0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (69 puan) tarafından
Hamileliginde çok kilo almayan ama bebeği 3 kilonun doğan anneler var mı merak ediyorum 

30 Cevaplar

0 oy
(3,584 puan) tarafından
 7 kilo aldım hepsi doğumla gitti, 3 kilo doğdu 
(69 puan) tarafından
Maşallah.. harikasınız çok kilo alma taraftarı değilim dikkat ediyorum ama bir yandan da zayıf olursa (ilk çocuğum nasipse) bakmakta zorlanirim tutmakta falan .. o yüzden sormuştum teşekkürler
(3,584 puan) tarafından
Bebekler doğduktan sonra hızlı kilo alıyor böyle bir endişeniz olmasın :)
(69 puan) tarafından
Ah İnşallah bakabilirim tek başımayım gurbetteyiz :) ara ara hüzün, endişe kaplıyor içimi
(3,584 puan) tarafından
Ben de tek başıma büyütüyorum zorlukları oluyor ama insan alışıyor,  Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip eylesin
(69 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun sizin de sağlıkla büyüsün bebeğiniz
-Reklam-
0 oy
(5,495 puan) tarafından
10 kg verdim kızım 2600 doğdu 
(69 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla büyüsün çok kilo almak istemiyorum ben de önemli olan sağlıklı olması..
0 oy
(74 puan) tarafından
Ben ben 65 le hamile kaldim 65 le doğum yaptim bebegim 3 kilo 280 gram doğdu tabi özel sebeplerim de oldu 
(74 puan) tarafından
57 kiloya düştüm hayalimde ki kilo ama işte maalesef ben doğumdan sonra kilo alanlardanm keşke öyle kalsaydm şimdiden 60 oldum bile
(69 puan) tarafından
Sağlıklı olun da inanin 60 bence çok fazla değil boyunuz çok kısa değilse bir de olsun nolcak kilo alinir verilir inşallah
(74 puan) tarafından
Boy çok yok işte
(69 puan) tarafından
Olsun nolcak huzurlu mutlu ol da önemli olan o
(74 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(2,693 puan) tarafından
9 kilo aldım kızım 3 kg doğdu. Doktorum kilo hakkında çok baskı yapıyordu. Onun sayesinde kilo almadım fazla.
(69 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla büyüsün.. Açıkçası ben dikkatli beslenmeye çalışıyorum hem fazla kilo almamak için hem de sağlıklı olsun diye ama çok kilo almıyor gibiyim de ondan merak etmiştim
(2,693 puan) tarafından
Önemli olan bebeğin kilosu. İç karın genişliği diye bir şey var. Gerçekten büyük şans denebilir. Çok iyi bir şey. Karnın çıkmıyor etmiyor :) doğuma gittiğimde 5 ay gibiydi karnım. Ben o kadar sağlıklı da beslenememiştim.
(69 puan) tarafından
İşte ilk gebeliğim bilemiyorum ki iç karın genişliğim nasıl:) bir de sanki ben kilo almayınca bebekte almıyor gibi annelik duygusu mu yükleniyor acaba farklıymış :)
(2,693 puan) tarafından
Karnın doğuma kadar fazla çıkmıyor. Annelik duygusu kızım doğduğunda yüklendi bana. Ben kafama göre takıldım hep. Hiç kimseyi takmadım. Doktor ne dediyse onu uyguladım. Doktor iyi dediyse iyidir, doktor şunu şöyle yap dediyse öyledir. Diğerleri tamamen kafa karışıklığı.
(69 puan) tarafından
Himm Haklısınız .. doktoruma ben de güveniyorum inşallah güzel olacak:)
0 oy
(2,098 puan) tarafından
10 kilo aldım, 4 kilo doğdu kızım
(69 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla büyüsün..ben de ille de kilo alsın da değilim de canımın her istediğini yesem  eminim ben çok kilo alırım çünkü ayarim yok benim :)  yumurtaya yoğurda dikkat ediyorum da sütü aklıma gelince içiyorum teşekkürler yorumunuz için süte ağırlık vereyim :)
(2,098 puan) tarafından
Ben pek yoğurt yiyen biri değilimdir ama sütü çok sevdiğimden günde 1-2 bardak içiyordum. Kilo olayı birazda genetik, bazı bebekler siz ne yaparsanız yapın zayıftır
(69 puan) tarafından
Doğru çok söyleyen var.. benim de büyük ablamın üç oğlu zayıftı ama benden büyük ablamın çocukları hep 4 ve üstü doğdular her gebelik kendine özel
(2,098 puan) tarafından
Doğunca zaten hızlı kilo alıyorlar. Siz zayıf olursa almakta zorlanırım diye düşünüyorsunuz ama ilk bebekte kaç kilo olursa olsun zor olur ilk günler
(69 puan) tarafından
Doğru haklısınız
0 oy
(1,396 puan) tarafından

14 kilo aldım 3560 doğdu ve bendeki sadece ödemmiş dogumdan 1 ay sonra hepsi gitti hamilelikte hamilelikten önceki kiloma indim birden bire :D 

(69 puan) tarafından
Oh maşallah darısı başıma sağlıkla büyüsün:) ben de doğumdan sonra fazla kilolarla baş başa kalmak istemiyorum açıkçası:)
(1,396 puan) tarafından
Bide ben sezaryen doğum yapmama rağmen bir anda fos diye iniverdim meğer hepsi ödemmiş:)
(74 puan) tarafından
Yanlış anlamazsaniz kilo aliyor musunz peki sonra onu dengeliyor msnz
(1,396 puan) tarafından
Yok canım almadım kendi kilomdayım şuan doğum yapalı 6 ay oldu
0 oy
(1,489 puan) tarafından
İlkinde  22 kg ikincide 12 kilo aldım ikiside doğum sonrası gitti. 
(69 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla büyüsünler.. 22 epey çokmuş ama demekki alınan kiloyla ilgisi yokmuş :)
(1,489 puan) tarafından
Sağlıklı kilo alımı önemli ben ilkinde 39 ile başladım Max 20 kilo demişti doktorum başlanğıç kilosununda önemi var
(69 puan) tarafından
Ben de tam diyet zamanında gebe kalmıştım açıkçası 13 üstü alırsam çok zorlanirim ..  39 muydu kilonuz anlamadım :)
(1,489 puan) tarafından
Evet kilo sorunum var maalesef alamıyorum :)
(69 puan) tarafından
Ben de kolay kolay veremiyorum :) çıtı pıtı olmayı hep istemisimdir :)
0 oy
(470 puan) tarafından
4 kilo aldım kızım 3745 doğdu 
(69 puan) tarafından
Ohh maşallah mis sağlıkla büyüsün.. nasil beslendiniz acaba :)
0 oy
(527 puan) tarafından

İlkinde yanlış hatırlamıyorsam 15 kilo aldım. 3 kilo doğdu. Bunda şu an 33 haftalığım 65 le hamile kaldım şu an 69 um hadi 70 de kısaca. Bebek 2500 kilo inşallah doğuma kadar böyle gider :D

(69 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla gelsin:) dikkat etmeye çalışıyorum ama ettikçe çok kilo almıyor gibiyim zayıf doğarsa (ilk cocugum nasipse ) bakmakta tutmakta zorlanirim diye düşündüm..
0 oy
(1,624 puan) tarafından
Kızımda 55 kiloyla gebe kaldım 58 kiloyla doğurdum 

Kızım 2400 grm doğdu 

Suanki gebeliğim tersine 57 kiloya düştüm 2 kilo verdim
(69 puan) tarafından
Maşallah darısı başıma kilo almak dert değil tabi ama insan neden boşuna hantallaşsin diye düşünüyorum.. önemli olan sağlıklı olmaları bebeğinizi sağlıkla kucağıniza alın inşallah:)
0 oy
(2,242 puan) tarafından
Ben 7 8 kilo aldım. Bebeğim 3695 doğdu canım 52 gün önce 
(69 puan) tarafından
Maşallah Rabb'im korusun Analı babalı büyüsün:) yanlış anlamazsınız her istediğinizi yediniz mi yoksa dikkat ettiniz mi acaba
(2,242 puan) tarafından
Valla gebelik sekerim çıktı ona rağmen dikkat etmedim. Sekerim de yukselmedi şükür. Ama ben aşırı iştahlı değildim yani her zaman ki gibi yiyiyordum canım
(69 puan) tarafından
Anladım.
 Benim de çabuk kilo alan bünyem var ve bir bıraksam çok alırım o yüzden dikkat ediyim diyorum sürekli
(2,242 puan) tarafından
Benim 3 ablam var. Biri 15 kilo aldı ama o 35 haftalık doğurmuştu diğer ikisi de 25-30 kilo arası aldı. Sonra çabucak verdiler çünkü aslında çoğu ödem oluyor. Pis kan vs. Yani 20 de alsan en az 10 u 1 haftaya gidiyor canım
0 oy
(408 puan) tarafından
50 kilo ile hamile kaldım 2 kilo aldım kzıım 3 kilo doğdu :) 
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Iki cocugumda da 11 kilo aldim ilk oglum 37+6da 3350 dogdu, ikinci oglum 38+0da 3470 dogdu.
0 oy
(318 puan) tarafından
Hiç almadım verdim desem yeridir bebeğim 3 kilo doğdu 
0 oy
(8,900 puan) tarafından
Ben kızımda 46 kiloyla hamile kaldım 67 ile doğurdum 3400 grm ama hepsi odemdi 37 olan ayaklarım 41 olmuştu parmaklarımı bükemiyirdum doğurdum balon gibi söndüm 40 im bitene kadar 47 oldum bile 

Oğlumda ise 52 kiloydum gebe kaldim maalesef hastalıklar gebelik şekeri diyetler izin vermedi kilo alayım 3800 doğurdum oğlumda yoğun bakımda kaldı 800 grm verdi oda şişmişti. Bende yine 50 düştüm.. 

Şuan ise gebe değilim oğlum 5 yaşında ve ben 60 kiloyum:((
0 oy
(43 puan) tarafından
Vla ben 84 kiloyum 5 aylık hamileyim hala 84 kiloyum 
0 oy
tarafından
52 kilo ile doğuma gittim ama ben 35 kilodan 52 ye çıktım 
(69 puan) tarafından
Himm fazla almışsınız o zaman da 35 de azmis :) sağlıklı olun da gerisi önemli değil
0 oy
(2,630 puan) tarafından

image

Şöyle bir şey kaydetmiştim zamanında, bu gr olarak değişiyor tabi o sebeple genel itibariyle 10 kg gibi bir artış mecburi olacak.

Ama doğumdan hemen sonra hepsi gitmez, gidenler de ödemden gider. Lohusalık sürecinde rahim toparlanmasıyla da biraz kaybedilir ama diğer kilolar vücut yapınıza, emzirmenize ve yediklerinize göre 3-6 ay ile 1 sene arasında gidebilir. Daha erken gidenler de olmuştur.
(69 puan) tarafından
Teşekkürler bilgilendirici oldu :)
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Kilo.almadim degil de ikincide birinciye nazaran daha fikkat ettim sayilir. 

Ilk oglumda 20 kg a yakin almistim. Simdi kizimda 30. Hafta 9 kg aldim

(69 puan) tarafından
Maşallah güzel ilerlemissiniz sağlıkla alın kucağınıza inşallah:)
0 oy
(2,072 puan) tarafından
Çok kilo almadım bebeğim 3100 doğdu. Kaju badem fındık vs bebeğe kilo aldırıyor diye biliyorum 
(69 puan) tarafından
Kaju hiç sevmem çok da pahalı ama badem fındık kefir süt yoğurt muz yumurta gibi bunları yemeye çalışıyorum..  bir yerden sonra gına gelse de :) sağlıkla büyüsün evladınız :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 113 göst.
3 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Tugceee (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 347 göst.