısalır ve aglamamaya başlar. Tabi bunlari evde yaomaya baslaman lazım ve asla taviz vermemelisin. Bir sure sonra disipline girecektir 
0 oy
(48 puan) tarafından
Her istediğini yapma.Bırak hadi hadi desin
0 oy
(673 puan) tarafından
Hissediyor ve anlıyor artık kardeşi olucagını ve kıskanclıklsr sebebi bu yaptıgı bende hamileyim normalde kızım aska yanıma sokulmaz taki karnım meydana cıkana kadar bir huy degiştirdi yok böyle bir şey babası dahil zor zabdediyor ki eşim cok sabırlı insandır onu bile cileden cıkarıyor ama hic ses etmiyoruz bilincli yapmıyor sonucta düzelicek diyerek Kendimizi teselli ediyoruz eşim zaten kızma taraftarı değil ben kızarım arada bir ama eşim izin vermez sabır der herzaman elbet düzelicekler kardeş kıskanclıgı diye düşünüyorum sizin cocugunuzu
0 oy
(2,025 puan) tarafından
Bende 2 tane canm biri 3 biri 6 inanki ikiside aynı biktiriyolar hiç birseyden anlamıyorlarda bende kafayı yemiş durumdayim
0 oy
(3,393 puan) tarafından
Kaç yaşında bilmiyorum. Bizimki 4 yaşinda ben de 1 ay kadar sonra doğum yapıcam. Huyuna gidip onun yerine bunu yapalım deyince ya da dikkatini dağıtınca iyiyiz. Kızarak söylediğimde dişlerini sıkarak yapıcam edicem bilmemne diyor ikimiz de geriliyoruz. Ama sizinkinin yaşı daha küçük galiba. O zamanlar biz de biraz öyleydik. Öyle böyle geçti zaman. Zor ama sakın kalmaya çalışın. Her türlü inatlaşacak zaten. En azından ağlaması bağırması kısa sürüyor kararlı durup tepki vermeyince.
(3,393 puan) tarafından
3.5 yaşındaymış sizinki. Bizimkine de o sıralar bişeyler olmuştu. Takıntıları vardı inşallah sizin de geçer bikaç aya.
0 oy
(370 puan) tarafından
Benim kızımı anlatmışsın resmen. O da aynı böyle . Allah tan aile binasında oturuyoruz da çocuklarla saatlerce vakit geçiriyor. Yoksa beni kalpten götürcek. Kış geliyor yine. Kışın naparım bilmem. Üstelik küçükte değil yani 5 yaşında

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 213 göst.
15 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Melek 0666 (1,065 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 312 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
+2 oy
49 cevap 924 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Lyla.1212 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 333 göst.