0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Eşim memlekette babası kaza geçirdi neyse benimde şehir dışından dün sabah ark geldi. 2 gün dışarıda takıldık. Sabah annem çağırdı kahvaltıya gittik. Şuan dolap boş eşim olmadığı için ben annemlerde kalıyorum. Eşim 500 tl attı 2 gündür. Arkadaşım diyor abur cubur alsaydık keşke.  Bende 0 para çok mahcup oldum Eşim sıkıntı içerisindeyim dedi şuan bizde moralim bozuk. 

22 Cevaplar

+8 oy
(16,866 puan) tarafından
Arkadaşın sussun önüne baksın. Ne bulursa yesin. Ya da abur cuburunu bı zahmet kendisi alsın. Misafirliğe gittiğin evde azcik da elini cebine atarsın yani. Allah ne verdiyse yiyin. Alışveriş yapamadım. Maaşa daha var de. Utanacak bişey yok bunda. 
(8 puan) tarafından
Maaşlı değil de eşim burda yok parada yok açıkçası annemde yedik içtik saat 12 olmuş abur cubur diyor . Para olsa inan alirim.
-Reklam-
+1 oy
(2,478 puan) tarafından
Misafirlige gitmesini bilen yollukta yapmasını bilmeli.valla eşinin yerinde olsam zoruma giderdi .babam kaza yaptı karım aburcubur keyif derdine düşmüş diye gucenirdim
(8 puan) tarafından
Ben istemedim açıkçası.  Arkadaş istedi para yok
(2,478 puan) tarafından
Eşin öyle mi düşünür sence .sen istedin demiyorum zaten dıştan öyle görünür
+1 oy
(956 puan) tarafından
Neden samimi gelmedi acaba?! 
0 oy
(337 puan) tarafından
Bu durumda keşke misafir kabul etmeseydin
(8 puan) tarafından
Gelmek istedi elbise bakti bugün mesela dün gezdik mahcup oldum ilk kez
0 oy
(8 puan) tarafından
Ben 10 gün annem yedim içtim. Eve bitsey almadım. Beni almıyor sancak abur cubur.  Stres girdim normalde ev dolu olurdu
0 oy
(299 puan) tarafından
Kendisi alsaymis o zaman, misafr olarak gelip böyle emri vaki yapandan nefret ediyorum. 
(8 puan) tarafından
Olsa ben alacam zaten annem yedik içtik cerez çay vs akşam cayinda
(299 puan) tarafından
Sende durumu söyle geç canm neden sıkıntı yapıyorsn kendine misafr umduğunu değil bulduğunu yemeli..
(8 puan) tarafından
Vallahi mahcup oldum para olsa alicam
0 oy
(8,672 puan) tarafından
Ay yazık çocuk işte abur cubur istiyo kiyamam sonra ağlamasın yemedi diye !! Allah aşkına koca kadın yemese biryeri sismez ya çok istiyorsa getir'den sipariş versin 
(8 puan) tarafından
Valla annemlerdeydik çay çerez meyve yedim eve geldik işte para olsa alırdım. İçecek olsa iyi olurdu dedi
(8,672 puan) tarafından
Yaa desene param yok yoksa alırdım
0 oy
(49,379 puan) tarafından
arkadasin kendisi alsa ya
0 oy
(2,628 puan) tarafından
Ben annemlere giderken bile yük olmim diye alışverişimin çoğunu alırım köye kaynanama gittiğim zamanda aynı yaparım arkadaşın bi zahmet iki bisey alaymışta yiyebileymis hiiiiccccc üzülme hatta bir an önce yollamaya çalış arkadaşın8
0 oy
(362 puan) tarafından
Ben ne arkadaslarimdan duydum nede ben kendim söyledim. mesela 11 senelik evliyim annemgile veya kaynanamgile bile abur cubur alsaydin yeseydik demedim. canimiz istiyorsa kendimiz aldik hep beraber yedik, tuhafmis arkadasin. Bu arada gecmis olsun canim
0 oy
(1,725 puan) tarafından
Arkadaşım diyorsun, bir insan arkadaşına tam bir gönül rahatlığıyla açık açık param yok reis diyebilmeli ya bence.

Ben arkadaşımla buluşunca benim gömecek şu kadarım var haberin olsun diyorum, o da benim de bu kadarım var birleştiririz diyor. Hiç yoksa yok derim, o da boğazına vurup züğürdüm reis yapar.

Dolabın boş olması çok normal bir durum, yemişsiniz bitmiş işte. Dolabın amacı dolu olması değil ki, içinde yediklerimizi muhafaza etmek.

O yüzden hiç mahcup hissetmeye gerek yok, kalbine gereksiz yük ediyorsun.

Benim arkadaşım mahcup hissetse ne diyon len diye ben üzülürüm yani ona o rahatlığı verememişim çünkü.
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bu durumda hiç kabul etmesyedin misafir eşine de ayıp olmuş 
0 oy
(1,197 puan) tarafından
Keşke arkadaşını davet etmeseydin bi bahane bulsaydin
0 oy
(6,384 puan) tarafından
En sinir olduğum şey böyle düşüncesizce konuşmak o kadar çok biliyo madem onu da kendisi alsın şu zamanda herkes temel ihtiyaçlarını zor alıyo birde abur cubur mu istiyo eşinin olmadığını biliyo boşver takma hiç kafana anlayışlı düşünceli biri değil besbelli 
0 oy
(13,696 puan) tarafından
Ark eline cebine atıp bir şeyler almadı mı 
0 oy
tarafından
Bence arkadaş art niyetli demedi. 

Eve gelirken abur cubur alsaydık, tüh , alsak yerdik tarzında, hani gelirken aklına gelse, girip kendisi alacak şekilde düşünmüş olabilir.  

Yol birlikte gelindiği için öyle demiştir. Zaten kız gideli 2 gün olmuş. Belki giderken bir şey götürmüştür. Ya da şuan bir şey alacaksa da mecbur konu sahibi de yanında olacağı için çoğul konuşmuştur

Konu sahibi sıfır para ile olduğu için yanlış anlamış diye düşünüyorum.
0 oy
(1,425 puan) tarafından
Madem böyle bir durum var keşke arkadaşını çağırmasaydın
0 oy
(3,302 puan) tarafından
Muhtemelen durumlari biliyo ve buna ragmen ozel istekte bulunuyosa benim arkadasim degildir. Abur cubur istiyosa gitsin alsin kendine.
0 oy
(645 puan) tarafından
Bir zahmet abur cuburunuda kendisi alsın 

Yaninda para olsa bile arkadasinin boyle demesi cok garip kendisi almalı 
0 oy
(19,116 puan) tarafından
E arkadaşın elini cebine atmadımı ben olsam bi eve giderken en azından abur cubur alırım yani

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
+1 oy
26 cevap 461 göst.
0 oy
11 cevap 416 göst.
14 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmakayram (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 446 göst.

392,818 soru

11,747,688 cevap

35,737 kullanıcı

...